ΔΕΝ MΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ... - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 95 of 95
  1. #91
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    μα γιατι να μην το καταλαβει οταν ερθω σε νορμοθυμια θα του εξηγησω αλλωστε ξερει την ασθενεια μου νταξει ο κοσμος που δεν ξερει μπορει για καποια πραγματα να μην με δικαιολογησει αν κ εγω καποιον που ειχε διπολικη θα τον δικαιολογουσα ο,τι κ να κανε αλλα αυτος που το ξερει γιατι να μην το καταλαβει??? το ξερει οτι ειναι συμπτωμα αλλα γιατι τοτε δεν ηθελε να το κανουμε??
    εξυπνο αυτο τοσα χρονια δεν μου ειχε κοψει να το λεω!!! " "αγαπη μου ,συγνωμη που υποεπεσα σε σεξουαλικη επφη με αλλη γυναικα!! δεν το εκανα με την θεληση μου, ειμουν υπο την καθοδηγηση της μανιας! " καλοοοο,, λογικα θα ισχυει κιγια ενοπλες ληστειες αυτο ε?

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    εξυπνο αυτο τοσα χρονια δεν μου ειχε κοψει να το λεω!!! " "αγαπη μου ,συγνωμη που υποεπεσα σε σεξουαλικη επφη με αλλη γυναικα!! δεν το εκανα με την θεληση μου, ειμουν υπο την καθοδηγηση της μανιας! " καλοοοο,, λογικα θα ισχυει κιγια ενοπλες ληστειες αυτο ε?
    Είναι της μόδας τώρα, δικαιολογούν βιασμούς, δολοφονίες, ότι να ναι. Δεν χρειάζεται πολύ ανοχή, απ ότι έχω δει κι εδώ μέσα υπάρχουν διπολικοι που δεν ξεφεύγουν τόσο, είναι και θέμα χαρακτήρα, αυτός καθορίζει την ένταση και τα ευτράπελα των επεισοδίων.

  3. #93
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Είναι της μόδας τώρα, δικαιολογούν βιασμούς, δολοφονίες, ότι να ναι. Δεν χρειάζεται πολύ ανοχή, απ ότι έχω δει κι εδώ μέσα υπάρχουν διπολικοι που δεν ξεφεύγουν τόσο, είναι και θέμα χαρακτήρα, αυτός καθορίζει την ένταση και τα ευτράπελα των επεισοδίων.
    αληθεια συνονωματε δεν ξερω! φοβαμαι πως εν μερη εχεις δικιο απο την αλλη ομως εαν οντως ο εγκεφαλος καποιου ανθρωπου ειναι τοσο πολυ επιρεασμενος ειναι τοσο μεγαλη η "πειρατια"της μανιας που φτανει σε σημεια ανεξελεκτης βιας .
    Πντος διαβαζα σε ενα αρθρο ενος γιατρου -μαλιστα εχει γινει κι ντοκιμαντερ στο φοξ κι στο I.D. T.V. για οσους εχουν καλοδιακη - οτι δικαστηρεια δινουν μεγα ελαφριντικα σε βιασμους που δεν καταληγουν σε φωνο και που το θυμα δεν εχει χτυπηματα .
    Διοτις για παραδηγμα η φιλη μας, η ΛΑΚΡΙΜΟΣΑ ( που ακουει και Μοτσαρτ, λογικο ειναι να κανει τετοιες μανιες χαχα) , λοιπον εαν ηταν ανδρας ,σε ηλικα τετοια οπου το αιμα βραζει, κι αν ειχε τις ιδιες ορμες απο ανδρικης πλευρας-ειδες τι ελεγε οταν ειχε μανια, ακομα κι κερατο με τον καθε εναν θα εριχνε στο αγορι της - αν λοιπον ηταν ανδρας και διαβιωναι σε συνθηκες ασχημες, σε καποιο απομονομενο χωριο με συντροφια μονον ζωα και βαναυση αροτικη ζωη χωρις μορφωση ευκολα θα μπορουσε να βιασει μια κοπελα που περναγε εμπρος του σε καποιο εριμικο μερος οπου το θυμα θα φοραγε ρουχα που θα προκαλουσαν τις ορμονικες διαταραχες του θυτη.
    Υ.Γ. δεν δικαιολογω καμια πραξη βιας απο οποιον κι αν προερχετε κι σε οποιον κι αν απευθυνετε εννοειτε οτι οι γυναικες εχουν δικαιωμα να κυκλοφορουν ακομα και γυμνες!! κι κανενας ανδρας δεν εχει δικαιωμα να της ακουμπισει!!αλλα μηλω για τους θυτες με ασθενια

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Δε νομίζω όλοι οι διπολικοι να κάνουν τα ίδια πράγματα σε φάση μανίας. Κάπου διαφέρουν και αυτό είναι χαρακτήρας.
    Δε μπορώ να πιστέψω ότι ένας κολοχαρακτηρας άντρας με νοοτροπία στυγνου μισογυνη και διπολικος σε σχεση με έναν διπολικο άντρα που σέβεται τις γυναικες, ότι θα φερθούν το ίδιο στη σύντροφό τους και σε οποιαδήποτε γυναικα βρεθεί στα χέρια τους κατά την μανιακη τους φαση. Απλά δεν παίζει, οπότε μην κάνουμε τον κινέζο και τα ρίχνουμε όλα στην διπολικη.

  5. #95
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Δε νομίζω όλοι οι διπολικοι να κάνουν τα ίδια πράγματα σε φάση μανίας. Κάπου διαφέρουν και αυτό είναι χαρακτήρας.
    Δε μπορώ να πιστέψω ότι ένας κολοχαρακτηρας άντρας με νοοτροπία στυγνου μισογυνη και διπολικος σε σχεση με έναν διπολικο άντρα που σέβεται τις γυναικες, ότι θα φερθούν το ίδιο στη σύντροφό τους και σε οποιαδήποτε γυναικα βρεθεί στα χέρια τους κατά την μανιακη τους φαση. Απλά δεν παίζει, οπότε μην κάνουμε τον κινέζο και τα ρίχνουμε όλα στην διπολικη.
    εχεις απολυτο δικιο , για αυτο κι αναφερα τα κοινωνικα χαρακτηριστικα αλλα και του ατομου τις διαφορες, συγουρα ο χαρακτηρας μας παιζει ρολο σε καθε ψυχικη ασθενεια ,ομως νομιζω οτι δεν ειναι τοσο η ηθικη ισοροποια μας και η αναγνωρηση του καλου απο του κακου οσο η δυναμικη του χαρακτηρα απεναντι στην ασθενεια του, θελω να πω οτι οσο ηθικος και σωστος αν ειναι καποιος οσο καλους κωδικες αξιων κι αν εχει εαν δεν ειναι δυνατος, εαν αφεθει στην μανια του τωτες θα ειναι επικυνδηνος, διοτις ο δυπολικος εχει διαφορων ειδων μανιες, δεν ειναι ολοι ιδιοι, υπαρχουν μανιες καταθλιπτικες, που σε παιρνει απο κατω, που δεν εχεις δυναμη να σηκωθεις απο το κρεβατι και υπαρχουν μανιες υπερβολικης χαρας!! που γελας σαν τρελος!! υπαρχουν και μανιες επηθετικοτητας οπου αν δεν καταφερεις εν αρχη να τις γυρησεις σε δημιουγηκοτητα η σε αθληση τωτες το κακο παραμονευει στην γωνια! συγουρα οτι κι αν ειναι ο δυπολικος θα εχει κανει εγκλημα προ καθορισμενο εαν δεν εχει παει σε γιατρο να παιρνει τα σωστα του φαρμακα! νομιζω οτι εκει ειναι το σημαντικο του χαρακτηρα, η υπευθυνοτητα στου σαν ατομο κι σαν μελος μιας κοινωνιας,θα πρεπει να εχει φροντησει να εχει παρει τα σωστα μετρα ωστε να μην κανει κακο σε κνενα ,αρα παλυς καταληγουμε στην μορφωση! η εστω στην βασικη γνωση!
    Ομως οντως, δυστυχως πολλοι εγκληματιες επικαλουντε τις μανιες τους για να πεσουν στα μαλακα κατα την δικη τους.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Επιτέλους είμαι καλα..
    By Δοδις in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 01-04-2011, 13:13
  2. δεν ειμαι καλα..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 02-10-2010, 04:40
  3. ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ???
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 18-05-2010, 10:12
  4. Είμαι καλά;
    By Qya in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 19-02-2009, 11:32
  5. είμαι καλά...
    By kely28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 18-07-2008, 13:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •