Ποια μελη του φορουμ θα θελατε να γνωρισετε ? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 27 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 391
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    αυτό σημαίνει όμως πως ότι είμαστε δεν μπορούμε να το πούμε εκεί έξω...
    τι εννοώ με αυτο..
    Αποδεχόμαστε πλήρως τον εαυτό μας? Μπορούμε αυτα που παραδεχόμαστε σε ένα φόρουμ που είμαστε ανώνυμοι να τα παραδεχτούμε και στη ζωή μας?

    εγώ προσωπικά από εδώ μέσα έχω γνωρίσει υπέροχα πλάσματα που σε βάθος χρόνου έγιναν φίλοι μου και νιώθω πολύ τυχερή γι αυτό....
    αν δεις για μένα έχω βάλει πιο παλιά, 1-2 θέματα (και κάπως χαζούλικα κιόλας, στο ένα ρωτούσα παρενέργειες κάποιου φαρμάκου). αυτό συμβαίνει γιατί για μένα είναι πιο εύκολο να μιλήσω για τα προσωπικά μου σε φίλους μου, παρα μέσα σε ένα φόρουμ.
    μπαίνω πιο πολύ για να βοηθάω αν μπορώ ανώνυμα, και για να διαβάζω εμπειρίες άλλων.
    Last edited by claire; 14-04-2011 at 15:05.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    με καποιο τροπο σχετιζεται το "εγω" του καθενος μας, κατι παιρνει ο καθενας μας απο τον χωρο αυτο. κ δεν ειναι μονο το "δινω", σιγουρα παιρνουμε κατι που χρειαζομαστε με καποιο τροπο. κανεις δεν μπαινει ετσι εδω...για να περνα η ωρα...
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    φαινεται οτι το θεμα μου σας δυσκολευει λιγο, ισως φταιει κι ο τροπος που γραφω και δεν εγινα αντιληπτος. εγραψα λοιπον για ενα υποτιθεμενο meeting στο οποιο ολα μα ολα τα μελοι θα ηταν παρων (και ο ioannis2 παρολο που μενει Κυπρο), και φυσικα θα σας δινοταν η ευκαιρια να γνωρισετε απο κοντα αυτα τα μελοι που συμπαθειτε κι εχετε ανταλλαξει καμποσα μηνυματα εδω, για να ανταλλαξετε κουβεντες κι εξω. εννοειτε οτι ετσι θα χανοταν η ανωνυμια μεταξυ σας. ποστς τυπου γνωρισα αυτους που ηθελα, δε χρειαζονται. εγω ζητησα να μου πειτε ποιους θα θελατε να γνωρισετε, που ΔΕΝ ξερετε ακομα. λιστες κι ονοματα να βλεπω, γραψτε και τον λογο αν υπαρχει...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by Sofia View Post
    με καποιο τροπο σχετιζεται το "εγω" του καθενος μας, κατι παιρνει ο καθενας μας απο τον χωρο αυτο. κ δεν ειναι μονο το "δινω", σιγουρα παιρνουμε κατι που χρειαζομαστε με καποιο τροπο. κανεις δεν μπαινει ετσι εδω...για να περνα η ωρα...
    προφανώς, και το φόρουμ καλύπτει κάποιες "ανάγκες". δηλαδή και το να διαβάζεις ποστ άλλων ανθρώπων που μπορεί να περνάνε παρόμοιες καταστάσεις με σένα σου δίνει πράγματα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    φαινεται οτι το θεμα μου σας δυσκολευει λιγο, ισως φταιει κι ο τροπος που γραφω και δεν εγινα αντιληπτος. εγραψα λοιπον για ενα υποτιθεμενο meeting στο οποιο ολα μα ολα τα μελοι θα ηταν παρων (και ο ioannis2 παρολο που μενει Κυπρο), και φυσικα θα σας δινοταν η ευκαιρια να γνωρισετε απο κοντα αυτα τα μελοι που συμπαθειτε κι εχετε ανταλλαξει καμποσα μηνυματα εδω, για να ανταλλαξετε κουβεντες κι εξω. εννοειτε οτι ετσι θα χανοταν η ανωνυμια μεταξυ σας. ποστς τυπου γνωρισα αυτους που ηθελα, δε χρειαζονται. εγω ζητησα να μου πειτε ποιους θα θελατε να γνωρισετε, που ΔΕΝ ξερετε ακομα. λιστες κι ονοματα να βλεπω, γραψτε και τον λογο αν υπαρχει...
    δεν μας αρέσουν οι λίστες ρε άνθρωπα!!!
    και ναι, πολύ δύσκολο θέμα (νοτ).

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    συμφωνω κ εγω κ με τις δυο σας! πηγα λοιπον να βαλω + στην ανατροφοδοτηση της σοφιας μια κ με εκφραζουν απολυτα αυτα που λεει πιο πανω κ βγαινει οτι πρεπει να βαλω κ αλλου , κ βαζω κ στην κλερ κ παω να βαλω επιτελους στη σοφια κ μου βγαινει ξανα πρεπει να βαλω κ σε αλλο ατομο για να βαλω στη σοφια ! η εσωτερικη μυστικη λειτουργια του φορουμ! συνομωσια?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by claire View Post
    δεν μας αρέσουν οι λίστες ρε άνθρωπα!!!
    και ναι, πολύ δύσκολο θέμα (νοτ).
    νταξει οπως σας βολευει, μονο μη καθεστε και το υπεραναλυετε τοσο, αν χαθει η ανωνυμια κι ο ρολος του φορουμ και λοιπα ξερω γω. παρεϊστικο θεμα ειπα πως ειναι, καθαρα για χαβαλε. εσενα πχ δε ξερω αν θα σε επελεγα, ισως γιατι εχεις γουστο κι ασχολησε κι εσυ με τον κινηματογραφο. επισης θελω να ευχαριστισω την Lacrymosa που με επελεξε, κι οποιον αλλον το κανει!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    νταξει οπως σας βολευει, μονο μη καθεστε και το υπεραναλυετε τοσο, αν χαθει η ανωνυμια κι ο ρολος του φορουμ και λοιπα ξερω γω. παρεϊστικο θεμα ειπα πως ειναι, καθαρα για χαβαλε. εσενα πχ δε ξερω αν θα σε επελεγα, ισως γιατι εχεις γουστο κι ασχολησε κι εσυ με τον κινηματογραφο. επισης θελω να ευχαριστω την Lacrymosa που με επελεξε, κι οποιον αλλον το κανει!
    καλά, πάντως δεν θέλει και πολύ μυαλό για να καταλάβεις ότι αυτό το θέμα δεν είναι παρείστικο, και χαλαρά μπορεί να κάνει κάποιους να στενοχωρηθούν ή να τσακωθούν....
    είπαμε, εγώ δεν θα έρθω στο μίτινγκ! :P

  9. #39
    Quote Originally Posted by claire View Post
    αν δεις για μένα έχω βάλει πιο παλιά, 1-2 θέματα (και κάπως χαζούλικα κιόλας, στο ένα ρωτούσα παρενέργειες κάποιου φαρμάκου). αυτό συμβαίνει γιατί για μένα είναι πιο εύκολο να μιλήσω για τα προσωπικά μου σε φίλους μου, παρα μέσα σε ένα φόρουμ.
    μπαίνω πιο πολύ για να βοηθάω αν μπορώ ανώνυμα, και για να διαβάζω εμπειρίες άλλων.
    κλερ..το έχω σκεφεί αυτό και καταλαβαίνω πως το λες...
    Παρόλα αυτά επειδή εμένα μου έχει συμβεί, αν σου βγει να έρθεις με κάποιον απο δω σε επικοινωνία μη διστάσεις να ο κάνεις...

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by claire View Post
    καλά, πάντως δεν θέλει και πολύ μυαλό για να καταλάβεις ότι αυτό το θέμα δεν είναι παρείστικο, και χαλαρά μπορεί να κάνει κάποιους να στενοχωρηθούν ή να τσακωθούν....
    είπαμε, εγώ δεν θα έρθω στο μίτινγκ! :P
    Eιδη ειχαμε το πρωτο θυμα του θρεντ τον καημενουλη τον Ιωαννη.
    Παραλιγο να μας πει οτι κατουρησε στο πηγαδι και δεν τον βαλαμε στους φιλους π θα θελαμε να συναντισουμε χιχιχιι

  11. #41
    θα ηθελα να γνωρισω απο κοντα keno κατερινακι kai broken doll
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    φαινεται δεν ειμαι και ιδιαίτερα δημοφιλής παρά το ότι γραφω πολλά, δε φαινεται να μαι από αυτούς που κινουν το ενδιαφερον
    γιαννη κανεις λαθος βρε μην στεναχωριεσαι καταρχην γραφεις απο τα ωραιοτερα ποστς εδω μεσα κ ο λογος σου κ ο τροπος που γραφεις ειναι πολυ συγκροτημενος κ εχει μια ¨πληροτητα" να το πω..φαινεται πως εισαι πολυ εξυπνο κ ενδιαφερον ατομο κ με εχεις βοηθησει πολλες φορες απο δω μεσα εχοντας απαντησει σε διαφορα μηνυματα μου κ θελω να σε ευχαριστησω γι αυτο..βασικα μ αρεσει που αυτα που προτεινεις κ ετσι οπως τα γραφεις πιανουν αν ο αλλος τα δοκιμασει δλδ εχουν αντικρισμα δεν ειναι ουτε πολυ γενικοτητες κ αερολογιες αλλα ουτε κ του στυλ "κανε 1)αυτο 2)το αλλο κτλ κ ολα θα λυθουν" ..δεν ξερω αν με πιανεις τι εννοω..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    συμφωνω κ εγω κ με τις δυο σας! πηγα λοιπον να βαλω + στην ανατροφοδοτηση της σοφιας μια κ με εκφραζουν απολυτα αυτα που λεει πιο πανω κ βγαινει οτι πρεπει να βαλω κ αλλου , κ βαζω κ στην κλερ κ παω να βαλω επιτελους στη σοφια κ μου βγαινει ξανα πρεπει να βαλω κ σε αλλο ατομο για να βαλω στη σοφια ! η εσωτερικη μυστικη λειτουργια του φορουμ! συνομωσια?
    λολλ κι εγω αρχικα ειχα αναρωτηθει για αυτο το θεμα νομιζω μια φορα μονο μπορεις στο καθε μελος!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    ευχαριστω λακριμοζα για την απαντηση.
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  15. #45
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    γιαννη κανεις λαθος βρε μην στεναχωριεσαι καταρχην γραφεις απο τα ωραιοτερα ποστς εδω μεσα κ ο λογος σου κ ο τροπος που γραφεις ειναι πολυ συγκροτημενος κ εχει μια ¨πληροτητα" να το πω..φαινεται πως εισαι πολυ εξυπνο κ ενδιαφερον ατομο κ με εχεις βοηθησει πολλες φορες απο δω μεσα εχοντας απαντησει σε διαφορα μηνυματα μου κ θελω να σε ευχαριστησω γι αυτο..βασικα μ αρεσει που αυτα που προτεινεις κ ετσι οπως τα γραφεις πιανουν αν ο αλλος τα δοκιμασει δλδ εχουν αντικρισμα δεν ειναι ουτε πολυ γενικοτητες κ αερολογιες αλλα ουτε κ του στυλ "κανε 1)αυτο 2)το αλλο κτλ κ ολα θα λυθουν" ..δεν ξερω αν με πιανεις τι εννοω..
    Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λογια. Αυτά που γραφω βγαινουν από δικά μου βιώματα, απο βιώματα ανθρώπων που γνώρισα αποτυπωμένα μέσα από το δικό μου τρόπο σκέψης. Στο φορουμ είμαι για να παίρνω εκεί που χρειάζομαι αλλά και να δίνω όταν μπορω να βοηθήσω. Και το κυριότερο, να σαι παντα καλά!
    γιάννης

Page 3 of 27 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 136
    Last Post: 29-10-2014, 10:37
  2. ΠΟΙΟΝ/Α ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ;
    By kely28 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 59
    Last Post: 15-01-2012, 01:24
  3. Με μία λέξη, τί θα θέλατε να σας φέρει το 2011?
    By chr1986 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 46
    Last Post: 03-01-2011, 03:09
  4. αυτη τη στιγμη υπαρχουν 126 επισκεπτες 5 μελη και 5 αορατα μελη
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 27-10-2010, 16:48
  5. εισιτηρια για θεατρο προς τα μελη του φορουμ
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 24-04-2009, 16:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •