Φοβάμαι πολύ.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43
  1. #31
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Euboia
    Posts
    66
    Νομίζω ότι πριν λίγες μέρες πάτησα στην κόλαση Βασίλη..απερίγραπτες παρενέργειες..
    Κάθε μέρα είμαι λίγο καλύτερα..Εκτός απο το θέμα του ύπνου..είναι πολύ διαταραγμένος..γενικά νιώθω υπερένταση..
    Θέλω να ελπίζω πως θα φύγουν όλα αυτά τις επόμενες μέρες..Θα γίνει πολύ σταδιακή αύξηση στην δόση για να μην με πειράξει..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    πιθανον νιωθεις ετσι μεχρι να συνηθισει ο οργανισμος σου το φαρμακο..γι αυτο κ γινεται σταδιακα η αυξηση της δοσης..με τις μερες συνηθως τα συμπτωματα υποχωρουν κ νιωθεις καλυτερα..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    αυτό με την κόλαση το καταλαβαίνω απόλυτα...είχα κι εγώ αυτές τις παρενεργειες όταν άρχισα το seroxat.κράτησαν καμιά βδομάδα. ωστόσο αν είναι πολύ ενοχλητικά, ζήτα απο το γιατρό σου να στο αλλάξει. εγώ πριν το σεροξατ είχα παρει ένα άλλο. ήμουν τόσο χάλια που μου τα άλλαξε. βασανίστηκα μια βδομαδα γιατί νόμιζα ότι ήταν φυσιολογικό.αλλα μου είπε ότι για να έχω τόσο έντονες παρενέργεις σημαινει ότι δεν μου κάνει και πηρα τελικά το σεροξατ, που του χρωστάω πολλά...Αντουαν, ελπιζω να είσαι σύντομα καλύτερα...

  4. #34
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Euboia
    Posts
    66
    Tην πρώτη μέρα σεροξατ ήμουν σχετικά εντάξει.. απο την δεύτερη όμως ... πφφ
    Ήμουν στο δωμάτιο μου με ένα σκουπόξυλο στο χέρι και έκανα κύκλους ιδρωμένος αγχομένος και τρελαμένος όλη μέρα..
    Εντάξει τώρα.. αν και ακόμα παίρνω μισό χάπι των 20mg νιώθω όλη μέρα μια υπερένταση και έντονο άγχος.. όχι βέβαια όπως αυτό τότε..
    σε 4 μέρες μου είπε να το αυξήσω λίγο.. δλδ + 1/4 και μετά πάλι απο 5 μέρες να το πάρω ολόκληρο..
    Δεν ξέρω αν τα συμπτώματα που νιώθω τώρα είναι απο τις παρενέργειες ή αν έτσι είμαι φυσιολογικά.. αυτό είναι το μεγάλο μου μπέρδεμα..
    Γιατί ακόμα και πριν 3 μέρες πάρω το seroxat ημουν κάπως έτσι.. αλλά όχι τόσο έντονα.
    Τέλος πάντων.. τώρα μαζί με κάτι xanax ας πούμε πως θα την παλέψω και ελπίζω να υπάρξει μια βελτίωση συντομα αλλιώς δε ξέρω...
    Μου λείπει πολύ ένας καλός υπνάκος.. Να κοιμηθώ ένα 10ωρο κανονικό..είμαι κουρασμένος πολύ αλλά υπάρχει ταυτόχρονα η νύστα μαζί με την υπερένταση και είναι καταστροφικό να θες πολύ να κοιμηθείς αλλά να μην μπορείς να το κάνεις καλά.
    Πάει μια βδομάδα που έχω χάσει τον ήρεμο ύπνο μου..
    Σας ευχαριστώ πολύ.. Η ελπίδα μου είναι πως αυτό που νιώθω τώρα δεν θα κρατήσει για πάντα.. (κάπου απο εδώ μέσα το είχα διαβάσει..)
    Last edited by Antouan89; 15-04-2011 at 13:56.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Antouan89 View Post
    Tην πρώτη μέρα σεροξατ ήμουν σχετικά εντάξει.. απο την δεύτερη όμως ... πφφ
    Ήμουν στο δωμάτιο μου με ένα σκουπόξυλο στο χέρι και έκανα κύκλους ιδρωμένος αγχομένος και τρελαμένος όλη μέρα..
    Εντάξει τώρα.. αν και ακόμα παίρνω μισό χάπι των 20mg νιώθω όλη μέρα μια υπερένταση και έντονο άγχος.. όχι βέβαια όπως αυτό τότε..
    σε 4 μέρες μου είπε να το αυξήσω λίγο.. δλδ + 1/4 και μετά πάλι απο 5 μέρες να το πάρω ολόκληρο..
    Δεν ξέρω αν τα συμπτώματα που νιώθω τώρα είναι απο τις παρενέργειες ή αν έτσι είμαι φυσιολογικά.. αυτό είναι το μεγάλο μου μπέρδεμα..
    Γιατί ακόμα και πριν 3 μέρες πάρω το seroxat ημουν κάπως έτσι.. αλλά όχι τόσο έντονα.
    Τέλος πάντων.. τώρα μαζί με κάτι xanax ας πούμε πως θα την παλέψω και ελπίζω να υπάρξει μια βελτίωση συντομα αλλιώς δε ξέρω...
    Μου λείπει πολύ ένας καλός υπνάκος.. Να κοιμηθώ ένα 10ωρο κανονικό..είμαι κουρασμένος πολύ αλλά υπάρχει ταυτόχρονα η νύστα μαζί με την υπερένταση και είναι καταστροφικό να θες πολύ να κοιμηθείς αλλά να μην μπορείς να το κάνεις καλά.
    Πάει μια βδομάδα που έχω χάσει τον ήρεμο ύπνο μου..
    Σας ευχαριστώ πολύ.. Η ελπίδα μου είναι πως αυτό που νιώθω τώρα δεν θα κρατήσει για πάντα.. (κάπου απο εδώ μέσα το είχα διαβάσει..)
    Αντουαν τα συμπτωματα που περιγραφεις κ αυτα που νιωθεις μαλλον οφειλονται στο φαρμακο που παιρνεις...συνηθως μεχρι να συνηθισει ο οργανισμος ενα καινουργιο φαρμακο χρειαζεται 1-2 βδομασες για να υποχωρησουν πληρως τα διαφορα συμπτωματα..
    εγω οταν ειχα πρωτοξεκινησει το ladose ειχα επι 2 βδομαδες σχεδον ναυτια, ζαλαδες, ειχα την αισθηση οτι τα πραγματα γυρω μου γυριζαν, ειχα αυπνια κ υπερενταση οπως περιγραφεις κι εσυ..αλλα μετα υποχωρησαν αυτα κ εχοντας πλεον προσαρμοσρει εκανε τη δουλεια του..
    ποσες μερες αληθεια το παιρνεις??
    παντως να σαι σιγουρος οτι φυσικα κ δεν θα κρατησει αυτο για παντα..αυτο ελειπε δηλαδη..ολοι οταν πρωτοξεκιναμε ενα φαρμακο ετσι νιωθουμε κ τις περισσοτερες φορες προκαλουν ενοχλητικες παρενεργειες στην αρχη αλλα μετα υποχωρουν..
    αν περα απ αυτα περναει πολυς καιρος κ εισαι χαλια κ δεν βλεπεις βελτιωση, πιθανον να μην κανει το φαρμακο αυτο για σενα οποτε το συζητας με το γιατρο σου μηπως σου δωσει κατι αλλο που θα σε βοηθησει περισσοτερο..αλλωστε δεν βοηθανε ολα τα φαρμακα ολους το ιδιο, ειναι πως θα σου κατσει..
    Σου ευχομαι να ηρεμησεις κ να παν ολα καλυτερα!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #36
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Euboia
    Posts
    66
    Ευχαριστώ Lacrymosa..
    Μάλλον έχεις δίκιο..
    Σήμερα είναι η 8η μέρα..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ευχομαι ολα να καλυτερεψουν!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #38
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Πετρούπολη
    Posts
    73
    αφηστε κι εγω κάτι τέτοιο έχω πάθει φαντάζομαι. Και φοβάμαι πολύ! Από την Τρίτη ήμουν πάρα πολύ καλά. Ελεγα δόξα τω θεώ τα κατάφερα. Είχα παρει τρεις μερες τα sertral. Ελα όμως που το ίδιο βράδυ πεφτω με 38.5 πυρετό στο κρεβάτι. Την Τετάρτη δε έφτασα 40. Με πόναγαν φοβερα οι αμυγδαλές μου και δε μπορούσα να καταπιώ και με πόναγε φοβερα το κεφάλι μου και τα αυτιά μου. Ο γιατρός μου είπε αμυγδαλίτιδα και μου έδωσε αμέσως αντιβίωση. Σηκώθηκα από το κρεβάτι σήμερα. Είμαι πολύ καλύτερα αλλά εξακολουθεί και ποναει το κεφάλι μου. Τα Sertral να πω την αλήθεια δεν τα παιρνω αυτές τις μέρες γιατι παίρνω την αντιβίωση και είναι λίγο βαριά επειδή φοβάμαι τυχόν παρενέργειες. Από χθες λοιπόν είμαι πολύ χάλια. Εχω μια φοβερή υπερένταση, νοιώθω ότι είμαι χαμένη και εχω φοβερά νεύρα. Φοβάμαι ότι τρελαίνομαι (ο μόνιμος φόβος μου) και δεν έχω καθόλου διάθεση. (Μάλλον με ματιασα τις μέρες που ήμουν καλά). Τι να κάνω δεν ξέρω. Αυτή τη στιγμή με πονάει φοβερά ο αυχένας μου και τα μάτια μου. Εχω κουραστεί με αυτή την κατάσταση και αντί να φτιάχνει χειροτερεύει. Δε μπορώ να ενοχλώ συνέχεια και την οικογένεια μου με αυτά τα προβλήματα και τα κρατάω μέσα μου και προσπαθώ να τα ξεχνάω αλλά δε γίνεται. Νοιώθω σαν να είμαι εξωπραγματική μερικές φορές. Φοβάμαι πολύ.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    πεννυ περαστικα κουκλα!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #40
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Euboia
    Posts
    66
    Περαστικά σου και απο μένα

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Περαστικός είμαι,
    περαστικά σας..
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by Βασίλης73 View Post
    Περαστικός είμαι,
    περαστικά σας..
    Δεν υπαρχεις λεμε Βασιλη χαχαχαχα!!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Παστελι View Post
    Δεν υπαρχεις λεμε Βασιλη χαχαχαχα!!!
    Σκόνη και θρύψαλα.
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 27-05-2011, 21:49
  2. Μπορει να με βοηθησει καποιος;Δε ξερω τι να κανω και φοβαμαι πολυ.
    By Agia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 08-04-2011, 12:04
  3. φοβαμαι πολυ......
    By mr.blond in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 15-01-2011, 07:12
  4. Φοβάμαι πολύ.....
    By Sehrazat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-10-2010, 14:35
  5. φοβαμαι
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 4
    Last Post: 10-02-2010, 22:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •