ΔΕΝ MΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 95
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ΔΕΝ MΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...

    Hey Guys ανοιγω ενα ακομη θρεντ καθως δεν ειμαι καθολου καλα κ θελω να γραψω καπου κ να μου μιλησουν δεν μπορω πουθενα να εκφραστω πλεον γαμω τη διπολικη μου μεσα δεν αντεχω αλλο τη ζωη μου δεν μπορω να σταθεροποιηθω με τιποτα ειμαι σε διαρκη υπερενταση συνεχεια δεν μπορω να σκεφτω λογικα δεν μπορω να λειτουργησω δεν μπορω τιποτε δεν ξερω τι μου γινεται μου τη σπαν κι οι αλλοι συνεχεια κ τα εχω δει πια ολα δεν αντεχω θελω να πεθανω δεν αντεχω την κωλοζωη μου η διπολικη ειναι η χειροτερη ασθενεια κ την εχω κ σε μεγαλο βαθμο μου καταστρεφει τη ζωη δεν μπορω να ζησω φυσιολογικα ουτε ποτε θα μπορεσω..

    προχτες πηγα να κανω κατι σαν αποπειρα αλλα οχι για να πεθανω τελικα δεν επαθα τιποτα μονο υποθερμια κ υποταση ειχα κ ετρεχα συνεχως στην τουαλετα κατα τ αλλα δεν πεθανα ισως ειμαι τοσο μαλακισμενη που δεν μπορω να πεθανω μαλλον δεν με θελει ο θανατος αλλα κ η ζωη μου σκατα ειναι δεν ξερω πια τι ρολο βαραω πηρα 11 καθαρτικα πηρα κ αμπιλιφαι λαντοζ λεξοτανιλ πολλα απο πανω δεν πεθανα γαμω τη τρελα μου μεσα ειμαι σε υπερενταση τα πηρα κ με τουε γονεις μου αγρια κ εγινε της *******ς μες στο σπιτι κ αγριεψα παρα πολυ τα σπασα κ τους βαρεσα ξυλο τους χτυπησα κ με ενα σκαμπο κ μετα το πεταξα κατω κ εσπασε δεν μπορω αλλο ελεος πια κουμαντο στη ζωη μου κ με λενε κ ψυχακι ελεος πια

    ουρλιαζα τσιριζα χτυπιομουν μετα στο πατωμα μετα εκανα μπανιο εβαλα ενα σεξι μινι φορεμα στραπλες κ 12ποντες γοβες τους πηρα κ 150 ευρω κ εφυγα μου βγηκε ταση να ψωνισω αλλα με ακολουθησαν οι μαλακες κ με φεραν πισω με το ετσι θελω δεν τους αντεχω αλλο πραγματικα δεν μ αφηνουν να βγαινω μου μετραν το λεφτα κ με λεν ψυχακι κ αλλες τετοιες πιπες δεν αντεχω εχω τη διπολικη μου εχω κ αυτους στο κεφαλι μου

    αυτο που εκανα ηταν κατι σαν μανιακο επεισοδιο? δεν ξερω ολη μερα αυτο σκεφτομαι μηπως ηταν μανια η ηταν υπομανια εντωμεταξυ δεν μπορω κ να σκεφτω πληρως τρεχουν οι σκεψεις μου ειμαι σε συγχυση κ υπερενταση δεν μ αφηνουν με τιποτα να βγω τωρα κ εχουν κ απαιτησεις να κανω τις εργασιες της σχολης ευτυχως τουλαχιστον εχω το pc κ μπορω να γραψω εδω κ ειναι πολυ σημαντικο αυτο για μενα τουλαχιστον νιωθω οτι εχω μια διεξοδο

    φοβαμαι μην κανω κ καμια αποπειρα αυτοκτονιας ειμαι κ γενικα παρορμητικη κ ο,τι μου κατεβει το κανω κ οσοι ειναι διπολικοι εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να κανουν αποπειρα κ δεν ξερω πια τι να σκεφτω

    μεσα σ ολα αυτα με επιασε κ το διατροφικο διαπιστωσα σημερα οτι ειμαι 55 κιλα κ επαθα τρελο σοκ δικιο ειχε ο βαγγελης τελικα κ με επιασε βουλιμικο μετα δεν ξερω πως ενω ειχα πει δεν θα φαω για 3 μερες κ εκανα εμετο μετα απο απειρες προσπαθειες γιατι τα καθαρτικα μου τελειωσαν δεν μπορω εχω φρικαρει κοιταζομαι στον καθρεφτη κ δεν ξερω τι βλεπω αν βλεπω κανα θριλερ δεν ξερω πως ειμαι εχω φρικαρει εντελως

    ειμαι κ χαλια σε υπερενταση 2 μερες τωρα εχει κλεισει η φωνη μου εχει ο λαιμος μου γινει πρησμενος απ τον εμετο νιωθω οτι ζαλιζομαι ολα γυριζουν ποναει το κεφαλι μου τρελα βουιζουν τα αυτια μου νιωθω θαρρεις κ την ακουσα εχω αισθηση αποπροσωποιησης καπως ετσι πως σκατα λεγεται λεγαν κ για κλινικη οι μαλακες αλλα εγω δεν παω πουθενα εδω θα μεινω λολ αλλωστε στους ενηλικους μονο με εισαγγελικη παρεμβαση τους κλεινουν οποτε πιπες λενε εχω παρει κ 2 ντεπον αλλα τι να μου κανουνε εμενα τωρα

    ουφ αυτα νιωθω πιο καλα τωρα που εκφραστηκα δεν ξερω τι εχω παθει κ προσπαθω πολυ μη γραψω καμια μαλακια εδω περα κ γινει τιποτα αυτα λοιπον guys !!!!!!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    κουκλιτσα μου γλυκια,

    κατανοω απολυτα την απογνωση σου,τις εκρηξεις σου,τις τασεις σου για φυγη.
    κατανοω επισης απολυτα το γεγονος οτι ολα αυτα επιτεινονται απο την σταση των γονιων σου.
    ολα αυτα μου ειναι τρομερα γνωριμα.
    ο γιατρος σου κοριτσι μου τι λεει για ολα αυτα?
    μην το παρεξηγησεις αυτο που θα σου πω αλλα,μηπως θα ταν καλο να συζητησεις μαζι του το ενδεχομενο να ρυθμιστει καλυτερα η φαρμακευτικη σου αγωγη?
    και αυτο δεν στο λεω επειδη σε θεωρω "ψυχακι",κανεναν ανθρωπο δεν τον βλεπω πλεον ως "ψυχακι"
    ακομα και τους ανθρωπους που ειναι σε ψυχιατρικες κλινικες ή σε ξενωνες τους "βλεπω" πλεον ως ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
    αλλωστε... ειμαι το τελευταιο ατομο που θα ειχε το δικαιωμα να σε χαρακτηρισει ετσι,γιατι βλεπεις και τα δικα μου χαλια.
    απλα θα σε συμβουλευα να πας στον ψυχιατρο σου,γιατι με την καταλληλη φαρμακευτικη αγωγη,πρωτον θα φυγει η υπερενταση και δευτερον η αντιμετωπιση των γονιων σου-ουσα πιο ηρεμη-δεν θα σε επηρεαζει τοσο πολυ.

    σε θερμοπαρακαλω βγαλε απο το μυαλουδακι σου τις τασεις φυγης απο τη ζωη.
    το ξερω οτι ειναι δυσκολο.
    το ξερω οτι απαιτει τιτανειο αγωνα.
    απλα σε θερμοπαρακαλω μην καταθεσεις τα οπλα.
    ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ,ΟΣΟ ΜΑΚΡΥΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    ισως λιγο χιουμορ σε χαλαρωσει -> Καθε φορα που ο Chuck Norris πεφτει, ενα αστερι κανει μια ευχη! :-P

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    αμελι μου σε ευχαριστω παρα πολυ για τη συμπαρασταση δεν ξερω πια τι να κανω δεν μπορω να σκεφτω εχω καταιγισμο σκεψεων πως σκατα το λενε κ ειμαι σε υπερενταση κ με εχει πιασει κ αυτο με την εμφανιση μου φοβαμαι οτι ξαναπαθαινω μανια ρε συ δεν μπορω να ζησω μια ζωη με διπολικη διαταραχη γαμωτο 20 χρονων ειμαι ποσο να αντεξω κ εχω τυπου 1 που ειναι χειροτερη

    ρε σεις δεν μπορω να την παλεψω οσοι εχουν διπολικη διαταραχη μπορει να με καταλαβαινουνε οι υπολοιποι δεν ξερω ετνωμεταξυ πριν μου φερανε να φαω κ το πεταξα στο πατωμα δεν μπορω ν ηρεμησω πηρα 2 λεξοτανιλ κ τ αμπιλιφαι πριν την ωρα του πιστευω να ηρεμησω

    αν κ αναγνωριζω καποια σημαδια που φοβαμαι οτι τωρα ειμαι σε υπομανια κ θα παθω μανια κ μ εχουν κλειδωσει στο δωματιο οι μαλακες εχω φαει φρικες σκεφτομαι να αυτοκτονησω σαν σουπερ γκομενα οχι σαν loserακι θελω απεγνωσμενα λεφτα για shopping therapy μου τη σπαει ο μαλακας ο γκομενος γιατι με λεει ψωνιο επειδη βαζω 12ποντα μου τη σπανε ολα δεν αντεχω αλλο εδω μεσα εχω βαλει ροκ κ μεταλ στο τερμα ντυθηκα βαφτηκα κ χορευω προσπαθω να κανω κατι να ηρεμησω

    μηπως παθω μανια φοβαμαι τα φαρμακα μου τα παιρνω κανονικα ειδικα το abilify παιρνω τη μεγιστη δοση βασικα σκεφτομαι να ζητησω κ δευτερη γνωμη κ αμα παθω μανια τι θα γινει εχω αγχωθει με πιασαν κ τα ψυχοσωματικα ολα μαζι γαμωτο 3 προβληματα εχω σαν την ****** με τ αρχιδια εχω φρικαρει θελω να βγω εξω
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Lef View Post
    ισως λιγο χιουμορ σε χαλαρωσει -> Καθε φορα που ο Chuck Norris πεφτει, ενα αστερι κανει μια ευχη! :-P
    τι τσακ νορις ρε συ κ χιουμορ μου λετε τωρα σαν τον αλλον στο μσν του λεω τι εχω κ μου λεει πανε για ψωνια!!!!! λολλ θα τρελαθω!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    ειμαι σε υπερενταση τα πηρα κ με τουε γονεις μου αγρια κ εγινε της *******ς μες στο σπιτι κ αγριεψα παρα πολυ τα σπασα κ τους βαρεσα ξυλο τους χτυπησα κ με ενα σκαμπο κ μετα το πεταξα κατω κ εσπασε δεν μπορω αλλο ελεος πια κουμαντο στη ζωη μου κ με λενε κ ψυχακι ελεος πια
    ...ειμαι κ γενικα παρορμητικη κ ο,τι μου κατεβει το κανω...
    Χοντρή μαλακία τους που σε λένε ψυχάκι και για οποιονδήποτε άλλο χαρακτηρισμό χρησιμοποιούν. Ντροπή τους ως προς αυτό.
    Για τα υπόλοιπα (το οτι σε κρατάνε σπίτι, σου μετράνε τα λεφτά κτλ) συμφωνώ μαζί τους.

    Lacrymosa (sorry αν ακουστώ σκληρή) αλλά έχεις ψυχολογικά προβλήματα που εκδηλώνονται και σωματικά και συμπεριφοριακά, και το ξέρεις πολύ καλά. Και οι γονείς σου το ξέρουν επίσης, και το ζουν μαζί σου κάθε μέρα. Ο υπόλοιπος κόσμος όμως δεν το ξέρει, και δεν τον νοιάζει. Αν πάθεις κάτι όσο είσαι έξω, σε πιάσει μια παρόμοια σύγχυση, υπερένταση και μανία με κάποιον άγνωστο και πας να τα κάνεις ******* γιατί εμ είσαι παρορμητική, έχεις και τη διπολική να σε παιδεύει, ο ξένος άνθρωπος νομίζεις θα δείξει κατανόηση και θα σε συγχωρέσει, και ιδιαίτερα σε τέτοια εποχή που ζούμε;
    Εννοείται πως όχι. Θα αντεπιτεθεί με ίση μανία (ίσως και περισσότερη, ποιος ξέρει τι ζόρι μπορεί να τραβάει ο κάθε άγνωστος) και θα αρχίσετε να πλακώνεστε, και μπορεί να μην προλάβει να σας χωρίσει κανένας περαστικός και να σου ανοίξει το κεφάλι... και θα έχει και δίκιο γιατί θα είναι σε αυτοάμυνα. Ακόμα χειρότερα, μπορεί εσύ να τον στείλεις στο νοσοκομείο... και θα πέσουν μηνύσεις και θα αρχίσουν δικαστήρια και θα ζητηθούν ιατρικές γνωματεύσεις που είτε θα σε βγάλουν ικανή για συνειδητές αποφάσεις και θα βρεθείς φυλακή, είτε θα σε βγάλουν ψυχασθενή και θα βρεθείς με το ζόρι στην κλινική που προσπαθείς να αποφύγεις.

    ΑΥΤΟ δε θέλουν να συμβεί οι γονείς σου, για αυτό και σε κρατάνε κλεισμένη όταν σε πιάνουν τέτοιες τάσεις.

    Κατά τα άλλα, λυπάμαι πολύ που νιώθεις τόσο μπερδεμένη και σε αδιέξοδο... αλλά μην εγκαταλείπεις και μην επαναλαμβάνεις ούτε στον εαυτό σου ότι δεν αντέχεις άλλο. Είσαι η μόνη που μπορεί να λάβει τον έλεγχο των συναισθημάτων και της συμπεριφοράς σου, πάντα μεν με τη βοήθεια του γιατρού σου, αλλά προπάντων με τη δική σου θέληση και πείσμα... Μην προϊδεάζεις και προλαμβάνεις τον εαυτό σου αρνητικά.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κατσε ρε συ DissolvedGirl δεν καταλαβα δηλαδη συμφωνεις με τους γονεις μου κ οτι με κλειδωσαν κ δεν μ αφηνουν να βγαινω κ δεν μου δινουν λεφτα?? δλδ επειδη εχω μια ασθενεια που λεγεται διπολικη διαταραχη η μανιοκαταθλιψη οπως ακατα λεγεται δεν θα βγαινω εξω κ δεν δεν θα διασκεδαζω κ δεν θα κανω τη ζωη μου?? επειδη εκανα δλδ ενα μανιακο επεισοδιο σημαινει οτι αμα θελησω να ψωνισω η να βγω οτι ειναι ενδειξη μανιας δλδ μην τρελαθουμε τελειως...

    τοσος κοσμος εξω που ψωνιζει ξοδευει γελαει διασκεδαζει τα σπαει ζει τη ζωη του εχει διπολικη διαταραχη?? κ εγω αμα βγω εγω θα ειμαι ομως το μαυρο προβατο...

    κ επισης για τη διπολικη διαταραχη δεν ευθυνομαι εγω ουτε ηξερα οτι θα μου προκυψει τι να κανω δλδ να μη ζησω κ να ειμαι περιορισμενη??
    κ ψυχακι δεν ειμαι κανεις δεν με εχει πει ετσι περα απ τους γονεις μου κ οποιος το σκεφτει η το πει θα το βρει μπροστα του ειμαι σιγουρη...

    αν καποιος δεν ειναι διπολικος δεν μπορει να καταλαβει τι σημαινει να εισαι διπολικος ειναι ο,τι χειροτερο ποτε δεν βρισκεις την ησυχια σου κ ζεις μια ζωη σε ενταση με την ελπιδα να σταθεροποιηθεις κ να μην υποτροπιασεις εγω την εχω κ σε εντονο βαθμο κ ζω γενικα κ εντονη ζωη ειμαι κ νεα κοπελα κ ομορφη αλλωστε 20 χρονων ειμαι κ μπορω να κανω τα παντα

    επισης οταν βγαινω εξω δεν ειμαι επικινδυνη για κανεναν αυτο που θα κανω ειναι απλα να ντυθω σεξι κ προκλητικα να παρω 300 ευρω να ψωνισω ο,τι θελω να γελαω σαν χαζιχαρουμενη να ειμαι στην απολυτη ευτυχια κ να μιλαω κ να μη το βουλωνω...αν βεβαια ο αλλος με προκαλεσει εννοειται θα αντεπιτεθω κ οταν εισαι σε μανια εχεις τοση φουλ ενεργεια κ νιωθεις σπινταρισμενη που μπορεις να τα βαλεις με ολους και να κανεις τα παντα ειναι σαν να αποκτας ειδικες δυναμεις λολλ κ μετα οταν συνερχεσαι απορεις που τη βρηκες τοση δυναμη

    στο πριηγουμενο μου μανιακο (αν αυτο θεωρειται δευτερο) εσπασα μια μαλακισμενη μπαλοτσα στο ξυλο αλλα δεν εφταιγα εγω τα ηθελε ο κωλος της..αλλα το θεμα δεν ειναι το ξυλο αλλωστε ειμαι κατα της βιας κ εχω μετανιωσει οσα εχω κανει σ αυτο το θεμα..

    ειναι μαγικο πραγμα κ συναρπαστικο αλλα κ επικινδυνο η διπολικη διαταραχη παιδια ειναι σαν να εισαι σε ενα roller coaster που εισαι μια πανω μια κατω κ φλερταρεις με τον κινδυνο ειναι σαν ενα εξτριμ σπορ...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Κουράγιο, περαστικό είναι, θα περάσει και θα ηρεμήσεις πάλι.
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Lacrymosa, δε ξερω τι να πω, μιας και δε ξερω πολλά απο διπολική, αλλά προσπάθησε να μη πας τόσο κοντρα στους γονείς σου, δλδ προσπάθησε να πας λίγο με τα νερά τους για να σε αφήσουν και εσένα στην ησυχία τους.
    Αμα δουν οτι είσαι ήρεμη θα σε αφήσουν, πιστεύω!
    Τωρα βεβαια δε ξερω αν ειναι εύκολο να πας με τα νερά τους
    (εγω παντως με τους δικούς μου έχω βρει το κουμπί τους )
    ομως δεν ειναι λογικό να σε κλειδώσουν κιόλας και να σε πουν ψυχάκια!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    αλήθεια γιατί σου έχει κολλήσει να κάνεις shopping therapy??
    έχουμε και κρίση που να πετάς 300 € σε ψωνια :/ , δε τα λυπάσαι?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Lacrymosa,οταν ηρεμησεις να διαβασεις παλι αυτα που γραφεις.
    τωρα σου μιλαω σαν μανα φυσικα..μα πως να σε αφησουν σε τετοια κατασταση; με τοση υπερενταση;δηλαδη πως να ειναι ησυχοι οι ανθρωποι οτι δεν θα παθεις κανενα κακο;κανεις αποπειρες δηλαδη απορω με την ψυχραιμια τους..σιγουρα οι ανθρωποι ανησυχουν πολυ και οτι κανουν ειναι για το καλο σου και την ασφαλεια σου.
    και τι θα πει παιρνω 300 ευρω και παω για ψωνια; ξαναδιαβασε αυτα που σου γραφει η Ντις.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    λακρυμοσα μου,
    μην την παρεξηγεις την ντιζολβντ.
    εννoουσε οτι οι γονεις σου προσπαθουν να σε προφυλαξουν απο ακραιες συμπεριφορες.
    και ναι και δικαιωμα εχεις να βγεις και δικαιωμα εχεις να διασκεδαζεις και να ψωνισεις.
    αλλα ασε να ηρεμησει λιγο η ψυχουλα σου,για να μπορεις να τα χαρεις ολα τα παραπανω.
    κανε μια υπομονουλα.
    pleaseeee
    ok?
    bipolar kisses

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Κατσε ρε συ DissolvedGirl δεν καταλαβα δηλαδη συμφωνεις με τους γονεις μου κ οτι με κλειδωσαν κ δεν μ αφηνουν να βγαινω κ δεν μου δινουν λεφτα?? δλδ επειδη εχω μια ασθενεια που λεγεται διπολικη διαταραχη η μανιοκαταθλιψη οπως ακατα λεγεται δεν θα βγαινω εξω κ δεν δεν θα διασκεδαζω κ δεν θα κανω τη ζωη μου?? επειδη εκανα δλδ ενα μανιακο επεισοδιο σημαινει οτι αμα θελησω να ψωνισω η να βγω οτι ειναι ενδειξη μανιας δλδ μην τρελαθουμε τελειως...

    τοσος κοσμος εξω που ψωνιζει ξοδευει γελαει διασκεδαζει τα σπαει ζει τη ζωη του εχει διπολικη διαταραχη?? κ εγω αμα βγω εγω θα ειμαι ομως το μαυρο προβατο...

    σε έχουν κλειδώσει τώρα, γιατί μάλλον φοβούνται ότι περνάς κάποιο επεισόδιο, δεν σημαίνει ότι θα σε έχουν κλειδωμένη για πάντα.

    κ επισης για τη διπολικη διαταραχη δεν ευθυνομαι εγω ουτε ηξερα οτι θα μου προκυψει τι να κανω δλδ να μη ζησω κ να ειμαι περιορισμενη??
    κ ψυχακι δεν ειμαι κανεις δεν με εχει πει ετσι περα απ τους γονεις μου κ οποιος το σκεφτει η το πει θα το βρει μπροστα του ειμαι σιγουρη...

    αν καποιος δεν ειναι διπολικος δεν μπορει να καταλαβει τι σημαινει να εισαι διπολικος ειναι ο,τι χειροτερο ποτε δεν βρισκεις την ησυχια σου κ ζεις μια ζωη σε ενταση με την ελπιδα να σταθεροποιηθεις κ να μην υποτροπιασεις εγω την εχω κ σε εντονο βαθμο κ ζω γενικα κ εντονη ζωη ειμαι κ νεα κοπελα κ ομορφη αλλωστε 20 χρονων ειμαι κ μπορω να κανω τα παντα

    επισης οταν βγαινω εξω δεν ειμαι επικινδυνη για κανεναν αυτο που θα κανω ειναι απλα να ντυθω σεξι κ προκλητικα να παρω 300 ευρω να ψωνισω ο,τι θελω να γελαω σαν χαζιχαρουμενη να ειμαι στην απολυτη ευτυχια κ να μιλαω κ να μη το βουλωνω...αν βεβαια ο αλλος με προκαλεσει εννοειται θα αντεπιτεθω κ οταν εισαι σε μανια εχεις τοση φουλ ενεργεια κ νιωθεις σπινταρισμενη που μπορεις να τα βαλεις με ολους και να κανεις τα παντα ειναι σαν να αποκτας ειδικες δυναμεις λολλ κ μετα οταν συνερχεσαι απορεις που τη βρηκες τοση δυναμη

    στο πριηγουμενο μου μανιακο (αν αυτο θεωρειται δευτερο) εσπασα μια μαλακισμενη μπαλοτσα στο ξυλο αλλα δεν εφταιγα εγω τα ηθελε ο κωλος της..αλλα το θεμα δεν ειναι το ξυλο αλλωστε ειμαι κατα της βιας κ εχω μετανιωσει οσα εχω κανει σ αυτο το θεμα..

    ειναι μαγικο πραγμα κ συναρπαστικο αλλα κ επικινδυνο η διπολικη διαταραχη παιδια ειναι σαν να εισαι σε ενα roller coaster που εισαι μια πανω μια κατω κ φλερταρεις με τον κινδυνο ειναι σαν ενα εξτριμ σπορ...
    κατά τη γνώμη μου, αυτή η ασθένεια απαιτεί πολλή ψυχραιμία από το περιβάλλον σου, αλλά προσπάθεια και από εσένα να την κατανοήσεις πλήρως. δεν ξέρω αν γίνεται να καταλαβαίνεις πότε είσαι στα πρόθυρα επεισοδίου και να αυτοπεριορίζεσαι κάπως από πριν.
    πόσο καιρό έχεις διαγνωστεί με διπολική? μήπως χρειάζεται περισσότερος χρόνος για να ρυθμιστεί με τα φάρμακα?
    γενικά τώρα πρέπει να νιώθεις χάλια, αλλά προσπάθησε να κάνεις λίγη υπομονή, σίγουρα θα βελτιωθεί η κατάσταση στο μέλλον.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    αλήθεια γιατί σου έχει κολλήσει να κάνεις shopping therapy??
    έχουμε και κρίση που να πετάς 300 € σε ψωνια :/ , δε τα λυπάσαι?
    Μ αρεσει τρελα να ψωνιζω ειδικα οταν ειμαι σε υπομανια η μανια μου βγαινει τι να κανω σε ολους βγαινει οσους ειναι σε τετοια φαση γιατι νιωθω ξεχωριστη καραγκομεναρα πανεμορφη κ οτι μπορω να κανε τα παντα κ ειναι ολα ΤΕΛΕΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΤΕΛΕΙΑ κ ΓΟΥΣΤΑΡΩ να ψωνιζω κ ναι οντως μπορει να εχουμε κριση αλλα εχουμε κ διπολικη διαταραχη τι να κανουμε λολλ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    κ ναι οντως μπορει να εχουμε κριση αλλα εχουμε κ διπολικη διαταραχη τι να κανουμε λολλ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    παντως το χιουμορ σου δεν το χανεις

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Επιτέλους είμαι καλα..
    By Δοδις in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 01-04-2011, 13:13
  2. δεν ειμαι καλα..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 02-10-2010, 04:40
  3. ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ???
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 18-05-2010, 10:12
  4. Είμαι καλά;
    By Qya in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 19-02-2009, 11:32
  5. είμαι καλά...
    By kely28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 18-07-2008, 13:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •