θελω να κοψω την ηρωινη!!! γινεται??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    θελω να κοψω την ηρωινη!!! γινεται??

    Καλησπερα σας !χρονια πολλα & χριστος ανεστη, ειμαι χρηστης γυρο στα 13 χρονια , εχω κανει πολλα off αλλα ακομα τυραννιεμαι, εχω προσπαθησει αρκετα ,αλλα μαλον δεν φτανει, δεν ξερω ! ισως ο μονος τροπος ειναι η αυτοκτονια!! αλλα δεν μου αρεσουν οι ευκολες λυσεις,
    Ειμαι καινουργιος στην παρεα και στο φορουμ , ειναι η πρωτη μου φορα που γραφω ,αρα καλως σας βρησκω, αν εχει κανεις καποια ιδεα η τα εχει καταφερει θα ηθελα πολυ να μου πει καποιο τροπο!! ευχαρηστω¨)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Γιωργο υπάρχουν άνθρωποι που τα έχουν καταφέρει. Άλλοι μόνοι τους, άλλοι με προγράμματα στον ΟΚΑΝΑ, άλλοι με στεγνά. Εγώ γνωρίζω ανθρώπους που τα κατάφεραν.
    Αφού εχεις κάνει πολλά off θα ξέρεις ότι η ηρωινη κοβεται αλλά δύσκολα μένεις καθαρός. Δεν ξέρω πραγματικά τι είναι αυτό που θα σε βοηθήσει να ξεφύγεις από αυτην την κατάσταση. Εγραψες στο άλλο παιδί ότι εχει ενα σημαντικό κινητρο, το γεγονός ότι εχει οικογένεια. Αν κάποια στιγμή θέλεις να κάνεις οικογένεια,. ξέρεις καλά πως έτσι δε γίνεται, αρα και ένα όνειρο μπορεί να σου δώσει μια ώθηση. Το σημαντικότερο ομως ειναι να γυρίσει το μυαλό σου, να αλλάξεις τρόπο ζωής, συνήθειες, γνωστους, να ζητήσεις βοήθεια αφου δεν μπορείς μόνος σου και στην τελική να "αποφασίσεις με ποιούς θα πας και ποιούς θ'αφήσεις". Καλή τύχη

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ευχαρηστω για τις συμβουλες ,εχεις δικιο ,βοηθεια δεν μπορω να εχω ευκολα, υπαρχουν καποιες δυσκολιες στην περιπτωση μου, εχω ενα καταστημα , και ο κοινωνικος μου περιγηρος δεν πρεπει να μαθει τιποτα! καταλαβενεις , οι πελατες μου , οι συνεργατες μου ,και γενικα, ειναι μυστικο που το γνωριζουν λιγοι, εδω ειχα σχεση με μια κοπελα 3 χρονια και δεν το εμαθε ποτε!! ειχε υποψιες αλλα ποτε δεν το εμαθε! δεν μπορω να λυψω απο το μαγαζι πολυ καιρο ηδικα αυτο το καιρο που οι πελατες θελουν κυνηγι, δεν φενομαι σαν πρεζακι ο λογος ειναι οτι προσεχω τον ευατο μου και λογο του οτι ειμουν αθλητης εχω καποιες γερες βασεις στον οργανισμο μου και προσεχω την διατροφη μου, αλλα ψυχικα ειμαι σκαταα!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Τα καταλαβαίνω πολύ καλά όλα αυτά που μου λες. Εχω ζησει από κοντά ανθρωπο με το ίδιο πρόβλημα και ξέρω τις δυσκολίες. Λυπάμαι πολύ που τρία χρόνια δεν κατάφερες να μιλήσεις στην κοπέλα σου. Λυπάμαι πολύ που στην ουσια ζεις δυο ζωές. Πρέπει όμως να βάλεις προτεραιότητες. Και η προτεραιότητά σου ειναι η υγεία σου. Τι να το κάνεις το μαγαζί και τους πελάτες όταν θα καταρρεύσεις. Γιατί μπορέι να μη φαίνεσαι σαν πρεζάκι αλλά η ουσία είναι ότι είσαι. Πρέπει να ζητήσεις βοήθεια, αφου μονο σου δεν μπορείς. Δεν εχεις απευθυνθεί ποτέ σε κάποιο κέντρο;, σε κάποιον ειδικό; Θα υπάρχει κάποια λύση, χωρίς να χρειαστεί να λείψεις από το μαγαζί. Ψάξτο. Αλλά για αρχη, αν ακόμη δεν το εχεις κάνει, πάρε ένα τηλέφωνο σε κάποιο κέντρο, απλώς να μιλήσεις. Να δεις τι θα σου πούνε.

    Θα ήθελα πάρα πολύ να νιώσω αυτό που νιώθεις για να σε βοηθήσω. Αλλά δε γίνεται. Αλλά ξέρω ότι δεν είναι ακατόρθωτο να ξεκόψεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    γιατι δεν πας σε ενα κεντρο ανοιχτο, που μπορουν να σε ενημερωσουν και να σου δωσουν ψυχ. στηριξη να κανεις μια σοβαρη προσπαθεια απεξαρτησης?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    εχεις απολυτο δικιο , ακριβως ζω διπλη ζωη!! δεν υπαρχει χειροτερο!! απο την μια σε κυριλε δεξιωσεις, με γραβατομενους και με κιριες με ταγερακια , και απο την αλλη σε αθλια και επικινδυνα στεκια με κλεφτες φρικια και τελιωμενους !! με εχει τρελανη αυτο το πραγμα εχω σιχαθει και τα δυο!! και στα δυο νιωθω ξενος!!! υποκριτης!!! οσο για βοηθεια εχω κανει καποιες προσπαθειες , αλλα δεν εχω δοκιμασει αυτο ,με το τηλεφωνο ,οσο για το ανοιχτο φιλε μου remedy θα ταν καλη λυση αλλα σε αυτο που βρηκα επρεπε να ειμαι εκει καθε μερα απο το απογευμα ως το βραδυ εκτως μια μερα την βδομαδα. παντως ευχαριστω , και ειλικρινα μου δινετε κουραγιο , σας ευχαριστω και παλυ , και θα ξανα ψαξω ,

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Ψάξτο Γιώργο, αφου εχεις σιχαθεί όλη αυτην την κατάσταση, θα τη βρεις την άκρη. Περιμένουμε νέα σου!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Γιωργο μόλις απαντησα κ στο αλλο θέμα σου..τωρα διαβασα αυτο..
    Σε καμια περιπτωση μη σκεφτεσαι αυτοκτονιες κ μλκιες.!
    ισως ειναι απαραιτητο να νιωσει καποιος αυτη την απελπισια που νιωθεις τωρα για να οδηγηθει στην αποφαση να απεξαρτηθει απ αυτη την αρρωστια
    Οπως σου λεει ο Deep purple παραπανω τι να το κανεις το μαγαζι κ τα συναιτεριλικια οταν καθε μερα θετεις σε κινδυνο τη ζωη κ την υγεια σου..αν συνεβαινε καποια στιγμη το "μοιραιο"δλδ τι θα γινόταν το μαγαζι?αυτο θα σκεφτοσουν?
    βαλε μπροστα την προτεραιότητα σου κ κοιτα να εξασφαλίσεις τη ζωη σου.
    αν -χτυπα ξυλο- παθαινες καποιο ατυχημα κ χρειαζοταν να νοσηλευτεις γι αρκετο καιρο τι θα εκανες δηλαδη?
    Βρες μια καλη δικαιολογια λοιπον,αν δεν μπορεις να μιλησεις ειλικρινα στο συνεργατη σου κ βουρ για απεξαρτηση αδερφε..
    Εκτός τα υπολοιπα που σου ειπα στο αλλο σου θεμα,θεωρω απαραιτητο μετα την απεξαρτηση σου να κοψεις την οποιαδηποτε επαφη η δυνατοτητα επαφης με τον οποιοδηποτε εχει σχεση με ουσιες.
    Αν εχεις καποιο φιλο που γνωριζει ή συγγενικό σου προσωπο ζητα του στηριξη στην προσπαθεια σου

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Απο αυριο κανω αλλη μια προσπαθεια να κοψω! εχω ραντεβου και με το κεθεα , θας σας γραψω τι μου ειπαν ¨) ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Απο αυριο κανω αλλη μια προσπαθεια να κοψω! εχω ραντεβου και με το κεθεα , θας σας γραψω τι μου ειπαν ¨) ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον!!
    Ευχομαι εν ετη 2017 να γιναν πραγματικοτητα οι στοχοι σου παλικαρκο.θελω εαν μπεις και το δεις να γραψεις ΚΑΘΑΡΙΣΑ!!!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπέρα φιλε! συγνωμη αν αργοπορησα στο να απαντησω, αλλα βλέπεις εχω να μπω χρονια στο φορουμ αυτό, βλέπεις η κάθε είδους ''εξαρτηση΄' είναι κακο πραμα! χεχεχε, το ιδιο ισχυει κι για το φορουμ! ποσο μαλον αν σε 'χαλαει'' ετσι δε λενε κι για τα ναρκωτικα? αν σε χαλαει μην το πινεις ε? χαχαχα
    Φιλεμου Μαυροσλοκ ευχαριστω πολύ για την ευχη σου!! είναι τοσο ομορφο να σου ευχοντε κατις τετοιο! δυστυχως όμως εχω καμει υποτροπες! από τωτες που γυρισα πατριδα επεσα παλυς, εδώ κι 2-3 βδομάδες εχω ξανα πεσει στην 'μουτσα'! στην καταρα!! δυστυχως ο Θεος δε με προστατεψε παρα τις ευχες , παρα τα λεφτα που εχω χαλασει σε εκλησιες κι σε μετανοιες!
    Εδώ κι καποια χρονια εκαμα μεγαλα βηματα καταφερα να κοψω με τον πιο απλο τροπο, χωρις γιατρους,χωρις φαρμακα, χωρις κεντρα κι αλλου περιεργους μεθόδους! εκοψα απλα με το να σταματω να πινω! κι το καμα μονος μου! αλλα τωρα, μετα από χρονια ξανα τα ιδια!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Πως ειναι να πολεμας τον εθισμο σου?Για 5 ωρες το εκανα και εκλασα μαλλι.Με εβλεπε η μαμα και μου λεει παλι κρυωσες ρε γαμωτο?Ναι ΜΑΜΑ παλι κρυωσα.ΙΔΡΩΤΑΣ.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Πως ειναι να πολεμας τον εθισμο σου?Για 5 ωρες το εκανα και εκλασα μαλλι.Με εβλεπε η μαμα και μου λεει παλι κρυωσες ρε γαμωτο?Ναι ΜΑΜΑ παλι κρυωσα.ΙΔΡΩΤΑΣ.
    Mauroslosk! αχ φιλεμου!! λογικα απο τα λεγομενα σου πρεπει να εισαι στις αρχες, δλδη δεν εχουν περασει πολλα χρονια οπου να εισαι στον "ερωτα" με την "ακαταμαχυτη" αυτη , ηρωινη! μακαρι να εισαι στις αρχες κι ευχομαι απο καρδιας φιλεμου να την "διωξεις" απο την ζωησου οσο πιο γρηγορα μπορεις!! μακρια!! οσο πιο μακρια!! γινετε φιλεμου!!! Η μητερασου μπορει να μην εχει χαμπαριασει ακομα το προβλημασου, αλλα κι να της παει το μυαλο εκει υποσυνηδιτα ισως δε θα θελει να το πιστεψει! θα παραπλανει τον εαυτο της οτι ο γιος της δεν εχει μπλεξει , οπως εκαμε κι η δικημου μανα! Μπορει ομως κι να το καταλαβει γρηγορα κι να σε βοηθησει! να ξες οτι μπορει να ειμαι μεν εποδεινο κι μεγαλη ντροπη να μαθει κατις τετοιο η μανασου αλλα απο την αλλη αυτο ισως σου σωσει την ζωη! διοτις μπορει πλεον να μην παιθενεις ευκολα απο την ηρωινη οπως τα παλια χρονια αλλα στην ελικη ισως ειναι χειροτερο !!διοτις οσους φιλους κι φιλες εχασα απο την κολο πρεζα!! προσωπικα τους θεωρω τυχερους!! τυχερους σε σχεση με εμας που μειναμε πισω, που ειμαστε ζωντανοι νεκροι!! προσωπικα ζηλευω οσους "εφυγαν" νωρις απο την ηρωινη σε σχεση με εμας που αργοπαιθενουμε! που καθε μερα, καθε λεπτο ζουμε εναν "θανατο" ζουμε πολλους θανατους! καλητερα λοιπον να ειχα εναν θανατο κι τερμα!!
    Φιλεμου δεν εχω να σου πω πολλα!! ουτες εχω κατις καινουργιο!! αυτο που θα σου ελεγα ειναι να μην την ξανα ακουμπησεις!!!!! μακρια!! η ζωη εχει τοσες ομορφες στιγμες να σου προσφερει!!! τοσες πραγματικες "μαστουρες"!!! ζησε την ζωη σου φιλεμου ελευθερος!! χωρις εξαρτησεις!!! ευχομαι να πανε ολα καλα, σου ευχομαι να διαβαζεις το μηνυμα αυτο κι να εισαι΄΄καθαρος΄΄

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Καλημερα φιλος. Επειδη θα φυγω για δουλεια σε λιγο θα ρωτησω και θα σου γραψω μετα ενα βουδιστικο μοναστηρι ταιλανδη. Εκει την εκοψε ενας φιλος, ο αδερφος του και ενας φιλος του αδερφου του. Ειμαι με κιν. Θα σου γραψω πιο πολλες λεπτομερειες μετα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Ναι καλα καταλαβες.Δεν πινω ηρωινη...Την εχω βρει με τα υποκαταστατα της(subox)Τωρα θα μου πεις τι τα ηθελες αφου δεν εισαι χρηστης?Ελα μου ντε?Ηταν οι πρωτες χαρες λογικα που το συνδυαζα με το μαυρο και μαστουρωνα γλυκα...Ειμαι κανα χρονο με αυτο το πραγμα και ειναι η πρωτη φορα στην ζωη μου που δεν εχω συναισθηση του χρονου.Περιεργο πραγμα με αυτα τα κολωχαπα.Δεν ξερω τι με ωθησε ακριβως να το κανω αυτο σε εμενα.Να σε ενημερωσω πως εχω τον πατερα μου στην ιδια φαση με εσενα και μεγαλωσα μεσα σε αυτο.Παντα ηξερα οτι κατι δεν παει καλα αλλα παντα αντιδρουσα υποσυνειδητα οπως και η μανα που ειπες ποιο πανω.Δεν ηθελα να πιστεψω πως συμβαινει κατι τετοιο.
    Οσο ηταν ενεργος στην οικογενεια ουτε για πλακα δεν πηγαινα προς τα εκει μιας και απο τοτε που θυμαμαι να μιλαω δλδ απο μικρο παιδι ειχα τον γερο να μου λεει προσεχε.Καλημερα μου ελεγε και μετα μου ελεγε προσεχε.Οταν εβγαινα με κοιταγε με ανασφαλεια και μου ελεγε προσεχε ΠΡΟΣΕΧΕ.Ποιο πολυ το εβλεπα ως τιμωρια παρα ως μαθημα το προσεχε του πατερα μου.Μεχρι που εγινε καγκελαριος και απομακρυνθηκε απο το σπιτι και απο εμας τοτε κατι εγινε με εμενα.
    Απλα χωθηκα με τα μουτρα να ψαχνω αυτο το κατι που θα με εκανε να βλεπω τα πραγματα ποιο θετικα.
    Ημουνα τοσο ηρεμος οταν γυρναγα σπιτι γιατι δεν ειχα κανεναν να με κοιταει ψυχαναγκαστικα να δει τις κορες των ματιων μου.Ηθελε ταχα να αποφυγω αυτα που εκανε ο ιδιος.Υπερπροστατευτικος με την καλη ενοια.Απλα ειναι λιγο γελοιο να προσπαθεις να απομακρυνεις καποιον απο κατι οταν εσυ ο ιδιος βαρας νταγκλες...Ειχα δωσει υποσχεση σε εμενα πως δεν θα την ακουμπισω ποτε.Ακομα και τωρα που ειμαι διπλα της πιστευω δεν εχω λογο να την νιωσω γιατι νιωθω ηδη καλα με αυτο που κανω τωρα.Τι να πω φιλε.Ολοι κοβουνε αλλα κανεις δεν παραμενει.Πολλες φορες τον εχω δει να κανει Οφ για πολλες μερες απορρω πως αντεχε.Δεν ξερω γιατι εχω μπει σε αυτο τον τροπο σκεψεις αλλα φοβαμαι να το σταματησω.Δεν φοβαμαι τα στεριτικα οσο την συνεχεια και την ψυχολογια μου.Πιστευω η αυτοσυγκρατηση ειναι πολυ μεγαλο πραγμα.Μεγαλη ικανοτητα.Κατι την οποια δεν εχω.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. παιζει να κοψω τα χαπια
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 31-03-2011, 18:08
  2. ΗΡΩΙΝΗ..
    By ΓΙΑΝΝΗΣ1990 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 35
    Last Post: 27-07-2010, 15:28
  3. ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 122
    Last Post: 24-04-2010, 10:19
  4. θελω να κοψω τα φαρμακα..
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-12-2009, 14:03
  5. ηρωινη και αντικαταθλιπτικα
    By πολυμνια in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 13
    Last Post: 14-01-2009, 14:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •