Φιλια και ερωτας, τι γινεται αν ερωτευτεις τον κολλητο σου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    1

    Φιλια και ερωτας, τι γινεται αν ερωτευτεις τον κολλητο σου

    Ειμαι ο γιωργος και ειναι το πρωτο μυνημα που στελνω ποτε σε Forum.
    Το προβλημα μου ειναι οτι την εχω πατησει ασχημα με την κολλητη μου, ειμαι ερωτευμενος με την καλυτερη μου φιλη και δεν ξερω τι να κανω. Δεν μου ειναι ιδιαιτερα δυσκολο να της εκφρασω τα συναισθηματα μου, αλλα φοβαμαι την απορριψη αλλα πανω απο ολα να μην την χασω και ως κολλητη.


    Χρειαζομαι οποσδηποτε μια συμβουλη, τι κα κανω δεν ξερω εχω τρελλαθει τον τελευταιο καιρο την σκεφτομαι ωρες ατελειωτες

    τι να κανω???????????:(:(:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Γεια σου Γιωργο και καλως ηρθες στο φορουμ!Πριν 3 χρονια περιπου συναιβει κ σε μενα αυτο που περιγραφεις.Ερωτευτηκα καποιον που θεωρουσα τον καλυτερο μου φιλο.:(
    Αρχικα λοιπον ημασταν απλα φιλοι,αργοτερα τα πραγματα αλλαξαν απο τη μερια μου,αρχισα να τον βλεπω διαφορετικα,ομως προσπαθουσα να μην καταλαβει τιποτα για να μην τον χασω απο φιλο.Δεν σκεφτομουνα καν να του δειξω το πως αισθανομουν γιατι δεν ηθελα να τον φερω σε δυσκολη θεση κ αυτος μου ειχε δειξει κιολας οτι με εβλεπε απλα σαν φιλη.Ετσι λοιπον προσπαθουσα,οσο δυσκολο και αν μου ηταν να μην αφησω να φανει κατι.
    Δυστυχως τα πραγματα δεν εξελιχθηκαν οπως ηθελα,αυτος καταλαβε οτι μου αρεσε,αρχισαν και καποια αλλα ατομα να του βαζουν λογια κ απο τοτε σταματησε να μου μιλαει.Εγω εκανα καποιες προσπαθειες να τον πλησιασω για να ειμαστε παλι φιλοι,ομως δεν καταφερα τιποτα.Τωρα εχουμε να μιλησουμε γυρω στα 2 χρονια(περα απο καποιες φορες που εχουμε συναντηθει τυχαια),εγω παρεμενα κολλημενη μαζι του για πολυ καιρο στη συνεχεια,μου ελειπε,ενιωθα οτι ειχα χασει τα παντα κ γενικα μια τετοια κατασταση.Τωρα εχω καποια αλλη σχεση κ θελω να πιστευω πως εχω καταφερει να τον ξεχασω.Ομως ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι ειχε μια τετοια αντιδραση,λες και δεν μπορουσε απλα να μου μιλησει και να ξεκαθαρησουμε καποια πραγματα..
    Τελος παντων,αυτη ηταν η δικια μου ιστορια,η οποια ειχε δυσαρεστη καταληξη,ομως αυτο δε σημαινει οτι παντα συμβαινει κατι τετοιο.:)
    Εχω ακουσει πολλες φορες περιπτωσεις οπου μια καλη φιλια εξελιχτηκε σε μια ακομα καλυτερη σχεση! Απλα αυτο που θα πρεπει να κανεις ειναι να προσπαθησεις μεσα απο τη συμπεριφορα της φιλης σου να καταλαβεις αν σε βλεπει κ ως κατι παραπανω απο φιλο.Αν δεις οτι κατι παει να γινει και απο τη μερια της,τοτε μιλησε της.Αν παλι καταλαβαινεις οτι σε βλεπει μονο σαν φιλο,τοτε καλυτερα να μην μαθει τιποτα!Ομως ολα πρεπει να γινουν με διακριτικο τροπο για να μην ερθει η κοπελα σε δυσκολη θεση,αλλα και για να μην πληγωθεις κ εσυ!
    Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο!Καλη τυχη!!;)

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    55

    Όρμα τώρα!

    Γιώργο προχώρα τώρα με αυτό το θέμα. Πες της στα ίσια αυτά που νιώθεις και μη σκέφτεσαι τίποτα άλλο.Σχέσεις του τύπου φίλος και φίλη δηλαδή κολλητά φιλαράκια άντρας με γυναικά μπορεί να υπάρξει μόνο όταν δεν υπάρχει σεξουαλική έλξη μεταξύ αυτών των δύο. Από τη στιγμή που την είδες διαφορετικά, σου έκανε κλικ, προχώρα το. Καλύτερα ερωμένη παρά φίλη. Φίλη και γυναίκα λίγο δύσκολο γιατί ποτέ δε ξέρεις. Γυναίκες είναι αυτές.:cool:

    Dr A\'dam the netherlands

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    7

    ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!

    Πιστεύω πως σε κάθε περίπτωση η ειλικρίνεια είναι η καλύτερη λύση.
    Γιατί αν είναι θετική, θα έχεις καταφέρει να είσαι με το άτομο που θέλεις. Αν πάλι δεν ενδιαφέρετε για εσένα, τουλάχιστον δεν θα σε τρώνε οι αμφιβολίες τύπου «μήπως με θέλει», «να το προσπαθήσω άραγε» κλπ.
    Η φιλία σας αν είναι όντως φιλία, δεν πρόκειται να χαλάσει.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Αθήνα
    Posts
    28
    Φιλία κι έρωτας, πολύ δύσκολα...
    Να σας πω κι εγώ αυτό που μου συνέβη, μιας και μάλλον πονάει πολύ κόσμο αυτή η κατάσταση...:(
    Κι εγώ είχα έναν κολλητό, ήμαστε όλη μέρα μαζί από το σχολείο. Μιλούσαμε για τα πάντα, κάναμε διακοπές μαζί, κοιμόμαστε στο ίδιο κρεββάτι χωρίς να σκεφτώ ποτέ τίποτε πέρα απ\'αυτό. Τον συμβουλευόμουν πάντα για τις σχέσεις μου κι εκείνος ποτέ δεν είχε φανερώσει κάτι ερωτικό προς εμένα.
    Πέρισυ όμως γνώρισε μια κοπέλα κι από τότε άρχισε ν\' απομακρύνεται. Στην αρχή το θεώρησα λογικό, αφού στην αρχή κάθε σχέσης είσαι ενθουσιασμένος και δε βλέπεις τίποτε άλλο πέρα από τον σύντροφό σου. Όμως, ό καιρός περνούσε και δεν άλλαζε τίποτα. Να μην πολυλογώ, είχαμε χαθεί, χωρίς να δώσει ή να ζητήσει κανείς μας εξηγήσεις, από κάτι κουτό...or so i thought!!
    Προχτές, λοιπόν, μου έρχεται ένα γράμμα (το πρώτο που λαμβάνω στη ζωή μου) από εκείνον, όπου μου εξηγεί τα πάντα. Τελικά, είναι ερωτευμένος μαζί μου κι επειδή φοβόταν την απόρριψη το έπνιγε πάντοτε. Δεν άντεχε όμως να βασανίζεται γιαυτό κι απομακρύνθηκε, με αφορμή αυτή του την σχέση. Το έχει μετανιώσει, αλλά δεν μπορεί να με δει φιλικά, παρά μόνο ερωτικά.
    Καταλαβαίνετε πώς ένιωσα, ακόμη δεν έχω συνέλθει για να συνειδητοποιήσω τι γίνεται.
    Τώρα, για σένα, thercities, θα σου έλεγα να προχωρήσεις (personal opinion) κι αν νιώθεις άσχημα να συζητήσεις με την κοπέλα για να ξεκαθαριστεί το τοπίο ανάμεσα σε σένα και το παληκάρι. Εξάλλου, η κοπέλα φαίνεται έτοιμη να προχωρήσει, επομένως πρέπει να ξεκαθαρίσει κι εκείνη τη θέση της στο παιδί. Good luck!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    κάτσε να δω...
    Posts
    3
    φίλε Γιώργο καλησπέρα
    να σου πω την αλήθεια γράφτηκα για να σ\' απαντήσω ή καλύτερα να πεταχτώ κι εγώ ωσάν την πορδή και να πω την γνώμη μου

    δύσκολο δρομάκο τραβάς αλλά μάλλον δεν χρειάζεται να στο πω εγώ ή τα υπόλοιπα αδέρφια, θα το \'χεις καταλάβει ήδη

    νομίζω πως πρέπει να τα πάρουμε απ\' την αρχή

    «Υπάρχει φιλία ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα;»

    Αν ρωτήσεις κάποιον παλιούρα (τον ξέρεις τον τύπο, μεγαλύτερος, και καλά έμπειρος –έχω φάει την ζωή και τις γυναίκες με το κουτάλι- )θα σου πει ΟΧΙ
    Αν ρωτήσεις πάλι κάποιον σημερινό νέο, καλή ώρα σαν κι εμάς τα φρέσκα νιάτα, θα σου πει «ΑΝΑΛΟΓΩΣ»

    Πιστεύω πως πάντοτε υπάρχει (θα έλεγα υποβόσκει να σε εντυπωσιάσω αλλά το άφησα) κάτι ιδιαίτερο ανάμεσα σε 2 ανθρώπους, διαφορετικού φύλου που κάνουν παρέα. Δεν γίνεται να μην υπάρξουν στιγμές που έχουν σκεφτεί πως θα ήταν αν... και πως ...
    Έτσι ξεπηδούν οι μεγάλοι έρωτες αλλά μην ξεχνάς πως έτσι έρχονται και οι μεγάλες χυλόπιτες σε μερίδα για 12αδα
    Είναι η κλασική ιστορία, ο κολλητός που αγαπάει (κυριολεκτικά) την κολλητή του ή το αντίστροφο και δεν μπορεί να πει κουβέντα

    Εδώ έρχεται το 2ο μέρος...

    «Γιατί καλέ μου άνθρωπε δεν μιλάς μα κάθεσαι σαν τον χαλβά και την θαυμάζεις έτσι υπέροχη που είναι;»

    Γιατί φίλε Γιώργη φοβάσαι την απόρριψη. Είτε επειδή την θες σαν τρελός και δεν θες να την χάσεις είτε γιατί δεν έχεις αυτοπεποίθηση
    Πρέπει κάποια στιγμή να σκεφτείς που θα το πας αδερφέ. Θα αντέξεις να περνούν τα χρόνια και να την αγαπάς ολοένα και περισσότερο; Να κάνεις τον εαυτό σου πέρα ώστε να την συμβουλέψεις σαν φίλος και όχι σαν –θέλω να γίνω- γκόμενος όταν θα τσακωθεί με το αγόρι τη; Να την στηρίξεις χωρίς να περιμένεις αντάλλαγμα και να είσαι πάντα εκεί για εκείνη;
    Μην βιαστείς να απαντήσεις ΝΑΙ. Είναι πολύ δύσκολο και θα σε πληγώσει αφάνταστα, περισσότερο από όσο τώρα
    Σίγουρα κάποιας στιγμή θα φτάσεις σε ένα σημείο που θα έχει σβήσει το πάθος. Δεν θα σε πειράζει και τόσο που είναι με κάποιον και θα σου φαίνεται και συμπαθής. Αλλά θα την αγαπάς Γιώργη για πάντα. Εφόσον την βλέπεις και δεν χαθείτε θα έχει μια πολύ ξεχωριστή θέση μέσα σου η κοπέλα αυτή

    Τώρα να σε συμβουλέψω εγώ δεν τολμώ και λόγω ηλικίας και λόγω μαλακι**
    Αλλά ίσως (μπορεί να λέω μπούρδες, οκ) πρέπει να αρχίσεις να φλερτάρεις λίγο με άλλες, να αλλάξεις λίγο τον κύκλο σου ώστε να δεις και πιο πέρα κι έπειτα αποφάσισε. Απομακρύνσου λίγο. Λίγο όμως ώστε να μην καταλάβει τίποτα. Απλώς μην είστε τόσο κολλητοί. Δεν σου πα να την ξεχάσεις. Απλώς λίγο βρες τον Γιώργη και δες τι θέλει κι αυτός. Βάλτον λίγο πάνω από όλους και διασκέδασε τον
    Κι έπειτα δες τι θα κάνεις. ΑΝ θα της μιλήσεις ή όχι κλπ κλπ

    Ποιος ξέρει. Μπορεί αυτό που φαίνεται τώρα απαίσιο, δύσκολο και ψυχοφθόρο έπειτα από καιρό να μην είναι δα και τόσο τεράστιο στο μυαλό μας

    σταματάω γιατί μιλάω ώρα και όποιος μιλάει ώρα αυξάνει και τις πιθανότητες να αρχίσει να λέει... πίπες :)

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    7
    ...καλημέρα!!Και για πέιτε μου..σε περιπτωση που πείς τα αισθήματά σου, και θέλει και ο άλλος (ο φίλος) να προσπαθήσει μαζί σου, και μπαίνετε σε μια σχέση. Όμως δεν του βγαίνει τελικά του παλικαριού παρόλο που εσύ είσαι ερωτευμένη στο φούλ. και χωρίζετε και δεν μιλιέστε και μετά από λίγο καιρό ξαναείστε μαζί και μετά από λίγο ξανά χώρια και γίνεται αυτό περίπου 5 χρόνια. και μετά τον βλέπεις με άλλη κοπέλα..Πώς κρατάς το κεφάλι ψηλά? τί είσαι φίλη και δέχεσαι την σχέση την καινούργια ή πληγωμένη πρώην που δεν θέλει να τον ξαναδεί?
    Η παρέα μασ τέλοια όμως κάθε φορά που θα βρεθούμε μαζί, αισθάνομαι πως δεν μετράω σαν γυναίκα, μιας και δεν κατάφερα να τον κερδίσω. Δεν λέω ότι είναι σωστό ή λάθος, απλά έτσι αισθάνομαι.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    68
    ΠΡΟΧΤΕΣ ΜΙΑ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΣΕ ΣΟΦΟ: \"ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ, ΠΑΡΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ\"..ΣΤΑΝΤΑΡ Η ΚΟΠΕΛΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ..

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΜΠΡΟΩ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ, ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ..
    ΜΕΣΑ ΣΤΟ FUNKY ΟΜΩΣ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ humanoid, ΒΡΙΣΚΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ: ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ, ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΡΙΓΥΡΩ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΝΟΗΤΟΝ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΚΑΠΟΥ, ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΠΑΡΑΕΞΩ.

    ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΣ ΑΛΗΘΙΝΑ, ΔΗΛʼΔΗ ΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ Ή ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΗ ΘΕΛΕΙΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟ \"ΑΓΑΠΑΩ\" ΑΠΟ ΤΟ \"ΘΕΛΩ\"..

    ANW, ΤΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΟ, ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ ΜΕ ΤΙΣ ΑΜΠΕΛΟΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΜΟΥ :P
    ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΝΑ ΨΑΞΕΤΕ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ, ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΚΑΙ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ, ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗΣ Η ΣΧΕΣΗ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!:cool:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Γιώργο ο Έρωτας και ο Βήχας δε κρύβονται

    Αν δε το πεις θα το καταλάβει ούτως ή άλλως γιατί είναι αυτές οι ενέργειες ξέρεις...

    Κάποιες φορές λόγω αρχών που έχουμε (αν έχουμε) δε πρέπει να προχωράμε περισσότερο επειδή υπάρχουν τα πρέπει...ειδικά όταν είναι ισχυροί οι λόγοι.

    Διαφορετικά έχεις πάρει ομόφωνη απάντηση νομίζω...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    6
    Υπάρχουν φορές όπως είπε ο Ερωτοκριτος που ο έρωτας πρέπει να μείνει ανεκπλήρωτος - σε αυτήν την περίπτωση είναι καλύτερο νομίζω να μην τεθεί καθόλου διότι μπορεί να πληγώσει πολύ εκείνον που αγαπάει πολύ και που πιθανόν θα αποχωρήσει για πολύ ή μικρότερο διάστημα από τη φιλία που θέλει να διασώσει. Εντούτοις όταν προσπαθήσουν και οι δύο είναι εφικτό να διατηρήσουν μια μέτριας οικειότητας φιλία. Από την άλλη , αν είναι και οι δύο ελεύθεροι γιατί να είναι κακό να τεθεί το θέμα ; Αν ο τρόπος είναι ευγενικός, γιατί να πληγωθεί κανείς όταν όπως κάποιος ανέφερε παραπάνω και μόνο που είναι καλός φίλος κάποιος για έναν άλλο είναι μεγάλη τιμή του; Για ποιον λόγο ουσίας η καταπίεση;...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    13
    ti egine telika me tin gomena?????????????mines perasan....paixtike xilopita???????????

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    13
    re arxige...tis ta erikses telika;)?????

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    11
    ΓΙΩΡΓΑΚΙ ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ.
    ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΠΑΘΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΚΟΛΗΤΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ.ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΞΕΧΝΟΥΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ.ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΒΡΕΘΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ Ο ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΕΡΩΤΙΚΑ ΜΑΖΙ.ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΕΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΑΜΕ ΠΡΙΝ.ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΑΜΕ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΑΡΑ ΕΝΑ ΕΡΑΣΤΗ.
    ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    21

    ...

    Δεν ξερω τι εγινε τελικα με την φιλη σου.

    Πιστευω οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να της το πεις. Αν δεν γινει τιποτα πρεπει να απομακρυνθεις. Ειναι πολυ ευκολο να κοροιδευεις τον εαυτο σου και να λες οτι φοβασαι να χασεις τη φιλη σου αλλα απο τη στιγμη που την βλεπεις ερωτικα δεν ειναι φιλη σου.

    Απομακρυνσου και για να μην ταλαιπωρεισαι αδικα και για να μην γινεις intellectual whore. ;)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •