Που πήγαν όλοι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Που πήγαν όλοι?

    Οι "σχιζοφρενείς" που έβγαιναν στους δρόμους και φώναζαν στους δρόμους ότι το τέλος του κόσμου πλησιάζει..? Η μήπως αυτό συνέβαινε μόνο στις ταινίες? Τώρα που το σκέφτομαι μια φορά πριν κάποια χρόνια είχα δει έξω από μια καφετέρια ένα γεράκο να μιλάειο για το επερχόμενο τέλος της ανθρωπότητας σε όλους όσους έπιναν τον καφέ τους στην ύπαιθρο. Όλοι αδιάφοροι. Όλοι στον μικρόκοσμο τους. Καμία ελπίδα για τους αδύνατους.

    Στο θέμα τώρα. Το να καταστραφεί ο πλανήτης από κάποιο εξωκοσμικό συμβάν είναι λίγο δύσκολο. Ωστόσο υπάρχουν απειλές κυρίως περιβαλλοντολογικές (όπως ο πιθανός αφανισμός των μελισσών και αρκετών άλλων είδη ζώων). Να και μερικά λινκ.

    http://sardela-news.blogspot.com/201...post_6341.html

    http://www.otherside.gr/2009/11/2012...kai-alitheies/

    http://www.organiclife.gr/index.php/...sting/199--13-

    Το να περιμένει μια μερίδα ανθρώπων το τέλος του κόσμου είναι σίγουρα μια καλή αιτία για να συνεχίζει να ζει.

    wait for me armaggedon.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τώρα που το σκέφτομαι μια φορά πριν κάποια χρόνια είχα δει έξω από μια καφετέρια ένα γεράκο να μιλάειο για το επερχόμενο τέλος της ανθρωπότητας σε όλους όσους έπιναν τον καφέ τους στην ύπαιθρο. Όλοι αδιάφοροι. Όλοι στον μικρόκοσμο τους. Καμία ελπίδα για τους αδύνατους.
    Και τι συζητησατε οταν πιασατε διαλογο?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε ξερω ποιους λες, εγω μονο αυτον ειχα πετυχει:

    http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._1457405_n.jpg

    το τελος του κοσμου τωρα συμφερει πολλους, εκει βασιζομαστε...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Και τι συζητησατε οταν πιασατε διαλογο?
    Τίποτα. Δεν του έδωσα σημασία. Αν είναι να γελοιοποίσεις και αυτό το θέμα με τέτοιες ερωτήσεις επιπέδου ακατανόμαστης τότε τα κατάφερες.
    Πάντως ρε φίλε εσύ που λες οτι είσαι σχιζοφρενής ούτε ένα τόσο δα μηνυματάκι δεν έχεις περί μαζικής καταστροφής. Ντροπιάζεις το όνομα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Τίποτα. Δεν του έδωσα σημασία. Αν είναι να γελοιοποίσεις και αυτό το θέμα με τέτοιες ερωτήσεις επιπέδου ακατανόμαστης τότε τα κατάφερες.
    Πάντως ρε φίλε εσύ που λες οτι είσαι σχιζοφρενής ούτε ένα τόσο δα μηνυματάκι δεν έχεις περί μαζικής καταστροφής. Ντροπιάζεις το όνομα.
    Ε μα...οσο ενδιαφερον εδωσες εσυ τοσο δωσαν και οι αλλοι. Εαν με την σκεψη ειπες τσ τσ ο καημενος...σιγουρα καπως ετσι θα σκεφτηκε το συνολο.

    Βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν το διασκεδαζει ο τυπος...μπορει και οχι δεν μπορεις να ξερεις , αλλα μαλλον αν του εδινε καποιος προσοχη να ηταν και πιο ευτυχης:)

    Δεν θελω μαζικες καταστροφες...εγω θελω να επιζησει το ανθρωπινο ειδος και μακαρι να ημουν εδω μονο και μονο για να δω που θα φτασει:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Δεν είπα ο καημένος. Καημένο βλέπω τον κόσμο που έχει τυφλωθεί από τις υποσχέσεις, το χρήμα και τη δόξα. Καημένοι δεν είναι και αυτοί keep?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν είπα ο καημένος. Καημένο βλέπω τον κόσμο που έχει τυφλωθεί από τις υποσχέσεις, το χρήμα και τη δόξα. Καημένοι δεν είναι και αυτοί keep?
    Το στυλ της γραφης σου εδωσε την εικονα καποιου για λυπηση που δεν τον προσεχει κανεις , καμμια ελπιδα για τους αδυνατους κλπ κλπ.
    Δεν νομιζω να ημουν και πολυ ...χαλια αν ειχα ενα εκατομμυριο ευρω , θα ειχα το χρονο να κανω τοσα πραγματα στην ζωη μου και οχι να ειμαι στην καθημερινη βιοπαλη...πρεπει να φυγω για δουλεια αργησα , αν ξεκοψω χρονο τα λεμε απο κει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Το στυλ της γραφης σου εδωσε την εικονα καποιου για λυπηση που δεν τον προσεχει κανεις , καμμια ελπιδα για τους αδυνατους κλπ κλπ.
    Δεν νομιζω να ημουν και πολυ ...χαλια αν ειχα ενα εκατομμυριο ευρω , θα ειχα το χρονο να κανω τοσα πραγματα στην ζωη μου και οχι να ειμαι στην καθημερινη βιοπαλη...πρεπει να φυγω για δουλεια αργησα , αν ξεκοψω χρονο τα λεμε απο κει.
    Εσυ απλα εχεις την ασθενεια αλλα εισαι και καλος ανθρωπος.Αλλοι εχουν και την ασθενεια και ειναι και παλιοχαρακτηρες και ζηλιαριδες...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Μετανοείτε αμαρτωλοί, ήγγικεν η ώρα...
    ΚΕΝΟ, ο τύπος στην φώτο, όλα τα λεφτά λέμε, χαχαχα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Το στυλ της γραφης σου εδωσε την εικονα καποιου για λυπηση που δεν τον προσεχει κανεις , καμμια ελπιδα για τους αδυνατους κλπ κλπ.
    Δεν νομιζω να ημουν και πολυ ...χαλια αν ειχα ενα εκατομμυριο ευρω , θα ειχα το χρονο να κανω τοσα πραγματα στην ζωη μου και οχι να ειμαι στην καθημερινη βιοπαλη...πρεπει να φυγω για δουλεια αργησα , αν ξεκοψω χρονο τα λεμε απο κει.
    Ναι επειδή έχουμε μάθει να αγνοούμε τους ζητιάνους και τους άστεγους, πλην ελάχιστων εξαιρέσεων.
    Σημασία δεν έχει τι έχεις αλλά πως το παρουσιάζεις και το διαχειρίζεσαι. Ένα εκ. μπορεί να μην σημαίνει τίποτα απολύτως

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Στο τρολευ μια μερα στα Πατησια πριν μερικους μηνες πετυχα εναν νεαρο ο οποιος παραμιλαγε για τον διαβολο που του χτυπαει την πορτα το βραδυ και αυτος τον διωχνει με μια κλανια.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    100
    Καλά βρε insect,με αυτό που γίνεται στην ιαπωνία εσύ μας μιλάς για τις μέλισσες;
    Εγώ πάλι την καταστροφή του κόσμου δεν την βλέπω να γίνεται δύσκολα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Densoulew View Post
    Καλά βρε insect,με αυτό που γίνεται στην ιαπωνία εσύ μας μιλάς για τις μέλισσες;
    Εγώ πάλι την καταστροφή του κόσμου δεν την βλέπω να γίνεται δύσκολα...
    Δεν έχεις κι άδικο. Την συμπαράσταση μας στους Ιάπωνες γιατί θα μπορούσαμε να είμασταν κι εμείς στη θέση τους. Από οσο διαβάζω έχουν προκύψει πολλά προβλήματα με τα πυρηνικά τους εργοστάσια.
    Ραδιενεργό νερό, αφανισμός ζώων, μόλυνση κτλ. λένε πως όλα αυτά δεν είναι φανταστικά γεγονότα.. τι να πεις
    Η σωστή λέξη θαρρώ πως είναι "καταστροφή του ανθρώπου" και όχι του κόσμου.
    Η φύση θα βρεί τρόπο να επιβιώσει , εμείς χωρίς αυτήν δύσκολα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Στο τρολευ μια μερα στα Πατησια πριν μερικους μηνες πετυχα εναν νεαρο ο οποιος παραμιλαγε για τον διαβολο που του χτυπαει την πορτα το βραδυ και αυτος τον διωχνει με μια κλανια. <<<<<<<<<<<<<<!!!!!!!!!!! φοβερο !! και αστειο !! σκεψου τωρα οτι υπαρχει μια λογικη βαση σ αυτο.(?!) >> αερικο λενε και τα φαντασματα διαβολους κλπ>> αερισμος =πορδη >> συμπερασμα μια καλη 'εξαερωση' διωχνει ακομα και το διαβολο !! ____________________________________ δηλαδη αν δεν καταλαβαινεται παντα τι λεει καποιος μη νομιζεται οτι αυτος ειναι... 'τελείως τρελος' . Αλλα , οτι και σεις ειστε ανεπαρκεις να καταλαβεται ενα συνανθρωπο που στο κατω κατω ειναι απλα διαφορετικος .

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Βασίλης73 View Post
    ΚΕΝΟ, ο τύπος στην φώτο, όλα τα λεφτά λέμε, χαχαχα.
    χριστοπιστια ειναι το μελλον λεμε! με τη δυναμη του αρχηγου μας του Χριστου, θα τους γκαστρωσουμε τη Παναγια!

    Quote Originally Posted by insect View Post
    Την συμπαράσταση μας στους Ιάπωνες γιατί θα μπορούσαμε να είμασταν κι εμείς στη θέση τους.
    μακαρι να ηταν η Ευρωπη στη θεση της Ιαπωνιας, και ειδικα εδω η Ελλαδα. τουλαχιστον αυτοι προσφερουν τοσα πραγματα, εμεις ?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Να φάνε όλοι ban αδικία
    By whitecandle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 146
    Last Post: 03-12-2010, 18:24
  2. ολοι μπορουμε να το ξεπερασουμε!!!!
    By anti!!!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 05-11-2010, 22:22
  3. ...ολοι εσεις..κι εγω..
    By Adzik in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 475
    Last Post: 02-08-2010, 00:19
  4. Όλοι Με Πληγώνουν...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 25-11-2007, 18:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •