diataraxi panikou + seroxat - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 131
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Wintertimes και εγω παιζω με τις δοσεις του σεροχατ την μια παιρνω 1 και την αλλη μισο μπορει να μην πραττω σωστα εσυ ποσο παιρνεις αν επιτρεπεται?

  2. #17
    Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    32
    ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ. ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΣΕΡΟΧΑΤ.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Πες μου adonistav μου τι μπορουμε να παθουμε?θελω να μαθω,ειχες κανει χρηση του συγκεκριμενου φαρμακου?

  4. #19
    Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    32
    ΟΧΙ ΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΧΡΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟΥ. ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΜΕΙΩΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ rebound effect ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΡΘΟΥΝ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΣEΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΑΣ PLEASE.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη καλε μου ομολογω οτι δεν το γνωριζα αυτο που εγραψες..απο δω και περα δεν θα κανω αλλες χαζομαρες.Εσυ τι κανεις εισαι καλυτερα?

  6. #21
    Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    32
    το παλευω ρουλα μου οσο μπορω . εκει που με πιανει συνηθως ειναι οταν πεφτω για υπνο. μπορει να ειμαι καλα ολη μερα και με το που ξαπλωνω να σου το τρεμουλιασμα οι πονοι κλπ. παιρνω το 0.25 χαναχ και ηρεμω. αλλα ποσο θα τραβηξει αυτο??

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by adonistsav
    παιρνω το 0.25 χαναχ και ηρεμω.
    με το αγχολυτικό ηρεμείς και όλα καλά άρα να \'σαι αιδιόδοξος!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Οσο τραβηξει Αντωνη μου μην το σκεφτεσαι ετσι δεν ειναι κακο που παιρνουμε φαρμακα ουτε σημαινει οτι παντα θα εξαρτιομαστε απο αυτα θα δεις οτι καποια στιγμη η δυναμη του νου μας αν την δουλεψουμε θα μας αρκει για να απαλοιψει τα ενοχλητικα συμπτωματα του αγχους..

  9. #24
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    49
    Originally posted by shifter
    .Otan ton rwtisa gia tis parenergeies mou eipe athwa pragmatakia tou typou anagoules ktl ktl.Koitontas omws sto internet exw dei polu asximes katastaseis gia paraisthiseis,zali,aisthima tromou , auxisi varous ,sexoualika provlimata.
    Μην ανησυχεις για τις παρενεργειες του συγκεκριμενου φαρμακου. Η μονη παρενεργεια που αξιζει να λαβεις υποψη ειναι η ναυτια που αν καταντησει ανυποφορη και επιμονη θα πρεπει να το πεις στο γιατρο σου ωστε να σου γραψει καποιο αλλο φαρμακο παρεμφερες με το Seroxat (δε λεω ποια για ευνοητους λογους) που δε θα σου προκαλει ναυτιες.

    Οσο για τις υπολοιπες παρενεργειες που διαβασες και ανησυχησες, θα σου πω ενα πραγμα που λεμε συνηθως στους ασθενεις και ισχυει: Δεν υπαρχει φαρμακο χωρις παρενεργειες και αν οι ασθενεις γνωριζαν τις παρενεργειες καθε φαρμακου που επαιρναν δε θα εβαζαν στο στομα τους ουτε Depon. Δες για παραδειγμα στο φυλλο οδηγιων τις ασπιρινης τις παρενεργειες και θα καταλαβεις αυτο που λεω. Για να το εξηγησω λιγο αυτο, οι φαρμακευτικες εταιρειες ειναι υποχρεωμενες να αναγραφουν στην ενοτητα \"Παρενεργειες\" του φυλλου οδηγιων του καθε φαρμακου όλες τις πιθανες ανεπιθυμητες ενεργειες που μπορει να εμφανιστουν, ακομα και αν η πιθανοτητα να συμβει ειναι ενα στο εκατομμυριο. πχ αν ενας χρηστης του συγκεκριμενου φαρμακου στον κοσμο εμφανισε καποια επιπλοκη και υπαρχει εστω και η παραμικρη υποψια να ευθυνεται το συγκεκριμενο φαρμακο, η εταιρεια το συμπεριλαμβανει στις παρενεργειες.

    Μην σε ανησυχουν αυτα που διαβαζεις, αν υπαρχει καποια σοβαρη πιθανοτητα για παρενεργειες θα σου το πει ο γιατρος που σου εδςσε το φαρμακο. Τα υπολοιπα δε χρειαζεται να σου τα αναφερει καν.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Αντωνη μου θα επειμεινω φυσικα... για δοκιμασε κι αυτα.....



    Αϋπνία: βερίκοκο, βρώμη, βασιλικός, λάχανο, μαρούλι, μαντζουράνα, μήλο, ρίγανη, ροδάκινο, κολοκύθα


    Υπάρχουν τροφές που ευνοούν τον ύπνο και άλλες που πρέπει να αποφεύγουμε.

    Τροφές για ηρεμία στον ύπνο
    - Ροδάκινο: περιέχει φώσφορο και νιασίνη, είναι κατάλληλο για όσους βρίσκονται σε υπερένταση και αν τρώγεται το βράδυ ευνοεί τον ύπνο ιδιαίτερα εκείνων που νιώθουν εξάντληση.
    -Βερίκοκο: έχει καλή περιεκτικότητα καλίου, βρωμίου και βιταμινών της συμπλέγματος Β. Παρουσιάζει σημαντική διατροφική και διαιτητική αξία και είναι το κατεξοχήν ηρεμιστικό φρούτο. Ενδείκνυται για καταστάσεις έντασης, αϋπνίας και ψυχοσωματικών ασθενειών, στις αναρρώσεις, στις περιπτώσεις όπου χρειάζεται αύξηση των αλκαλικών και κατά την περίοδο της ανάπτυξης. Βοηθάει και σαν ξηρό φρούτο.
    -Βρώμη: δημητριακό που δυναμώνει το νευρικό σύστημα, λόγω της υψηλής περιεκτικότητας μεταλλικών αλάτων και βιταμινών, καθώς και πολύτιμων ιχνοστοιχείων, όπως το κοβάλτιο και ο ψευδάργυρος. Η βρώμη δεν θεωρείται ηρεμιστική, γιατί τονώνει το νευρικό σύστημα, αλλά είναι η ιδανική τροφή για το άτομο το όποιου δεν μπορεί να κοιμηθεί ή βρίσκεται σε υπερένταση εξαιτίας έντονης πνευματικής δραστηριότητας. Επίσης ενδείκνυται για τους αθλητές, τους μαθητές και για όλους εκείνους που έχουν ανάγκη συγκέντρωσης.
    -Λάχανο: περιέχει μεταλλικά άλατα (π.χ. κάλιο), βιταμίνες και είναι πλούσιο σε φολικό οξύ, μια σημαντική ουσία κατά των αιμορραγιών και χρήσιμη για τη χαλάρωση του νευρικού συστήματος και για την καλή του λειτουργία. Έχει ιδιότητες καθαρτικές, διουρητικές και αντιοξειδωτικές και ενδείκνυται για τη θεραπεία γαστροεντερικών ενοχλήσεων. Ενδείκνυται ιδιαίτερα για άτομα που αντιμετωπίζουν προβλήματα αϋπνίας και ενδείκνυται για τη θεραπεία ερεθισμών της αναπνευστικής οδού. Το λάχανο μπορεί να θεωρηθεί ως καθαρτικό-ηρεμιστικό.
    -Μήλο: περιέχει μια καλή ποσότητα απλών σακχάρων, πηκτίνη, μεταλλικά άλατα, μηλικό και κιτρικό οξύ. Έχει αντιοξειδωτική δράση, διουρητική, αντιδιαρροϊκη και ηρεμιστική, αυτή η τελευταία ιδιότητα του το καθιστά εξαιρετικό φρούτο για το βράδυ. Το πιο «ηρεμιστικό» μήλο είναι της ποικιλίας Stayman, που διακρίνονται από το σφαιρικό σχήμα τους, την τραγανότητα τους και την ελαφρώς ξινή γεύση τους. Είναι μήλα πλούσια σε ταρταρικό οξύ, μαγνήσιο και ψευδάργυρο. Ένα μήλο είναι κατάλληλο για άτομα αγχώδη που δυσκολεύονται να κοιμηθούν και για άτομα με προβλήματα δυσπεψίας.
    - Επίσης το ελαιόλαδο, τα πλήρη δημητριακά, καθώς και τροφές πλούσιες σε βιταμίνη Α μας βοηθούν να κοιμόμαστε πιο εύκολα και πιο ξεκούραστα.

    Τροφές που προκαλούν αϋπνίες


    -Αλκοόλ: ευθύνεται για διαταραχές του ύπνου και όταν ο οργανισμός λαμβάνει μεγάλες ποσότητες αλκοόλης δυσκολεύεται να την απορροφήσει, προκαλώντας την έκκριση της ορμόνης «ινσουλίνη» για να τον διευκολύνει. Η ινσουλίνη προκαλεί υπερδιέγερση. Η απορρόφηση, επίσης, σημαντικής ποσότητας αλκοόλης απαιτεί περίπου 8 ώρες ύπνου, τις οποίες στερεί από την ξεκούραση του οργανισμού.
    -Αλάτι: εχθρός του καλού ύπνου, καθώς προκαλεί κατακράτηση υγρών και παρενοχλεί στην καλή χαλάρωση των μυών. Προσοχή στο αλάτι που περιέχεται στα αλλαντικά, στις κονσέρβες, στα καπνιστά, στο τουρσί, στα έτοιμα φαγητά
    -Φουντούκια και καρύδια: έχουν υψηλή περιεκτικότητα φυτικών πρωτεϊνών που απαιτούν ειδικά πεπτικά ένζυμα, δηλαδή μεγάλες ποσότητες λιποδιαλυτών βιταμινών και λιπαρών οξέων (ιδιαίτερα το λινολεικό οξύ) και έρχονται σε αντίθεση με την χημική διαδικασία της χαλάρωσης που οδηγεί στον ύπνο. Η πρόσληψη ξηρών καρπών αυτού του τύπου οδηγεί σε σωματική και διανοητική διέγερση. Επίσης ο συγκεκριμένος συνδυασμός φυτικών πρωτεΐνών και η μεγάλη ποσότητα λιπαρών οξέων θέτει σε υπερλειτουργία τη χολή, που τη νύχτα θα πρέπει να χαλαρώσει.
    -Σκληρά τυριά: οι πρωτεΐνες και τα λίπη, οι λιποδιαλυτές βιταμίνες και το πολύ ασβέστιο προκαλούν μια χαμηλότερη απορρόφηση μαγνησίου και ψευδαργύρου. Πρόκειται για ιχνοστοιχεία που απορροφούνται σε πολύ μικρές ποσότητες, αλλά που έχουν μια σημαντική λειτουργία στις χημικές και ορμονικές αντιδράσεις του νευρικού συστήματος. Αρκεί μια χαμηλότερη πρόσληψη μαγνησίου για να μας κάνει να νιώσουμε υπερένταση. Στην ιδιαίτερη σύσταση των σκληρών τυριών οφείλεται και η μικρότερη απορρόφηση του μαγγανίου και κοβαλτίου, ιχνοστοιχεία πολύτιμα για τον ύπνο και τη χαλάρωση των μυών
    -Κύβοι λαχανικών: περιέχουν τo γλουταμινικό νάτριο που σε συνδυασμό με το αλάτι, προκαλεί κατακράτηση υγρών και δυσκολεύει τη μεταφορά (ανταλλαγή) των ιχνοστοιχείων στα κύτταρα, που ρυθμίζουν τον ύπνο
    - Bιταμίνες : αν δημιουργηθεί στον οργανισμό έλλειψη βιταμινών B, C, A, E παρατηρούνται δυσλειτουργίες στο νευρικό σύστημα ,στην σωστή αναπλήρωση μυϊκών κυττάρων κτλ, με άμεση επίπτωση στον ύπνο.
    -Άλλες διεγερτικές τροφές είναι: μουστάρδα, κάρυ και γενικά πικάντικα φαγητά, σοκολάτα, καφές και ποτά που περιέχουν καφεΐνη, και γενικότερα οτιδήποτε διεγείρει το έντερο και το νευρικό σύστημα

    ΒΑΛΕΡΙΑΝΑ Valeriana officinalis : νευρώσεις - νευρικοί σπασμοί - ηρεμιστική - αϋπνία - είναι εξαίρετο υπνωτικό -υποτασική.

    ΒΑΛΣΑΜΟ Hypericum perforatum : αναλγητικό - ιδανικό για άγχος, ερεθιστότητα κατά την εμμηνόπαυση - εξάντληση νεύρων - αντιφλεγμονώδες (πόνους ισχυαλγίας - νευραλγίας)- συναισθηματικές διαταραχές της εμμηνόπαυσης - τονωτικό για την αποκατάσταση του νευρικού συστήματος - κατάθλιψη - έλκος στομάχου - βρογχίτιδα - βήχα - διουρητικό.

    ΓΛΥΚΑΝΙΣΟΣ Pimpinella anisus: δυσπεψία - πόνοι στομάχου - αέρια - παιδικοί κολικοί - αϋπνία .

    ΜΕΛΙΣΣΟΧΟΡΤΟ Melissa officinalis: αντισπασμωδικό σε σπασμούς του πεπτικού σωλήνα και φυσώδη δυσπεψία - κατά της έντασης, του στρες και της κατάθλιψης -προκαλεί διαστολή περιφερειακών αγγείων μειώνοντας την πίεση - έχει τονωτική επίδραση στην καρδιά και το κυκλοφορικό σύστημα.


    ΦΛΑΜΟΥΡΙ ή ΤΙΛΙΟ Tilia platyphylos: Πέτρα νεφρών - αϋπνία - ημικρανίες - βήχας - ηρεμιστικό - θερμαντικό -διουρητικό - κατά της υπέρτασης, αρτηριοσκλήρωσης -ηρεμιστικό.


    ΒΟΤΑΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΫΠΝΙΑ γράφει η Μαρία Τσιλιμιγκάκη


    Εκπομπή 6 Νοεμβρίου

    Μετρήσατε δεκάδες προβατάκια, λύσατε ένα περιοδικό σταυρόλεξα, ήπιατε αφεψήματα, είδατε όλα τα μεταμεσονύκτια σήριαλ αλλά δεν καταφέρατε να κοιμηθείτε παραπάνω από 2-3 ώρες. Τελικά μήπως η μόνη λύση για την αντιμετώπιση της αϋπνίας είναι τα υπνωτικά χάπια; Πού πιστεύουν ότι οφείλεται το ενοχλητικό σύμπτωμα οι γιατροί με εναλλακτικές καταβολές; Ο Αλέξανδρος Λουπασάκης , ολιστικός γιατρός μας είπε: «Κάθε πρόβλημα που παρουσιάζεται στον άνθρωπο πρέπει να αντιμετωπίζεται συνολικά. Σημαίνει δηλαδή ότι πάσχει ταυτόχρονα το σώμα, ο νους και η ψυχή. Πάνω από όλα εγώ συστήνω να γίνεται σωστή αποτοξίνωση του εντέρου, του δέρματος και του ήπατος ώστε να διευκολύνεται ολόκληρη η λειτουργία του οργανισμού».
    Τι να κάνει δηλαδή ένας άνθρωπος που δυσκολεύεται να κοιμηθεί και δεν θέλει να καταφύγει σε χημικά φάρμακα και δύσκολες εξετάσεις ; Υπάρχουν λύσεις προερχόμενες από την ολιστική ιατρική; Ο κύριος Λουπασάκης μας κάνει μερικές προτάσεις: «Η βελονοθεραπεία, κάποιες ασκήσεις αναπνοής αλλά και μείγματα βοτάνων με ηρεμιστική και αποτοξινωτική δράση μπορούν να βοηθήσουν πολύ. Τα μείγματα αυτά μπορεί να είναι από τσουκνίδα, βαλεριάνα, χαμομήλι, μελισσόχορτο, αχίναια και άλλα βότανα που μπορεί σήμερα να βρει κάποιος σε πολλά καταστήματα με τέτοια προϊόντα».
    Η άποψη της ολιστικής ιατρικής για την αϋπνία είναι λοιπόν ξεκάθαρα προσανατολισμένη προς τη γενική φροντίδα του σώματος και της ψυχής . Εάν όλη μας η ζωή καθορίζεται από σωστές επιλογές και υγιεινή διαβίωση , τότε και το πρόβλημα της αϋπνίας θα αντιμετωπιστεί με λίγα βότανα και πολύ χαμόγελο!




    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=1463&page=1
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Η Αdzik μας εχει απολυτο δικιο παιδια ειλικρινα η σωστη τροφη μπορει να γινει φαρμακο εχω δοκιμασει παλαιοτερα καποιες τροφες και οντως πιανουν..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    166
    Ξεκινησα με 20 mg.
    Μετα απο 2 μηνες (αφου ημουν περδικι) τολμησα να παω κοντρα σε μεγαλη φοβια και δεν τα καταφερα. Μολις το ανεφερα στο γιατρο, μου το κανε 30. Με την παροδο των 30 ειχα γινει ενα απαθεστατο ατομο. Δεν αντεχα το τοσο αραλικι και μου το κανε ξανα 20. Μια μερα \"επεσα\" και τον πηρα τηλ. να του το πω. Κατευθειαν μου ειπε να το αυξησω. Δλδ με το πρωτο \"πεσιμο\", αυξηση??? Τωρα θα μου πειτε \"Τοτε γιατι του τηλεφωνησες\"? Δεν ξερω... Απο τοτε διεκοψα τις συνεδριες μου. Πηγα πολυ καλα με τα 20 κι οταν ενιωσα ετοιμη το \'κανα 15. Μετα απο δυο μηνες προσπαθησα για 10, αλλα δεν ενιωθα το επιθυμητο αποτελεσμα. Ξανα 15 και μετα απο καιρο 10. Κανενα συμπτωμα, πηγαινα καλα. Ενα βημα πριν το στοχο, μα μου τυχαν σοβαρες καταστασεις. Καταστασεις που συμβαινουν μια φορα στη ζωη. Για μια δυσκολη μερα λοιπον, γκρεμιστηκαν ολα. Αρχισα να πεφτω 2 βδομαδες πριν και το αγχος ανεβαινε σιγα σιγα, μεχρι εκεινη τη μερα που λυγισα. Απο τοτε επεφτα, επεφτα... προσπαθουσα να κρατηθω...Τα καταφερνα και συγρονως ξεκινησα νεα θεραπεια ψυχαναλυσης η οποια ειχε να κανει με το παρελθον. Καθε φορα μετα τη συνεδρια ακολουθουσε μια δυσκολη μερα και συνερχομουν 2 μερες πριν την επομενη συνεδρια και ξανα τα ιδια, μεχρι που εφτασα στον πατο, δεν υπηρχε παραπερα, τα χα δωσει ολα. Με μεγαλη ντροπη πηρα 20 mg και φτου κι απ την αρχη. Τωρα νιωθω και παλι καλα, αλλα λυπαμαι γι αυτη την αυξηση, πρεπει να τα κοψω. Αν ηταν ο γιατρος, το ιδιο θα λεγε. \"Αυξησε\", \"Μειωσε\". Με μεγαλυτερη ευκολια και χωρις να το παλευω. Αν δεν το παλεψω θα μαι μια ζωη στην αυξομειωση και ποτε στον τερματισμο, γι αυτο και αποφευγω τους ψυχιατρους. Θελω π.χ. τωρα που ειμαι καλα να ξαναγινει 10, αλλα φοβαμαι...φοβαμαι μηπως δεν κανει...μηπως η αυξομειωση φερει βλαβη στον εγκεφαλο, δεν ξερω τι μπορει να κανει. Μιλαω για σωστη μειωση δλδ 15, 10 και αναρωτιεμαι αν ειναι καλο τοσο γρηγορα... Παιρνω 20mg δυο βδομαδες μονο, ειναι κριμα να τα ξανασυνηθισει ο οργανισμος... Δλδ θελω να την παλευω με 10 κι οταν ερχονται τα δυσκολα, να συνερχομαι με τα 20 για ενα μηνα και ξανα στα 10.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    ρωτησε κοπελα μου καποιον γιατρο και μην φοβασαι αν παθαινες κατι δεν θα στο ανεβαζε ο γιατρος οταν υπαρχει αναγκη μην ανησυχεις.Καποια στιγμη θα τα καταφερουμε και χωρις αυτα ξερω οτι τωρα αυτο μπορει να μας φανταζει αδυνατο αλλα καποια στιγμη θα τα καταφερουμε και ολα αυτα θα ειναι ενας εφιαλτης που θα αποτελει παρελθον..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Aντουλα μου σε ευχαριστω παρα πολυ και δημοσια για τα εμαιλ τα εστειλα και στον μπισμπικι και ενθουσιαστηκε!!!!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    α..ωραια... χαιρομαι...μακαρι μεχρι το καλοκαιρι Ρουλακι μου να εχουμε καταφερει ολοι να νιωσουμε καλητερα.....
    ...να παμε και ολοι μαζι για κανενα μπανιο βρε αδελφε...:P
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •