ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201

    ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ

    Σήμερα πάλι ξυπνησα κατα τη 13:00 εχει πάει σχεδόν 5 και δεν εχω κάνει τιποτα εκτος απο το να θρέψω το στομάχι μου... η λίστα έλεγε ότι επρεπε να βγω για πρωινό τρέξιμο, να πλύνω πιατα, να σκουπίσω, να ξεσκονίσω να κάνω το μπανάκι μου, να κάνω διαλογισμό και μετα να διαβάσω... αλλά @Ι@ καπαμά! απο την αδράνεια νιώθω είδη κουρασμένη, το κεφάλι μου είναι βαρυ η ψυχολογία μου μαυρη και το δωματιό χάλια.. παω να πλύνω πιάτα..
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    me&i τι συνεβη ρε συ?? νταξει δεν ειναι κ παραλογο να βαριεσαι κ να νιωθεις αδρανεια ποσες φορες αλλψστε δεν εχουμε νιωσει ετσι...επισης προσπαθησε να μη βαζεις πολλους στοχους μαζεμενους οτι πρεπει πχ μεχρι τοτε να χω κανει αυτο εκεινο το αλλο κ τα παραλλο γιατι ετσι πιεζεσαι κ αγχωνεσαι οτι πρεπει να τα προλαβεις ολα με αποτελεσαμ πολλες φορες να καταληγει αλλιως κ να σου πεφτει η ψυχολογια..ξεκιναμε απ τα μικρα κ τα ευκολα!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω παντως οσες φορες προσπαθησα να φτιαξω προγραμμα και να το ακολουθησω, απετυχα παταγωδως! κι αφου ουτε δουλεια εχω, ουτε σχεση αυτη τη περιοδο, να πεις εξαρτιουνται αλλοι ανθρωποι απο το τι θα κανω, τα εχω φορτωσει στο κοκορα και προσπαθω να το διασκεδαζω κανωντας οτι νιωθω. σημερα ομως ειδικα, ξυπνησα 12, εφτιαξα καφε, χαζεψα μεχρι το μεσημεριανο, μετα ταινια, μετα μπηκα εδω να τσεκαρω, ακουσα μουσικη, ξανα δευτερος καφες και τωρα παλι για καμια ταινια μεχρι το βραδυ που θα με παρει ο υπνος. βαρετη κι ανουσια ζωη...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    εγω γενικα ειμαι τελειως απρογραμματιστη..δεν μπαινω πλεον καν στη διαδικασια να καθορισω εκ των προτερων τι θα κανω γιατι δεν θα εχει νοημα κ πολλες φορες απο αντιδραση κ μονο δεν θα το κανω...προτιμω να κανω κατι κ να λειτουργω οπως μου βγαινει την εκαστοτε στιγμη, αν κ ειμαι πολυ παρορμητικη πολλες φορες κ παιρνω βεβιασμενες αποφασεις κ μετα τρωω τα μουτρα μου αλλα δεν μπορω να βαλω τον εαυτο μου κ τη σκεψη μου σ ενα καλουπι μ αρεσει να ειμαι πολυ αυθορμητη κ της στιγμης...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    για απλούς και ευκολους τους έβαλα αυτους τους στόχους χαχα
    ξερεις δεν είναι μονο η βαρεμάρα .. έχω θέμα γενικά με τον προγραμματισμό και προσπαθω να το διορθώσω.. είμαι ανοργάνωτη, απορογραμματιστη και όπου με παει ο άνεμος..αυτο γενικά με έχει πάει πολύ πίσω και σε στόχους και σε όνειρα, ακόμη και οι ευκαιρίες που είχα με εβρισκαν απροετοιμαστη...
    καθημερινά ξυπνάω μεσημέρι με αποτέλεσμα να είμαι όλη μερα σαν ζαβλακωμένο χωρις να κάνω ούτε τα αυτονόητα με αποτέλεσμα να βυθίζομαι ακομη περισσότερο σε μαυρες σκέψεις..
    τεσπα σήμερα εστω και στις 5 το απογευμα καθάρισα το σπίτι, έκανα το μπανάκι μου και τώρα θα διαβάσω..έστω θα προσπαθήσω...
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    κι εγω ετσι ακριβως ειμαι κ πολλα ατομα ακομα μην απελπιζεσαι..ωρες ωρες βαριεμαι κ να κουνηθω κ να κανω ακομη κ τα απλα και αλλες στιγμες παλι εχω τοση απιστευτη ενεργητικοτητα που νιωθω οτι μπορω να κανω τα παντα κ τα κανω κ απορω με τον εαυτο μου...ο,τι να ναι ειμαι..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εισαστε και οι δυο αξιολατρευτες σαν εμενα! η δουλειά είναι δουλεία και η τεμπελια μαγεια, καλα το λενε!!!!!!!

    οχι σοβαρα τωρα, πιστευω ειναι ολα θεμα συνηθειας. δε γινεται να ετοιμασεις λιστα με ενα σωρο πραγματα, χωρις να εχει συνηθισει ο εαυτος σου να τα κανει ολα αυτα. και ειδικα χωρις να εχεις κανεναν να σου δωσει το εναυσμα, και να σε επιβραβευει αργοτερα. ξεκινας σιγα σιγα λοιπον, ενα ενα, βαζωντας πρωτα κατι που σε ευχαριστει. αμα τα αλλα δεν γιναν, δεν ηταν για να γινουν απλα.

    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    προτιμω να κανω κατι κ να λειτουργω οπως μου βγαινει την εκαστοτε στιγμη, αν κ ειμαι πολυ παρορμητικη πολλες φορες κ παιρνω βεβιασμενες αποφασεις κ μετα τρωω τα μουτρα μου αλλα δεν μπορω να βαλω τον εαυτο μου κ τη σκεψη μου σ ενα καλουπι μ αρεσει να ειμαι πολυ αυθορμητη κ της στιγμης...
    αυτο ακριβως! σκατα σε ολα τα καλουπια που μας θελουν καπως στην ηλικια μας, λες και ειμαστε ολοι ιδιοι και λειτουργουμε με τους ιδιους ρυθμους, μη μιλησουμε για τις συνθηκες...

    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    αυτο γενικά με έχει πάει πολύ πίσω και σε στόχους και σε όνειρα, ακόμη και οι ευκαιρίες που είχα με εβρισκαν απροετοιμαστη...
    εμενα μου λες, απο τα 19 μου ελεγα θα ξεκουμπιστω απ'την Ελλαδα, κοντευω τα 30 και ειμαι ακομα εδω, χωρις να εχω κανει σχεδον τπτ. και εχω χασει και δουλειες ετσι, απλα επειδη δεν ενιωθα ετοιμος.

    γιατι απλα κανω οτι νιωθω παντα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    εμενα μου λες, απο τα 19 μου ελεγα θα ξεκουμπιστω απ'την Ελλαδα, κοντευω τα 30 και ειμαι ακομα εδω, χωρις να εχω κανει σχεδον τπτ. και εχω χασει και δουλειες ετσι, απλα επειδη δεν ενιωθα ετοιμος.
    γιατι απλα κανω οτι νιωθω παντα.
    χαχαχαχα και έγω είμαι 26 αντε 27 και έπρεπε να βόσκω κάπου στην ευρωπη τωρα αλλα με έφαγε ο ωχαδερφισμός.. παιδιά εγω θέλω να το διορθώσω αυτο το μειονεκτημα..ειναι η ρίζα όλων των κακών μου!!!! αυριο προγραμμα...7 η ώρα θα ξυπνήσω...δε θα ξαναχάσω τη μέρα μου... θα το λέω μεχρι να το κάνω...
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    χαχαχαχα και έγω είμαι 26 αντε 27 και έπρεπε να βόσκω κάπου στην ευρωπη τωρα αλλα με έφαγε ο ωχαδερφισμός.. παιδιά εγω θέλω να το διορθώσω αυτο το μειονεκτημα..ειναι η ρίζα όλων των κακών μου!!!! αυριο προγραμμα...7 η ώρα θα ξυπνήσω...δε θα ξαναχάσω τη μέρα μου... θα το λέω μεχρι να το κάνω...
    Ε καλά μην αγχώνεστε κιόλας, με το ζόρι χειρότερα είναι, ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    χαχαχαχα και έγω είμαι 26 αντε 27 και έπρεπε να βόσκω κάπου στην ευρωπη τωρα αλλα με έφαγε ο ωχαδερφισμός.. παιδιά εγω θέλω να το διορθώσω αυτο το μειονεκτημα..ειναι η ρίζα όλων των κακών μου!!!! αυριο προγραμμα...7 η ώρα θα ξυπνήσω...δε θα ξαναχάσω τη μέρα μου... θα το λέω μεχρι να το κάνω...
    απ'αυτο πασχουμε ολοι στην Ελλαδα τελικα. κι εγω για καμια Γαλλια με εβλεπα, αλλα τωρα ετσι οπως καταντησε κι εκει μπα. προτιμω Ολλανδια ή Σουηδια, αν και γενικα οταν εχεις συνηθισει στη σκατοζωη εδω, οπουδηποτε αλλου θα σου φανει δυσκολο (αρχικα τουλαχιστον μεχρι να συνηθισεις)...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    οχιιιιι βασίλη, οχι οχι οχι...μια ζωη έτσι ήμουν..οτι είναι να γίνει θα γίνει...οχι... καποια στιγμη δεν πρεπει να γίνει αυτο που θέλουμε να γίνει?????????????? δνε ξέρω απλά προσπαθώ και εγώ να βρώ τον τρόπο μου...το τι μπορεί να λειτουργίσει πάνω μου ωστε να ξεφύγω και απο τις αρνητικούρες μου...
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    και γω απο τοτε που βγηκα απο την κλινικη ξπναω μεσημερι στη σχολη δεν πολυπαω και συγυριζω οταν φτασουν ολα στο αμην..
    μπανιο κανω αναγκαστικα γιατι σιχαινομαι την απλυσια αλλα να λουστω ειναι ο χειροτερος εφιαλτης μου..
    οποτε προσπαθω να βαλω προγραμμα απογοητευομαι γιατι δεν το τηρω!
    εχω ενα γνωστο που εχει ετοιμασει απο τωρα το προγραμμα του επομενου μηνα!ειναι το ακριβως αντιθετο απο μενα!
    και γω θα ηθελα να φυγω απο ελλαδα και να παω σουηδια(πηγα και προσφατα)αλλα ετσι ανοργανωτη που ειμαι δε με βλεπω να τα καταφερνω..
    ειναι πολυ δυσκολα να ξεβολευτεις ρε παιδια..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    ειναι πολυ δυσκολα να ξεβολευτεις ρε παιδια..
    συμφωνω συμφωνώ συμφωνώ.... εμένα η ανοργανωσιά έχει γίνει δευτερη φύση μου, μου είναι πολύ δύσκολο να την αποβάλλω... εχετε παρατηρήση άτομα τα οποία μπορεί να είναι λιγότερο ικανά απο εσας αλλα να προχωράνε πολυ πιο γρήγορα να προλαβαίνουν περισσότερα πραγματα να έχουν κάνει γενικά περισσότερα πραγματα στη ζωή τους μ΄΄ονο και μόνο επειδή είναι πιο οργανωμένοι.... σε τρελαίνει..οχι απο ζήλια για τον άλλον αλλα επειδή τοτε καταλαβαίνεις πόσο αδικείς τον εαυτό σου πόσο πισω τον πας πόσα πραγματα και χαρές του στερεις μονο και μόνο επειδή δεν είσα/είμαιι οργανωμένος/η.. δεν είναι κρίμα...δεν είναι άδικο κυριως δεν είναι βλακεία μας οτι ενω το βλεπουμε δεν κάνουμε τιποτα...τι στο καλο τόσο αδυναμη ανησχυρη θέληση εχουμε ρε παιδιά...??? :( :( :(
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    σκεψου ομως οτι οι οργανωμενοι ειναι συνεχως μες το αγχος!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    σκεψου ομως οτι οι οργανωμενοι ειναι συνεχως μες το αγχος!
    χαχα δεν το ξερω δεν υπηρξα ποτε!!!!!!! αλλα αν κρίνω απο το χώρο μου όταν είναι τακτοποιημένος είμαι πιο ήρεμη απο όταν γίνεται καως χαμός...φανταζομαι κάπως ετσι θα είναι και με την καθημερινότητα .. γιατι και τώρα που δεν κάνω τιποτα πάλι αγχωμένη είμαι..αλλα χωρις λόγο!
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. To ημερολογιο του φόβου
    By margo44 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 121
    Last Post: 23-01-2008, 15:51
  2. Aπόσπασμα απο το ημερολόγιο μιάς \"τρελής \"
    By POPPY in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 31
    Last Post: 30-10-2007, 01:41
  3. ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
    By giota73 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 23-07-2007, 22:10
  4. Ημερολόγιο
    By frouto in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 254
    Last Post: 11-07-2007, 13:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •