Ποια μελη του φορουμ θα θελατε να γνωρισετε ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 27 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 391
  1. #16
    Quote Originally Posted by claire View Post
    ίσως φανεί λίγο περίεργο... αλλά μάλλον κανέναν! αν γνώριζα κόσμο από εδώ, θα χανόταν η ανωνυμία και η ουδετερότητα που σου προσφέρει ένα φόρουμ.

    αυτό σημαίνει όμως πως ότι είμαστε δεν μπορούμε να το πούμε εκεί έξω...
    τι εννοώ με αυτο..
    Αποδεχόμαστε πλήρως τον εαυτό μας? Μπορούμε αυτα που παραδεχόμαστε σε ένα φόρουμ που είμαστε ανώνυμοι να τα παραδεχτούμε και στη ζωή μας?

    εγώ προσωπικά από εδώ μέσα έχω γνωρίσει υπέροχα πλάσματα που σε βάθος χρόνου έγιναν φίλοι μου και νιώθω πολύ τυχερή γι αυτό....

  2. #17
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    αυτό σημαίνει όμως πως ότι είμαστε δεν μπορούμε να το πούμε εκεί έξω...
    τι εννοώ με αυτο..
    Αποδεχόμαστε πλήρως τον εαυτό μας? Μπορούμε αυτα που παραδεχόμαστε σε ένα φόρουμ που είμαστε ανώνυμοι να τα παραδεχτούμε και στη ζωή μας?

    εγώ προσωπικά από εδώ μέσα έχω γνωρίσει υπέροχα πλάσματα που σε βάθος χρόνου έγιναν φίλοι μου και νιώθω πολύ τυχερή γι αυτό....
    Κι εγω έχω γνωρίσει «διαδικτυακά» υπέροχα πλάσματα σ’ αυτό το φορουμ. Πολύ θα θελα να τους γνωριζα από κοντά, και πιστευω με καποιους από αυτούς θα μπορούσε να δημιουργηθεί φιλία.

    Στα υπόλοιπα που γραφεις Θεοφανία, νομίζω προχωρώ τη σκέψη σου μ’ αυτό: στο φορουμ, λόγω της ανωνυμίας μπορούμε να μαστε ειλικρινείς , έτσι λεμε αυτό που πραγματικά νοιώθουμε, αφού υπάρχει μεταξύ μας αλληλοκατανόηση.
    γιάννης

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by claire View Post
    ίσως φανεί λίγο περίεργο... αλλά μάλλον κανέναν! αν γνώριζα κόσμο από εδώ, θα χανόταν η ανωνυμία και η ουδετερότητα που σου προσφέρει ένα φόρουμ.
    συμφωνω με το παραπανω.
    υπαρχουν 2 ατομα στο φορουμ που εχουμε μιλησει τοσο πολυ κατ ιδιαν , που ετσι κι αλλιως δεν ισχυει η συνθηκη της ανωνυμιας μεταξυ μας, οποτε ειτε συναντηθουμε ειτε οχι , δεν αλλαζει κατι ως προς αυτο και ειναι απλα συγκυριακο το οτι εχω συναντηθει με το ενα.
    θα μπορουσα ανα πασα στιγμη να συναντησω και το αλλο και θα γινει καποια στιγμη.
    κατα τα αλλα, υπαρχουν πολλα ατομα που βρισκω πολυ ενδιαφεροντα, αλλα που μου προκαλουν απλα την περιεργεια και εμρικα που εχουμε αρκετη οικειοτητα κι εχουμε περασει αρκετες ωρες κουβεντας, αλλα δεν θα ηθελα να κοινωνικοποιηθω με ατομα απο το φορουμ, για τους λογους που ειπε και η κλαιρ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Θα ήθελα να γνωρίσω τη Lucifer( broken_doll, κλπ. νικς).
    ο λόγος είναι γιατί απο τα όσα γράφει φαίνεται τόσο αυθόρμητο άτομο!
    και γενικά μου αρέσει πολύ να διαβάζω καποια θεματα που ανοίγει.

    Θα ήθελα να γνωρίσω και τον sabb (νομίζω έτσι γράφεται).
    Πιο παλια παρακολουθούσα πολύ περισσότερο το σαιτ, και όσες απαντήσεις έδινε μου άρεσαν πολύ.
    Ίσως ο τρόπος που τα έγραφε, το λεξιλόγιο, κάτι απ'ολα αυτά που μου έδιναν την εικόνα ενος ατόμου που αυτό που ήθελε να πεί ήξερε και πως να το πει.

    Αλλά πιστευω αν καθομουν πιο πολυ ωρα στο φορουμ να παρακολουθησω πιο πολυ, θα έβρισκα και άλλα άτομα.
    και φυσικά υποθετικά θα ήθελα να τα γνωρίσω, γιατί στη πραξη δε νομίζω.
    Μονο στην ιδέα οτι έχω γραψει εδω κάτι δικό μου δε πιτευω οτι θα το τολμούσα.

  5. #20
    έχω γράψει πολλά στο φόρουμ, ότι καλύτερο μου βγαινει θελοντας να βοηθησω,

    κανένας όμως δε φαίνεται να θελει να με γνωρίσει
    γιάννης

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Γιαννη, πιστευω ο ΚΕΝΟ θα εννοεί υποθετικά, όχι κατ'αναγκη κανονική γνωριμία απο κοντά.
    Επίσης σίγουρα θα υπαρχουν άτομα που σε συμπαθούν και σε θεωρούν ενδιαφέρον. ( δε χρειάζεται να είναι μεσα απο το φορουμ.)

  7. #22
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    Γιαννη, πιστευω ο ΚΕΝΟ θα εννοεί υποθετικά, όχι κατ'αναγκη κανονική γνωριμία απο κοντά.
    Επίσης σίγουρα θα υπαρχουν άτομα που σε συμπαθούν και σε θεωρούν ενδιαφέρον. ( δε χρειάζεται να είναι μεσα απο το φορουμ.)
    Θεωρώ ότι οι διαπροσωπικές «σχέσεις» που αναπτύσσονται στο φορουμ δεν είναι τίποτα άλλο παρά αντανάκλαση των σχέσεων που έχει ο καθένας στην καθημερινότητα του.
    Δηλαδή, στο επίπεδο που η συζήτηση εδώ γίνεται πέραν της απλής συμβουλής ή άποψης, ο καθένας ταυτίζεται ή βρίσκει κανάλια επικοινωνίας με άτομα παρόμοιου ή ίδιου χαρακτήρα με αυτά με τα οποία συναναστρέφεται και κανει παρέα στην καθημερινή του ζωή.

    Το γραψιμο εδώ είναι αποτύπομα χαρακτήρα, και όπως στην καθημερινότητα μας βρίσκουμαι άτομα τα οποία χαρακτηρίζουμε ως ενδιαφέροντα, σοβαρά, αστεία, ανιαρά ή απόμακρα και ανάλογα τα κανουμε παρέα ή όχι το ίδιο κάνουμε και εδώ.
    Πιστευω ότι αν υποθετικά γινόταν η συνάντηση μεσα σε ανωνυμία που εισηγείται ο ΚΕΝΟ αυτοί που σχετίζονται εδώ εύκολα θα γνωρίζονταν και θα σχετίζονταν μεταξύ τους.

    Οπως ειπα και πιο πανω:
    ««έχω γράψει πολλά στο φόρουμ, ότι καλύτερο μου βγαινει θελοντας να βοηθησω,

    κανένας όμως δε φαίνεται να θελει να με γνωρίσει»»
    γιάννης

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    έχω γράψει πολλά στο φόρουμ, ότι καλύτερο μου βγαινει θελοντας να βοηθησω,

    κανένας όμως δε φαίνεται να θελει να με γνωρίσει
    Κάνεις λάθος.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    607
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Κάνεις λάθος.
    πέφτεις κ λίγο μακρυά βρε ιωάννη!

  10. #25
    Quote Originally Posted by pelariry View Post
    πέφτεις κ λίγο μακρυά βρε ιωάννη!
    όντως, θεσσαλονικη - κυπρος μακριά είναι!!

    σημασία έχει να λεμε σωστα απ εδώ, να ενισχύουμε ο ένας τον άλλο
    γιάννης

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    σημασία έχει να λεμε σωστα απ εδώ, να ενισχύουμε ο ένας τον άλλο
    συμφωνω σ αυτο ειναι το σημαντικοτερο περα απ την γνωριμια απο κοντα, πιστευω οτι τελειως υποθετικα εκανε την ερωτηση ο ΚΕΝΟ που ανοιξε το θρεντ...κ συμφωνω με τα παραπανω που γραφτηκαν σχετικα με την επικοινωνια με ατομα απο δω μεσα κι απο κοντα...

    λοιπον μιας κ εχουν γραψει κι αλλοι θα γραψω κι εγω :
    lucifer(broken doll), παστελι, αμελι, καρρι, κλερ, ινσεκτ, κενο, πελαριρι, αντουαν, βασιλης , oneofthosedays κ πολλους αλλους που ισως μου διαφευγουν τωρα για πολλους κ διαφορετικους λογους τον καθενα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #27
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    λοιπον μιας κ εχουν γραψει κι αλλοι θα γραψω κι εγω :
    lucifer(broken doll), παστελι, αμελι, καρρι, κλερ, ινσεκτ, κενο, πελαριρι, αντουαν, βασιλης , oneofthosedays κ πολλους αλλους που ισως μου διαφευγουν τωρα για πολλους κ διαφορετικους λογους τον καθενα...
    φαινεται δεν ειμαι και ιδιαίτερα δημοφιλής παρά το ότι γραφω πολλά, δε φαινεται να μαι από αυτούς που κινουν το ενδιαφερον
    γιάννης

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    το θεμα όμως είναι να είσαι δημοφιλής?
    ή να τα έχεις καλα με τον εαυτό σου και να έχεις 2-3 άτομα που νοιάζοντε πραγματικά? (εγω προτιμω παντως το 2ο).

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    ελα βρε Ιωαννη , κανεις πλακα η σταληθεια εχεις μεγαλη αυτολυπηση?εχεις καταθλιψη?
    και η σταθεροτητα κ το διαρκες καλο-υποστηρικτηκο κλιμα που εχουν τα γραπτα σου σε κανει να εισαι πολυ ενδιαφερων για μενα κ για αλλους νομιζω.
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    φαινεται δεν ειμαι και ιδιαίτερα δημοφιλής παρά το ότι γραφω πολλά, δε φαινεται να μαι από αυτούς που κινουν το ενδιαφερον

    Φίλε, σημασία δεν έχει το περιτύλιγμα αλλά η ουσία. Μια χαρά είσαι και το λέω αυτό από μερικές απαντήσεις σου που διάβασα. Είσαι έξυπνο άτομο με συγκροτημένη σκέψη κι αυτό έχει σημασία.
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

Page 2 of 27 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 136
    Last Post: 29-10-2014, 11:37
  2. ΠΟΙΟΝ/Α ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ;
    By kely28 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 59
    Last Post: 15-01-2012, 02:24
  3. Με μία λέξη, τί θα θέλατε να σας φέρει το 2011?
    By chr1986 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 46
    Last Post: 03-01-2011, 04:09
  4. αυτη τη στιγμη υπαρχουν 126 επισκεπτες 5 μελη και 5 αορατα μελη
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 27-10-2010, 17:48
  5. εισιτηρια για θεατρο προς τα μελη του φορουμ
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 24-04-2009, 17:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •