επιστροφή στα παλιά!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1

    επιστροφή στα παλιά!

    Γειά σας,
    είμαι 33 χρ, γυναίκα, και παντρεμένη εδώ και λίγους μήνες.
    Εδώ και κάποιο καιρό, βιώνω τεράστιο προσωπικό δράμα-αυπνίες,κάπνιζω, δεν έχω όρεξη,
    νίωθω διαρκώς θλίψη οργή και απελπισία. Η αιτία είναι ότι νίωθω καθημερινά και διαρκώς
    τα αρνητικά συναισθήματα που βίωσα για μεγάλο διάστημα την περιόδο τέλη 2007-αρχές 2008
    όπου διεκόπη βίαια-ανακάλυψα απάτη- ένας δεσμός έντονος, μεγάλου έρωτα.!
    Το άτομο εκείνο, με ήθελε τρομερά, σε σημείο, που έκρυβε το τρίτο πρόσωπο, το κρυφό κινητό
    που ανακάλυψα και τα σημάδια από δαγκωνιές που έβρισκα. Μαλιστα, όταν τελικά είπα"τέρμα"
    ΕΚΛΑΙΓΕ,..με έβγαζε τρελή, ότι τα φαντάζομαι, ότι με θέλει πάρα πάρα πολύ..
    Η αιτία της αρχής των προβλημάτων ήταν ότι, όταν γνωριστήκαμε είχα πολύ καλή δουλειά
    και με πίεζε για συμβίωση, γάμο, με γνώρισε στους δικούς του, όλο εκδρομές και αγκαλιές ...
    όταν έχασα τη δουλειά, άλλαξε, σταδιακά ψυχραίνονταν, οι δικοί του άλλαξαν, με προσέβαλαν
    και αυτοί και αυτός λέγοντας μου "αν δεν έχεις μόνιμη δουλειά, δεν έχεις μέλλον για γάμο"..
    ο ίδιος ξεκίνησε παράλληλο δεσμό-όπως αποδείχθηκε-με μία δημ.υπάλληλο-αλλά προφανώς
    δε ήθελε και με κράταγε με ψέματα, δώρα, υποσχέσεις, εκδρομές, λέγοντάς μου ότι ΔΕΝ ΜΕ
    ΧΩΡΙΖΕΙ, αλλά όσα χρόνια δεν έχω ΜΟΝΙΜΗ-δημόσιο-δουλειά, να διοριστώ καθηγήτρια ή κάτι
    ανάλογο δηλ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΞΕΛΙΞΗΣ...τελικά τον άφησα, αλλά άφησε τεράστια πληγή
    η σχέση αυτή, για ταιριάζαμε και υπήρχε αμοιβαία έλξη και έρωτας, ταιριάζαμε στα περισσότερα...
    2 μήνες μετά τον χωρισμό, ΔΙΧΩΣ να το έχω ξεπεράσει, η ζωή που προσέφερε έναν άλλο άντρα, που
    τελικά τον παντρεύτηκα και μια πολύ καλή δουλειά. ΔΕΝ το ξεπέρασα όμως ποτέ, και τελευταία βιώνω συνέχεια
    τα συναισθήματα τα παλιά.
    τι να κάνω??
    Μαρία
    Όλοι έχουμε ψυχή και καρδιά που πονάει..
    και οι άρρωστοι και οι υγιεις..
    Όσοι δεν ναρκώνουν τα αισθήματα τους με φάρμακα,ΠΟΝΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αν ο νέος σου έρωτας είναι ό,τι γύρευες, τότε πού πιστεύεις ότι οφείλεται η επιστροφή? Βλέπω ότι τονίζεις το ΔΙΧΩΣ, άρα πιστεύεις μάλλον πως βιάστηκες να περάσεις σε νέα σχέση δίχως να καθαρίσει το τοπίο με την παλιά? Αλλά ξέρεις κάτι? Για να "γυρνάς" κάτι τρέχει στο τώρα, και το τότε σου φαντάζει ακόμη θελκτικό. Τι να τρέχει? Θες να περιγράψεις την καθημερινότητά σου? Τι έχει? 'Εχεις παράπονα? Και αν ναι σε ποιούς τομείς δε νιώθεις τα πράγματα να είναι όπως τα ήθελες?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    να ξεχασεις τον προικοθηρα που εκανε οτι του λεγανε οι γονεις του!!!!!!!! ΕΛεος!!!!!!!!!!! Σιγα μην ηταν ερωτευμενος αυτος!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    λολ, ναι και αυτό που έγραψε η λίλιουμ! Νομίζω τον έχεις μυθοποιήσει καμπόσο.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #5
    τότε θα έκανα τα παντα, καθε θυσια..τον ηθελα παρα παρα πολυ
    του συγχωρούσα τα πάντα, έψαχνα σαν τρελή δουλειά, διάβαζα να δώσω
    εξετάσεις, το ήξερε ότι ήμουν ερωτευμένη, και εκείνος έδειχνε το ίδιο
    αλλά.. δυστυχώς η ανασφάλειά του, κέρδισε το έδαφος.. και διάλεξε
    δουλειά και γυναίκα, αντί γυναίκα.. σκέφτομαι διαρκώς ότι αν είχα την δουλειά
    την τωρινή, τότε, θα ήμασταν μαζί... το παιδί που είμαι τώρα, είναι απείρως
    καλύτερος χαρακτήρας, και συμπεριφόρά, αλλά δεν νιώθω ερωτευμένη..
    τότε, τα πρώτα χρόνια μετά τον χωρισμό, ούτε που τόλμαγα να διαλέξω..
    είχα φάει τέτοια φρίκη και ήξερα ότι μόνιμη δουλειά δεν υπάρχει, οπότε
    μόλις βρήκα κάποιον να με θέλει για ΕΜΕΝΑ, προχώρησα..
    το θέμα είναι ότι τώρα που έφτιαξε η ζωή μου, νιώθω άδεια.. γιατί
    θα ήθελα τον προηγούμενο, και άνεργο, και άρρωστο, ενώ εκείνος
    με ήθελε ΜΟΝΟ με μόνιμη δουλειά, και αυτό είναι γενικά το κριτήριο
    για συμβίωση και γάμο σήμερα... γιατί να νίωθω άδεια και πληγωμένη συνέχεια??
    πως διορθώνεται?
    Όλοι έχουμε ψυχή και καρδιά που πονάει..
    και οι άρρωστοι και οι υγιεις..
    Όσοι δεν ναρκώνουν τα αισθήματα τους με φάρμακα,ΠΟΝΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    204
    κοιτα τη ζωλουλα σου ρε κοπελια και ξεχνα τον αλλο τον βλακα.......αν δεν εχεισ μονιμη δουλεια δεν υπαρχει εξελιξη.....!!!τι ειναι αυτα ρε..???παμε καλα...???αμα σ αγαπουσε ο αλλοσ και φραγκο να μν ειχεσ διπλα σου θα ηταν....οχι βρεσ δουλεια και θα ειμαι μαζι σου.....
    κοιτα να εισαι ευτυχισμενη με τη ζωη σου και με το παλικαρι που εισαι τωρα και ασε τα παλια...μν καταστρεψεισ τισ ζωεσ σας για το παρελθον που απο οσα λεσ βλεπω οτι δεν αξιζι κατι τετοιο...!!!!

  7. #7
    Quote Originally Posted by deppy View Post
    Γειά σας,
    είμαι 33 χρ, γυναίκα, και παντρεμένη εδώ και λίγους μήνες.
    Εδώ και κάποιο καιρό, βιώνω τεράστιο προσωπικό δράμα-αυπνίες,κάπνιζω, δεν έχω όρεξη,
    νίωθω διαρκώς θλίψη οργή και απελπισία. Η αιτία είναι ότι νίωθω καθημερινά και διαρκώς
    τα αρνητικά συναισθήματα που βίωσα για μεγάλο διάστημα την περιόδο τέλη 2007-αρχές 2008
    όπου διεκόπη βίαια-ανακάλυψα απάτη- ένας δεσμός έντονος, μεγάλου έρωτα.!
    Το άτομο εκείνο, με ήθελε τρομερά, σε σημείο, που έκρυβε το τρίτο πρόσωπο, το κρυφό κινητό
    που ανακάλυψα και τα σημάδια από δαγκωνιές που έβρισκα. Μαλιστα, όταν τελικά είπα"τέρμα"
    ΕΚΛΑΙΓΕ,..με έβγαζε τρελή, ότι τα φαντάζομαι, ότι με θέλει πάρα πάρα πολύ..
    Η αιτία της αρχής των προβλημάτων ήταν ότι, όταν γνωριστήκαμε είχα πολύ καλή δουλειά
    και με πίεζε για συμβίωση, γάμο, με γνώρισε στους δικούς του, όλο εκδρομές και αγκαλιές ...
    όταν έχασα τη δουλειά, άλλαξε, σταδιακά ψυχραίνονταν, οι δικοί του άλλαξαν, με προσέβαλαν
    και αυτοί και αυτός λέγοντας μου "αν δεν έχεις μόνιμη δουλειά, δεν έχεις μέλλον για γάμο"..
    ο ίδιος ξεκίνησε παράλληλο δεσμό-όπως αποδείχθηκε-με μία δημ.υπάλληλο-αλλά προφανώς
    δε ήθελε και με κράταγε με ψέματα, δώρα, υποσχέσεις, εκδρομές, λέγοντάς μου ότι ΔΕΝ ΜΕ
    ΧΩΡΙΖΕΙ, αλλά όσα χρόνια δεν έχω ΜΟΝΙΜΗ-δημόσιο-δουλειά, να διοριστώ καθηγήτρια ή κάτι
    ανάλογο δηλ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΞΕΛΙΞΗΣ...τελικά τον άφησα, αλλά άφησε τεράστια πληγή
    η σχέση αυτή, για ταιριάζαμε και υπήρχε αμοιβαία έλξη και έρωτας, ταιριάζαμε στα περισσότερα...
    2 μήνες μετά τον χωρισμό, ΔΙΧΩΣ να το έχω ξεπεράσει, η ζωή που προσέφερε έναν άλλο άντρα, που
    τελικά τον παντρεύτηκα και μια πολύ καλή δουλειά. ΔΕΝ το ξεπέρασα όμως ποτέ, και τελευταία βιώνω συνέχεια
    τα συναισθήματα τα παλιά.
    τι να κάνω??
    Μαρία
    ..εμένα δεν μου λένε τίποτα οι αγάπες και τα λουλούδια όταν υπάρχει τρίτο πρόσωπο και απορώ που δεν μπορείς να το δεις ξεκάθαρα.
    Όσο και να κλαίει να χτυπιέται και να σου τάζει σημασία έχει πως είχε την ανάγκη να βρίσκεται ΚΑΙ με έναν άλλο άνθρωπο που αυτό από μόνο του διαγράφει όλα τα υπολοιπα.
    Προφανώς για κάποιους λόγους που μόνο εσύ μπορεί να ξέρεις ήθελε και εσένα στη ζωή του, αλλά θα σου έφτανε να ζεις μια τέτοια κατάσταση?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Τι στο καλο στεγαστικο δανειο ηθελε να παρει κι εψαχνε δημοσια υπαλληλο.......τιμη δεν εχει η αγαπη...που λεει και το τραγουδι deppy...φαντασου τωρα με την οικονομικη κριση τι θα ψαχνει....θα ζηταει πρωτα βιβλιαριο καταθεσεων.....κι εσυ πιστευεις πως αυτος ο ανδρας ηταν ερωτευμενος........μαλλον ερωτευμενος με την ασφαλεια που θα μπορουσες να του προσφερεις ηταν κι οταν ελειψε την αναζητησε αλλου....αλλα ηθελε κι εσενα καβαντζα,γιατι προφανως,κοριτσι με προοπτικες εισαι που ξερεις......και εσυ καθεσε κι ασχολεισε με εναν συναισθηματικα αναπηρο και κανεις προβολη των δικων σου συναισθηματων πανω του........δυστυχως υπαρχουν πολλα τετοια ελεεινα ανθρωπακια...αλλα ειναι για φτυσιμο,οχι για αγαπες και ονειρα......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    εγώ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τον σκέφτεσαι ακόμα!!! ο τύπος ήταν απαράδεκτος!!!! και έκανες και προσπάθειες και διάβαζες κιόλας για να μπεις στο δημόσιο για χάρη του αντί να τον στείλεις με τη μία στη μάνα του! τι να πω...TRAGIC!!!
    μιας και η ζωή όμως στάθηκε απλόχερη μαζί σου και σου έδωσε έναν άνθρωπο απείρως καλύτερο όπως λες, δες πώς μπορείς να βελτιώσεις τη σχέση σου μαζί του γιατί κατά τη γνώμη μου, εκεί πρέπει να εστιάσεις πλέον και όχι στον παλιό. Προφανώς όλο αυτό το πισογύρισμα έχει προκύψει από το γεγονός ότι δεν αισθάνεσαι ερωτευμένη με τον άντρα σου (αλήθεια, γιατί παντρεύτηκες τότε?) διαφορετικά, δε νομίζω ότι ο πρώην έχει στοιχεία για τα οποία αξίζει κανείς να νοιώθει νοσταλγία...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    αυτος τι δουλεια εκανε αληθεια??

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Για να αποφασίσει πως οτιδήποτε άξιζε περισσότερο απ' ό,τι να ήσασταν συντροφικά μαζί, γιατί η συντροφικότητα αυτό το νόημα έχει, να μην αφήνεις τον άλλον με ψύλλου πήδημα, τότε δεν ήταν ο κατάλληλος για σένα αν ήθελες συντροφική σχέση. Μπορεί όμως να σε κάβλωνε, και ο τωρινός σου σύντροφος ενώ πληροί τις υπόλοιπες προυποθέσεις δε σε καβλώνει και τόσο. Γι αυτό το βλέμμα προς τα πίσω. Αλλά γιατί αλήθεια προς τα πίσω ας πούμε και όχι γύρω σου στο ΤΩΡΑ? Νομίζω πως τον έχεις απωθημένο και αυτό εμένα μου δείχνει πληγωμένο εγωισμό που ζητάει γιατρειά και όχι "άσβεστο πάθος χρόνων". Για τις κάβλες, όποιος δε σε καβλώνει, δε σε καβλώνει, τέρμα. Αν συνέβαινε από την αρχή τότε έδωσες προτεραιότητα στο αίσθημα ασφάλειας, ένα είδος γιατρικού του τραυματισμένου σου εγωισμού, που όμως δεν είναι από μόνο του αρκετό καύσιμο για να χορτάσει και το κορμάκι.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    "...τελικά τον άφησα, αλλά άφησε τεράστια πληγή
    η σχέση αυτή, για ταιριάζαμε και υπήρχε αμοιβαία έλξη και έρωτας, ταιριάζαμε στα περισσότερα...
    2 μήνες μετά τον χωρισμό, ΔΙΧΩΣ να το έχω ξεπεράσει,..."

    Αφου απομονωσα αυτην την παραγραφο, ακου λοιπον:
    ΕΣΥ αποφασισες να τον αφησεις (ανεξαρτητα τι προηγηθηκε) ανελαβες την ευθυνη,ΕΝΩ και ΤΑΙΡΙΑΖΑΤΕ και ΥΠΗΡΧΕ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΕΛΞΗ και ΕΡΩΤΑς και στα ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ...
    και ενω δεν περασαν ουτε δυο μηνες ,και ΔΙΧΩς να τον εχεις ξεπερασει ,ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΔΗΛΑΔΗ , προχωρας και τον αντικαθιστας οριστικα .τον ακυρωνεις,(? !)
    Δεν τον συγχωρησες , τον εκρινες και εβαλες τον ερωτα σου (σας) για αυτον σε δευτερη μοιρα, πηρες αποφασεις για μια ζωη ,για σενα κ για αυτον (χωρις αυτον) και διεπραξες εν το συνολω ερωτικο 'αδικημα'...απο εγωισμο.
    Τωρα πληρωνεις την 'ποινη σου'...και δεν ξερω αν μπορεις να επανορθωσεις για αυτο. Δεν ειναι παντα εφικτη η επανορθωση.
    ευχομαι να λυτρωθεις συντομα και να μην κρατησει αυτο ...
    Οι ανθρωποι δεν ειμαστε τελειοι, συνηθως μονοι μας καταστρεφουμε τις ζωες μας κ τις ζωες αυτων που βρεθηκαν στο δρομο μας ...και δεν τοχουμε καν αντιληφτει..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ΒΡΕΧΕΙ Κ ΦΥΣΑΕΙ: Το βλεπεις εντελως σεξουαλικα . δεν ειναι αυτο (η δεν ειναι μονο αυτο).
    αφορα τα παντα , ηταν ο πρωτος της μεγαλος ερωτας ,ισως κ εκεινου .
    Ηταν ΕΡΩΤΑς , ανεκπληρωτος ερωτας που αφησε αρώστια...

  14. #14
    Quote Originally Posted by path View Post
    "...τελικά τον άφησα, αλλά άφησε τεράστια πληγή
    η σχέση αυτή, για ταιριάζαμε και υπήρχε αμοιβαία έλξη και έρωτας, ταιριάζαμε στα περισσότερα...
    2 μήνες μετά τον χωρισμό, ΔΙΧΩΣ να το έχω ξεπεράσει,..."

    Αφου απομονωσα αυτην την παραγραφο, ακου λοιπον:
    ΕΣΥ αποφασισες να τον αφησεις (ανεξαρτητα τι προηγηθηκε) ανελαβες την ευθυνη,ΕΝΩ και ΤΑΙΡΙΑΖΑΤΕ και ΥΠΗΡΧΕ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΕΛΞΗ και ΕΡΩΤΑς και στα ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ...
    και ενω δεν περασαν ουτε δυο μηνες ,και ΔΙΧΩς να τον εχεις ξεπερασει ,ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΔΗΛΑΔΗ , προχωρας και τον αντικαθιστας οριστικα .τον ακυρωνεις,(? !)
    Δεν τον συγχωρησες , τον εκρινες και εβαλες τον ερωτα σου (σας) για αυτον σε δευτερη μοιρα, πηρες αποφασεις για μια ζωη ,για σενα κ για αυτον (χωρις αυτον) και διεπραξες εν το συνολω ερωτικο 'αδικημα'...απο εγωισμο.
    Τωρα πληρωνεις την 'ποινη σου'...και δεν ξερω αν μπορεις να επανορθωσεις για αυτο. Δεν ειναι παντα εφικτη η επανορθωση.
    ευχομαι να λυτρωθεις συντομα και να μην κρατησει αυτο ...
    Οι ανθρωποι δεν ειμαστε τελειοι, συνηθως μονοι μας καταστρεφουμε τις ζωες μας κ τις ζωες αυτων που βρεθηκαν στο δρομο μας ...και δεν τοχουμε καν αντιληφτει..
    Συγνωμη path αλλα δεν ειναι σωστα αυτα που της λες της κοπελας. Τι θα πει, πηρε αποφασεις για κεινη και γιαυτον χωρις αυτον??? Τι να συγχωρουσε δηλαδη??? Για πιο εγωισμο της μιλας?? Και τι να κανε δηλαδη?? Εκεινος την κερατωνε!!! Τον ενοιαζε περισσοτερο η "προικα" της σε εισαγωγικα. Αν την αγαπουσε τιποτα δεν θα τον ενοιαζε και οπως ειπε και η ιδια, αυτη θα τον ηθελε και ανεργο και αρρωστο!!! Η ποινη που πληρωνει, δεν ειναι οτι τον αφησε, αλλα οτι τον ερωτευτηκε. Δε θεωρω λαθος που προχωρησε με καποιον αλλο. Πολλες φορες ξεπερναμε κατι παλιο με καποιον καινουριο. Και η αληθεια ειναι οτι αν δεν γνωρισεις καποιον καινουριο, συνεχιζεις να περιμενεις και να κολλας στον παλιο. Καλα εκανε και βρηκε το θαρρος και προχωρησε στη ζωη της.Δε βρισκουν ευκολα ολοι αυτο το κουραγιο. Και αφου ο αντρας της ειναι καλος, να κατσει να σκεφτει ολα τα ασχημα που της εκανε ο αλλος και ποσο την πληγωσε. Και καθε φορα που θα τον νοσταλγει και θα της λυπει, να βαζει το μυαλο της στα ασχημα που της εκανε και να ριχνει την ματια της στον σωστο συντροφο που της εστειλε η ζωη. Και να ναι ευγνωμων και να χαιρεται. Και πιστευω με τον καιρο θα τον αγαπησει και θα ξεχασει τον αχρηστο!
    deppy, μπορει να σου παρει χρονια να τον ξεπερασεις. Μπορει και ποτε, επειδη το αντρα σου δεν τον ερωτευτηκες και παντα ο ερωτας ειναι πιο ομορφος και εντονο συναισθημα. Και συνηθως δεν ερωτευομαστε παρα μονο μια η λιγες φορες στη ζωη μας. Απλα σκεψου λογικα. Σκεψου ποσο ασχημο ειναι που τον ενοιαζε η δουλεια σου και εκεινον και τους γονεις του. Που απο οτι καταλαβα επηρεαζοταν πολυ απο τους γονεις του και φροντισε να βρει δημοσιο υπαλληλο για να τους ευχαριστησει προφανως. Δεν ειχε το κουραγιο να αντιμετωπισει τους γονεις του. Σκεψου ποσο ψυχραθηκαν απεναντι σου και κεινος και οι γονεις του επειδη εχασες την δουλεια. Τι θα πει "αφου δεν εχεις δουλεια δεν εισαι για γαμο" ?? Δηλαδη αυτοι οι γονεις αντι να θελουν να στηριζει ο γιος τους το σπιτι του, θελανε να το στηριζει η νυφη τους?? Πολυ μαμοθρεφτος μου φαινεται και οι γονεις του συμφεροντολογοι. Οσο ειχες δουλεια ησουν καλη για νυφη και μετα επαψες? Για σκεψου τα. Για σκεψου, αν εβρισκες δουλεια και σε παντρευοταν και μετα γινοταν αναποδια και την εχανες. οι μανα του τι θα τον εψελνε για σενα? Που την βρηκες αυτη την αχρηστη και γω σου λεγα μα μην την παντρευτεις!! Ετσι θα του λεγε. Και θα σας εβαζε να μαλλωνετε και ο ερωτας σας παλι περιπατο θα πηγαινε και θα χωριζατε. Με τετοια πεθερα παντα προβληματα θα ειχες. Και για το οτι εκανε σχεση παραλληλα με σενα και πιστευεις οτι δεν την ηθελε. Δε καταλαβαινω πως δεν την ηθελε αλλα τις δαγκωνιες καθοταν να του τις κανει!!! Αρα κανανε μια χαρα σεξ και κεινος μια χαρα γουσταρε. Νομιζω σε παραμυθιαζε και σενα σου μειναν αναμνησεις ψευτικες. Γιατι τις εκδρομες που εσυ θυμασαι και με την αλλη της εκανε. Στην τελικη να σου πω εγω προσωπικα αν ο αλλος με κερατωνε θα ηταν κατι που ποτε δε θα ξεχνουσα ουτε θα μπορουσα να συνεχισω μαζι του και να μην με πληγωνει που μου λεγε οτι μαγαπαει αλλα το κανε και με αλλη. Και ποιος σου λεει εσενα οτι δε θα σε ξανακερατωνε και μαζι να εισασταν ακομη? Και ειδικα το θεμα με την πεθερα ειναι πολυ ζορι. Και ειναι χαλια να μην σε θελει. Δε θα τα βγαζες περα ευκολα. Κατα την γνωμη μου ειχε πολλα αρνητικα και εκεινος και η οκογενεια του. Δεν του αξιζες. Και καλα που γλυτωσες. Ολα οσα σου λεω σκεψου τα. Σκεψου τι μελλον θα ειχε η ζωη σου μαζι του και ολα τα αρνητικα που σου ειπα και ριξε μια ματια σε αυτον που κοιμαται διπλα σου. Και αν παλι ουτε με τον αντρα σου εισαι καλα γιατι δεν νιωθεις οτι μπορεις να τον αγαπησεις και πιεζεσε, αν μπορεις βρες παλι το κουραγιο και πανε παρακατω μηπως και βρεις παλι τον ερωτα. Αλλα οχι τον παλιο ερωτα.

  15. #15
    Σε ευχαριστώ πολύ για τα ωραία λόγια,
    ειλικρινά, με άγγιξες και με ΕΒΑΛΕΣ και ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ...!!
    Δεν είχε περάσει από το μυαλό μου ότι πήγαινέ εκδρομές και με άλλες..
    ή με ΤΗΝ άλλη-με την καλή δουλειά- γιατί κολοχτυπιόταν να είναι
    συνέχεια μαζί μου,μιλάμε ότι έκλαιγε όταν κατάλαβε ότι χωρίζουμε τελείως..
    ήταν άχρηστος, άνανδρος, και νιώθω μετά ειδικά το μήνυμά σου να το
    καταλαβαίνω!! σε ευχαριστώ πολύ!!
    Θα προσπαθώ όποτε μου ξανάρχεται στο μυαλό, να το σβήνω
    και κυρίως να θυμάμαι, ότι με ΔΟΥΛΕΥΕ..
    Δεν πήγαινε ποτέ το μυαλό μου ότι ΔΕΝ ήταν ερωτευμένος..
    αλλά τελικά, απότι μου λέτε, δεν ήταν, και απλά εγώ
    επειδή ήμουν , δεν το έβλεπα..
    έχεις περάσει κάτι παρόμοιο και καταλαβαίνεις τη θέση μου??
    Ξέρεις δεν είναι εύκολο να μην πιστεύψεις σε κάποιον που
    κλαίει και κάνει δώρα και χτυπιέται να μην τον εγκαταλείψεις ποτέ..
    έστω και αν έμαθες ότι σε απατά... επειδή σε είσαι το άλλο του μισό.
    ο έρωτάς του..ήταν όλα ψεματα λοιπόν..
    Όλοι έχουμε ψυχή και καρδιά που πονάει..
    και οι άρρωστοι και οι υγιεις..
    Όσοι δεν ναρκώνουν τα αισθήματα τους με φάρμακα,ΠΟΝΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Επιστροφη στη φυση!
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 23-09-2011, 07:16
  2. επιστροφή στο παρελθόν?
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 186
    Last Post: 19-09-2011, 19:52
  3. Ας θυμηθουμε τα παλια...ενα νημα για παλια ποστ που μας εκαναν εντυπωση:)
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 03-07-2011, 12:44
  4. Η επιστροφή
    By Emptyness in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 05-10-2008, 07:04
  5. ΕΠΙΣΤΡΟΦΉ
    By ico in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 21-07-2008, 20:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •