nio8w oti eimai pio xalia apo ollous :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    31

    nio8w oti eimai pio xalia apo ollous :(

    geia sas... eimai 23 ..xronon... gia ton kosmo ena kanonikotato koritsi... eimai klisti... k eksw dixno xaroumeni ktl... omos ton televteo xrono...exw klistei sto spiti! idika otan exei fos eksw den vgenw me tpt! mono an skotiniasei... nio8w oti oloi emena koitazoun... zilevw ta apla pramata pou kanoun kopeles stin ilikia mou...exw kopsei parees ta panta! eimai moni telios...exw omos sxesi...k einai o monos an8rwpos p exw na milaw.prospa8w na min tou dixno oti exw kata8lipsi!k fisika ksespaw poli pano tou k ton piezw.loipon....tous televteous mines ipofero apo zalades! idika stis kafeteries...i otan vriskomai se kapio trapezi... trexw sto mpanio giati nomizw 8a lipo8imiso k 8a gino rezili.sto kefali mou exw enan paniko!olo skeftomai... gia 8anatous... k ola ta asxima pou exw zisei me vasanizoun twra!avton ton mina omos paraegine to kako....anevasa sta kala ka8oumena piesi .... k imoun ektos topou k xronou...ena prama... tromaxa fisika poli tous dikous m.. gt egina aspri k etrema...eixe spasei to sagoni mou.otan egina kala mou emine ena provlima me tin anasa mou to opio den efevge meres ...mexri pou me pigan sta epigonta... ekei nomiza einai to telos mou...panikovli8ika mono stin idea,telika mou eipan na paw se psixiatro...fisika den tolmisa! oi zalades mou minane genikos exw enan paniko sto kefali mou k otan ta skeftomai nio8w taxikardies moudiasmata sta akra...idika xeri. opou k na ta pw den me katalavenoun...8a8ela na mou peite gnomes... se giatrous fovamai na paw... ipervolika... kserw fenonte paraloga..alla ta zw ka8e mera... k oi giro mou den to exoun parei xamapri..a! k milame gia apistefta nevra! ka8olou fisiologika.me mia lexi... ginomai alos an8rwpos... k kano tous alous na ipoferoun,evxaristw gia ton xrono sas

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    γεια σου irina.Μπορεις να τα ξαναγραψεις Ελληνικα?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    31
    geia s maria.giati omos??? pote den grafw me ellinikous xaraktires

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by Irina
    geia s maria.giati omos??? pote den grafw me ellinikous xaraktires

    καλωσορισες!

    ενας απο τους ορους του φορουμ

    ειναι να αποφευγουμε τα greeklish

    δεν διαβαζονται καθολου ευκολα σε μεγαλο κειμενο
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Προσπαθείς δεν προσπαθείς να το δείξεις στους άλλους,χωριό που φαίνεται...Γιατί αισθάνεσαι υποχρεωμένη να μην το δείξεις;Πού βρίσκεστε στη σχέση αυτή από επικοινωνία;Eίναι δυνατόν ο σύντροφός σου να μην βλέπει πως έχεις απομονωθεί ή τόσα άλλα σημάδια πως δεν είσαι καλά αυτή την εποχή;Τι φοβάσαι και δεν του μιλάς για όσα αντιμετωπίζεις;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    31
    μαλιστα! τωρα 8α ειναι πιο ακαταλαβιστικα ομος θα προσπα8ισω
    λοιπον RainAndWind τον συντροφο τον αφινω τελιος απεξω.... παρολου που εχουμε πολυ δεμενη σχεση. απλα αυτος με γνωρισε πανο στα καλητερα μου,... εκει που ημουν πολυ ζωντανη και κοινονικη.αν δει τι γινετε μεσα μου απλα 8α τρομαξει... το ιδιο σιμβενει με τιν μητερα μου....8α τρομαξει...κ εχει τα δικα της... μονο αν δει στο προσοπο μου οτι κατι εχω 8α της το παραδεχτω...εχω προσπα8ησει να μιλισω αλου.... αλλα ειδα οτι δεν με καταλαυενουν.... κ ετσι κλιστικα μεσα μου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    O πανικός χρειάζεται τεράστια αποθέματα ψυχής. Μην τον παλεύεις μόνη σου, δεν είναι κακό να τον παραδεχτείς, να ζητήσεις βοήθεια. Είναι πιο άσχημο οι γύρω σου να έχουν μια άλλη μπροστά τους αγνώριστη, απλησίαστη, απόμακρη, ευέξαπτη ...ξένη. Θα τους είναι πιο εύκολο να ακούσουν βοήθεια την οποία θα σου δώσουν εαν κι εφόσον το θέλουν. Απευθήνσου σε ψυχολόγο αν νιώθεις ότι ολοένα βουλιάζεις, θα είναι κρίμα να δεθείς σε αυτό το τέλμα και μίλα για να σε καταλάβουν. Για όλους δεν είναι εύκολο να καταλάβουν, αλλά όσοι το πέρασαν καλό είναι να μην το θάβουν σαν κάτι μυαρό.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by Irina
    μαλιστα! τωρα 8α ειναι πιο ακαταλαβιστικα ομος θα προσπα8ισω
    λοιπον RainAndWind τον συντροφο τον αφινω τελιος απεξω.... παρολου που εχουμε πολυ δεμενη σχεση. απλα αυτος με γνωρισε πανο στα καλητερα μου,... εκει που ημουν πολυ ζωντανη και κοινονικη.αν δει τι γινετε μεσα μου απλα 8α τρομαξει... το ιδιο σιμβενει με τιν μητερα μου....8α τρομαξει...κ εχει τα δικα της... μονο αν δει στο προσοπο μου οτι κατι εχω 8α της το παραδεχτω...εχω προσπα8ησει να μιλισω αλου.... αλλα ειδα οτι δεν με καταλαυενουν.... κ ετσι κλιστικα μεσα μου.

    αυτο ειναι πολυ σημαντικο

    λες οτι αν δει η μητερα σου τι εχεις μεσα σου θα τρομαξει

    λες επισης οτι αν δει ο φιλος σου τι εχεις μεσα σου θα τρομαξει

    τι εχεις λοιπον μεσα σου που τοσο πολυ τρομαζει?


    και γιατι οι αλλοι πρεπει σονυ και καλα να μας γνωριζουν μονο στο χαμογελο μας?


    τι ειναι αυτο που τοσο πολυ τρομαζει?


    οι αλλοι δηλαδη δε νιωθουν μοναξια? δεν νιωθουν απογοητευση? δεν τους αγγιζει καθολου η μαυριλα? ειναι τοσο εξαγνισμενοι πια που θα σε κοιταζουν σαν μιασμα ετσι και τους εξιστορησεις πως νιωθεις?


    μαθα καλα την καρδουλα σου ψυχη μου

    και υστερα βρες εναν συντροφο που θα αντεχει να σε κοιταζει καταματα σε ολα

    αρκει να σε κοιταζεις πρωτα εσυ

    να ξερεις να σε δεχεσαι. ξερεις τι σημαντικο που ειναι αυτο?

    ποτε θα καταλαβουμε πως ολα τα συναισθηματα ειναι για ολους τους ανθρωπους?


    δεν εισαι πιο χαλια απο ολους

    απλα κανενας δεν τολμαει να δειξει το χαλι του

    και κανενας δεν τολμαει να το αποδεχτει

    κι ολοι κυκλοφορουν με μασκα


    α εγω εχω και την πιο χαλια μασκα

    δεν πετυχαινω με τιποτα να ξεγελασω κανεναν
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    31
    προς τα εξω εχω πολυ δυναμικη εικονα. ιδικα στους δικους μου.δλδ τους προστατευω τους σιμβουλεβω... κ τους μαλονω αν χριαστει.
    Η μητερα μου εχει σοβαρα προβληματα υγειας σε καμια περιπτοση δεν 8α της ελεγα αυτα.αν και οταν με βλεπει εκτος ελενχου απο νευρα ...μου λεει πρεπι να παμε γιατρο οπος διποτε.
    Φισικα κ εχουν καταλαυει καπια πραματα...πχ οτι εχω να βγω με φος κοντα ενα χρονο!δεν σικονω τα τηλ δεν ανοιγω πορτες.αλλα νομιζουν ειναι μερος του χαρακτιρα μου.ειμαι τοσο μα τοσο διαφορετικη μεσα μου... γιαυτο ελεγα πριν 8α τους τρομαξω.μονο στην ιδεα οτι 8α κουβεντιασω γιαυτο το 8εμα με πιανει πανικος...κ ξερω εκει το προβλιμα 8α μεγαλοσει!γιατη...θα το ξερουν κ αλλοι κ θα με αντιμετοπηζουν αλιος..θελω να το ξεπερασω μονη.κ κανω απιστεφτες προσπα8ιες.αλλα ολο και πιο χαλια γινομαι.
    Ο σιντροφος θα με καταλαβει ...γιατη στης πιο δυσκολες στιγμες ηταν διπλα.κ φροντιζε...κ ψυχολογικα κ για 8εματα υγειας.αλλα οπος σας ειπα πιο πριν...ειμαι τοσο δυναμικη που αν τα πω ισος να νομιζει οτι αστιευομαι.
    Εχω κ εγω δλδ μια μασκα.τι πρεπι να κανω να σταματισω να φοβαμαι τον κοσμο? τιν κουβεντα...
    η μονη φιλη που μου εμεινε... ακομη κ αφτην αποφευγω,γιατη δηπλα της νιοθω το ποσο διαφορετικη ειμαι... κ μου βγενει σε κομπλεξ.νιοθω \"καλα\" μονο οταν ειμαι μονη στο δωματιο.... αλλα καταβαθος εκει ειναι που τρελενομαι ... απο τις σκεψεις κ αναμνισεις. Πως να τα βρω με τον εαυτο μου....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    παντως οταν η μητερα σου ειναι τοσο πιασμενη με τα δικα της

    δεν ειναι τοσο ευκολο να μην εχεις εναν ανθρωπο να μιλησεις να πεις τα παραπονα σου τους φοβους σου


    γι αυτο ισως κλεινεσαι...
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    31
    δλδ η μονη λιση ειναι να το πεις καπου.εγω αφου δεν 8α το κανω ... στο τελος 8α τρελα8ω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Originally posted by Irina
    ...πχ οτι εχω να βγω με φος κοντα ενα χρονο!δεν σικονω τα τηλ δεν ανοιγω πορτες.αλλα νομιζουν ειναι μερος του χαρακτιρα μου.ειμαι τοσο μα τοσο διαφορετικη μεσα μου... γιαυτο ελεγα πριν 8α τους τρομαξω.μονο στην ιδεα οτι 8α κουβεντιασω γιαυτο το 8εμα με πιανει πανικος...κ ξερω εκει το προβλιμα 8α μεγαλοσει!γιατη...θα το ξερουν κ αλλοι κ θα με αντιμετοπηζουν αλιος..θελω να το ξεπερασω μονη.κ κανω απιστεφτες προσπα8ιες.αλλα ολο και πιο χαλια γινομαι.
    Ο σιντροφος θα με καταλαβει ...γιατη στης πιο δυσκολες στιγμες ηταν διπλα.κ φροντιζε...κ ψυχολογικα κ για 8εματα υγειας.αλλα οπος σας ειπα πιο πριν...ειμαι τοσο δυναμικη που αν τα πω ισος να νομιζει οτι αστιευομαι.
    Εχω κ εγω δλδ μια μασκα.τι πρεπι να κανω να σταματισω να φοβαμαι τον κοσμο? τιν κουβεντα...
    η μονη φιλη που μου εμεινε... ακομη κ αφτην αποφευγω,γιατη δηπλα της νιοθω το ποσο διαφορετικη ειμαι... κ μου βγενει σε κομπλεξ.νιοθω \"καλα\" μονο οταν ειμαι μονη στο δωματιο.... αλλα καταβαθος εκει ειναι που τρελενομαι ... απο τις σκεψεις κ αναμνισεις. Πως να τα βρω με τον εαυτο μου....

    Εχω την εντύπωση πως αυτο που σου συμβαίνει αντιμετωπίζεται με την βοήθεια γιατρού.
    Η ανάγκη να δεις ειδικό φαίνεται απο ενα πράγμα ,κατα την γνώμη μου πάντα.Οταν δεν εισαι λειτουργικός.
    Αφου στερείσαι βασικά πραγματα και δεν εισαι ευχαριστημένη με αυτά που σου συμβαίνουν ,μη βασανίζεσαι,παρε μια βοήθεια..
    Δες κάποιον.Ζήτα τη γνώμη του και δευτερη γνώμη αν χρειαστεί.
    Να μπορέσεις να χαρείς τη ζωή σου.Ξεπερνιούνται ολα.Κάνε κι εσυ την προσπάθειά σου..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Προστατεύεις,συμβουλεύεις και μαλώνεις τους γονείς σου.Κάτσε να το σκεφτούμε.Ποιανού ο ρόλος είναι να προστατεύει να συμβουλεύει και να μαλώνει ακόμη;Ενός γονέα.Γιατί εσύ κάνεις τον γονέα των γονιών σου;
    Έπειτα,αυτή η μάσκα όπως την περιέγραψες,αυτή η δυναμική προσωπικότητα που δείχνεις στους κοντινούς σου ανθρώπους,αφού σε καταπιέζει,γιατί τη διατηρείς;Έχεις σκεφτεί γιατί διατηρείς μία εικόνα που δεν ανταποκρίνεται στις τωρινές σου ανάγκες για στήριξη,κατανόηση και αληθινή επικοινωνία;Toν σύντροφό σου γιατί λες πως τον αφήνεις απέξω;Aν ζήσει και την άλλη σου πλευρά,την ευάλωτη και τρωτή,φοβάσαι πως θα σε παρατήσει μήπως;Άρα θεωρείς πιθανότατα πως μόνο όσο είσαι \"κάπως\"θα σε θέλουν οι άλλοι,ενώ αν βγεις από την εικόνα αυτή,θα σε απορρίψουν;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    οι μασκες που βαζουμε για να κρυφτουμε,οσο καλα και να τις εχουμε διακοσμησει,καποια στιγμη πεφτουν.
    Και οταν πεσουν δεν εχουμε καμια καλυψη απο πουθενα,γιατι μενουμε γυμνη απεναντι στον εαυτο μας,και τρομαζουμε
    Βλεπουμε πραγματα που δεν αναγνωριζουμε και αρκετες φορες ουτε να κατανοησουμε
    Αποδεχεσαι τον εαυτο σου λοιπον καλη μου χωρις μακες και προσωποια,οπως ειναι με οτι και να νιωθει
    δεν ειναι ντροπη αφου σε εχει κλεισει σε ενα δωματιο ,που το μονο που κανεις ειναι να αναλυκλωνεις τις ιδιες σκεψεις,και αυτο σε βαλτωνει καθε μερα πιιο πολυ.
    Για να μην χασεις τι??
    Πως νομιζεις οτι θα σε αντιμετωπισουν αν τους μιλησεις??
    Και αν δεν θελεις να χασουν την εικονα που εχεις φτιαξει ,η επισκεψη σε εναν ψυχολογο θα σε βοηθησει,να βαλεις σκεψεις συναισθηματα σε εναν δρομο.Δρομος δυσκολος αλλα το αποτελεσμα δικαιωνει

  15. #15
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    31
    Καλησπερα παιδια.
    ευχαριστω που μου απαντατε.
    8α σινφονισω με τον/την researcher
    ομος λετε ολοι το ιδιο πραμα... να μιλισω κ να βγαλω τη μασκα.
    RainAndWind μεγαλοσα χορις πατερα ,κ η μητερα μου περνουσε δισκολα οποτε οσο μεγαλονα πειρα αβτον τον ρολο. δεν ειναι μασκα. μαρεσει να την προστατευω κ το χριαζετε. παντα ημουν τοσο δυναμικη...κ ειμαι. απλα τον τελευταιο χρονο δεν μπορω να καταλαβω τι μου σινευει κ φοβαμαι τοσο πολυ τον κοσμο, τα βλεματα.
    soft....εγω τον αποδεχομαι τον εαυτο μου...απλα νιο8ω ανασφαλια με τον κοσμο.
    οσο για τα ερωτικα .... φισικα κ δεν φοβαμμαι να τον χασω.... κ αν τον χασω δεν 8α πε8ανω κιολας... εχο εμπιριες στο 8εμα ευτιχος .... απλα νιο8ο δροπη να τα πω,,,εξαλου δεν εχω να κερδισω τπτ.
    το μονο που 8ελω ειναι να γινω αν8ρωπος! κ να ζω οπος ολοι.να μιν νιο8ω διαφορετικη . παιδια ακομι κ στο μαγαζι να παω για ψωνια μου ειναι τοσο δυσκολο! εχω φοβερο ανχος... κ οπος παντα ζαλιζομαι απο αυτο!οσο περιεργο κ να ακουγετε !μιλαω με καπιον κ απο μεσα μου παρακαλαω να τελιοσει σιζιτιση!... μεχρι κ τρεμουλο μπορει να με πιασει ιδικα αν ειναι εξω με φος.εχω παει κ κοντρα στον εαυτο μου.! δλδ ανοιγα εγω σιζιτιση.... δεν καταφερα τπτ! μονο κομπλεξ

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •