θελω να κοψω την ηρωινη!!! γινεται?? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Γιατί ρε παιδια... πόσο κρίμα. .. να είσαι γέρος και δυνατός και να καταστρεφεις μόνος σου τον εαυτό σου... Νομίζω το πρώτο απαραίτητο πράγμα είναι η αλλαγή παρεας.... καμιά συναναστροφη με τα άτομα που σας έβαλαν σε αυτο... η το κάνετε μαζι...
    ειναι δύσκολο αλλά γίνετε. .. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως νιώθετε. .. Ούτε καν έχω δοκιμάσει να καπνίσω ένα απλό τσιγάρο από το περίπτερο. .. ήξερα όμως κάποτε ένα παιδί που κάπνιζε μαυρο.. και κάποια φάση πρέπει να επερνε κιαλλα με επερνε νύχτες τηλέφωνο και δεν καταλάβαινα τι ελεγε... στεναχωριομουν... δεν ήξερα τι να κανω... άλλαζε συνέχεια αριθμό τηλεφώνου μέχρι που τον εχασα...
    άσχημα πράγματα. .. ηταν μόλις 17 τοτε..
    ποτέ δεν είναι αργα... όλα γίνονται φτάνει πραγματικά να το πάρετε απόφαση. .. Μακάρι να το καταλάβετε πριν να είναι πολύ αργα...

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλημέρα σας!
    Λυπάμαι ότι δεν μπορω να απαντω αμεσα, δυστυχως ετσι οπως τα καμα εχω πολύ λιγο χρονο να αφιερωνω στον εαυτομου, στο να αραζω στο ιντερνετ, στο να διαβαζω, η να βλεπω καμια ταινια! Ετσι όπως κατεληξα ,με το να πρεπει κάθε μερα να παρακολουθώ προγράμματα, να με παρακολουθεί το κρατος! κι μαλον σε λιγο καιρο δεν θα εχω καθολου ιντερνετ αφου -όπως τα λεει ο δικηγόρος δλδη - ισως θα μπω σε καποια φυλακη,μαλον στην Θηβα.
    Φιλε Mauroslosk! ,το ότι καταφέρνεις να μην εχεις πεσει στα ''δυχτια της'' είναι μεγαλη μαγκια ! το ότι ζεις σε περιβαλον οπου ο πατερας σου εχει τοσο μεγαλο πρόβλημα, το ότι όπως κι στον χριστιανισμο ετσι κι στην ηρωινη υπαρχει το προπατερικο αμάρτημα! δλδη το ότι η εξαρτηση μετφερετε με τα γονιδια ,είναι κληρωνομικη δλδη, αυτό λοιπον δειχνει ποσο μεγαλη δυναμη εχεις! μην ντρεπεσαι να το λες, μην γινεσε ταπινος με αυτά! όχι στις εξαρτησεις! να ξερεις ότι ένα από τα μεγαλητερα προβλήματα ενός χρηστη είναι ότι δεν εχει αυτοσεβασμο! ότι δεν εχει καλη ιδεα για τον εαυτο του και για τις δυναμεις που αυτος κουβαλα! αρα αποφυγε την ταπεινοφροσύνη και την μετριοφρωσυνη! καλητερα να σε πουνε 'ψωνιο' παρα να σε πουνε αργοτερα ''πρεζακια''!!
    Δυστυχως - μαλον ευτυχως για τον κοσμο- δεν μπορει να καταλαβει την αρρωστια αυτην! περασαν πολλα χρονια για να αποδειχθεί επιστημονικα ότι δεν είναι απλα μια ''ηδωνη'' της στιγμης αλλα ένα πρόβλημα υγειας! βεβαια δεν είναι για ολες τις ουσιες αυτό κι εδώ είναι η παρεξηγηση, δυστυχως όμως για τα οπιουχα ,λογο της ενδορφυνης οπου παραγει φυσιολογικα ο οργανισμος ολων των ανθρωπων -απλα σε καποιους υπαρχει καποιο πρόβλημα κι ισως αυτοι είναι οι πιο ευαλοτοι στην ηρωινη - ετσι λοιπον δεν είναι τοσο απλο, εξαλου ποιος φυσιολογικος ανθρωπος αρεσκετε στην ξεφτιλα? ποιος ανθρωπος του αρεσει να γινετε βρωμιαρεις?ζητιανος? να είναι σκλαβος μιας ουσιας αρα εξαρτημενος από οποιων μπορει να την ελεγχει αυτην την ουσια? δεν νομιζω κανεις φφυσιολογικος ανθρωπος να αναζητα στα νεανικα του χρονια να γινει σκλαβος κι να μην μπορει να βρει ουτε κοπελα!! ετσι? Από την άλλη πλευρα βεβαια δεν θελω με καμια δυναμη να δικαιολογηθώ η να πω ότι απλα φταιει κατις άλλο για το κακο που εκαμα! φταιω ! το ξερω! κι εχω παρει ολες τις ευθύνες των πραξεωνμου! πωτες δεν τα εριξα σε καποιον αλλων, ουτες λεω ότι φταιει το συστημα που εκαμα ότι εκαμα! αν ειμουν ετσι θα μπορουσα να μην εχω κι τον φοβο της φυλακης! θα μπορουσα να γινω κι ρουφιανος κι να μην πληρωνα ουτε δικηγορο! αλλα όταν μπαινεις στο παιχνιδι πρεπει να ξες τους κανονες!ειτε εχουν περασει χρονια κι εισαι καθαρος ειτε όχι! και τις συνεπειες της ητας! όπως χαιρομουν στα καλα ετσι κι πικρενομαι στα ασχημα! Απλα το μονοπου ζητω είναι να μπορεσουν καποια νεα παιδια ,να δουν την δικη μου καταντια, να δουν τι παθαινουν κι αλλοι με τα κολοναρκωτικα!!! να γινουμε το παραδηγμα αποφυγης! εστω κι ένα κοριτσι η αγορι να σωθει θα νιώσω χαρούμενος που η δικη μου φρικη προσφερε κατις!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. παιζει να κοψω τα χαπια
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 31-03-2011, 18:08
  2. ΗΡΩΙΝΗ..
    By ΓΙΑΝΝΗΣ1990 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 35
    Last Post: 27-07-2010, 15:28
  3. ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 122
    Last Post: 24-04-2010, 10:19
  4. θελω να κοψω τα φαρμακα..
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-12-2009, 14:03
  5. ηρωινη και αντικαταθλιπτικα
    By πολυμνια in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 13
    Last Post: 14-01-2009, 14:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •