Φοβάμαι πολύ.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    προσπαθω αλλα ειμαι πολυ πεσμενη κ ειμαι σαν μαστουρωμενη απ τα χαπια κ χτες που πηγα το μεσημερι μια βολτιτσα μου φαινοντουσαν ολα περιεργα....shit....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Ποσα φαρμακα παιρνεις λακρι?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Ποσα φαρμακα παιρνεις λακρι?
    3 ειδη παιρνω lexotanil ladose k abilify....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Euboia
    Posts
    66
    Βασίλη.. δε ξέρω..το ξέρω έχεις δίκιο..
    αλλά είναι σάββατο.. δεν θέλω..δε ξέρω αν ειναι ανοιχτά κιόλας τα κψυ..
    και αν είναι δεν θα είναι ο ίδιος γιατρός.. δεν έχω το τηλ του παρά μονο το κψυ..
    Ελπίζω μέχρι την δευτέρα να αντέξω..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Αντώνη μην ανησυχείς, με τη φαρμακευτική αγωγή φαντάζομαι ότι θα μειωθούν αυτά τα συμπτώματα. Μην ανησυχείς. Κάνε υπομονή, αν δεν μπορείς να μιλήσεις με το γιατρό ως τη Δευτέρα. Σου ευχομαι δυναμη. Ολα θα πάνε καλύτερα

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Λογικό και επόμενο είναι να συστήνουμε στο παιδί να κάνει υπομονή, αλλά είναι μερικές φορές, ειδικά κατά την διάρκεια της εκδήλωσης κάθε είδους ψυχοσωματικού συμπτώματος, όπου τα δευτερόλεπτα κυλούν βασανιστικά και απελπιστικά αργά, ενώ δεν φαίνεται να υπάρχει καμία μα καμία ανακούφιση. Τι άλλο όμως να κάνουμε... Δυστυχώς τπτ.
    Και πάλι καλή δύναμη Αντουάν.
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  7. #22
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Euboia
    Posts
    66
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους και καλημέρα σας!
    Ίσως ήταν υπερβολική κούραση αυτές τις μέρες και μαζεμένο άγχος.. δε ξέρω..
    Σήμερα νιώθω αρκετά καλύτερα

  8. #23
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Πετρούπολη
    Posts
    73
    Δεν ξέρω τι εγινε, έγραφα ένα μήνυμα και εξαφανίστηκε. Θα ξαναγράψω αυτά που έγραφα. Την εβδομάδα που πέρασε ήμουν πολύ χάλια. Ενιωθα κι εγώ πολύ φόβο και άγχος. Ειδικά το βράδυ. Ενιωθα χαμένη στον κόσμο μου. Επαιρνα τα zoloft αλλά με έστειλαν κανονικά. Ούτε ένα μήνα δεν τα επαιρνα και ήμουν χάλια. Πριν από αυτά επαιρνα και εγώ τα seroxat για κανά εξάμηνο. Αλλες φορές ήμουν καλά και άλλες όχι. Τον πρώτο μήνα δε ήμουν πολύ χάλια μέχρι να τα συνηθίσω. Είχα πάει με τη μητέρα μου δύο φορές στο γιατρό μου σε κατάσταση υπερβολικού άγχους και ταραχής. Ηθελα να βάλω τα κλάματα. Τις τελευταίες τρεις μέρες και αφού τον πήρα τηλέφωνο -περιττό να πω ότι τον έχω ζαλίσει τον άνθρωπο- και μου είπε ότι δεν έχω τίποτα μου έδωσε τα sertral των 50. Α! ήπια και μελισσόχορτο προχθές το βράδυ, διάβασα ότι καταπολεμά το άγχος και φέρνει ήρεμο ύπνο. Πραγματικά κοιμήθηκα σαν πουλάκι. Είχα ένα πολύ ελαφρύ κεφάλι χωρίς καθόλου πονοκέφαλο. Πήρα χθες πρώτη μέρα το χάπι και τολμώ να πω ότι είμαι πολύ καλύτερα. Πολύ ήρεμη και αισιοδοξη για το αύριο. Ας ελπίσουμε ότι θα κρατήσει. Γιατι οι υποχρεώσεις είναι πολλές και ειδικά άμα έχεις δύο παιδιά και πρέπει να προσποιείσαι όλη μέρα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Βασίλης73 View Post
    Λογικό και επόμενο είναι να συστήνουμε στο παιδί να κάνει υπομονή, αλλά είναι μερικές φορές, ειδικά κατά την διάρκεια της εκδήλωσης κάθε είδους ψυχοσωματικού συμπτώματος, όπου τα δευτερόλεπτα κυλούν βασανιστικά και απελπιστικά αργά, ενώ δεν φαίνεται να υπάρχει καμία μα καμία ανακούφιση. Τι άλλο όμως να κάνουμε... Δυστυχώς τπτ.
    Και πάλι καλή δύναμη Αντουάν.
    ασε ναι κι εγω το χω παρατηρησει αυτο ειδικα το βραδυ που με πιανουν ολα τα ψυχοσωματικα μαζεμενα κ δεν μπορω με τιποτα να ηρεμησω η ωρα δεν παιρναει με τιποτα τα λεπτα μοιαζουν αιωνας κ σκεφτομαι συνεχεια "ποτε θα ξημερωσει να ησυχασω" κ νιωθω οτι ο χρονος δεν περναει με τιποτα κ μεγαλωνει ο φοβος κ το αγχος..τι να πω καλη δυναμη σε ολους οσους ειμαστε σ αυτην την κωλοκατασταση...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by πεννυ View Post
    Δεν ξέρω τι εγινε, έγραφα ένα μήνυμα και εξαφανίστηκε. Θα ξαναγράψω αυτά που έγραφα. Την εβδομάδα που πέρασε ήμουν πολύ χάλια. Ενιωθα κι εγώ πολύ φόβο και άγχος. Ειδικά το βράδυ. Ενιωθα χαμένη στον κόσμο μου. Επαιρνα τα zoloft αλλά με έστειλαν κανονικά. Ούτε ένα μήνα δεν τα επαιρνα και ήμουν χάλια. Πριν από αυτά επαιρνα και εγώ τα seroxat για κανά εξάμηνο. Αλλες φορές ήμουν καλά και άλλες όχι. Τον πρώτο μήνα δε ήμουν πολύ χάλια μέχρι να τα συνηθίσω. Είχα πάει με τη μητέρα μου δύο φορές στο γιατρό μου σε κατάσταση υπερβολικού άγχους και ταραχής. Ηθελα να βάλω τα κλάματα. Τις τελευταίες τρεις μέρες και αφού τον πήρα τηλέφωνο -περιττό να πω ότι τον έχω ζαλίσει τον άνθρωπο- και μου είπε ότι δεν έχω τίποτα μου έδωσε τα sertral των 50. Α! ήπια και μελισσόχορτο προχθές το βράδυ, διάβασα ότι καταπολεμά το άγχος και φέρνει ήρεμο ύπνο. Πραγματικά κοιμήθηκα σαν πουλάκι. Είχα ένα πολύ ελαφρύ κεφάλι χωρίς καθόλου πονοκέφαλο. Πήρα χθες πρώτη μέρα το χάπι και τολμώ να πω ότι είμαι πολύ καλύτερα. Πολύ ήρεμη και αισιοδοξη για το αύριο. Ας ελπίσουμε ότι θα κρατήσει. Γιατι οι υποχρεώσεις είναι πολλές και ειδικά άμα έχεις δύο παιδιά και πρέπει να προσποιείσαι όλη μέρα.
    πεννυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα κ πιο ηρεμη! ηδη πηρες μια μερα το καινουργιο σου φαρμακο κ νιωθεις καλυτερα, με τον καιρο θα δεις οτι θα εισαι ακομη καλυτερα...ηταν μεχρι να βρεις το καταλληλο για σενα φαρμακο αλλωστε δεν βοηθανε ολα τα φαρμακα ολους το ιδιο, ειναι δλδ πως θα σου κατσει...καλη συνεχεια!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #26
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    42
    Μην αγχώνεσαι, θέλει λίγο καιρό να κάνει λειτουργια το χαπι, το γραφει και μέσα. Ξερω αισθανεσαι χαλια και ειναι δυσκολο, αλλα σε λιγο καιρο μολις αρχισει να κανει δραση, ουτε καν θα το θυμασαι Θελει λιγο υπομονη, trust me.......

  12. #27
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Euboia
    Posts
    66
    Δεν το μπορώ..3η μέρα seroxat..
    άγχος..τρέλα..σύγχυση..ναυτί α..στομαχόπονος..
    νιώθω πως θα κάνω εμετό..δεν μπορώ να φάω τίποτα..
    Αυτή την στιγμή δεν μπορώ καν να μιλήσω σε άτομο..
    Να δω πως θα παω αύριο στον γιατρό..Ελπίζω να είμαι λίγο καλύτερα για να παω το πρωί..
    τι κόσμος είναι αυτός θεέ μου..
    Last edited by Antouan89; 11-04-2011 at 16:44.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Χθες είχες πει ήσουν καλά, σήμερα όλα αυτά...
    Μήπως σε πείραξε το φάρμακο? Να το πεις στον ντόκτορ, κουράγιο και πάλι.
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Antouan89 View Post
    Δεν το μπορώ..3η μέρα seroxat..
    άγχος..τρέλα..σύγχυση..ναυτί α..στομαχόπονος..
    νιώθω πως θα κάνω εμετό..δεν μπορώ να φάω τίποτα..
    Αυτή την στιγμή δεν μπορώ καν να μιλήσω σε άτομο..
    Να δω πως θα παω αύριο στον γιατρό..Ελπίζω να είμαι λίγο καλύτερα για να παω το πρωί..
    τι κόσμος είναι αυτός θεέ μου..
    Αντουαν αυτα που νιωθεις οφειλονται στο φαρμακο πολλες φορες οταν ξεκινας κατι εχεις διαφορα τετοια συμπτωματα αλλα μετα απο 1-2 βδομαδες ο ορανισμος το συνηθιζει κ υποχωρουν παντως πιστευω για παν ενδεχομενο πρεπει να ενημερωσες το γιατρο σου..ευχομαι ολα να παν καλα!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Πως είσαι Αντουάν?
    Καλύτερα?
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 27-05-2011, 21:49
  2. Μπορει να με βοηθησει καποιος;Δε ξερω τι να κανω και φοβαμαι πολυ.
    By Agia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 08-04-2011, 12:04
  3. φοβαμαι πολυ......
    By mr.blond in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 15-01-2011, 07:12
  4. Φοβάμαι πολύ.....
    By Sehrazat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-10-2010, 14:35
  5. φοβαμαι
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 4
    Last Post: 10-02-2010, 22:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •