Ποια μελη του φορουμ θα θελατε να γνωρισετε ? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 27 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 391
  1. #46
    Διοργάνωση συνάντησης θα βοηθούσε να συνδεθούν, ακόμα και με δεσμούς φιλίας, άτομα με κοινές αναζητήσεις και να γινει η ανάγκη αλληλοστηριξης που καλύπτει το φορουμ «χειροπιαστή».
    Από την άλλη όμως μια συνάντηση θα κατέλυε την ανωνυμία και θα εφερενε δυστακτκότητα και επιφύλαξη στην ελευθερη έκφραση αυτού που βασανίζει/απασχολεί κάποιον, κάτι που προσφερει η ανωνυμία.
    γιάννης

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Διοργάνωση συνάντησης θα βοηθούσε να συνδεθούν, ακόμα και με δεσμούς φιλίας, άτομα με κοινές αναζητήσεις και να γινει η ανάγκη αλληλοστηριξης που καλύπτει το φορουμ «χειροπιαστή».
    Από την άλλη όμως μια συνάντηση θα κατέλυε την ανωνυμία και θα εφερενε δυστακτκότητα και επιφύλαξη στην ελευθερη έκφραση αυτού που βασανίζει/απασχολεί κάποιον, κάτι που προσφερει η ανωνυμία.
    Γιαννη νομιζω οτι ειναι αναλογως το τι επιδιωκει ο καθενας.Αν καποιος επιδιωκει να κανει παρεες και φιλους απο εδω δεν νομιζω οτι ειναι κακη ιδεα καποια συναντηση.Αν ομως καποιος χρησιμοποιει το φορουμ σαν υποστηρικτικο μηχανισμο(κατι σαν ομαδα ψυχοθεραπειας) τοτε σαφως ειναι καλυτερο να μην συναντηθει ποτε γιατι δεν χανεται η ανωνυμια αλλα η αντικειμενικοτητα δλδ οι σχεσεις απο κοντα μπορει να αλοιωσουν μια αποψη που εχει ο ενας για τον αλλο για τον απλο λογο οτι αναπτυσσονται συναισθηματα οπου χαρη σ αυτα μπορει να μην ειμαστε αυθεντκοι και ειλικρινεις.....
    Νομιζω οτι αυτο ισχυει ακομα και τωρα με την δημιουργια <<κλικας>> οπου αν σε ξερω δεν θα στην πω για να μην ερθω σε ρηξη μαζι σου....Βεβαια αυτο εχει να κανει με το ποσο δουλεμενος ειναι ο καθενας και ποσο επιτρεπει στον εαυτο του να ειναι αυθεντικος......ολα ειναι σχετικα παντα....και το σημειο αναφορας ειναι ο ευατος μας και οχι οι αλλοι.........

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    A! ρε ανεμε ΜΕΓΑΛΕ τα ειπες ολα!
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  4. #49
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    Γιαννη νομιζω οτι ειναι αναλογως το τι επιδιωκει ο καθενας.Αν καποιος επιδιωκει να κανει παρεες και φιλους απο εδω δεν νομιζω οτι ειναι κακη ιδεα καποια συναντηση.Αν ομως καποιος χρησιμοποιει το φορουμ σαν υποστηρικτικο μηχανισμο(κατι σαν ομαδα ψυχοθεραπειας) τοτε σαφως ειναι καλυτερο να μην συναντηθει ποτε γιατι δεν χανεται η ανωνυμια αλλα η αντικειμενικοτητα δλδ οι σχεσεις απο κοντα μπορει να αλοιωσουν μια αποψη που εχει ο ενας για τον αλλο για τον απλο λογο οτι αναπτυσσονται συναισθηματα οπου χαρη σ αυτα μπορει να μην ειμαστε αυθεντκοι και ειλικρινεις.....
    Νομιζω οτι αυτο ισχυει ακομα και τωρα με την δημιουργια <<κλικας>> οπου αν σε ξερω δεν θα στην πω για να μην ερθω σε ρηξη μαζι σου....Βεβαια αυτο εχει να κανει με το ποσο δουλεμενος ειναι ο καθενας και ποσο επιτρεπει στον εαυτο του να ειναι αυθεντικος......ολα ειναι σχετικα παντα....και το σημειο αναφορας ειναι ο ευατος μας και οχι οι αλλοι.........
    Συμφωνώ μαζί σου ότι είναι θέμα πως το βλεπει ο καθενας, γι αυτό και το χα γραψει πιο πανω σαν διαζευκτικό.

    Αν υπάρχει «κλίκα» στο φορουμ, κατι που δεν γνωρίζω, η ύπαρξη της χαλά αυτό που βαζεις και συ σαν σκοπό, ο καθενας να ναι αυθεντικός ο εαυτός του. Γιατί η αυθεντικότητα αποτελεί ειλικρίνεια, η οποια με τη σειρά της είναι αυτό που πραγματικά νοιώθεις το οποίο έχει βγει από καποιο σου βίωμα. Άρα όταν κατι που λες έχει περάσει από αυτη τη διαδρομή είναι πιο αξιόπιστο, πιο πραγματικό και πιθανό να αποτελέσει την κατάλληλη βοήθεια για τον αποδέκτη του.

    Το να δρα κανεις υποστηρικτικά για άλλους του στερεί την έκφραση της δικής του άποψης, συμβουλής κλπ η οποία όμως μπορεί να ναι η κατάλληλη λύση γι αυτόν που επιζητά απάντηση.
    γιάννης

  5. #50
    Quote Originally Posted by Παστελι View Post
    Eιδη ειχαμε το πρωτο θυμα του θρεντ τον καημενουλη τον Ιωαννη.
    Παραλιγο να μας πει οτι κατουρησε στο πηγαδι και δεν τον βαλαμε στους φιλους π θα θελαμε να συναντισουμε χιχιχιι
    Τωρα το ειδα..........λες αρλουμπίτσες..... θα πρεπει να απαντησω με κατι χαζό όπως το δικό σου.... ουφ.....δεν έχω όρεξη για καυγάδες.... και μου ρχονται διαφορα στο νου για να ριξω.... όπως ρίχνω τοσο καλά λόγια μπορώ να ριξω και το ακριβως αντιθετο!!........αλλά φορουμ υποστηριξης είναι
    Last edited by ioannis2; 15-04-2011 at 12:50.
    γιάννης

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Τωρα το ειδα..........λες αρλουμπίτσες..... θα πρεπει να απαντησω με κατι χαζό όπως το δικό σου.... ουφ.....δεν έχω όρεξη για καυγάδες.... και μου ρχονται διαφορα στο νου για να ριξω.... όπως ρίχνω τοσο καλά λόγια μπορώ να ριξω και το ακριβως αντιθετο!!........αλλά φορουμ υποστηριξης είναι
    Αν ειχες αισθηση του χιουμορ δεν θα αντρηδρουσες ετσι,Μπορει γιαυτο να μην θελουν να σε συναντισουν ισως γιατι εισαι πολυ αδειος και σοβαροςΧαμογελα και λιγο χαρισε το χαμογελο σου δεν κοστιζει τοσο

  7. #52
    Quote Originally Posted by Παστελι View Post
    Αν ειχες αισθηση του χιουμορ δεν θα αντρηδρουσες ετσι,Μπορει γιαυτο να μην θελουν να σε συναντισουν ισως γιατι εισαι πολυ αδειος και σοβαροςΧαμογελα και λιγο χαρισε το χαμογελο σου δεν κοστιζει τοσο
    Έχω αίσθηση του χιούμορ, ξερω και να γελώ και να λεω και γω αστεία και να σκαω στα γελια που και που.
    Όμως αυτό που χες γραψει, μπορεί ευκολα να το δει καποιος σαν κοροιδία και όχι σαν αστείο, ανάλογα με την ιδιοσυγκρασία και τα δικά του βιώματα.
    Χαίρομαι για τη διευκρίνηση σου και με το μηνυμα σου το σημερινό με έπεισες ότι ήταν αστείο και ότι λαθος κατάλαβα.
    Πολλούς θα θελα να συναντήσω και πιστεύω ότι υπάρχουν εδώ έστω λίγοι που θα θελαν να με συναντήσουν.
    Τώρα νοιώθω την καλή σου διάθεση και χαμογελώ. Να σαι πάντα καλά!!
    Κι έτσι νομίζω τελειωσε η μικροπαρεξήγηση.
    γιάννης

  8. #53
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Για μενα δεν υπηρξε παρεξηγηση απλα ειμαι ατομο του χαβαλε.Μαρεσουν οι ανθρωποι που γελανε που εχουν ζεστασια μεσα τους.
    Και για να εχεις τοσους ψηφους παει να πει οτι εισαι συμπαθης σε αλλους τουλαχιστον αλλα εδω ιναι φορουμ ανωνιμο που γραφουμε τα ψυχολογικα μας κατι που δεν το σηζητας ευκολα με καποιον απο κοντα.
    Ο καθενας θα κολαει να θελει να σιναντισει καποιον που ξερει τα ψυχολογικα του.
    Δεν εχω ευχερια του γραπτου λογου, ηθελα να το γραψω αλλιως το παραπανω μηνυμα.
    και καλα σαν να ειπες "καλα εγω στο πηγαδι κατουρησα και δεν με θελει να με σιναντησει κανεις?"
    αλλα βαριομουνα και το γραψα αλλιως σορι.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Παστελι View Post
    Αν ειχες αισθηση του χιουμορ δεν θα αντρηδρουσες ετσι,Μπορει γιαυτο να μην θελουν να σε συναντισουν ισως γιατι εισαι πολυ αδειος και σοβαροςΧαμογελα και λιγο χαρισε το χαμογελο σου δεν κοστιζει τοσο
    Σορρυ που επεμβαίνω, αλλά δε κανουμε παρέα μόνο σε χαμογελαστους ανθρώπους. Μπορεί κάποιος πχ να είναι σοβαρός σε γενικές γραμμες (δε μιλαω για τον Γιαννη) και το σοβαρός δε σημαίνει άδειος. Μπορεί να μη κάνει καλαμπούρι. Δε σημαίνει όμως οτι είναι βαρετός και δεν έχει κανένα ενδιαφέρον.
    Αυτό το λεω γιατί πχ εγω έτσι είμαι αλλά οκ 1-2 άτομα μου κάνουν παρέα.

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    οχι δεν ειναι βαρετος απλα εγω δεν θα ηθελα να τον σηναντισω εκτος κιαν ειναι ομορφο αντρας αχαχ

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    παιδια το κουραζετε, αμα δε γνωρισετε τον ioannis2 εξω πως μπορειτε να λετε οτι ειναι βαρετος ? το ιδιο ισχυει και για οποιοδηποτε αλλο μελος, αφου ολοι μας εδω μεσα κρινομαστε μονο απ'οσα γραφουμε. οποτε το σωστο θα ηταν να πουμε οτι ναι ισως φαινεται βαρετος λογο του τροπου που γραφει, οχι οτι ειναι οντως...

    Quote Originally Posted by olgaki82 View Post
    θα ηθελα να γνωρισω απο κοντα keno
    ευχαριστω, αλλα μηπως θα ηθελες να μου πεις τον λογο ? εισαι ενα μελος με το οποιο δεν θυμαμαι να εχω ανταλλαξει ποτε κουβεντα, ουτε καν εστω ενα μηνυμα, αλλα παρολαυτα θα ηθελες να με γνωρισεις ?

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    looooooooooooool

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Το να δρα κανεις υποστηρικτικά για άλλους του στερεί την έκφραση της δικής του άποψης, συμβουλής κλπ η οποία όμως μπορεί να ναι η κατάλληλη λύση γι αυτόν που επιζητά απάντηση.
    και εγω συμφωνω μαζι σου συμπληρωματικα το εγραψα....
    ομως δεν καταλαβα την τελευταια παραγραφο.......................

  14. #59
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    και εγω συμφωνω μαζι σου συμπληρωματικα το εγραψα....
    ομως δεν καταλαβα την τελευταια παραγραφο.......................
    απαντουσα σ΄αυτο που ειπες πιο πριν (δεν ειμαι βεβαιος αν το πες εσυ) για κλικες. Εννούσα ότι μεσα στην κλικα καποιος δεν εκφραζεται και τοσο ελευθερα και αυτο το κανει για να τα χει καλά με τους αλλους. Έτσι δε λεει αυτο που πραγματικα νοιώθει , το οποιο όμως μπορει να ναι το σωστο και αν το έλεγε θα μπορουσε να βοηθηθει καποιος.
    ελπίζω να μη σε μπερδεψα...........................
    γιάννης

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    απαντουσα σ΄αυτο που ειπες πιο πριν (δεν ειμαι βεβαιος αν το πες εσυ) για κλικες. Εννούσα ότι μεσα στην κλικα καποιος δεν εκφραζεται και τοσο ελευθερα και αυτο το κανει για να τα χει καλά με τους αλλους. Έτσι δε λεει αυτο που πραγματικα νοιώθει , το οποιο όμως μπορει να ναι το σωστο και αν το έλεγε θα μπορουσε να βοηθηθει καποιος.
    ελπίζω να μη σε μπερδεψα...........................
    εγω το εγραψα Γιαννη σε ολους τους χωρους υπαρχουν και δεν ειναι υποχρεωτικα <<κακο>>,κακο ας πουμε κανει οταν τα ατομα που την αποτελουν αρχιζουν και εμφανιζουν σημαδια παραποιησης προσωπικων τους χαρακτηριστικων με σκοπο παντα να διατητηρηθει η <<κλικα>> οπως πολυ σωστα περιεγραψες επανω...............

Page 4 of 27 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 136
    Last Post: 29-10-2014, 10:37
  2. ΠΟΙΟΝ/Α ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ;
    By kely28 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 59
    Last Post: 15-01-2012, 01:24
  3. Με μία λέξη, τί θα θέλατε να σας φέρει το 2011?
    By chr1986 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 46
    Last Post: 03-01-2011, 03:09
  4. αυτη τη στιγμη υπαρχουν 126 επισκεπτες 5 μελη και 5 αορατα μελη
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 27-10-2010, 16:48
  5. εισιτηρια για θεατρο προς τα μελη του φορουμ
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 24-04-2009, 16:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •