ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΖΑΝΑΞ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 100
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Οχι ειμαι οκ εγω ετσι πιστευω εμενα με πιανουν 3 χρονια οσο παιρνω .μια παιρνω μια οχι.Οταν τα παιρνω ειμαι πολυ χαλια εχω προσεξει οτι τον μισο μηνα ειμαι οκ τον αλλον οχι.τουλαχιστον εχω και καλες μρες αρεκετες :)

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Οκ τοτε!!;) Εννοεις δλδ οτι οταν τα παιρνεις σου φευγει ναι μεν το αγχος αλλα εχεις ψυχοσωματικα ας πουμε?? Τοτε γιατι τα παιρνεις?? Σκοπος ειναι να γινομαστε με τα φαρμακα καλυτερα οχι χειροτερα...(αν κ τις περισσοτερες φορες χειροτερα γινομαστε με τις κωλοπαρενεργειες που εχουν....)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Λακρι δεν εχεις καταλαβεις τα ζαναξ ειναι ηρεμηστικα και μυοχαλαρωτηκα δεν ειναι οπως τα σεροξατ που τα παιρνεις και εχουν σιγα σιγα βραχυπροθεσμα αποτελεσματα.
    Ενω τα ζαναξ εχουν αμεσα.Μολις παρω ζαναξ σταματαω να ποναω παντου κυριως πονο και δυσφορια που νιωθω και φευγουν εντελως για 24 ωρες.
    Απλα φοβαμαι ετσι οπως τα παιρνω για πολυ καιρο και διακεκομενα μην μου προκαλεςσουν τπτ προβλημα στα νευφρα η στο μυαλο....σε οσο μου απεμεινε λολ

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ξερω ρε συ τι ειναι τα ζαναξ τα επαιρνα κι εγω!!:) σε κραταει το ζαναξ μεχρι 24 ωρες?? Μπραβο εμενα δεν με κρατουσε ουτε 24 λεπτα κ τωρα τα lexotanil με κρατανε ολο το βραδυ αλλα το πρωι που ξυπναω εχει φυγει μαλλον η δραση τους κ αρχιζω παλι κ αγχωνομαι κ τρεμω..
    εγω φοβαμαι περισσοτερο την εξαρτηση απ τα αγχολυτικα πιστευω εχω παθει στανταρ αλλα φοβαμαι να τα κοψω μην παθω καμια υποτροπη κ μετα εχουμε αλλα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Eγω δνε παθενω εξαρτηση απλα οταν νιωθω δυσφορια πρεπει να παιρνω λιγο ζαναξ για 10 μερες περιπου μεσα και το κοψημο για να συνελθω.
    Απορω και εγω που με πιανει τοσο μικρη δωση γιατι οταν ξεκινησα να εχω κρισεις πανικου χτυπιομουν κατω σαν χταποδι.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αφου σε πιανει αυτη η δοση μια χαρα ειναι!!:)
    Eγω σχεδον 2,5 χρονια με αγχολυτικα συνεχεια στανταρ θα χω γινει τζανκι θα τρεχω μετα για απεξαρτηση!! αλλα δεν θελω να τα κοψω γιατι μετα φοβαμαι οτι δεν θα μπορω να στεκομαι καν απ το αγχος κ τα ψυχοσωματικα..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    τα αγχολυτικα ενοεις αυτα που δρουν βαρχυπροθεσμα?δεν ξερω φοβαμαι μην παθω κατι.τα λεξοτανιλ νομιζω ειναι σαν το ζαναξ και καλυτερα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ναι ρε συ αυτα εννοω οσα αμηκουν στις βενζοδιαζεπινες αν λαμβανονται περα απο ενα χρονικο οριο προκαλουν εθισμο το γραφει αλλωστε κ μεσα εγω παιρνω αγχολυτικα 2,5 χρονια συνεχομενα οποτε πιστευω εχω εθιστει αλλα για να το καταλαβω πρεπει να τα κοψω ενα διαστημα κ να δω τι θα γινει (βεβαια δεν προκειται να κανω κατι τετοιο) παντως αμα παιρνεις περιστασιακα δεν εθιζεσαι...
    ναι τα lexotanil σαν τα ζαναξ ειναι καλυτερα δεν ξερω αν ειναι γιατι στον καθενα τα διαφορα φαρμακα δρουν διαφορετικα εμενα παντως με βοηθησαν περισσοτερο...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    2.5 χρονια τι παιρνεις δεν καταλαβα.λεξοτανιλ?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    ξερω ρε συ τι ειναι τα ζαναξ τα επαιρνα κι εγω!!:) σε κραταει το ζαναξ μεχρι 24 ωρες?? Μπραβο εμενα δεν με κρατουσε ουτε 24 λεπτα κ τωρα τα lexotanil με κρατανε ολο το βραδυ αλλα το πρωι που ξυπναω εχει φυγει μαλλον η δραση τους κ αρχιζω παλι κ αγχωνομαι κ τρεμω..
    εγω φοβαμαι περισσοτερο την εξαρτηση απ τα αγχολυτικα πιστευω εχω παθει στανταρ αλλα φοβαμαι να τα κοψω μην παθω καμια υποτροπη κ μετα εχουμε αλλα...
    Μήπως κάνεις λάθος ρε συ? Μέσα σε 24 λεπτά δεν προλαβαίνει καλά καλά να δράσει.
    Μήπως έπαιρνες mentos αντί για ζάναξ και δεν το κατάλαβες??:cool:
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Εχω μετρησει ποση ωρα κανει να με πιασει το ζαναξ και δρα περιπου μια ωρα μετα.
    Βεβαια μπορει να παιζει ρολο και η δοση η ποσοτητα δηλαδι.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Βασίλης73 View Post
    Μήπως κάνεις λάθος ρε συ? Μέσα σε 24 λεπτά δεν προλαβαίνει καλά καλά να δράσει.
    Μήπως έπαιρνες mentos αντί για ζάναξ και δεν το κατάλαβες??:cool:
    χαχαχαχ οχι δεν επαιρνα μεντος αυτο ειναι σιγουρο!!
    τροπος του λεγειν εννοω οτι δεν με επιανε σχεδον καθολου ειτε το παιρνα ειτε οχι δεν εβλεπα καμια ιδιαιτερη διαφορα κ απ τη στιγμη που με επιανε (συνηθως μετα απο 40-45 λεπτα ) η δραση του κρατουσε για πολυ λιγο..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    2.5 χρονια τι παιρνεις δεν καταλαβα.λεξοτανιλ?
    2,5 χρονια συνολικα αγχολυτικα εννοω 1 χρονο επαιρνα ζαναξ δεν με πιανανε απο ενα σημειο κ μετα κ μετα τα αλλαξα σε lexotanil τα οποια περνω μεχρι σημερα κ με πιανουνε!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Εχω μετρησει ποση ωρα κανει να με πιασει το ζαναξ και δρα περιπου μια ωρα μετα.
    Βεβαια μπορει να παιζει ρολο και η δοση η ποσοτητα δηλαδι.
    Τόσο πολύ δεν κάνει, ανάλογα και με την δόση βέβαια όπως σωστά είπες. Σε μένα, δρα περίπου σε 20-30 λεπτά.
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by Βασίλης73 View Post
    Τόσο πολύ δεν κάνει, ανάλογα και με την δόση βέβαια όπως σωστά είπες. Σε μένα, δρα περίπου σε 20-30 λεπτά.
    Παιρνεις και εσυ?Τι εχεις?

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. μακροχρόνια χρήση λιθίου
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 22-01-2011, 23:52
  2. ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΖΥΠΡΕΞΑ
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 58
    Last Post: 14-11-2010, 23:14
  3. Χρήση του forum από επαγγελματίες ΨΥ
    By lllogan in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 31-07-2009, 21:36
  4. δ.δ. και χρηση ουσιων
    By gonoli in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 09-06-2009, 22:54
  5. Replies: 19
    Last Post: 15-02-2009, 12:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •