Περι ευθιξίας.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 156
  1. #1

    Περι ευθιξίας.....

    Επειδή το θέμα κλειδώθηκε θα ηθελα να συνεχίσουμε εδώ την κουβέντα μας....:)


    Αρχικά καταχωρημένο από sabb
    Δεν καταλαβαίνω που το πας...

    Αν θυμάσαι καλά - που δεν θυμάσαι - είχα επισημάνει στον κρίνο πως η συμπεριφορά του στο φόρουμ, ήταν η αιτία της διαγραφής του και όχι η συμπεριφορά των άλλων. Προς τιμή του, είχε παραδεχτεί σ' ένα ποστ πως η ενασχόληση του με το φόρουμ ήταν υπερβολική ποσοτικά, γεγονός που επηρέαζε και την ψυχική του συγκρότηση. Αυτά έχουν τελειώσει και δεν έχω σκοπό να τα αναπαράγω. Το τι έκανε ή δεν έκανε η carrie δεν με απασχολεί, απλά γιατί δεν μπορώ να το γνωρίζω...Λυπάμαι αν ο κρίνος ήταν αιτία να μην γράφει για πολύ καιρό όπως λες, παρ' όλα αυτά η θέση μου, πως δεν μπορούμε να αναμασάμε απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς για πρώην μέλη από την στιγμή που δεν μπορούν να υπερασπιστούν τον εαυτό τους, δεν αλλάζει. Όχι σαν δικονομικό επιχείρημα αλλά σαν αξία συμπεριφορίστικη....

    Κι εγώ έγινα στόχος προσβλητικής συμπεριφοράς από μέλος που χαριεντίζονταν όλο το φόρουμ , σε σημείο να σκέφτεται κανείς πως η ad hoc νομιμοποίηση από την θετική ανατροφοδότηση , ακυρώνει το θύμα κι επιβραβεύει τον θύτη. Ωστόσο δεν θυμάμαι να επικαλέστηκα την ηθική συμπαράσταση κανενός δημόσια, έχω την ικανότητα να ανταπεξέρχομαι σε τέτοιου είδους καταστάσεις και το ίδιο ικανή πιστεύω πως είσαι κι εσύ. Όποιος μου συμπαραστάθηκε , είτε δημόσια είτε με πμ, εκτιμώ τη στάση του αλλά δεν την απαίτησα, ούτε κάν την ζήτησα...

    Αν το να απαξιώνεις κάποιον που δεν μπορεί να μιλήσει για σένα είναι το δέντρο, ενώ δάσος είναι η δική σου δυνατότητα να αντιμετωπίζεις ανάλογα τις καταστάσεις, ναι τότε πράγματι έχουμε διαφορετική αντίληψη για την πανίδα....



    σάββα....

    Στριφογυρίζεις γύρω από το θέμα και πάλι σαφή απάντηση δεν μου δίνεις.
    Αυτό που σου είπα είναι ξεκάθαρο. Επιασες το δέντρο και όχι το δάσος.
    Εδώ και δυο μέρες βριζόμαστε ανελέητα κάποια μέλη για κάτι που δεν έχουμε ευθύνη, με κατάπτυστους χαρακτηρισμούς που αν είχαν τα μούτρα να μας τους πουν ιν ριαλ λαιφ θα βγάζαμε πολλά λεφτά από τις αγωγές που θα έτρωγαν.
    Στη συνεχεια, η πανικ σκυλοβρίζει με τα χειρότερα λόγια τη δώρα και εκείνη φρικάρει και απαιτεί να διαγραφεί γεγονός που εμένα με στεναχώρησε πολύ και θεωρώ πως σε καμία περίπτωση δεν έπρεπε να συμβεί κάτι τέτοιο.
    Στη συνέχεια βγαίνει ο Κενο και συνεχίζει να αναπαράγει τις βρισιές για μένα και τη ρέμεντι.

    Κάπου εκεί λοιπόν, και μέσα σε αυτό το χαμό, παρεμβαίνεις εσύ και την λες στην καρι επειδή είχε το θάρος να πει τη γνώμη της για τον κρίνο.
    Μήπως αλήθεια δεν διάβασες πως όλο το βρισίδι που φάγαμε εγώ και η ρεμ από την όλγα ήταν για τον κρίνο?
    Μήπως δεν κατάλαβες πως η άποψη της κάρι ήρθε σε συνέχεια όλου του χαμού που δημιούργησε η όλγα?

    Πως λοιπόν ευαισθητοποιεισαι εν μέρει και όχι επί του όλου θέματος?
    Δεν απαξιώσα κανένα, αντιθέτως απαξιώθηκα με τον χειρότερο τρόπο και απορώ που πρέπει να στο τονίσω για να το καταλάβεις (?).

    Όσο για το ότι έγινες στόχος προσβλητικής συμπεριφοράς από κάποιο μέλος "που χαριεντιζοταν όλο το φόρουμ" δεν το κατάλαβα.
    Αν θες πες τα πράγματα με το όνομα τους. Αφού σε πρόσβαλε κάποιος όπως λες δεν καταλαβαινω γιατί να φοβάσαι να τον ονομάσεις.
    Εμένα προσωπικά δεν έπεσε κάτι τέτοιο στην αντίληψη μου.
    Last edited by Θεοφανία; 18-04-2011 at 03:23.

  2. #2
    και να συμπληρώσω....

    Λογικά εννοείς τον αλέξανδρο στην τελευταια σου παράγραφο.
    Ήμουν από αυτούς που δεν πρόλαβα να του απαντήσω στο ομολογουμένως απαράδεκτο μηνυμα του, γιατί είχε τα κότσια να σου ζητήσει συγνώμη, κάτι που δέχτηκες και τελείωσε εκεί το θέμα.
    Δεν καταλαβαίνω που έχεις παράπονο για τη συγκεκριμένη ιστορία όπως και δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει η θετική ανατροφοδότηση με αυτό.

    Όσο για το γεγονός του ότι μπορεί ο καθένας να υποστηρίξει τον εαυτό του όντας ενεργό μέλος σε αυτή την κοινότητα, να σου θυμίσω πως πέρισι αποχώρησες επειδή σε έβρισε η πανικούλα και τότε όλοι μας προσπαθήσαμε να σου αλλάξουμε γνώμη, σταθήκαμε δίπλα σου και καταδικάσαμε το γεγονός.
    http://linkvalidator.net/warn.php?p=...YlODElQ0YlODk=

    Τι σε κάνει να πιστεύεις πως εμείς είμαστε λιγότερο ευαίσθητοι από σένα στην οποιαδήποτε επίθεση?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Yes more internet drama! (*αρπάζει τα pop-corn)

  4. #4
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Yes more internet drama! (*αρπάζει τα pop-corn)
    κοίτα μη πνιγείς....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    εγω θελω να πω οτι θαυμαζω και θεοφανια και ρεμεντι και αλλα ατομα που αντεξανε δυσκολες εποχες του φορουμ, ανεχτηκανε ατομα και αυτη η κατασταση αλλαξε, και μεινανε εδω και ειναι απο τις πιο σοβαρες παρουσιες. finito

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    εγω θελω να πω οτι θαυμαζω και θεοφανια και ρεμεντι και αλλα ατομα που αντεξανε δυσκολες εποχες του φορουμ, ανεχτηκανε ατομα και αυτη η κατασταση αλλαξε, και μεινανε εδω και ειναι απο τις πιο σοβαρες παρουσιες. finito
    συμφωνω κ εγω μαζι σου. Αλλα πως γινεται κ ειναι συνεχεια μπλεγμενες σε κατινιες ,???
    Μηπως γνωριστηκανε ολοι αυτοι κ προσωπικα κ επειδη ειναι οι ομορφοτερες απο αποψη εμφανισης ,τις ζηλευουνε ?οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια? παντως δειχνουν πολυ δυναμικες κ ατρωτες, δεν εχουν κανενα ψυχολογικο μπερδεμα?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    χωρις ιχνος ειρωνιας και με απολυτη σοβαροτητα, θελω να ρωτησω τη Θεοφανία γιατι ειναι τοσο πεπεισμενη οτι εγω φταιω για ολα και της εκανα κακο και θα πρεπει να ζητησω συγνωμη, ενω η ιδια παραδεχτηκε οτι αυτη ασχοληθηκε μαζι μου. σε τι ακριβως θελεις να ζητησω συγνωμη Θεοφανία, που εκφραστηκα ελευθερα κι εγραψα απλα μια σκεψη μου στο παρελθον, ή που εχω ιδεες τις οποιες δεν εγκρινεις (οπως εχουν κι ολοι οι αλλοι ανθρωποι) ? πεσμου και ισως τα ξαναβρουμε, και σου βγαλω και το ignore...

  8. #8
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    χωρις ιχνος ειρωνιας και με απολυτη σοβαροτητα, θελω να ρωτησω τη Θεοφανία γιατι ειναι τοσο πεπεισμενη οτι εγω φταιω για ολα και της εκανα κακο και θα πρεπει να ζητησω συγνωμη, ενω η ιδια παραδεχτηκε οτι αυτη ασχοληθηκε μαζι μου. σε τι ακριβως θελεις να ζητησω συγνωμη Θεοφανία, που εκφραστηκα ελευθερα κι εγραψα απλα μια σκεψη μου στο παρελθον, ή που εχω ιδεες τις οποιες δεν εγκρινεις (οπως εχουν κι ολοι οι αλλοι ανθρωποι) ? πεσμου και ισως τα ξαναβρουμε, και σου βγαλω και το ignore...
    ΚΕΝΟ...δεν έχω χάσει τίποτα μαζί σου για να το βρω. Δεν ήρθαμε ποτέ σε προσωπική επαφή για να έχω απωθημένα, ούτε μου έχεις κάνει κάτι ώστε να έχω εμπάθεια και είναι περιτό να σου πω πως δεν με ενδιαφέρει αν με έχεις κάνει ή όχι ιγκνορ .
    Το θέμα μου ήταν αυτό που είπες για τις δολοφονίες και αφού μου ζήτησες να στο εξηγήσω, πολύ ευχαρίστως να το κάνω.
    Είμαι πολλά χρόνια σε αυτό το χώρο και έχω διαβάσει άπειρα ποστ ανθρώπων. Εσύ αντιμετωπίζεις ένα απλό άγχος, άλλοι άνθρωποι έχουν σοβαρότερες ασθένειες, έχουν παραισθήσεις, τους βγαίνουν τάσεις να κάνουν κακό ακόμη και σε δικούς τους ανθρώπους, όχι γιατί το θέλουν αλλά ως αποτέλεσμα της ασθένειας που αντιμετωπίζουν.
    Ο χώρος είναι πολύ ευθραυστος και όσοι νομίζουμε πως μπορούμε να βοηθήσουμε πρέπει να χειριζόμαστε με πολύ ευαισθησία και διακριτικότητα το λόγο μας.
    Θεωρώ λοιπόν, (γιατί κρίνοντας από αυτά που γράφεις το μυαλό σου κάπως δουλεύει), πως ήταν η μεγαλύτερη παπαριά που μπορούσες να γράψεις και να επηρεάσεις ή να μπερδέψεις ανθρώπους που μόνο αυτό τους έλλειπε μες στα προβληματα τους.
    Η ρεμ σου έκανε καταγγελία, εγώ σε έκραξα πάμπολες φορές.
    Ξέρεις ποια ήταν η αντίδραση σου αντί να κάθισεις να σκεφτείς ποιο είναι το λάθος σου?
    Να με βρίζεις, να με μειώνεις, να μου λες πως κάποιοι σου στέλνουν την ηλικία μου και πάνω σε αυτο να με ειρωνεύεσαι σε κάθε σου ποστ.
    Αλήθεια, τι σε κάνει να πιστεύεις πως μπορεί να προσβάλεις κάποιον με το να τον πεις μεγαλύτερο, εκτός από το κουκούτσι που μάλλον έχεις για μυαλό?
    Νομίζεις πως το να είσαι 20 σε κάνει σπουδαίο, ή προνομιούχο? Νομίζεις πως οι σαραντάρηδες πίνουν τσάι μόνοι σπίτι τους και συ απολαμβάνεις τη ζωή σου?
    Από όσα έχεις γράψει κατά καιρούς θα προτιμούσα, όχι 40 και 60 να ήμουν φτάνει να έχω την καριέρα μου, τους φίλους μου, την οικογένεια μου, τον γκόμενο μου και την όμορφη ζωή που απολαμβάνω, από το να είμαι 20 να ξύνομαι όλη μέρα, να έχω άποψη και κριτική για όλους και κανέναν δίπλα μου, όπως και τίποτα το σημαντικό να επιδείξω από την μέχρι τώρα πορεία μου στη ζωή.

    Σκέψου το.

  9. #9
    κατερινάκι και κάρι...ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια σας...:)
    Ειδικά για το όμορφες...λολ.
    Μακάρι να ήταν αυτό το πρόβλημα των άλλων.
    Δυστυχώς είναι πιο περίπλοκο.
    Το θέμα όσο με αφορά, είναι πως δεν μπορώ να διαβάζω την κάθε παπαριά που γράφει ο καθένας και να μη του την πω. Κάπου εκεί ξεκινά ο καβγάς και τα αποτελέσματα τα βλέπετε....

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    1. μακαρι να ημουν μονο 20 χρονων Θεοφανία. το εχω ξαναγραψει οτι κοντευω τα 30 αλλα εσεις μαλλον νομιζετε πως εχετε να κανετε με παιδακι που παιζει και δεν εννοει τιποτα απ'οσα γραφει.
    2. ο καθενας νομιζει τα δικα του, αν νομιζεις εχω απλα ενα αγχος και τιποτα αλλο πασο...
    3. δεν ειχα καμια προθεση να σε προσβαλλω για την ηλικια σου, αν θυμασαι καλα στο θεμα της whitecandle ειπα οτι σεβομαι που εισαι μεγαλυτερη γιαυτο σε εκανα ignore να μη βριζομαστε, αλλα δυστυχως δε με σεβαστηκες εσυ, αφου το μονο που εκανες ειναι να συνεχισεις να προκαλεις και να με μειωνεις λες και με ξερεις προσωπικα. και μη μου πεις οτι δε το εκανες, το ειδε μεχρι και η claire στο προτελευταιο θεμα που ειχα κανει σχετικα με τη φυση. και σου εχω πει κι εγω οτι παρατηρω ασχημη συμπεριφορα απ'το ξεκινημα, χωρις λογο. οταν λοιπον εσυ η ιδια που εισαι μεγαλυτερη ερχεσαι και μου συμπεριφερεσαι ετσι ανωριμα, τι πρεπει να κανω εγω ? το ιδιο ισχυει και για οποιοδηποτε αλλο μελος που εχουμε τουλαχιστον 10 χρονια διαφορα, και νομιζει οτι επειδη βολευτηκε σε μια δουλεια, και εχει οικογενεια, εκανε κατι σπουδαιο στη ζωη του και μπορει να δινει συμβουλες.
    4. δε μπαινω εδω μεσα για να τσακωθω ή να προκαλεσω ή να σπαμμαρω οπως κανουν αλλα μελη λες κι εχουμε διαγωνισμο. εγω το μονο που μπηκα να κανω εδω, ειναι να εκφρασω καποιες σκεψεις και προβληματισμους μου, αναζητωντας περισσοτερες αποψεις πανω στα θεματα που με απασχολουν. δε το επαιξα ουτε ψυχολογος, ουτε ειμαι σε θεση να βοηθαω οπως νομιζεις οτι κανεις εσυ προσφερωντας τη γνωμη σου ακομα κι αν δε στη ζητησαν. κι αυτο ακριβως εκανα και με εκεινο το θεμα που λες οτι σε ενοχλησε, εκφραστηκα ελευθερα περιγραφωντας καποιες σκεψεις μου, τις οποιες εσυ κι ορισμενα μελη δεν εγκρινουν και βρηκαν αρρωστες. αφου υπαρχουν τι να γινει ?
    τεσπα ξεκαθαρη απαντηση σ'αυτα που ρωτησα δεν πηρα τελικα, γιαυτο σταματω εδω τη κουβεντα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δε μπαινω εδω μεσα για να τσακωθω ή να προκαλεσω ή να σπαμμαρω οπως κανουν αλλα μελη λες κι εχουμε διαγωνισμο. .
    ΚΕΝΟ, νομιζω πώς οταν αναπαραγαγεις χαρακτηρισμους που εχουν ειπωθει σε αλλο θεμα κ τους υποστηριζεις, ε τοτε προκαλεις κ το ξερεις....ενταξει, ειπαμε δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να συμπαθουμε ολοι ο ενας τον αλλον, αλλα τουλαχιστον να εχουμε μια στοιχειωδη ειλικρινεια στο αν προκαλουμε ή οχι με τη σταση μας....ή να τραβαμε την προσοχη.
    Last edited by Sofia; 18-04-2011 at 16:29.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Ολοι εχουμε και τα καλα μας και τα στραβα μας εδω μεσα.. Απλα καποια ειναι πιο ενοχλητικα, είτε στο ειδος τους ειτε στην ποσοτητα.. Ουδεις αναμαρτητος. καποιοι εχουν εμπαθειες με συγκεκριμενα ατομα, καποιοι δεν αντεχουν τους καυγαδες και τις ειρωνειες και τις μπηχτες κ.ο.κ.

    Οσον αφορα το σαββα, αγαπητε σαββα, ο κρινο μπορει και να διαβασει και να απαντησει κατα πρωτον, κατα δευτερον ο,τι εγραψα το εγραψα με αφορμη το ξεσπασμα ας το πω της ολγας, που η ιδια ειπε οτι ειναι σε σχεση με αυτον, δεν αναπαρηγαγα κουτσομπολιο εδω, και μετα σε ολον αυτον τον χαμο που εγινε αναρωτηθηκα τι επεισοδια εχω χασει, γιατι αυτα τα ατομα μεσα σε αυτο το φορουμ ζουσανε και βγαζανε τα προσωπικα τους στη φορα μονοι τους. οτι εγω εχω πει εδω μεσα και εχει μεινει εχει το ελευθερο ο καθενας να το αναπαραγαγει κι ας λειπω αν δοθει η αφορμη να γινει συζητηση για το ονομα μου. Μεγαλη μου σκοτουρα! Εχω συνειδηση του τι λεω και οτι τα γραπτα μενουν! Δεν ειπα καποιο μυστικο! Αυτα τα ξερανε και τα ξερουνε και οι πετρες, και τα νεα μελη απλα δεν τους ξερουν οποτε δεν εγινε τιποτα. Τριτον, ελπιζω οπως ειχες την ευθιξια να ισιωσεις εμενα, να την εχεις πει στον κρινο τουλαχιστον καμια εκατοστη φορες, αν κανω καποια αναλογια. Τεταρτον, θα σε θαυμαζα απειοριστα αν ειχες κανει κατι τετοιο, γιατι πεμπτον εγω πια εχω εγκαταλειψει την ιδεα οτι μπορει καποιος να κανει σωστο διαλογο με ατομα που παντα ξερουν τα παντα για τα παντα οποτε δε θα εγραφα αυτα που εγραφα για να ανοιξω διαλογο, αλλα γιατι εκτον και τελευταιον, το ολγακι πραγματικα φαινεται να εχει αναγκη για βοηθεια, και με το μηνυμα μου ηθελα να χτυπησω κι ενα καμπανακι για αυτην αν θες, καθως εχει ζητησει βοηθεια εδω και εχει ανοιξει θεματα, γιατι εδω ειμαστε φορουμ αλληλοβοηθειας, και ετσι χρησιμοποιησα καποια γνωση και εμπειρια που ειχα απο εδω μεσα για αυτο το λογο.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Sofia View Post
    ΚΕΝΟ, νομιζω πώς οταν αναπαραγαγεις χαρακτηρισμους που εχουν υποθει σε αλλο θεμα κ τους υποστηριζεις, ε τοτε προκαλεις κ το ξερεις....ενταξει, ειπαμε δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να συμπαθουμε ολοι ο ενας τον αλλον, αλλα τουλαχιστον να εχουμε μια στοιχειωδη ειλικρινεια στο αν προκαλουμε ή οχι με τη σταση μας....ή να τραβαμε την προσοχη.
    δε θα τους υποστηριζα αν οι συγκεκριμενες χρηστριες δε μου ειχαν προκαλεσει κι εμενα προβληματα στο παρελθον. οταν ομως με εχουν αναγκασει να τις κανω και ignore για να μη βλεπω τις βλακειες τους, που με ειρωνευονται και με μειωνουν λες και με ξερουν, και καταληγουμε να τσακωνομαστε, απλα επειδη εκφραστηκα ελευθερα σε ενα θεμα (λες και τις εβρισα προσωπικα την οικογενεια ή κατι χειροτερο) ε τοτε ναι δε μπορω να τις δω με καλο ματι, κι εννοειται θα τις βρισω και θα στραφω εναντιον τους. τεσπα δε θελω να ξανασχοληθω γιαυτο κανω προσπαθεια να λυθει η οποια παρεξηγηση εχει δημιουργηθει. δυστυχως δε βλεπω να συμβαινει οποτε απλα αδιαφορω και τελος.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δε θα τους υποστηριζα αν οι συγκεκριμενες χρηστριες δε μου ειχαν προκαλεσει κι εμενα προβληματα στο παρελθον. οταν ομως με εχουν αναγκασει να τις κανω και ignore για να μη βλεπω τις βλακειες τους, που με ειρωνευονται και με μειωνουν λες και με ξερουν, και καταληγουμε να τσακωνομαστε, απλα επειδη εκφραστηκα ελευθερα σε ενα θεμα (λες και τις εβρισα προσωπικα την οικογενεια ή κατι χειροτερο) ε τοτε ναι δε μπορω να τις δω με καλο ματι, κι εννοειται θα τις βρισω και θα στραφω εναντιον τους. .
    δλδ επειδη σου την ειχαν πει ή σε ειχαν προκαλεσει, βρηκες την ευκαιρια να δρασεις....χαρακτηριζοντας τες οπως να ναι, οτι να ναι....!!!
    αλοιμονο αν σε καθε θεμα που εχουμε τσακωθει με καποιον, κ αναμειγνυεται αυτος ο καποιος κ σε αλλο καβγα τρεχουμε να του την πουμε....
    εδω θελω να πιστευω οτι δεν ειναι ουτε γηπεδο, ουτε αρενα...ποιος θα φαει ποιον κ ποιος θα γιουχαρει ποιον...
    Κατα τα αλλα, κανεις δεν αναγκαζει κανεναν να κανει το οτιδηποτε.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #15
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    1. μακαρι να ημουν μονο 20 χρονων Θεοφανία. το εχω ξαναγραψει οτι κοντευω τα 30 αλλα εσεις μαλλον νομιζετε πως εχετε να κανετε με παιδακι που παιζει και δεν εννοει τιποτα απ'οσα γραφει.

    ακριβώς επειδή μπορεί ίσως να εννοείς αυτά που γράφεις σου την είπα, μη λέμε πάλι τα ίδια....

    2. ο καθενας νομιζει τα δικα του, αν νομιζεις εχω απλα ενα αγχος και τιποτα αλλο πασο...

    Δεν ξέρω τι έχεις, εύχομαι να το λύσεις και να πάρεις τη βοήθεια που σου χρειάζεται...

    3. δεν ειχα καμια προθεση να σε προσβαλλω για την ηλικια σου, αν θυμασαι καλα στο θεμα της whitecandle ειπα οτι σεβομαι που εισαι μεγαλυτερη γιαυτο σε εκανα ignore να μη βριζομαστε, αλλα δυστυχως δε με σεβαστηκες εσυ, αφου το μονο που εκανες ειναι να συνεχισεις να προκαλεις και να με μειωνεις λες και με ξερεις προσωπικα. και μη μου πεις οτι δε το εκανες, το ειδε μεχρι και η claire στο προτελευταιο θεμα που ειχα κανει σχετικα με τη φυση. και σου εχω πει κι εγω οτι παρατηρω ασχημη συμπεριφορα απ'το ξεκινημα, χωρις λογο. οταν λοιπον εσυ η ιδια που εισαι μεγαλυτερη ερχεσαι και μου συμπεριφερεσαι ετσι ανωριμα, τι πρεπει να κανω εγω ?


    Δυστυχώς είμαι στη δουλειά μου και δεν έχω χρόνο να σου βρω τα σχετικά αποσπάσματα. Κάποια στιγμή θα το κάνω και θα δούμε όλοι πως τώρα λες ότι σου κατέβει για να αποποιηθείς την ευθύνη. Να σου θυμίσω μόνο τα χτεσινά βρισίδια απ τα οποία πήρες και την προειδοποίηση.

    το ιδιο ισχυει και για οποιοδηποτε αλλο μελος που εχουμε τουλαχιστον 10 χρονια διαφορα, και νομιζει οτι επειδη βολευτηκε σε μια δουλεια, και εχει οικογενεια, εκανε κατι σπουδαιο στη ζωη του και μπορει να δινει συμβουλες.

    Εγώ προσωπικά δεν βολεύτηκα σε καμία δουλειά, πάλαιψα για να έχω ότι έχω, δεν βρήκα τίποτα έτοιμο, από τη δουλειά μου μέχρι και τους ανθρώπους που έχω δίπλα μου.
    Αυτό το στυλάκι, οι άλλοι τα βρήκαν, εγώ είμαι ο άτυχος, κοίτα να το αλλάξεις, στο λέω για το καλό σου.


    4. δε μπαινω εδω μεσα για να τσακωθω ή να προκαλεσω ή να σπαμμαρω οπως κανουν αλλα μελη λες κι εχουμε διαγωνισμο. εγω το μονο που μπηκα να κανω εδω, ειναι να εκφρασω καποιες σκεψεις και προβληματισμους μου, αναζητωντας περισσοτερες αποψεις πανω στα θεματα που με απασχολουν. δε το επαιξα ουτε ψυχολογος, ουτε ειμαι σε θεση να βοηθαω οπως νομιζεις οτι κανεις εσυ προσφερωντας τη γνωμη σου ακομα κι αν δε στη ζητησαν. κι αυτο ακριβως εκανα και με εκεινο το θεμα που λες οτι σε ενοχλησε, εκφραστηκα ελευθερα περιγραφωντας καποιες σκεψεις μου, τις οποιες εσυ κι ορισμενα μελη δεν εγκρινουν και βρηκαν αρρωστες. αφου υπαρχουν τι να γινει ?

    Το κείμενο μου το διάβασες, ή απάντησες για να απαντήσεις?
    Σου ΞΑΝΑ ΛΕΩ πως εδώ μέσα μπαίνουν άτομα σε ευαίσθητη ψυχολογική κατάσταση και ίσως επηρεαστούν από αυτό που έγραψες και το καλλιεργήσουν περισσότερο στο μυαλό τους κάνοντας κακό.
    Αυτές τις σκέψεις πεστες στον ψυχολόγο σου για να σε βοηθήσει και όχι σε ένα φόρουμ ψυχολογίας που δεν ξέρεις τι ζημιά μπορείς να κάνεις.


    τεσπα ξεκαθαρη απαντηση σ'αυτα που ρωτησα δεν πηρα τελικα, γιαυτο σταματω εδω τη κουβεντα.

    Πιο ξεκάθαρη δεν γινόταν, μόνο εσύ δεν τη κατάλαβες.
    τελειώνοντας να σου πω να κάτσεις και να σκεφτείς για ποιο λόγο δυο άγνωστα μέλη να σου επιτεθούν χωρίς να σε ξέρουν.
    Κλήρο νομίζεις πως βάζουμε κάθε πρωί για να δούμε με ποιον θα τσακωθούμε στο φόρουμ?

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Περί Θεού
    By Farting-Monkey in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 24-10-2010, 17:36
  2. Τα περί τρίχας
    By Dimitris1979 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 07-08-2009, 17:03
  3. περί φαρμάκων
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 44
    Last Post: 13-06-2009, 20:46
  4. Περί σχέσεων
    By Orion in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 31-08-2007, 13:20
  5. Περί ψυχολογίας
    By lou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 27-06-2007, 15:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •