ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    μας λες οτι ξυπνας 13 το μεσημερι, δεν μας ειπες ομως τι ωρα κοιμασαι ?! επισης κάνεις καποιο διαλειμα αναμεσα στη μερα (ανεξαρτητα αν ξεκιναει στις μια το μεσημερι) τη λεγομενη σιεστα (οχι υπνο ,απλα ριλαξ ).
    β. αφου η οργανωση δεν σου βγαινει, δοκιμασες να ακολουθησεις μια μερα τον αφθορμητισμο σου , κανοντας πραγματα φαινομενικα με ασυνεχεια αλλα με αποτελεσμα . ασε τα πραγματα να σε καθοδηγησουν, δηλαδη κανεις πριν το απολαυστικο μπανακι , αφηνεις το τρεξιμο για αργα το απογευμα αντι να το βαλεις πρωι πρωι η και το αφηνεις για την επομενη μερα ... η την μεθεπομενη.....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by path View Post
    μας λες οτι ξυπνας 13 το μεσημερι, δεν μας ειπες ομως τι ωρα κοιμασαι ?! επισης κάνεις καποιο διαλειμα αναμεσα στη μερα (ανεξαρτητα αν ξεκιναει στις μια το μεσημερι) τη λεγομενη σιεστα (οχι υπνο ,απλα ριλαξ ).
    β. αφου η οργανωση δεν σου βγαινει, δοκιμασες να ακολουθησεις μια μερα τον αφθορμητισμο σου , κανοντας πραγματα φαινομενικα με ασυνεχεια αλλα με αποτελεσμα . ασε τα πραγματα να σε καθοδηγησουν, δηλαδη κανεις πριν το απολαυστικο μπανακι , αφηνεις το τρεξιμο για αργα το απογευμα αντι να το βαλεις πρωι πρωι η και το αφηνεις για την επομενη μερα ... η την μεθεπομενη.....
    πως να στο πω..γενικα δεν ειναι οτι δοκίμασα πολλα πραγματα και δε μου βγαίνουν...εχω καποιους στοχους και αν δεν ακολουθησω προγραμμα (δε λεω οτι πρεπει να τρεξω πρωι οποσδηποτε ..αλλα ρε μαμωτο να το κανω... αφου το ειπα να το κανω..) δεν υπαρχει περιπτωση να πετυχω αυτα που θελω.... κοιμαμε πολυ αργα.. αλλα δεν ειναι δικαιολογία..οταν λες οτι αυριο θα ξυπνησεις 7 και θα κανεις καποια πραγματα για τον εαυτο σου οφείλεις να ξυπνησεις και να τα κανεις.... αλλα γενικα αλλα λεω και αλλα κανω! :( παραδειγμα για να ξυπνήσω αυριο πρωι..πρεπει αποψε να κοιμηθω νωρίς..και ειμαι ακόμα στο pc (επειδη βεβαια δε νυστάζω)

    αυτο το θεμα το ονομασα ημερολόγιο γιατι θέλω να δω κατα πόσο θα βελτιωθώ..πόσες μέρες θα τηρώ το προγραμμά μου και πόσες όχι.. και δεν εννοω βέβαια να τα κάνω με τη σειρα που το εγραψα..
    για μένα η αναρχία που επικρατει στη ζωή μου είναι μια αδυναμία που πρεπει να τη διορθώσω .. ξεκινάω απο αυτα τα μικρά... αχ θα δείξει! :)
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ...εχω καποιους στοχους και αν δεν ακολουθησω προγραμμα (δε λεω οτι πρεπει να τρεξω πρωι οποσδηποτε ..αλλα ρε μαμωτο να το κανω... αφου το ειπα να το κανω..) δεν υπαρχει περιπτωση να πετυχω αυτα που θελω.... κοιμαμε πολυ αργα.. αλλα δεν ειναι δικαιολογία..οταν λες οτι αυριο θα ξυπνησεις 7 και θα κανεις καποια πραγματα για τον εαυτο σου οφείλεις να ξυπνησεις και να τα κανεις.... αλλα γενικα αλλα λεω και αλλα κανω! <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<αλλα λεω αλλα κανω κι αλλα ενοω!.Προφανως και δεν γινεται ετσι ,, οταν δεν εχεις ξεκαθαρα θελω , και το τρεξιμο πχ δεν ειναι και τοσο μεσα στους στοχους μου , θα μεινει στα απραγματοποιητα της λιστας . Αυτο ενοουσα παραπανω , επειδη μαλλον δεν μπορεις να βαλεις ξεκαθαρους στοχους με τη λογικη(κατα συνεπεια να μην τους διεκδικεις οσο χρειαζεται), μηπως αν αφηνες λιγο τη διαισθηση να σε οδηγησει , να ακουσεις αυτο που θελει το σωμα σου, πιθανως να μην θελει καθολου το τρεξιμο , να θελει κολυμπι ας πουμε.......

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Άλλη μία απρογραμμάτιστη. Βάλτε με στη λίστα. Καλά, κοίτα, δε θα σου το παρουσιάσω και σαν προτέρημα, αλλά όπως ο Κενό το έχω αποδεχτεί, είναι κομμάτι μου.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    Σήμερα πάλι ξυπνησα κατα τη 13:00 εχει πάει σχεδόν 5 και δεν εχω κάνει τιποτα εκτος απο το να θρέψω το στομάχι μου... η λίστα έλεγε ότι επρεπε να βγω για πρωινό τρέξιμο, να πλύνω πιατα, να σκουπίσω, να ξεσκονίσω να κάνω το μπανάκι μου, να κάνω διαλογισμό και μετα να διαβάσω... αλλά @Ι@ καπαμά! απο την αδράνεια νιώθω είδη κουρασμένη, το κεφάλι μου είναι βαρυ η ψυχολογία μου μαυρη και το δωματιό χάλια.. παω να πλύνω πιάτα..
    εντάξει, ρισπέκτ μόνο γι' αυτό!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    χαχαα, ρε claire είσαι απίθανη.:D
    Mόνο εσύ θα έγραφες κάτι τέτοιο (ή θα πρόσεχες):P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    κι εγώ πολλές φορές χαζολογάω και "χάνω" το χρόνο μου, με αποτέλεσμα μετά να τρέχω και να μην φτάνω. πάντως τελευταία το έχω καταφέρει και όταν πω ότι έχω να κάνω τις χ δουλειές σήμερα, έστω και με μικρές καθυστερήσεις τις φέρνω εις πέρας.
    για το τρέξιμο που λες, θα σου πρότεινα να γραφτείς σε κάποιο γυμναστήριο, και αν κάνεις αερόμπικ να ξέρεις ότι είναι συγκεκριμένη ώρα, οπότε να αναγκάζεσαι να πας.ε, μετά από λίγο καιρό θα σου γίνει συνήθεια.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    χαχαα, ρε claire είσαι απίθανη.:D
    Mόνο εσύ θα έγραφες κάτι τέτοιο (ή θα πρόσεχες):P
    βέβaiα μετά το άρθρο δεν έβαλε "1", αλλά 13:00 οπότε ίσως και να ήταν πιο σωστό σαν άρθρο το "τις". δεν ξέρω, εσύ τι λες? :D

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by claire View Post
    βέβaiα μετά το άρθρο δεν έβαλε "1", αλλά 13:00 οπότε ίσως και να ήταν πιο σωστό σαν άρθρο το "τις". δεν ξέρω, εσύ τι λες? :D
    ευγε!

    τεσπα..για γυμναστηρια , κολυμβητηρια και όλα τα υπολοιπα για να μην υπαρχουν στο προγραμμά σημαινει οτι για καποιους λόγους δεν μπορουν να μπουν.. και το θεμα μου δεν είναι πως να το εμπλουτίσω αλλα οτι προσπαθω να το ακολουθήσω..

    και συνεχίζω..... :) σημερα ξυπνησα πουρνο πουρνο παρόλο που εχθες στριφογύρναγα προσπαθώντας να με πάρει ο ύπνος μεχρι τις 6 κοιμηθηκα 3 ώρες και ξύπνησα στις 9 οπότε είμαι πολυ πολυ happy :) .....συνεχίζω το προγραμμά μου .... την καλημερα μου σε όλους!!!! :)
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    χαχα δεν το ξερω δεν υπηρξα ποτε!!!!!!! αλλα αν κρίνω απο το χώρο μου όταν είναι τακτοποιημένος είμαι πιο ήρεμη απο όταν γίνεται καως χαμός...φανταζομαι κάπως ετσι θα είναι και με την καθημερινότητα .. γιατι και τώρα που δεν κάνω τιποτα πάλι αγχωμένη είμαι..αλλα χωρις λόγο!
    πραγματι οι οργανωμενοι ειναι πιο αγχωμενοι κ τελειομανεις..
    κι εγω μπορει να αγχωθω ακομη κ χωρις λογο ειναι πως θα μου κατεβει εκεινη τη στιγμη..
    αυτο με την καθαριοτητα κ τον τακτοποιημενο χωρο δεν το εχω, δεν μπορω να τα βλεπω ολα σε ταξη, συγχιζομαι , προτιμω να γινεται χαμος κ τα πραγματα να ειναι απο δω κι απο κει οπως ακριβως αποδιοργανωμενη κ ανω κατω νιωθω κι εγω...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    πργματι οι οργανωμενοι ειναι πιο αγχωμενοι κ τελειομανεις..
    κι εγω μπορει να αγχωθω ακομη κ χωρις λογο ειναι πως θα μου κατεβει εκεινη τη στιγμη..
    αυτο με την καθαριοτητα κ τον τακτοποιημενο χωρο δεν το εχω, δεν μπορω να τα βλεπω ολα σε ταξη, συγχιζομαι , προτιμω να γινεται χαμος κ τα πραγματα να ειναι απο δω κι απο κει οπως ακριβως αποδιοργανωμενη κ ανω κατω νιωθω κι εγω...
    η κολλητη μου είναι έτσι..εγω πάλι δεν τακτοποιώ λόγω βαρεμάρας .. την οποία και επιθυμώ να αλλάξω!
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    η κολλητη μου είναι έτσι..εγω πάλι δεν τακτοποιώ λόγω βαρεμάρας .. την οποία και επιθυμώ να αλλάξω!
    α εγω δεν μπορω με τιποτα την ταξη κ το να ειναι ολα στη εντελεια, μ αρεσει κ επιτηδες να τα κανω ολα ανω κατω κ μετα οταν μου ρθει η ορεξη να τα ξαναφτιαχνω!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    α εγω δεν μπορω με τιποτα την ταξη κ το να ειναι ολα στη εντελεια, μ αρεσει κ επιτηδες να τα κανω ολα ανω κατω κ μετα οταν μου ρθει η ορεξη να τα ξαναφτιαχνω!!
    xaxaxaxaxa αχ δεν πας καλα...
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    xaxaxaxaxa αχ δεν πας καλα...
    ετσι ειναι το ξερω!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. To ημερολογιο του φόβου
    By margo44 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 121
    Last Post: 23-01-2008, 14:51
  2. Aπόσπασμα απο το ημερολόγιο μιάς \"τρελής \"
    By POPPY in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 31
    Last Post: 30-10-2007, 00:41
  3. ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
    By giota73 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 23-07-2007, 21:10
  4. Ημερολόγιο
    By frouto in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 254
    Last Post: 11-07-2007, 12:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •