20 ΜΕΡΕΣ ΖΩ ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    Thumbs down 20 ΜΕΡΕΣ ΖΩ ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ

    Εδω και 20 μερες εχω χασει την μπαλα δεν ξερω τι μου γινεται.
    Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο οτι με πιασε αυτο το πραγμα την μερα οου με κανανε μπαν εδω αλλα εκεινες τις μερες αρχησε η κατω βολτα για μενα.
    Εχω απελπιστει τρομερα με ολους και με ολα.
    Δεν βρησκω δουλεια και νιωθω αχρηστη.
    Δεν χανω βαρος ενω προσεχω οσο μπορω
    Οι καθρεπτες και οι τζαμαριες την μια με δειχνουν κουκλα την αλλη πανουκλα.
    Ειχα νευρα και φωναζα στον γιο μου επι μια εβδομαδα μολις με πιεζε (ειναι και απαιτητικος σαν μοναχοπαιδι) εμ αποτελεσμα να νιωθω ασχημα και αχρηστη σαν μανα και να κανω και μαυρες κακες σκεψεις.
    Επισης ειμαι παλυ κρυωμενη και βηχω και κατουρω επανω μου
    Τα μαλια μου απο ξηρα εγινα λιπαρα και κολανε και αηδιαζω,παθενει ψηξη ο σβερκος μου,μου φενονται στα μαγαζια ολα ακρυβα και νευριαζω πολυ ολα ειναι σκατα αυτες τις 20 μερς για μενα δεν ξερω τι να κανω υποφερω!Και δεν ξερω αν πρεπει να παιρνω ζαναξ η οχι γιατι εχω αρχησει να ξεχναω και φοβαμαι μην σαλταρω!
    Και θελω να κανω τσιγαρο και φοβαμαι με τα παλιοπνευμονια μου!
    Επισις δεν ειχα ορεξεις σεξοαλικες 2 μηνες και τωρα εχω υπερβολικα ορεξεις!
    Γιατι μου συμβαινουν ολα αυτα γιατιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιι?

    Βοηθηστεμε δεν ξερω τι να κανω βεβαια κανω υπομονη να περασουν ολα αυτα αλλα αν δεν περασουνε και βρισκομε μονημα σε αυτη την συνχιση τι θα κανω?

    υ.γ με αυτο το κρυωμα νομιζω οτι εχω πνευμονικο οιδημα και οτι θα πεθανω στον υπνο μου !

  2. #2
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Εδω και 20 μερες εχω χασει την μπαλα δεν ξερω τι μου γινεται.
    Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο οτι με πιασε αυτο το πραγμα την μερα οου με κανανε μπαν εδω αλλα εκεινες τις μερες αρχησε η κατω βολτα για μενα.
    Εχω απελπιστει τρομερα με ολους και με ολα.
    Δεν βρησκω δουλεια και νιωθω αχρηστη.
    Δεν χανω βαρος ενω προσεχω οσο μπορω
    Οι καθρεπτες και οι τζαμαριες την μια με δειχνουν κουκλα την αλλη πανουκλα.
    Ειχα νευρα και φωναζα στον γιο μου επι μια εβδομαδα μολις με πιεζε (ειναι και απαιτητικος σαν μοναχοπαιδι) εμ αποτελεσμα να νιωθω ασχημα και αχρηστη σαν μανα και να κανω και μαυρες κακες σκεψεις.
    Επισης ειμαι παλυ κρυωμενη και βηχω και κατουρω επανω μου
    Τα μαλια μου απο ξηρα εγινα λιπαρα και κολανε και αηδιαζω,παθενει ψηξη ο σβερκος μου,μου φενονται στα μαγαζια ολα ακρυβα και νευριαζω πολυ ολα ειναι σκατα αυτες τις 20 μερς για μενα δεν ξερω τι να κανω υποφερω!Και δεν ξερω αν πρεπει να παιρνω ζαναξ η οχι γιατι εχω αρχησει να ξεχναω και φοβαμαι μην σαλταρω!
    Και θελω να κανω τσιγαρο και φοβαμαι με τα παλιοπνευμονια μου!
    Επισις δεν ειχα ορεξεις σεξοαλικες 2 μηνες και τωρα εχω υπερβολικα ορεξεις!
    Γιατι μου συμβαινουν ολα αυτα γιατιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιι?

    Βοηθηστεμε δεν ξερω τι να κανω βεβαια κανω υπομονη να περασουν ολα αυτα αλλα αν δεν περασουνε και βρισκομε μονημα σε αυτη την συνχιση τι θα κανω?
    καταρχας καλησπερα..ειμαι καινουρια στο forum!!θα σου προτεινα να προσπαθησεις να δεις τα πραγματα απο αλλη οπτικη!προσπαθησε να χαλαρωσεις..βρες ασχολιες που θα σε κανουν να ξεχαστεις και να μη σκεφτεσαι..παρε το γιο σου και πηγαινετε μια βολτα..ειμαι σιγουρη οτι εισαι μια πολυ καλη μητερα..μη τα βλεπεις ολα τοσο αρνητικα!!!!σιγουρα εχεις κανει στη ζωη σου πολλα πραγματα για τα οποια θα αισθανεσαι περηφανη..προσπαθησε να επικεντρωθεις σε αυτα κι οχι στα αρνητικα..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Δεν μπορω οτι κιαν κανω δεν με γεμιζει δεν με κανει να νιωσω χαρα.ειμαι να σκασω πως θα ξεφυγω απο ολα αυτα?παω να διαβασω τον μικρο και ευχομαι να μου γραψετε κατι να παρηγορηθω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    ....." παω να διαβάσω τον μικρό..."

    Αυτό είναι ένα από τα θεία δώρα που έχεις στη ζωή σου. Ο γιος σου είναι ένα πλάσμα που πρέπει να σε βοηθήσει να γίνεις καλύτερα. Η τεκνοποίηση δεν είναι εύκολη για όλους τους ανθρώπους και συ έχεις αυτή τη χαρά.

    Προσπάθησε να ηρεμήσεις. Και μην τα σκέφτεσαι όλα μαζί γλυκιά μου. Ας τα πάρουμε ένα ένα. Δεν βρίσκεις δουλειά, λες. Δυστυχώς δεν είσαι η μόνη. Δεν πρέπει να αισθάνεσαι άσχημα γι'αυτό. Ειναι η πιο δύσκολη περίοδος για όλους μας.
    Λες ότι δε χάνεις βάρος. Και; Οσο το σκέφτεσαι τόσο θα κολλάς. Τώρα που θα φτιάξει ο καιρός καλό θα ήταν εμείς οι χοντρούλες να ξεκινήσουμε το περπάτημα. ειναι πιο αποτελεσματικό απο οποιαδήποτε δίαιτα. Όσο για τους καθρέφτες, συμβαίνει σε όλους μας. Πότε βλέπουμε τον εαυτό μας ομορφο πότε άσχημο.
    Εγραψες ότι έχεις νεύρα. ΄Φαντάζομαι θα σου περάσουν. Όλοι περνάμε περιόδους άσχημες, αφού το καταλαβαίνεις θα το ξεπεράσεις.
    Για το κρύωμα να πας σε εναν γιατρό για να μην εχεις φοβία.
    Οσο για τις ορέξεις....Δεν κατάλαβα γιατί είναι κακό αυτό.
    Τώρα σε ο,τι αφορά τα ζάναξ και τα χάπια, να ρωτησεις το γιατρό σου, αν εχεις. Εγώ αισθανόμουνα χάλια δέκα ημέρες και έλεγα, δεν τον παίρνω τηλέφωνο, περαστικό θα είναι... Αμ, δεν ήταν. Αλλά μόλις τον πήρα τηλέφωνο, με συμβουλεψε και μου είπε πως να χειριστώ το θεμα των φαρμάκων, αμέσως αισθάνθηκα καλύτερα. ΄

    Ξέρω πως οι συμβουλές δεν βοηθάνε και πολυ σε τέτοιες περιπτώσεις. Αλλά καμιά φορά βοηθάει να βλεπουμε τι έχουμε στη ζωή μας, και όχι αυτά που μας λείπουν.

    Ρίξε ένα χαμόγελο!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by Deep purple View Post
    ....." παω να διαβάσω τον μικρό..."

    Αυτό είναι ένα από τα θεία δώρα που έχεις στη ζωή σου. Ο γιος σου είναι ένα πλάσμα που πρέπει να σε βοηθήσει να γίνεις καλύτερα. Η τεκνοποίηση δεν είναι εύκολη για όλους τους ανθρώπους και συ έχεις αυτή τη χαρά.

    Προσπάθησε να ηρεμήσεις. Και μην τα σκέφτεσαι όλα μαζί γλυκιά μου. Ας τα πάρουμε ένα ένα. Δεν βρίσκεις δουλειά, λες. Δυστυχώς δεν είσαι η μόνη. Δεν πρέπει να αισθάνεσαι άσχημα γι'αυτό. Ειναι η πιο δύσκολη περίοδος για όλους μας.
    Λες ότι δε χάνεις βάρος. Και; Οσο το σκέφτεσαι τόσο θα κολλάς. Τώρα που θα φτιάξει ο καιρός καλό θα ήταν εμείς οι χοντρούλες να ξεκινήσουμε το περπάτημα. ειναι πιο αποτελεσματικό απο οποιαδήποτε δίαιτα. Όσο για τους καθρέφτες, συμβαίνει σε όλους μας. Πότε βλέπουμε τον εαυτό μας ομορφο πότε άσχημο.
    Εγραψες ότι έχεις νεύρα. ΄Φαντάζομαι θα σου περάσουν. Όλοι περνάμε περιόδους άσχημες, αφού το καταλαβαίνεις θα το ξεπεράσεις.
    Για το κρύωμα να πας σε εναν γιατρό για να μην εχεις φοβία.
    Οσο για τις ορέξεις....Δεν κατάλαβα γιατί είναι κακό αυτό.
    Τώρα σε ο,τι αφορά τα ζάναξ και τα χάπια, να ρωτησεις το γιατρό σου, αν εχεις. Εγώ αισθανόμουνα χάλια δέκα ημέρες και έλεγα, δεν τον παίρνω τηλέφωνο, περαστικό θα είναι... Αμ, δεν ήταν. Αλλά μόλις τον πήρα τηλέφωνο, με συμβουλεψε και μου είπε πως να χειριστώ το θεμα των φαρμάκων, αμέσως αισθάνθηκα καλύτερα. ΄

    Ξέρω πως οι συμβουλές δεν βοηθάνε και πολυ σε τέτοιες περιπτώσεις. Αλλά καμιά φορά βοηθάει να βλεπουμε τι έχουμε στη ζωή μας, και όχι αυτά που μας λείπουν.

    Ρίξε ένα χαμόγελο!


    Εχεις δικιο σχετικα με τον γιο μου αλλα δεν ειναι μονο χαρες και πανηγιρια να μεγαλωνεις ενα παιδι.Και ειδηκα μονη και με ψυχολογικα προβληματα.
    Και οντως ο μικρος μου δινει τεραστια χαρα ειναι απιστευτα γλικουλης με κατι κοκκινα μαγουλακια !!!Καθε μερα τον τρελενω στα φιλια τον αγαπαω απιιστευτα νιωθω οτι θα σκασω απο αγαπη αλλα οτα νευριαζω του φωναζω και περνανε κακες ιδεες απο το μυαλο μου εδω και 20 μερες και τρελενομαι!
    Βεβαια δεν θελω να τον βλαψω αλλα ειναι πολυ ζωηρος και μονο που σξευτομαι κακα νιωθω αρρωστη γιατι ειναι η ζωη μου το πιτσιρικακι μου.
    Και ξερω οτι οποια ειχε εναν τετοιο γιο δεν θα ηθελε τπτ αλλο στην ζωη της μοιαζει με αγγελο που κατεβηκε στην γη με τα πανεμορφα χαρακτηριστικα του.
    Θα τα παρω ενα ενα να δω τι θα κανω γιατι εχω ξεφυγει τελευταια και να ξαναψαξω για δουλεια δεν αντεχω μεσα σκαω!

  6. #6
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Εχεις δικιο σχετικα με τον γιο μου αλλα δεν ειναι μονο χαρες και πανηγιρια να μεγαλωνεις ενα παιδι.Και ειδηκα μονη και με ψυχολογικα προβληματα.
    Και οντως ο μικρος μου δινει τεραστια χαρα ειναι απιστευτα γλικουλης με κατι κοκκινα μαγουλακια !!!Καθε μερα τον τρελενω στα φιλια τον αγαπαω απιιστευτα νιωθω οτι θα σκασω απο αγαπη αλλα οτα νευριαζω του φωναζω και περνανε κακες ιδεες απο το μυαλο μου εδω και 20 μερες και τρελενομαι!
    Βεβαια δεν θελω να τον βλαψω αλλα ειναι πολυ ζωηρος και μονο που σξευτομαι κακα νιωθω αρρωστη γιατι ειναι η ζωη μου το πιτσιρικακι μου.
    Και ξερω οτι οποια ειχε εναν τετοιο γιο δεν θα ηθελε τπτ αλλο στην ζωη της μοιαζει με αγγελο που κατεβηκε στην γη με τα πανεμορφα χαρακτηριστικα του.
    Θα τα παρω ενα ενα να δω τι θα κανω γιατι εχω ξεφυγει τελευταια και να ξαναψαξω για δουλεια δεν αντεχω μεσα σκαω!
    Oρθως εμιλησε η deep purple αν κ καθημενη!!! Εισαι τυχερη που εχεις αυτο το παιδι ...δυστυχως πολλες γυναικες δεν θα νιωσουμε την χαρα της μητροτητας.. ( κ ξερεις...ποναει αυτο..) Να παιρνεις δυναμη απ αυτο το παιδι.... Δυστυχως ζουμε σε μια περιεργη εποχη ....ολοι εχουμε δυσκολιες...εγω ειμαι χρεωμενη οπως ποτε αλλοτε κ δεν εχω να πιαστω απο πουθενα κ δεν θελω να ζητησω κιολας απο κει που θα μπορουσα γιατι ειμαι κ περηφανη(που θα με βγαλει αυτο δεν ξερω..) Πολλες φορες οταν αρρωσταινουμε ειναι γιατι δεν ειμαστε καλα ψυχικα...πεφτει το ανοσοποιητικο μας κ τοτε το ελαφρυ συναχι μπορει να γινει βαρυ κρυολογημα..Δεν το επιτρεπουμε ποτε ποτε ποτε να μας συμβει αυτο... παμε στο φαρμακειο παιρνουμε βιταμινουλες ,κοιταζομαστε κ στο καθρεφτη κ λεμε στον εαυτο μας ''ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΡΙΞΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΤΩ ΕΜΕΝΑ'' Τωρα κατα ποσο θα πεισεις τον εαυτο σου ειναι αλλο θεμα ΑΛΛΑ θα εχεις κανει μια προσπαθεια να μη ν σε παρει απο κατω!!!!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Δεν αντιλεγω οτι πολλες θα θελανε να εχουνε ενα παιδι.Αλλα με μια φυσιολογικη οικογενεια και οχι με μια διαλημενη οπως η δικη μου.
    Και εκανα και μικρη το παιδι στα 22 μπορει να φταιει και αυτο το οτι εγινα νεα μαμα που εχω τοσα αγχη αλλα ποτε δεν μετανιωσα που εβγαλα ενα τετοιο αγορακι σαν τον γιο μου.
    Επισης αν δεν εισαι μανα δεν ξερεις και τα ζορια κλπ π.χ εγω εχω να κοιμηθω πολλα χρονια ολοκληρη την νυκτα γιατι το μικρο παραμηλαει πηγενοερχεται κλπ αλλα και παλι δεν μετανιωσα ουτε μια φορα που εκανα παιδι.Το αγχος ομως και ολα αυτα πως να τα πολεμησω?Δεν θελω να ξαναπαρω φαρμακα θελω να δοσω μονη μου την μαχη αυτη αλλα ειναι πολυ δυσκολη!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    panikoula προσπαθησε να δεις τα πραγματα ενα ενα κ ψυχραιμα..σιγουρα το αγχος σε μπλοκαρει κ σου προκαλει συγχυση σε ενα σωρο πραγματα..οσον αφορα την οικογενεια, πρεπει να νιωθεις πολυ τυχερη παρ ολες τις δυσκολιες που σιγουρα αντιμετωπιζεις καθημερινα κ μην τα βλεπεις ολα αρνητικα...αλλωστε ποτε τιποτα δεν ειναι τελειο..οσο σκ@τ@ κ να ειναι πρεπει να το παλεψουμε..ειναι αλλωστε το μονο που περναει απ το χερι μας να κανουμε..προσπαθησε να αντλησεις δυναμη απ το γιο σου και να ασχολεισαι μαζι του δεν φανταζεσαι ποσο σημαντικο ειναι αυτο κ για σενα κ για το παιδι...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Ενταξη τωρα ηρεμησα δεν ξερω τι ειχα παεθ ετημη να εκραγω ημουν.Ολη μερα με τον μικρο ασχολουμε δεν κανω και κατι αλλο :P

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    To oτι ασχολεισαι με το παιδι σου ειναι πολυ σημαντικο κ σε βοηθαει αλλιως θα σουν πολυ περισσοτερο στην τσιτα..ευχομαι παντα να εισαι καλα!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Mακαρι αχ!και εσενα τα ιδια σου ευχομαι )

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ολοι κι απο καποιο κωλοπροβλημα εχουμε, παλευουμε συνεχεια , να δουμε ποσο θα αντεξουμε πια...
    ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΟΜΩΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!
    WE 'LL CARRY ON!!!!!!!!!!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Kala εμεις ειμαστε και στα πρωτα αντα αλλα απο τα 20 στα βασανα?
    Last edited by Παστελι; 08-04-2011 at 19:37.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Aσε και που σαι ακομα!! Εχω ολο το μελλον μπροστα μου στρωμενο με ενα σωρο αρρωστιες, διαταραχες κ προβληματα!!
    (μ αρεσει που κανω κ χιουμορ με τα χαλια μου τρομαρα μου...)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    5
    εξετάσεις θυροειδούς έχεις κάνει? Αν οχι κάντο γρήγορα και δεν είναι ντροπή να πας κάπου για βοήθεια

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ "ΚΡΑΤΗΘΕΙΣ'' ΥΓΙΗΣ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ...
    By johny in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 29-03-2011, 15:50
  2. ειμαι πολυ χαλια παιδια
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 04-02-2010, 12:57
  3. Σας εχω αναγκη ειμαι χάλια
    By giota in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 119
    Last Post: 11-11-2009, 12:32
  4. Πολυ χάλια ψυχολογικά
    By chrissy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-2009, 17:07
  5. Replies: 14
    Last Post: 30-06-2008, 15:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •