Τυπική σχέση με δασκάλα ή όχι;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    66

    Τυπική σχέση με δασκάλα ή όχι;

    Η αλήθεια είναι πως γενικοτερα είμαι ενθουσιώδης άνθρωπος και ταυτόχρονα πολύ γενναιόδωρη. Αυτό καμια φορά οι άλλοι το παρεξηγουν,έτσι νομιζω τουλάχιστον και θέλω τη γνώμη σας. Απο τις πρώτες μέρες που πήγε ο γιος μου παιδικό σταθμό διαπίστωσα ότι η δασκάλα του είναι ένας πολύ καλός άνθρωπος και έδειξε πολύ ότι τον αγαπά και τον προσέχει και το πιο πιθανο βέβαια να είναι έτσι με όλα τα παιδιά. Τέλος πάντων επειδη μου αρέσουν πολύ τέτοιοι άνθρωποι ήμουν κι εγώ πολύ γενναιοδωρη μαζί της, μου βγαίνει όταν συμπαθησω κάποιον. Της έδωσα κάποιο δωράκι τα Χριστουγεννα, όποτε είχαμε κάποιο χειροποιητο γλυκάκι της έστελνα,κανενα σιντι ή βιβλιο να ακουσουν τα παιδια. Φυσικά κάτι ανάλογο είδα και απο εκείνη. Εκανε δωράκι στο μικρό, του έδινε βιβλία να διαβάσει κτλ.

    Πρόσφατα την καλέσαμε στο πάρτι του μικρου για ένα καφεδακι. Για λογους υγείας δεν ήρθε και έτσι την επομενη μέρα έστειλε το δωράκι του.Με πήρε και τηλέφωνο να μου ευχηθεί και πως όποτε θέλω να πάμε κάποια παιδική χαρά ειδικά την άλλη εβδομάδα που κάθεται και να μου δώσει το τηλέφωνό της.
    Εχθές έφτιαξα μαρμελαδίτσα πρώτη φορά και είπα να της στείλω ένα βαζάκι. Με ευχαρίστησε μιλήσαμε λίγο για το παιδί και φεύγοντας πήγα να ευχηθώ καλό πάσχα και μου είπε να την πάρω τηλ σημερα να μιλήσουμε. Την πήρα και μου έδωσε το τηλ του σπιτιου και το κινητό όποτε θέλω να μιλήσουμε για το γιο μου που είναι λίγο ταλιμπαν..οποτε και δεν την χαιρέτησα για τις γιορτές .
    Το θέμα είναι το εξής..θα ήθελα πολύ να έχουμε φιλική σχέση και να πηγαίνουμε τα παιδιά στην παιδική χαρά μαζί όμως σκέφτηκα μήπως παραείμαι γενναιοδωρη και υπερβολική και τη φέρω σε δύσκολη θέση..εν ολίγοις καμιά φορά σκέφτομαι μήπως με τη γενναιοδωρία μου το παρακάνω και αμέσως μετά ψυχραίνομαι και γίνομαι πιο απόμακρη περιμένοντας κι απο τον άλλο ένα βήμα για να δω ότι θέλει κι αυτός την παρέα μου.Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρω πως πρέπει να λειτουργήσω, δεν τα πάω τόσο καλά με τις φιλικές -κοινωνικές σχέσεις ειδικά στο ξεκίνημά τους.
    Είπαμε λοιπον να την πάρω τηλέφωνο να μιλήσουμε για το παιδί. Να προτείνω να πάμε καμιά βόλτα ή πάλι γίνομαι υπερβολική; Μήπως περιμένει κι εκείνη κάτι τέτοιο απο μένα; Δεν ξέρω..

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    66
    εντάξει ξέρω πως είναι χαζό όλο αυτό που ρωτάω αλλά κανείς δε θέλει να μου πει τη γνώμη του; δεν είμαι ευκολη ρε παιδιά σε αυτά..απο κει που ξεκινάω προσφέροντας μετά βάζω στοπ φοβουμενη μη γίνω υπερβολική..ας μου πει κάποιος..αλλωστε ο λόγος που ρωτάω προέρχεται κυρίως απο τη σκέψη μήπως δεν έπρεπε σαν δασκάλα που είναι να την καλέσω στο πάρτι ..εκείνη δεν ήθελε να έρθει και ΄πήρε ένα δωράκι απλώς για να μη νομιζουμε οτι το έκανε για υτό το λογο..μήπως ενιωσε δηλ υποχρεωμένη, πήρε το δωρο κ ειπε αυτο για την παιδική χαρα ετσι για ξεκάρφωμα...λεω εγω τωρα..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    127
    Δε νομιζω οτι γινεσαι υπερβολικη με το να παρεις τηλεφωνο τη δασκαλα. Ετσι κι αλλιως η ιδια σου εδωσε το τηλεφωνο της, δεν το βρηκες απο καποιον τριτο.
    Τηλεφωνησε και αναλογα με την αντιδραση της, συνεχιζετε την επικοινωνια. Δεν θα κανεις και κανενα εγκλημα.

    Παρεμπιπτοντως, πιστευω οτι αυτο το θεμα παει καλυτερα στην ενοτητα Σχεσεις κλπ.
    ...του καθενος η κολαση,
    βρισκεται, παντα, δυο βηματα μακρυτερα
    απ' οπου τολμα να ξεμυτισει...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Εχει και αυτη παιδι?Επιτελους και μια σε αυτο το φορουμ με παιδι.λολολ.Δεν νομιζω ειναι κακο ολο αυτο εαν εχει και αυτη παιδια αλλα μου φενεται καπως υπερβολικο .

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    66
    εχει ενα κοριτσάκι πιο μεγαλο 4-5 χρόνια περιπου. τι σου φαίνεται δηλαδή υπερβολικό;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Οκ τοτε εχετε κοινα σημεια.Τι μαρμελαδα εκανες?χαααχα:)

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    66
    μαρμελάδα φράουλα!!ασε έγινε φανταστική!:))) Είμαστε ομως σχεδόν συναδέλφισσες..εγώ εκπαιδευτικός κι εκείνη νηπιαγωγός..:) Πάντως να σου πω..να προτείνω για καφε; Μη φανώ πιεστική..δεν είμαι καλή σε αυτά μωρε..δεν ξέρω..χίλιες φορές να είχα να κάνω με άντρα..δε θα είχα πρόβλημα παρεξηγησης..ότι ένιωθα θα έκανα και όπου βγει, αλλά σε μια τέτοια περίπτωση..δεν ξέρω..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    μαρμελαδα φραουλα καλα το καταλαβα.εχω κανει 4 βαζα μουρλια!ειναι η πιο νοσιμη μαρμελαδα!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Συμφωνώ με την άποψη του fearg ότι δεν είναι υπερβολή να την πάρεις ένα τηλέφωνο, μιας και αυτή προθυμοποιήθηκε να σου δώσει το νούμερο της…
    Από την άλλη είναι πιθανό το ενδεχόμενο να προφασίστηκε λόγους υγείας, προκειμένου να μην παραβρεθεί στα γενέθλια του μικρού. Αυτό βέβαια δεν έχει να κάνει με τόσο με τη δική σας σχέση, αλλά με το γεγονός ότι ένας εκπαιδευτικός προσπαθεί να κρατήσει κάποιες ισορροπίες, ώστε να μην δίνεται η εντύπωση ότι συμπαθεί περισσότερο κάποια παιδάκια και με ότι αυτό συνεπάγεται για τις αλληλεπιδράσεις μέσα στην τάξη… Κάνε τις κινήσεις με βάση τα όσα νιώθεις και βλέπεις…

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Παστελι View Post
    μαρμελαδα φραουλα καλα το καταλαβα.εχω κανει 4 βαζα μουρλια!ειναι η πιο νοσιμη μαρμελαδα!
    λολλ ρε συ παστελι εχω προσεξει αναφερεις συχνα εδω διαφορα φαγητα!!! :) εχω κ την εμμονη μου με τα κιλα θα με πιασει κανα βουλιμικο κ θα φταις εσυ κανονισε!! χεχεχ!!!! :) (πλακιζω!!!!)
    εμενα παντως μ αρεσει περισσοτερο η μαρμελαδα κερασι!!!!:)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    λολλ ρε συ παστελι εχω προσεξει αναφερεις συχνα εδω διαφορα φαγητα!!! :) εχω κ την εμμονη μου με τα κιλα θα με πιασει κανα βουλιμικο κ θα φταις εσυ κανονισε!! χεχεχ!!!! :) (πλακιζω!!!!)
    εμενα παντως μ αρεσει περισσοτερο η μαρμελαδα κερασι!!!!:)
    εχω εμονη με τα φαγητα!μιαμ!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Παστελι View Post
    εχω εμονη με τα φαγητα!μιαμ!
    κι εγω εχω εμμονη αλλα με την αντιθετη εννοια..λογω διατροφικης διαταραχης..:(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Ναι αλλα εγω θελω να τροω συνεχεια.5 μερες τωρα τροω λιγο φαι και πολλα φρουτα λαχανικα και λιωνω στην γυμνατισκη.να δουμε θα χασω κανα κιλο?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Παστελι View Post
    Ναι αλλα εγω θελω να τροω συνεχεια.5 μερες τωρα τροω λιγο φαι και πολλα φρουτα λαχανικα και λιωνω στην γυμνατισκη.να δουμε θα χασω κανα κιλο?
    Eιναι πολυ καλο που τρως φρουτα κ γυμναζεσαι συνηθως στην αρχη χανεις 1-2 κιλα αλλα ειναι τα υγρα αυτα που χανεις μετα δυσκολευουν τα πραγματα κ το πιο συνηθισμενο ειναι να χανεις 1 κιλο την εβδομαδα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο.Εχεις μηνυμα τσεκαρε λολολ!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  2. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  3. Σχεση
    By zinovia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 68
    Last Post: 06-08-2009, 17:19
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  5. Η σχέση
    By vasos panagiotou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 09-03-2007, 22:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •