Ανεκπληρωτος ερωτας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2

    Ανεκπληρωτος ερωτας

    γεια σας! ειμαι 17 και παω 3 λυκειου.ειμαι τρελα ερωτευμενος με μια συμμαθητρια μου.Ειναι η πρωτη κοπελα που αγαπαω .γενικα μιλαμε μεταξυ μας κοιταζομαστε ομως βλεπομαστε μονο στο σχολειο. καθε φορα που την βλεπω η καρδια μου κοντευει να σπασει ομως γι αυτην δεν πρεπει να συμβαινει το ιδιο. εμαθα οτι τα εχει με αλλον με τον οποιο ειναι πολυ ερωτευμενη και πηγαινει και τον βλεπει συχνα(ειναι απ το χωριο της).εγω ειμαι κομματια καθε μερα που δεν ειναι κοντα μου. τωρα που ερχεται το καλοκαιρι φοβαμαι οτι θα την χασω για παντα
    Τι να κανω??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Να βάλεις να ακούσεις το Free Bird και να σκεφτείς λίγο πιο ψύχραιμα.
    Η κοπέλα είναι με κάποιον άλλο, και τα πάνε και καλά, είναι ερωτευμένη μαζί του και τον επισκεύτεται όσο πιο συχνά μπορεί. Από την άλλη, μαζί σου είναι φιλική και δε φαίνεται να έχει αντιληφθεί τον έρωτά σου ακόμα... Εάν λοιπόν της εξομολογηθείς ότι τη θέλεις, κατά πάσα πιθανότητα θα τη χάσεις και από φίλη. Ίσως να είναι καλύτερο, εφόσον είναι μαρτύριο για εσένα να προσποιείσαι ότι είστε άνετοι και μόνο φίλοι ενώ από την πλευρά σου δεν ισχύει, να απομακρυνθείς για να προστατέψεις εσύ εσένα... αλλά δε νομίζω να μπορείς να σκεφτείς έτσι ακόμα, γιατί είσαι γεμάτος έρωτα. Από εμπειρία μου πάντως σου λέω ότι όσο προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου να είστε μόνο φίλοι (γιατί, για να χαλάσεις την άλλη της σχέση ούτε λόγος, έτσι; Μην πέσεις τόσο χαμηλά) θα σε τρώει λίγο λίγο και θα μαραζώνεις. Προσπάθησε να απομακρυνθείς λίγο ώστε να μην σε πονάει τόσο πολύ, αλλά μη χάσεις επαφές... μπορεί να ταιριάξετε περισσότερο σαν φίλοι!
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2
    DissolvedGirl
    το να την δω απλα σαν φιλη μου φαινεται αδυνατο
    εχω προσπαθησει να την ξεπερασω εχω βγει με αλλες αλλα πλεον μ αρεσει εκεινη μονο
    σκεφτομαι συνεχεια τι κανει πως περναει αν με σκεφτεται και τετοια
    η μονη παρηγορια ειναι οταν βγαινω με τους φιλους μου αλλα και παλι οταν παω σπιτι νιωθω χαλια
    και ναι ακουσα το free bird αλλα δεν ενοιωσα καλυτερα,μαλλον χειροτερα θα ελεγα;);)
    τεσπα Σ ευχαριστω για τον χρονο σου

Similar Threads

  1. Έρωτας (;) με μια καθηγήτρια
    By littleboat in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 134
    Last Post: 11-07-2018, 13:16
  2. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 20:45
  3. Έρωτας?
    By Moi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 13-11-2009, 13:22
  4. Στοματικός έρωτας
    By Maximilian in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 17-07-2009, 17:45
  5. σεξ - ερωτας κ κλαμα
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 27-06-2008, 10:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •