Θελω εναντιον Πρεπει - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    βεβαια δεν εχεις ελευθερια! και οσο παει περιοριζεται αλλα παει σιγα σιγα απο εξυπνους ανθρωπους και δεν παιρνουμε χαμπαρι κοιμομαστε τον υπνο του δικαιου και χαιρομαστε το Πασχα τρωγοντας αρνι!
    αυτο φανταζομαι δεν ισχυει για εσενα και για ανρθωπους οπως το κενο που τους παιρνετε χαμπαρι αυτους που μας κλεβουν την ελευθερια μας και δε χαιρεστε το πασχα τρωγοντας αρνι ε;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    γενικα δεν ειναι ωραια η ειρωνια αλλα θα σου απαντησω. δεν ειπα επ ουδενη οτι κ εγω δεν ειμαι απο αυτους που τρωω κουτοχορτο! ειμαι κ εγω μια απο σας λοιπον
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    δλδ δε θες να κανεις τπτ απο αυτα που λεει η κοινωνια και δεν τα κανεις, αλλα για οικογενεια και παιδια θες να τα κανεις οπως τα λεει η κοινωνια αλλιως θα εισαι αποτυχημενος. Δλδ αλλου δεν θες να εισαι σαν τους αλλους δεν τους κανεις της χαρη δεν εισαι τετοιος, και αλλου σε νοιαζει που δεν εισαι σαν τους αλλους και θες να τους κανεις τι χαρη και σε πειραζει αν εισαι αποτυχημενος;
    βρισκω πως το να εχεις μια οικογενεια, να υπαρχει εστω ενας ανθρωπος σε τουτο τον γαμωκοσμο που σε δεχτηκε και σε αγαπαει οπως εισαι, ειναι κατι το θετικο, ΚΙ ΟΛΟΙ θα πρεπει να προχωρησουμε σε αυτο. αν οχι να κανουμε και παιδια ή να παντρευτουμε, τουλαχιστον να βρουμε το αλλο μας μισο και να ειμαστε μαζι του. η κοινωνια δε χρειαζεται σ'αυτο, ειναι πανανθρωπινη αναγκη! δεν αντεχεται πραγματικα η μοναξια, κι απορω πως συνεχιζουν και και ζουν οσοι μενουν μονοι...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Δεν ειρωνευτηκα, το ειχα ως απορια, γιατι εσυ δειχνεις οτι ξερεις οτι μας πουλανε κουτοχορτο, και φανταστηκα οτι δεν θα το τρως αφου το ξερεις!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    βρισκω πως το να εχεις μια οικογενεια, να υπαρχει εστω ενας ανθρωπος σε τουτο τον γαμωκοσμο που σε δεχτηκε και σε αγαπαει οπως εισαι, ειναι κατι το θετικο, ΚΙ ΟΛΟΙ θα πρεπει να προχωρησουμε σε αυτο. αν οχι να κανουμε και παιδια ή να παντρευτουμε, τουλαχιστον να βρουμε το αλλο μας μισο και να ειμαστε μαζι του. η κοινωνια δε χρειαζεται σ'αυτο, ειναι πανανθρωπινη αναγκη! δεν αντεχεται πραγματικα η μοναξια, κι απορω πως συνεχιζουν και και ζουν οσοι μενουν μονοι...
    ο ανθρωπος αντεχει περισσοτερα απο οσα νομιζει. Κι εσυ μονος δεν εισαι τοσο καιρο; Κι εγω δεν πιστευα οτι θα αντεχα να ζησω καποια πραγματα, και ομως τα εζησα. Και νομιζω αλλη μια πανανθρωπινη αληθεια ειναι οτι για να σε αγαπησει ενας ανθρωπος για αυτο που εισαι, πρεπει να μπορεσεις να δεχτεις την αγαπη ωστε να την δαιτηρησεις, και για να γινει αυτο πρεπει να πιστευεις οτι αξιζεις να σε αγαπανε. Κι εσυ νομιζω εχεις ενα θεματακι σε αυτο, no? αλλιως ειναι πιθανο να την χυσεις την καρδαρα με το γαλα, αν ποτε σου ερθει στα χερια σου..

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    χυνω γενικοτερα μεγαλες ποσοτητες καρδαρας με γαλα, αφου μου βγαινει παραπανω ομως τι να κανω, λολ ? και ναι μονος ειμαι εδω και πολυ καιρο, και γιαυτο νιωθω λιγο αποκομμενος και δε φαινομαι easy-going που λενε, αφου ξεχασα πως ειναι να εχεις φυσιολογικη σχεση με μια κοπελα, και πως ειναι να συνυπαρχεις με κοσμο. εχω βαρεθει τις μετριοτητες και τις σχεσεις της πλακας, ειδικα με μικρουλες και με κοπελες που δε μου ταιριαζουν! actually μαλακια εγραψα στο πανανθρωπινη, δεν ειναι μονο αναγκη των ανθρωπων, αλλα ΟΛΩΝ των ζωντανων οργανισμων σε τουτο τον κοσμο! η κοινωνια περισευει σ'αυτο, απλα μεσα απο εκει βρισκεις το ταιρι σου.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ακομα σαν ειρωνια μου ψιλοακουγεται
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    απλα δεν καταλαβαινα βρε ντολ πως ελεγες οτι μας δουλευουν και μας εχουν σκλαβους και αν εσυ τελικα εισαι μεσα στους σκλαβους η οχι.

    κενο θελει υπομονη να πετυχεις κατι καλο σε σχεση, νομιζω λιγοι ειναι οι τυχεροι που κανουν ωραιες σχεσεις απο μικροι και βρισκουν τον ανθρωπο τους συντομα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    συμφωνώ με την rainandwind. τα πρέπει έχουν διαβαθμίσεις. κάνεις μέχρι εκεί που μπορείς για να είσαι καλά (πχ. μια δουλειά για να μπορείς να ζεις άνετα).
    από εκεί και πέρα, βλέπω ότι σε νοιάζει πολύ το τι θα πει η κοινωνία αν δεν κάνεις αυτά που υποτίθεται ότι πρέπει. πχ. γάμος και παιδιά. μήπως καταβάθος εσύ θεωρείς αποτυχημένο όποιον δεν καταφέρει να παντρευτεί και να κάνει παιδιά? στο λέω, γιατί εκεί έξω υπάρχουν κάμποσοι χωρίς αυτά τα δύο και δεν τους βλέπω να είναι απόβλητοι και να μην περνάνε καλά. θέλω να πω ότι αν έσυ είσαι ικανοποιημένος με τις επιλογές σου, δεν σε απασχολεί τι λένε οι άλλοι...

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    κενο θελει υπομονη να πετυχεις κατι καλο σε σχεση, νομιζω λιγοι ειναι οι τυχεροι που κανουν ωραιες σχεσεις απο μικροι και βρισκουν τον ανθρωπο τους συντομα.
    χμου, εμενα μου τυχε το 2004 αυτο, ειμασταν μαζι δυομιση χρονια και το πηγαιναμε σοβαρα, μετα λογο μαλακιας δικιας μου (οχι κερατωμα) χωρισαμε. απο εκει και περα ειναι λες και ηρθε η παρακμη, εκανα καμποσες γνωριμιες, απ'τις οποιες ελαχιστες καταληξαν σε σχεση, και φυσικα η σχεση δε κρατησε τοσο. πλεον μεγαλωσαμε σε διαφορετικα περιβαλλοντα, εκεινη εξωτερικο εγω εδω στη σκαταθηνα, αλλα δεν υπαρχουν συναισθηματα οπως τοτε και ολα οδηγουν στη μοναξια και την αυτοκτονια. μακαρι να μπορουσα να ξαναβρω καποια που να μου ταιριαζει και να θελει να παραμεινει μαζι μου, αλλα οπως ολα δειχνουν δε προκειται να γινει...

    Quote Originally Posted by claire View Post
    συμφωνώ με την rainandwind. τα πρέπει έχουν διαβαθμίσεις. κάνεις μέχρι εκεί που μπορείς για να είσαι καλά (πχ. μια δουλειά για να μπορείς να ζεις άνετα).
    από εκεί και πέρα, βλέπω ότι σε νοιάζει πολύ το τι θα πει η κοινωνία αν δεν κάνεις αυτά που υποτίθεται ότι πρέπει. πχ. γάμος και παιδιά. μήπως καταβάθος εσύ θεωρείς αποτυχημένο όποιον δεν καταφέρει να παντρευτεί και να κάνει παιδιά? στο λέω, γιατί εκεί έξω υπάρχουν κάμποσοι χωρίς αυτά τα δύο και δεν τους βλέπω να είναι απόβλητοι και να μην περνάνε καλά. θέλω να πω ότι αν έσυ είσαι ικανοποιημένος με τις επιλογές σου, δεν σε απασχολεί τι λένε οι άλλοι...
    claire νομιζω πως το εχω ξαναπει, απο μια ηλικια και μετα, δε μπορεις να κανεις δουλειες της πλακας, οπως και δε μπορεις να κανεις και σχεσεις της πλακας. δυστυχως οσο μεγαλωνουμε τοσο αυξανονται οι αναγκες μας, και χρειαζομαστε ολοι κατι σταθερο. αυτο το σταθερο πως θα το εχεις οταν συνεχιζεις με δουλειες και με σχεσεις της πλακας ? και γιαυτο τελικα κατεληξα στην ανεργια και την μοναξια παλι. τα παιδια δε με αφορουν τοσο, οι γονεις πιεζουν και θελουν να δουν εγγονια, εγω δε θελω να κανω παιδια.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    χμου, εμενα μου τυχε το 2004 αυτο, ειμασταν μαζι δυομιση χρονια και το πηγαιναμε σοβαρα, μετα λογο μαλακιας δικιας μου (οχι κερατωμα) χωρισαμε. απο εκει και περα ειναι λες και ηρθε η παρακμη, εκανα καμποσες γνωριμιες, απ'τις οποιες ελαχιστες καταληξαν σε σχεση, και φυσικα η σχεση δε κρατησε τοσο. πλεον μεγαλωσαμε σε διαφορετικα περιβαλλοντα, εκεινη εξωτερικο εγω εδω στη σκαταθηνα, αλλα δεν υπαρχουν συναισθηματα οπως τοτε και ολα οδηγουν στη μοναξια και την αυτοκτονια. μακαρι να μπορουσα να ξαναβρω καποια που να μου ταιριαζει και να θελει να παραμεινει μαζι μου, αλλα οπως ολα δειχνουν δε προκειται να γινει...
    εμενα μου ακουγεται σαν να θες να ξορκισεις το κακο λεγοντας αυτο, και νομιζω οτι αυτο θα γινει και θα την βρεις την κοπελια.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by KENO View Post

    claire νομιζω πως το εχω ξαναπει, απο μια ηλικια και μετα, δε μπορεις να κανεις δουλειες της πλακας, οπως και δε μπορεις να κανεις και σχεσεις της πλακας. δυστυχως οσο μεγαλωνουμε τοσο αυξανονται οι αναγκες μας, και χρειαζομαστε ολοι κατι σταθερο. αυτο το σταθερο πως θα το εχεις οταν συνεχιζεις με δουλειες και με σχεσεις της πλακας ? και γιαυτο τελικα κατεληξα στην ανεργια και την μοναξια παλι. τα παιδια δε με αφορουν τοσο, οι γονεις πιεζουν και θελουν να δουν εγγονια, εγω δε θελω να κανω παιδια.
    δηλαδή για σένα ο,τιδήποτε εκτός γάμου είναι της πλάκας???
    επίσης καλύτερα να έχεις μια δουλειά (έστω και της "πλάκας") παρά άνεργος! βγαίνεις και λίγο από το σπίτι, βγάζεις και μερικά λεφτά.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    εμενα μου ακουγεται σαν να θες να ξορκισεις το κακο λεγοντας αυτο, και νομιζω οτι αυτο θα γινει και θα την βρεις την κοπελια.

    μπα, πιο πολύ αυτοεκπληρούμενη προφητεία κάνει! :P

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    κενό, μην το πάρεις στραβά, αλλά ενώ λες ότι είσαι προοδευτικός, οι απόψεις σου είναι πολύ συντηρητικές!
    εσύ είσαι αυτός που βάζει όρια και πρέπει στον εαυτό του, και μετά το αποδίδεις στην σκατοκοινωνία (σικ).

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by claire View Post
    δηλαδή για σένα ο,τιδήποτε εκτός γάμου είναι της πλάκας???
    οχι, ο γαμος απλα κωλοχαρτα ειναι. το χω ξαναπει οτι δε με ενδιαφερει. αλλα το να εχεις σχεσεις της πλακας που δεν ειναι σταθερες ακομα και στα 40 σου, ε καποιο προβλημα παιζει, δε μπορει...

    Quote Originally Posted by claire View Post
    επίσης καλύτερα να έχεις μια δουλειά (έστω και της "πλάκας") παρά άνεργος! βγαίνεις και λίγο από το σπίτι, βγάζεις και μερικά λεφτά.
    δεν αξιζει ρε claire αυτο το πραμα, να δουλευεις 8αρα μεσα σε αποθηκες και λοιπα κωλοχανεια, κατω απο ανθυγιενες συνθηκες πολλες φορες για ψιχουλα. ειναι λιγα τα λεφτα εδω στην Ελλαδα, δε το καταλαβαινεις ?

    Quote Originally Posted by claire View Post
    κενό, μην το πάρεις στραβά, αλλά ενώ λες ότι είσαι προοδευτικός, οι απόψεις σου είναι πολύ συντηρητικές!
    εσύ είσαι αυτός που βάζει όρια και πρέπει στον εαυτό του, και μετά το αποδίδεις στην σκατοκοινωνία (σικ).
    ερμ τι ορια βαζω ? δε καταλαβαινω, επειδη εγραψα οτι στο μελλον πρεπει να εχω κατι σοβαρο ? τα ορια η κοινωνια μου τα οριζει και οι αλλοι, εγω οπως ειπα -ειδικα εδω στη σκατοχωρα- ΔΕΝ θελω να αναλαβω τις οποιες ευθυνες μου, και ειναι σαν να μη θελω να μεγαλωσω. αλλα αυτο δε γινεται, κι αν θελω να συνεχισω να ζω, να επιβιωσω, θα πρεπει να δω τα πρεπει λιγο περισσοτερο. και γιαυτο ανοιξα αυτο το θεμα, γιατι θελω μονο να καλοπερναω...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. 5-HTP εναντίον κατάθλιψης
    By tita1977 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 16-11-2013, 11:51
  2. Όλοι εναντίον ένα και ένα εναντίον κανένα
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 30-12-2010, 20:57
  3. Replies: 14
    Last Post: 10-08-2008, 22:38
  4. Γυναίκα εναντίον Αντρα !!
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 108
    Last Post: 14-11-2007, 17:57
  5. Βία εναντίον των γυναικών
    By so_logoth in forum Κακοποίηση
    Replies: 0
    Last Post: 08-06-2006, 19:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •