Μια απο τα ιδια...αλλα διαφορετικα.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Μια απο τα ιδια...αλλα διαφορετικα.

    Παλι θελω να φυγω...εδω δεν προκειται να εχω ζωη και μπλα μπλα μπλα.

    Τεσπα , κοβω τις πολλες κοινωνικες επαφες που μαζεψα και επικεντρωνομαι στο στοχο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γιατί το ρίχνεις εκεί πάντα όμως Κηπ? Εσύ τι λες? Για να κάνεις κύκλο γύρω του σαν τον καρχαρία στο αίμα, να περνά για λίγο και να επανέρχεται δυνατότερο, τι λες να συμβαίνει αλήθεια? Ποιες είναι οι πολλές κοινωνικές επαφές που μάζεψες? Δεν το κατάλαβα αυτό. Ήταν τύπου πικρό χιούμορ?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Η αληθεια ειναι οτι πρεπει να φυγω. Δεν προκειται να προσαρμοστω σε μια κατασταση στην οποια σε αντιμετωπιζουν καπως...και πριν κολλησει το μυαλο μου με το καπως τους ( αν δεν εχει κολλησει ηδη)...την κανω με ελαφρια πηδηματακια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μα δε σου είπε κανένας πως χρειάζεται να προσαρμοστείς σε οτιδήποτε. Εσύ το αισθάνεσαι έτσι ρε Κηπ. Τι συνέβη και σου επανήλθε το γνωστό να φύγω να φύγω να φύγω?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ , το σκεφτομαι σαν ενα καζανι. Λιγο το ενα , κανεις υπομονη με το αλλο...υπομενεις και το αλλο μιας και ουσιαστικα δεν θελω να μενω και μονος. Το παλευεις απο δω απο κει...δεν εχει νοημα , καλυτερα ενα φρεσκο ξεκινημα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Καλησπέρα keep
    Με όλο τα θάρρος (που πιστεύω να με εξουσιοδοτείς )
    Τι είναι αυτό το ΄΄΄ κάτι που σου λέει πως πρέπει να προσαρμοστείς σε μια κατάσταση στην οποία σε αντιμετωπίζουν κάπως ΄΄΄
    Για δικούς μου λόγους εσωτερικής κατανάλωσης ρωτάω , είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα σκεφτείς κάτι που δεν πρόκειται να σκεφτώ , πριν την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by fevgatos67 View Post
    Καλησπέρα keep
    Με όλο τα θάρρος (που πιστεύω να με εξουσιοδοτείς )
    Τι είναι αυτό το ΄΄΄ κάτι που σου λέει πως πρέπει να προσαρμοστείς σε μια κατάσταση στην οποία σε αντιμετωπίζουν κάπως ΄΄΄
    Για δικούς μου λόγους εσωτερικής κατανάλωσης ρωτάω , είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα σκεφτείς κάτι που δεν πρόκειται να σκεφτώ , πριν την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια




    Keep, πολλές φορές μου θυμίζεις εμένα φίλε. Πραγματικά θυμάμαι μια περίοδο που περνούσα τα άγχη/τρόμους/πανικούς ήμουν ευερέθιστος, όλα με ενοχλούσαν και μου έφταιγαν όλοι και αμέσως φλέρταρα με ιδέες και στόχους φυγής π.χ. να γυρίσω Αγγλία, να πάω Αμερική κλπ. Αυτό γινόταν για κάποιο καιρό. Έχω προσέξει λοιπόν ότι καμιά φορά που πέφτω η ψηλο-αγχώνομαι (σε φυσιολογικά πλέον πλαίσια όπως όλοι οι άνθρωποι) αμέσως αυτές οι ιδέες έρχονται πάλι αυτόματα χωρίς να τις καλέσω. Με αποτέλεσμα όταν έρχονται να έχουν την δυνατότητα (αν το θελήσω και δεν τις σταματήσω στην αρχή) να με ρίξουν και να με αγχώσουν ακόμα περισσότερο. Είναι σαν ένα pattern που ο εγκέφαλος ξανα-ενεργοποιεί όταν φτάσει στα "ίδια λημέρια" που πιθανών είχε περάσει και παλιότερα. Είναι σαν "δίκτυο" που συνδέει πολλά πράγματα-ιδέες-συναισθήματα-στόχους-αναμνήσεις και κάθε φορά που ένα μέρος αυτού του δικτυού πάρει μπρος, έρχονται στην επιφάνεια αμέσως και τα άλλα. Το θέμα είναι να μην αφήνεις αυτό το προβληματικό pattern να αναδύεται και να το κόβεις στην αρχή. Μ άρεσε που στο πρώτο ποστ του έγραψες "πάλι τα ίδια" πράγμα που δείχνει ότι το κατάλαβες. Καμιά φορά και εγώ δεν το καταλαβαίνω όταν το κάνω, όλοι μας πιστεύω.


    Για να έρχεται συνέχεια στην επιφάνεια όλο αυτό το pattern σημαίνει κάτι. Ίσως να σημαίνει απλά ότι όντως θέλεις να φύγεις και αυτό το πράγμα πετάγεται καi στο θυμίζει συνέχεια, αλλά με ένα bugging τρόπο, φέρνοντας μαζί και άλλα άσχημα. Ίσως απλά να μην είσαι ευχαριστημένος με αυτό που κάνεις τώρα και αυτή η δυσαρέσκεια ξυπνάει και πάλι όλες αυτές τις ιδέες. Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις κάτι πιο δυναμικό και ίσως στην τελική να μην είναι απαραίτητα η φυγή. Ίσως αν τρέξεις λίγο το πανεπιστήμιο, ίσως μια πιο ενδιαφέρουσα δουλειά δεν ξέρω. Αν όντως θες να φύγεις κάντο. Απλά αποφάσισε το και μην το "ιδεομηρυκάζεις" (νέα αγαπημένη μου λέξη) γιατί αν το κάνεις αυτό συνέχεια θα σε χαλάει :p. Α, και που είσαι θα σε χρειαστώ σύντομα για μια έρευνα (για τον τεχνικό σχεδιασμό) χεχε
    Last edited by PETRAN; 18-04-2011 at 13:29.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ευχαριστω ολους...τουλαχιστον ξυπνησα καλυτερα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    και κοψε την πολλη τηλεοραση.

    αμα βλεπεις ειδησεις σε αλλο πλανητη θελεις να πας , οχι σε αλλο μερος απλως..

    παντως αμα πας αθηνα π.χ. θα εχεις λιγοτερα προβληματα λογω στιγματος.
    οπως αμα εχεις προβληματα πηγαινε.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

Similar Threads

  1. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-2013, 05:26
  2. ΒΑΡΕΘΗΚΑ.ΑΠΛΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ
    By JenM in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2010, 21:42
  3. Κάθε φορά και διαφορετικά...
    By ampisareti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-10-2010, 18:45
  4. Τι είναι η αγάπη?Ολοι τον αντιλαμβάνονται το ίδιο?Καθενας αγαπάει διαφορετικα?
    By anemos_thir_13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-07-2010, 22:34
  5. η καινούρια στο forum αλλά παλιά σε όλα τα άλλα.....
    By vivaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-2007, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •