Ήθελα πολλά και μου ήρθαν παραπάνω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Το οτι προσεχει τοσο τα παιδια του δειχνει οτι ειναι καλος πατερας ομως.Ενταξη ειχε 2 ατυχιες ο ανθρωπος δεν πρεπει να τον καταδικαζουμε.
    Και γιατι να εχεις προβλημα που βλεπει τα παιδια του?Εσενα αν χωριζες μαζι του και ειχατε παιδι θα ηθελες να το εχει γραμμενο τι φταινε τα παιδια?
    Μου θυμιζεις την γκομενα του προιν αντρα μου που δεν θελει να βλεπει το παιδι του.Ε το καταφερε με το ζορι ερχετε πια να δει το παιδι μας κριμα ειναι δεν φτενε τα παιδια σε τπτ.

  2. #17
    ...και να προσθέσω , πως εμένα τουλάχιστον δεν μου βγάζεις πως είσαι ερωτευμένη μαζί του.
    Θα μου πεις, ερωτευμένη είμαι όχι τυφλή, αλλά από τις περιγραφές που κάνεις για εκείνον νιώθω πως τον αγαπάς σαν άνθρωπο, τον εκτιμάς, τον θεωρείς άξιο.
    Μόλις περάσουν όμως κάποια χρόνια και συμβούν όλα όσα σου είπαμε παραπάνω, ούτε αυτά τα προτερήματα δεν θα μπορούν να σε καθησυχάσουν και να σε στηρίξουν στο οποιοδήποτε λάθος.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    μηπως κανεις προβολες?λεω εγω τωρα........................
    Ναι, προβολές κάνω. Εσύ τι κάνεις στο συγκεκριμένο θέμα πέρα από κριτική σε αυτά που γράφω?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Ναι, προβολές κάνω. Εσύ τι κάνεις στο συγκεκριμένο θέμα πέρα από κριτική σε αυτά που γράφω?
    διασκεδαζω μαζι σου........εσυ?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    διασκεδαζω μαζι σου........εσυ?
    Όπως αγαπάς, να μη στο χαλάσω τότε. Εξάλλου, έχω συνηθίσει να με κυνηγάνε οι άντρες!;)

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    για αυτο σε παω, γιατι δεν περιαυτολογεις..λολ

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    για αυτο σε παω, γιατι δεν περιαυτολογεις..λολ
    Απλά, μου αρέσει να είμαι ειλικρινής.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και τις σκέψεις. Μαριαν, Μαρίνα και Θεοφανία, σας ευχαριστώ! Κάποια από αυτά που μου λέτε τα έχω σκεφτεί, άλλα τα σκέφτομαι τώρα και αισθάνομαι μπερδεμένη. Είμαι ερωτευμένη μαζί του, σίγουρα δεν είναι το πάθος το τρελό, η ξέγνοιαστη σχέση (αντιθέτως) αλλά μαζί κάνουμε ωραίο δίδυμο. Είναι αξιαγάπητος, τον λατρεύουν οι φίλοι μου, αλλά χωρίς να μου λέει κανείς κάτι βλέπω ότι το πρόσωπό μου, τους συννεφιάζει όταν μιλάει για τα παιδιά του. Μήπως είμαι παράλογη;
    Λόγω του ότι δεν έχω, και να σας πω την αλήθεια δεν είχα σκεφτεί ποτέ να κάνω παιδιά, σε αντίθεση με διάφορες φίλες μου που έβλεπα από μικρές να ονειρεύονται πόσα παιδιά θα κάνουν είναι για μενα κάτι που πολύ απλά δεν είχα σκεφτεί ποτέ. Και ποτέ δεν είχα σκεφτεί ότι θα δημιουργούσα σχέση με παντρεμένο, χωρισμένο,με παιδί-α. Το μόνο που έιχα ονειρευθεί είναι να βρω έναν άνδρα, φίλο, σύντροφο να μοιραστούμε ο ένας τον άλλο και τη ζωή μας.Λυπάμαι Παστέλι που σου υπενθύμισα αυτά που έχεις βιώσει εσύ από την απέναντι όχθη. Το θέμα μου δεν είναι ότι δεν θέλω να τα βλέπει, ναι πρέπει να τα βλέπει, εγώ δεν θέλω να τα βλέπω και δεν μου αρέσει που τον μοιράζομαι. Μάλιστα φοβάμαι γιατί το μεγαλύτερο με αγαπάει και ξέρω ότι έχει πει σε εκεινον και στη μάνα του ότι με αγαπάει, είμαι όμορφη, καλή, παίζουμε, τι του έκανα δώρο κι όταν εκείνος του τηλεφωνεί λέει πάντα θέλω να μιλήσω στη Μαρία. Φοβάμαι όμως γιατί εγώ δεν είμαι σίγουρη γι αυτή την σχέση και δεν θα ήθελα να πληγωθεί κανείς και ιδιαίτερα το παιδί να γνωρίζει τη μια ή την άλλη γκόμενα. Του το έχω πει και μου λέει μόνο έσυ είσαι, δεν θα υπάρξει καμμία άλλη κτλ. Δεν φταίνε πουθενά τα παιδιά, αυτό είναι σίγουρο αλλά ζηλεύω ίσως, γιατί θα ήθελα να λέει μόνο εμένα αγάπη μου για παράδειγμα, ζηλεύω τα μικρά, πόσο μικρό-παιδί είμαι κι εγώ ε;
    Κάποιες φορές πιάνω τον εαυτό μου να κλαίει ότι δεν φταίνε αυτά αλλά ούτε εγώ φταίω που πρέπει να τον μοιράζομαι. Και σκέφτομαι εγωιστικά ότι μου τον παίρνουνε (πολλές φορές όταν τον έχω ανάγκη εγώ). Αύριο έρχεται από το εξωτερικό με το ένα το παιδί για Πάσχα και για να συναντήσει το άλλο. Εμένα μου έχει λείψει όμως μια εβδομάδα και θα μου άρεσε να τον δω φυσικά μόνο του, ή να πάμε για κάποιες ημέρες διακοπές. Δεν μπορούμε όμως, γιατί έχει κανονίσει να συναντηθούνε τα δυο και με προσκαλεί να πάω μαζί τους. Αλλά δεν θέλω να πάω, προτιμώ να διαβάσω ένα βιβλίο στο σπίτι, να μπω στο φορουμ ή πάω για έναν καφέ με μια φίλη που εχω να δω καιρό για παράδειγμα και εκείνος στενοχωριέται και μου λέει προτιμάς την άσχετη από την οικογένειά μου. 'Η μου λέει θα μας κάνει την τιμή η πριγκίπισσα να δει τα παιδιά μου και τρομάζω, γενικά φοβάμαι. Ίσως να χρειάζομαι χρόνο κι εκείνος δεν μου δίνει γιατί όπως λέει πρέπει να ξέρει, δεν μπορεί να περιμένει. Ίσως να φοβάμαι ότι δεν είμαι πλέον ξέγνοιαστη, ότι δεν είμαι μοναδική, δεν ξέρω...νιώθω ότι με πλακώνει ένα τεράστιο βάρος.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Αυτος ποσο ειναι Μαρακι?Κοιτα δεν μου θημυσες τπτ ιδιαιτερο εξαλου τον προιν εγω τον εδιωξα γιατι με χτυπαγε.Γαι το παιδια εχω προβλημα γιατι το εχει ξεγραψει με την βοηθεια της γκομενα.Και η γκομενα ειναι 13 χρονια πιο μεγαλη απο εμενα λολ.
    Κοιτα εχεις δικιο που ζηλευεις λιγο γιατι εσυ εισαι ελευθερη κλπ και θες να εχεις οτι εχουν ολες οι κοπελες κατι φυσιολογηκο.
    Ομως οταν εκανες σχεση με αυτον τον αντρα ηξερες τι γινεται ετσι?Μην τον καταδικαζεις εξαλου αν κανετε παιδακι θα κοιταει πιο πολυ εσενα και το μωρο φανταζομαι .Ετσι πιστευω εγω αλλα μην βιαστεις να κανεις παιδι μαζι του.
    Επισης δεν ειναι κακο να σε αγαπαει το παιδακι θα επρεπαι να νιωθεις χαρα.Αλλα παιδακια λενε τις γκομενες των πατεραδων κ@#λες που@#$@ες κλπ και τις μισουνε θανασημα να ξερεις.:cool:

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12
    Αυτός είναι 12 χρόνια μεγαλύτερός μου.
    καλά του έκανες του πρώην, είναι απαράδεκτο αυτό που σου έκανε! Πραγματικά σε θαυμάζω που παλεύεις μόνη σου να αναθρέψεις το παιδί σου. Δεν ξέρω εάν θα είχα τη δύναμη...το παιδί πόσο συχνά έρχεται να το δει; σου δίνει διατροφή ή πάλι μόνη σου;

    Όταν έκανα σχέση μαζί του, το ήξερα, μου το είπε από την αρχή. Μάλλον το είδα με αφέλεια, δεν το είχα πάρει σοβαρά. Μου άρεσε που επικοινωνούσαμε και με καταλάβαινε και μου έφτανε, αλλά σιγά σιγά ξέρεις πως είναι. Όταν αρχίζεις και τον ζεις τον άλλο, ζεις και τη ζωή του. Και κάποιες φορές σκέφτομαι δεν είναι η ζωή μου εμένα αυτή. Δεν μπορώ να ακούω τσακωμούς, βρισίες με την πρώην του με ενοχλεί πολύ. Δεν μπορώ να κανονίζω τη ζωή μου σύμφωνα με το δικό του πρόγραμμα και μου απαντά απόλυτα ότι κι εκείνος υπομένει το πρόγραμμά μου γιατί δουλεύω πολύ. Δεν μπορώ να τον βλέπω να κλαίει που για να δει το παιδί το μικρό κάθεται επί ώρες και περιμένει μήνυμα στο κινητό για το πρόγραμμα της εβδομάδας που θα του βγάλει η άλλη. Με φθείρει ψυχολογικά πολύ. Γίνεται χίλια κομμάτια για όλους, αλλά δεν ξέρω εάν μου αρκεί ένα κομμάτι. Είμαι ανώριμη;

    Παιδί όπως έγραψα και παραπάνω, δεν είχα σκοπό να κάνω, τουλάχιστον έως τώρα. Εκείνος επιμένει...μόνο που δεν μπορώ να φανταστώ να ταλαιπωρείται κι άλλο ένα παιδί. Τι θα κάνει, θα το πηγαινοφέρνει να γνωρίζει τα αδέρφια του από 2 διαφορετικές μητέρες. Πάει, αν κάνω παιδί θα πληρώνω πολλά για να κάνει ψυχανάλυσή...λολ!
    Εκτός της πλάκας,εγώ δεν ξέρω τί να κάνω.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Ειναι περιεργη η φαση μαρια.
    Ναι τραβαω πολλα για να μεγαλοσω το παιδι μου και απο δικου μου και απο το περιγυρο.
    Δεν ειναι μεγαλος αλλα γιατι βιαζετε τοσο?Δεν νομιζω να εχει ψυχ το παιδι σου αργοτερα σημερα ειναι συχνο φαινομενο οι χωρισμοι και τα παιδια απο αλλς μανες κλπ.
    Εγω δεν εκανα αλλο παιδι θα ηθελα να κανει η γκομενα του προιν να εχει ενα αδερφακι ο γιος μου.Θα το αγαπαω αληθηνα το αλλο παιδι δεν με νοιαζει αν ειναι απο αλλη μανα και ειδικα αν μοιαζει στον γιο μου θα το θελω ακομα περισσοτερο!!
    Μην κολας πολυ σε τετοια αν υπαρχει αγαπη κανε οτι σου λεει η καρδια σου.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Καλησπερα
    Κοιτα και αλλα παιδια να μην ειχε απο αλλες σχεσεις σε 6 μηνες δεν πιστευεις οτι ειναι λιγο νωρις για να παρεις μια αποφαση τετοια?Για μενα ειναι πολυ νωρις....γιατι βιαζεται τοσο?τον εχεις ρωτησει?
    η ερωτηση <<ειμαι ανωριμη?>> σε ποιους απευθυνεται?σε εμας?...
    η Μαρινα σου εγραψε τι ειναι νορμαλ και τι οχι το διαβασες?εχει πολυ σημασια να το καταλαβεις..........

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Θα σου έλεγα να κοιτάξεις το πώς νιώθεις εσύ. Αυτό που λες για το βάρος δεν μου ακούγεται καλά. Δεν θα έπρεπε να αισθάνεσαι βάρος από μία σχέση. Το αντίθετο θα έπρεπε να αισθάνεσαι, ειδικά στην αρχή μιας σχέσης (γιατί έξι μήνες είναι αρχή ακόμη).
    Δεν πρέπει να ξεχνάς ότι αυτή είναι μια κατάσταση που δεν θ' αλλάξει. Δεν είναι ένα παροδικό πρόβλημα που θα λυθεί κάποια στιγμή. Πάντα θα έχει παιδιά.
    Από την άλλη, γιατί δεν μπορεί να περιμένει και βιάζεται? Και για ποιο πράγμα βιάζεται, για να ξανακάνει οικογένεια? Και τι σημαίνει δεν μπορεί να περιμένει? Έχει υπόψη του να κάνει κάτι άλλο? Αυτά τα βιαστικά εμένα μου φαίνονται και εκβιαστικά.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12
    Όση ώρα έκανες να μου απαντήσεις, διάβαζα γιατί σε έχει "σκάσει" ο γιος σου...χαμογελούσα εκεί που έλεγες ότι το ποδήλατο δεν το ξαναβλέπει και μετά δάκρυσα. Λυπάμαι που κάνεις τόσες προσπάθειες μόνη σου και δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα για το παστελάκι. Είσαι πολύ καλή και είμαι σίγουρη ότι είσαι καλή μητέρα. Ξέρεις δεν είμαι μάνα, δεν ξέρω εάν ποτέ θα γίνω, αλλά δεν νομίζω ότι πρέπει να παίρνεις ζαναξ για να τα καταφέρεις. Πάρε βιταμίνες να αντέχεις την ενέργεια του μικρού! Από φίλους που έχω πάντως, έχω δει ότι τα αγοράκια γενικά είναι πιο ανήσυχα πνεύματα. Παίξε μαζί του όσο μπορείς και κάντου το διάβασμα παιχνίδι. Παιχνίδια θέλει το παιδί και το χαζο πλει στέισον είναι η εύκολη λύση. Α! υπάρχουν κάτι μινι υπολογιστές που έχουν εκπαιδευτικά μέσα. Πήρα στον ανιξιό μου που είναι διάολος και δεν το χάλασε. Κάντε ταξιδάκια εάν μπορείτε, ή βγείτε έξω συχνά να κάνει πράγματα το παιδάκι.Βάλτου όρια και μείνε σταθερή όχι μια έτσι μια αλλιώς, μπερδεύεται το καημένο!

    Εγώ κολλάω, είμαι από την απέναντι όχθη από εσένα και σε ευχαριστώ που δεν με κρίνεις αρνητικά. Εκείνος βιάζεται γενικότερα. Λέει ότι εμένα έψαχνε μια ζωή και θα κάνει τα πάντα για να μην φύγω. Όσα και να κάνει όμως και κάνει πολλά, δεν μπορώ να ξεπεράσω ότι είναι 2 οι μάνες, 2 παιδιά, 2 χώρες. Δεν είναι 1 ρε γαμώτο να πεις παει στο δ...ο. Και η μια που είναι στο εξωτερικό και έχει άντρα είναι πολύ καλή (έτσι μου την έχει περιγράψει τουλάχιστον αυτός και βλέπω πως είναι και το παιδί της). Η άλλη, η σχέση του 1 μήνα είναι σαν να ήθελε να κάνει απλά ένα παιδί γιατί δεν την έπαιρναν τα χρόνια και τσακώνονται διαρκώς στο τηλ. του φωνάζει ότι θέλει μόνο τη διατροφή, ότι μπορεί να βλέπει το παιδί μόνο όταν θέλει και μπορεί εκείνη γιατί αυτός είναι μόνο ένα σπέρμα. Κι ότι είμαι πουτ...α και δεν θέλει να δω το παιδί της και εγώ μια φορά μόνο το είδα που πηγαμε στις κούνιες και από τότε δεν θέλω να το ξαναδώ.

    Μωρέ δεν έχω περάσει ποτέ από κάτι τέτοιο και βλέπω την ζωή που είχα πριν και τη ζωή μου τώρα και με καταθλίβει. Λες να πάρω κι εγώ ζαναξ τελικά;;;

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    axxaa εχεις δικο βρε το εχει το ονομα ολες η Μαριες να εχουμε αυτα τα προβληματα.Εγω με τον προιν δεν μαλωνουμε ποτε γιατι δεν θελω να βλεπει το παιδι τετοιες σκηνες.
    Σευχαρηστω για τα καλα σου λογια εδω μονο κλουν και τσιρκο με λενε αλλα στα @@ μου και εσενα στα @@ τι λενε οι πρωιν.
    Απλα να εισαι επιφυλακτικη με τον αντρα αυτον μπορει να βιαζετε γιατι του αρεσει το οικογενειακο κλημα η για καποιον αλλο λογο.Να προσεχεις φενεσε καλη κοπελα.Και εγω ειμαι 30 και ο μικρος μου 8.:)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΟΤΑΝ ΗΡΘΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.................
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 30-08-2012, 19:26
  2. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ''ΚΑΜΕΝΗ''
    By BrokeN_DoLL in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 88
    Last Post: 02-06-2011, 17:02
  3. θα ηθελα την συμβουλη σας
    By d_o in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 30-12-2010, 23:11
  4. θα ηθελα τη γνωμη σας
    By makrei in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 30-11-2010, 19:12
  5. ήθελα να πώ τον πόνο μου....
    By nass in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 08-09-2009, 23:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •