δηλαδη την πατησαμε ασχημα τωρα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    180

    δηλαδη την πατησαμε ασχημα τωρα....

    δηλαδη την πατησαμε ασχημα τωρα σαν ενιλικοι οσοι δεν πιραμε σοστη κ μορφομενει ανατροφη , δεν στροσαμε τον καταληλο χαρακτηρα, δεν μαθαμε να ζουμε κ ολα αφτα τα σχετικα... η σοζεται ?
    Και αμα δεν μοιαζεις με αυτους τους *αμημενους αστούς να χεραισε γιατι αυτη ειναι η ομορφια σου....!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Ποτέ δεν είναι αργά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    δεν νομιζω οτι υπαρχει την πατησαμε ή τελος ή ειναι αργα ή δε σωζεται . ολα αυτα ειναι δικαιολογιες για να μην προσπαθεις νομιζω φιλε μου. δε ξερω τι εχεις κιολλας αλλα αξιζει να προσπαθησεις να αντιστρεψεις μια κατασταση οσο χρονο κ αν σου παρει και για οσο διαρκεσει. Μονο η προσπαθεια σου δινει μια ικανοποιηση. εγω ημουν κολλημενος με υπολογιστες-παιχνιδια 15 χρονια κοντα και εχω καταφερει να ξεκοψω τελειως. δε λεω οτι δεν εχω αλλα ψευτικα στηριγματα αλλα καταλαμβανουν πολυ λιγοτερο χωρο μεσα μου!
    προσπαθησε ή πεθανε προσπαθώντας που λενε και οι αμερικανοι! επισης ποτε δεν ειναι αργα που λεει και η maria_m!
    γνωριζω εναν 80χρονο που μπηκε σε σχολη με κατατακτηριες και ειναι αριστος φοιτητης! (και χωρις παριζακι!)

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    τι να αντιστρεψει, αμα ο αλλος ειναι ανικανος να δουλεψει λογο του προβληματους του ? μολις πεθανουν οι γονεις μας, οσοι δεν εχουμε σταθει στα ποδια μας, τουλαχιστον να εχουμε μια σταθερη δουλεια να βγαζουμε εστω λιγα να πληρωνουμε ενοικιο, ναι την εχουμε πατησει!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    και τι να την κανει την σχολη ο 80χρονος μεχρι να την βγαλει θα δεινει μεταπτυχιακο μελετωντας τα ραδικια αναποδα
    ας παρει την θεση του κανας νεαρος σπουδαστης λεω γω
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by BrokeN_DoLL View Post
    και τι να την κανει την σχολη ο 80χρονος μεχρι να την βγαλει θα δεινει μεταπτυχιακο μελετωντας τα ραδικια αναποδα
    ας παρει την θεση του κανας νεαρος σπουδαστης λεω γω
    Χαχα...ματαιοτης ματαιοτητων τα παντα ματαιοτης ετσι και ο νεαρος μια χουφτα χωμα θα γινει στο φιναλε. Εγω θαυμαζω αυτους που δεν καταθετουν τα οπλα και μαλιστα οσοι κανουν δια βιου εκπαιδευση , ζουν και περισσοτερο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ειναι λιγο χαζο να του ρθει του αλλου η φαηνη ιδεα να σπουδασει στα 80? για χομπι λογικα./....... γτ σε λιγο δν 8α θυμαται να αλλαζει τις πανες του πως θα θυμαται τι πρεπει να διαβασει για το 6μηνο?΄π
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #8
    Ναι την έχουμε πατησει άσχημα!! και το τίμημα είναι εκεί που οι άλλοι προχωρούν ανέμελα εμείς να αγωνιζόμαστε να τα μπαλώσουμε, να καλύψουμε κενά και να ξεπεράσουμε καταστάσεις.
    Το να επικαλούμαστε τον παππού στα 80 που πηγε για σπουδες και να λεμε είχε θεληση το μόνο που εξυπηρετεί είναι να ξαλαφρώνουμε τον πονο μας και να νοιωθουμε ωραία.
    Το ότι Lef αγωνιζόμαστε να αντιστρέψουμε μια κατάσταση και δεν τα βαζουμε κατω είναι δεδομένο και γινεται επί καθημερινής βάσης, δεν είναι όμως καθόλου απλό, εύκολο να το λες αν δεν το ζησεις ο ίδιος δε θα καταλάβεις.
    ΚΕΝΟ, σε θαυμάζω, εχεις περασει πολλά που σου χουν στοιχίσει, είσια αγωνιστής όμως, κουράγιο, δίπλα σου.
    γιάννης

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Χαχα...ματαιοτης ματαιοτητων τα παντα ματαιοτης ετσι και ο νεαρος μια χουφτα χωμα θα γινει στο φιναλε. Εγω θαυμαζω αυτους που δεν καταθετουν τα οπλα και μαλιστα οσοι κανουν δια βιου εκπαιδευση , ζουν και περισσοτερο.
    Συμφωνώ και είναι γεγονός ότι όσο δεν αφήνουμε το μυαλό να ατονήσει και εξακολουθούμε να έχουμε ενδιαφέροντα στα βαθιά γεράματα, τόσο καλύτερα ζούμε. Και ψυχικά και πνευματικά αλλά και σωματικά, γιατί όλα είναι αλληλένδετα, βρίσκεται σε καλύτερη κατάσταση κάποιος που δεν έχει παραιτηθεί λόγω γηρατειών. Με απλά λόγια, ζει μια πιο ενδιαφέρουσα, γεμάτη και ευτυχισμένη ζωή. Έχω γνωρίσει τέτοιους ανθρώπους, είτε προσωπικά είτε διαβάζοντας γι' αυτούς και είναι ουσιαστικά πιο νέοι από πολύ μικρότερους σε ηλικία.
    Θέλω να πιστεύω ότι θα είμαι έτσι όταν γεράσω.
    Τώρα, είναι θλιβερό όταν κάποιοι, όντας νέοι ακόμα ζουν, στην παραίτηση. Γι' αυτούς δεν υπάρχει ελπίδα, όσο δεν παίρνουν απόφαση να κάνουν κάτι. Και είναι τόσο κρίμα. Υπάρχουν τόσα ωραία πράγματα για τα οποία αξίζει να ζει κανείς.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    ειχα διαβασει μια φορα σχετικα προσφατα στην εφημεριδα, για μια γιαγια 94 χρονων που πηρε το πτυχιο της σε καποιο ιταλικο πανεπιστημιο! αφου ζουσε γιατι να μην το κανει? νομιζω οτι μετα θα συνεχιζε για μεταπτυχιακο! κ ενας νεος που σπουδαζει κ μπορει να πεθανει προωρα απο τροχαιο γιατι σπουδαζει? εμεις που ειμαστε νεοι ειμαστε τοσο σιγουροι οτι θα ζουμε κ αυριο? κατα πασα πιθανοτητα ναι, αλλα ποτε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι. ο πικασο γιατι ζωγραφιζε μεχρι μια μερα πριν πεθανει (στα 91 του)?

    η ζωη δεν ειναι κουρσα ανταγωνιστικη μιας αιωνιας συγκρισης με τους αλλους, ναι καποιοι αλλοι μπορει να τα εκαναν καλυτερα, ειναι ο καθενας απο εμας να μπορει σε καθε χρονικη στιγμη να αξιοποιει το δυναμικο που τοτε εχει κ να χαιρεται οσο μπορει τη ζωη.

    κ εγω προσωπικα εχω κανει πολλα λαθη στη ζωη μου κ πολλα αυτομαστιγωματα, αλλα εμπειριες ηταν κ αυτα, κατι εμαθα, να κατσω κ να συγκρινομαι με τον καθενα κ να νιωθω οτι εχω μεινει πισω δεν το καταλαβαινω.
    παλια το εκανα κ δε νομιζω να με ωφελησε πουθενα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αργησε να το παρει χαμπαρι η γιαγια.........η μαλλον αργησε να το βαλει μπρος :p
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Τα πάντα μπορούν να αλλάξουν, (δυνητικά πάντα έτσι, ίσως ναι, ίσως όχι, πάντως είναι εφικτό), τπτ δεν είναι δεδομένο. Όσα φέρνει η στιγμή, δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος ή τα χρόνια όοοολα. Στα χέρια μας είναι να κάνουμε το επόμενο καθοριστικό βήμα.
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    ειχα διαβασει μια φορα σχετικα προσφατα στην εφημεριδα, για μια γιαγια 94 χρονων που πηρε το πτυχιο της σε καποιο ιταλικο πανεπιστημιο! αφου ζουσε γιατι να μην το κανει? νομιζω οτι μετα θα συνεχιζε για μεταπτυχιακο! κ ενας νεος που σπουδαζει κ μπορει να πεθανει προωρα απο τροχαιο γιατι σπουδαζει? εμεις που ειμαστε νεοι ειμαστε τοσο σιγουροι οτι θα ζουμε κ αυριο? κατα πασα πιθανοτητα ναι, αλλα ποτε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι. ο πικασο γιατι ζωγραφιζε μεχρι μια μερα πριν πεθανει (στα 91 του)?

    η ζωη δεν ειναι κουρσα ανταγωνιστικη μιας αιωνιας συγκρισης με τους αλλους, ναι καποιοι αλλοι μπορει να τα εκαναν καλυτερα, ειναι ο καθενας απο εμας να μπορει σε καθε χρονικη στιγμη να αξιοποιει το δυναμικο που τοτε εχει κ να χαιρεται οσο μπορει τη ζωη.

    κ εγω προσωπικα εχω κανει πολλα λαθη στη ζωη μου κ πολλα αυτομαστιγωματα, αλλα εμπειριες ηταν κ αυτα, κατι εμαθα, να κατσω κ να συγκρινομαι με τον καθενα κ να νιωθω οτι εχω μεινει πισω δεν το καταλαβαινω.
    παλια το εκανα κ δε νομιζω να με ωφελησε πουθενα.
    πολύ ωραίο ποστ λου!
    ναι ρε παιδιά, η ηλικία είναι κάτι πολύ σχετικό. γιατί δηλαδή πρέπει όλοι οι 80άρηδες να ζαβλακώνονται μπροστά από μια τηλεόραση μέχρι να πεθάνουν. καλύτερα να είσαι δραστήριος αν μπορείς, έτσι δεν θα βαριέσαι κιόλας.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Quote Originally Posted by Molostroi View Post
    δηλαδη την πατησαμε ασχημα τωρα σαν ενιλικοι οσοι δεν πιραμε σοστη κ μορφομενει ανατροφη , δεν στροσαμε τον καταληλο χαρακτηρα, δεν μαθαμε να ζουμε κ ολα αφτα τα σχετικα... η σοζεται ?
    σωζεται, οταν συνειδητοποιησουμε οτι δεν ειμαστε παντοδυναμοι. και οτι δεν ειμαστε για ολα κ παντως καιρου.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    κοινως ''γειωνομαστε''
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ασχημα τα πραγματα
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 28-11-2010, 20:23
  2. Λειτουργώ μηχανικά σε μια σχέση...δηλαδή?
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 24-06-2010, 01:38
  3. Αντιδράσεις σε άσχημα νέα
    By anwnimi3 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 04-01-2010, 12:47
  4. ΤΙ ΕΧΩ ΔΗΛΑΔΗ?
    By predator in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 02-01-2010, 20:53
  5. Η ζωή μου φέρθηκε άσχημα
    By mstrouf in forum Κακοποίηση
    Replies: 40
    Last Post: 14-01-2009, 18:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •