Χάνω το στήριγμα μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 180
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    σαββα μη το συζητας!
    παρτα ολα!!!!
    και λαδακια και ξυδακια, ολα!!!
    δεν θα το αναλυσουμε τωρα!!!!
    εγω ειμαι διατεθιμενη, αν γινει το θαυμα, να ανανηψουμε απο την αθεια και να παμε μαζι να αναψουμε μια λαμπαδα ισα με το μποι της !!!!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    ειμαι σιγουρη οτι ακουει σαββα.
    να της μιλας.
    να μην της λες οτι χανεις το στηριγμα σου, να μην της λες για υποχρεωσεις.
    να της λες μονο ποσο την αγαπας και ποσα πραγματα ακομα θελεις να κανετε μαζι!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Είχα αγωνία και μπήκα να δω αν υπάρχει κάτι νεότερο..
    Και ναι

    Εύχομαι αυτό το μικρούλι φως να γίνει ήλιος τεράστιος.

    Τίποτα δεν τέλειωσε ακόμα, ανατροπές γίνονται και θαύματα, όχι απαραίτητα κάποιου θεού, ίσως είναι απλά της αγάπης.
    Όλη μου η θετική σκέψη να περάσει αυτό το κρίσιμο 24ωρο και να πάνε όλα προς το καλύτερο..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    σάββα, τώρα το διάβασα.
    ελπίζω αυτή την στιγμή τα πράγματα να πηγαινουν προς το καλυτερο.
    μέσα από την καρδιά μου πραγματικά....
    μείνε διπλα της κ μίλα της συνέχεια...
    http://www.mazi.org.gr/

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    sabb, σε νιώθω, πίστεψέ με.. Ο αδερφος μου κλείνει 50 μέρες στην εντατική χωρίς να ξέρουμε τί θα γίνει στην πορεία.. Κάποια στιγμή τον ξύπνησαν, για 15 μέρες πήγαινε καλά και από τη Μ.Δευτέρα ξανά σε καταστολή και με τις λοιμώξεις να τον θερίζουν.. Έχουμε τρελαθεί, πηγαίνουμε καθημερινά στο επισκεπτήριο για να ακούσουμε ουσιαστικά το τίποτα.. Περιμένουμε, αυτό. Από λαδάκια, εικόνες, τάματα και τα συναφή είμαστε πλήρεις.. Από τα λίγα που έχω μάθει αυτόν τον καιρό είναι ότι η καταστολή διαφέρει από την πλήρη αναισθησία. Αυτό σημαίνει πως βλέπουν όνειρα, σκέφτονται, ίσως και να νιώθουν την παρουσία μας. Δεν ξέρω αν μας ακούν, δεν το νομίζω.. Κουράγιο και δύναμη, συνέχισε την καθημερινότητά σου όσο μπορείς και αντέχεις, το οφείλεις στον άνθρωπό σου.. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και οι άνθρωποί μας να σωθούν. Ο αδερφός μου είναι 40 ετών, έχουμε κινδυνέψει τρεις φορές να τον χάσουμε μέχρι τώρα. Αυτές οι λοιμώξεις είναι ανθεκτικές πανάθεμά τις... Εύχομαι να είναι περαστικά, και να τα θυμόμαστε αυτά σαν μία άσχημη ανάμνηση..
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  6. #36
    ...διαβάζω και ξαναδιαβάζω το θέμα και απορώ πως με έχει ακουμπήσει τόσο πολύ που ελπίζω αυτό το μικρούλι φως να γίνει ενας τεράστιος ήλιος, (όπως είπε και η κρέιζι), και να μας ζεστάνει όλους, αλλά πιο πολύ εσένα.

    Ίσως γιατί εγώ δεν είχα την ευκαιρία να ελπίζω, σε μας δεν δώθηκε ο παραμικρός χρόνος, ούτε καν να προετοιμαστούμε, πόσο μαλλον να περιμένουμε σε ένα θαύμα.
    Εύχομαι αλήθεια εσύ να το ζήσεις, να βγεις από αυτόν τον εφιάλτη, και κάποτε να θυμάστε αυτή την ιστορία και να γελάτε μαζί, εκεί γύρω στα 100 σας....

    Δεν θέλω να σε φορτίσω άλλο, δεν έχεις ανάγκη άλλωστε από τέτοιο συναίσθημα, το ζεις στο μεγαλείο του...Μόνο να ευχηθώ πως η ανοσοσφαιρίνη θα κάνει τη δουλειά της, ο πυρετός θα πέσει, οι λοιμώξεις θα πάνε από κει που ήρθαν και συ θα ξαναβρεις το χαμογελό σου.

    (μη μου θυμώσεις, αλλα μια λαμπαδίτσα την έταξα..)

  7. #37
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    91
    Σάββα, οι σκέψεις μου είναι μαζί σου. Μπορεί να τα καταφέρει, μη χάνεις κάθε ελπίδα. Εκείνη θα αποφασίσει πότε θα φύγει. Εσύ δώσ' της δύναμη πιστεύοντας και λέγοντάς της ότι θα τα καταφέρει. Μην αφήνεις το χέρι της πριν το αφήσει εκείνη.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Πώς ξημερώσατε Σάββα? Διατηρείται σταθερή η κατάστασή της? Πώς είναι τα παιδιά? Γονείς υπάρχουν να βοηθάνε για τα καθημερινά να σε απαλλάξουν τουλάχιστον από αυτές τις υποχρεώσεις για λίγες μέρες (αν το επιθυμείς?) και να μένεις περισσότερο μαζί της? Σε αφήνουν οι γιατροί να παραμένεις μέσα? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αν δεν έχεις διάθεση απάντησε μόνο και αν θέλεις να το κάνεις. Μίλα μας για ό,τι θες εσύ και μόνο.

    Chris, περαστικά και για τον αδερφό σου. Έχεις κι εσύ φορτίο. Καλή δύναμη, κουράγιο, να πάνε όλα κατ' ευχήν.
    Φιλιά, take care. Μη ξεχνάς να παίρνεις τις ανάσες σου, που έχεις ανάγκη. Να σε προσέχεις αυτό τον καιρό, να μοιράζεσαι, να ανοίγεσαι.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Σαββα μου καλημερα κι απο μενα
    θελω να σου πω αυτη την ελπιδα που εχεις και κανενας γιατρος δεν συμμεριζεται ,κρατα την!
    κι εγω ειχα μια αισθηση οτι το παιδι μου θα ζησει,οταν ολα συνηγορουσαν για το εντελως αντιθετο...δεν υπηρχε καμια ελπιδα η κατασταση ηταν απιστευτη,ολοι απορουσαν πως ζει ακομα...
    πιστεψε στην εσωτερικη σου φωνη...μακαρι ολα να πανε καλα και εγω στην Παναγια μου θα προσευχομαι(θες δεν θες :Ρ)

    χριστινακι μου κουραγιο..οτι θες στειλε μου,μακια!!!
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Κουράγιο κι από μένα. Κουράγιο και δύναμη. Μακάρι, μακάρι να γίνει ένα θαύμα όπως αυτά που καθημερινά συμβαίνουν και δεν τα βλέπουμε γιατί δεν μας αφορούν. Θαύματα γίνονται μην το βάζεις κάτω.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    19
    καλέ μου.Μην προσπαθήσεις να τα χειριστείς 'ολα μόνος σου.Ζ'ητα βο'ηθεια για τα παιδιά απο τους συγγενείς.Είναι δύσκολα φαντάζομαι αλλά κάποιος πρέπει να στηρίξει και εσένα.Αν τα παιδιά σου είναι σε ηλικία που καταλαβαίνουν μην προσπαθήσεις να τους κρ΄ύψεις την θλιψη σου, θα το καταλάβουν αν και θα το ξεπεράσουν πιοπ γρήγορα,θα δείς.Προσπάθησε να μην αποκοπείς απο την δική σου θλιψη και μίλα τους ανοιχτά για τ πως αισθάνεσαι.όλα θα πάνε καλά εντέλει..

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    :-))))
    Ευχαριστούμε για τα νέα Σάββα μας!
    Η σκέψη μας (και η προσευχή μας :-) ) είναι μαζί σας!
    Εύχομαι γρήγορα να μας πεις ότι κάνατε τους γιατρούς να σκίσουν τα πτυχία τους!

    Πέρα από τη χαρά, ψυχραιμία χρειάζεται, να της μιλάς όπως λένε και οι άλλοι και μίλα και στο Θεό, είναι πιο κοντά μας από ό,τι νομίζουμε σε αυτές τις περιπτώσεις (το λαδάκι είναι (πολύ) προαιρετικό :-))

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Σαββα,

    μολις διαβασα τα τοσο ασχημα νεα....ευχομαι ολοψυχα να ανατραπουν οι ασχημες προβλεψεις κ ολα να πανε καλα! Ευχομαι δυναμη για οτι κι αν συμβει κ κουραγιο....
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Bρε Σαββα, σου λενε οι γιατροι 48 ωρες ακομα οκ, κι εσυ ετσι παραδιδεις τα οπλα και αρχιζεις τους αποχαιρετισμους; Οπως ειπε παλια ενας αθλητης, game is not over till is over. Tα παντα ειναι πιθανα. Ενας ξαδερφος μου ειχε περασει ακριβως το ιδιο πριν 5-6 χρονια και ηταν με τεχνητη υποστηριξη 48 ωρες, αλλα ετυχε να του χορηγησουν την σωστη φαρμακευτικη αγωγη κατευεθειαν, γιατι απο ο,τι εμαθα μετα επειδη δεν ξερουν περι ποιοιυ ακριβως ιου προκειται ειναι λιγο τυχη, και τωρα ειναι μαι χαρα. Ευχομαι το ιδιο να γινει και για τη γυναικα σου, αν και ταλαιπωρηθηκε λιγο παραπανω. Τις δικες μου ευχες για γρηγορη αναρρωση..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Σαββα μιλα οσο μπορεις στην γυναικα σου ειμαι σιγουρη οτι σ΄ακουει.παλευει Σαββα για ολους σας και ευχομαι να καταφερει να νικησει και να γινει το θαυμα.
    δυναμη, κουραγιο και απειρες ευχες.ολοι προσευχομαστε με τον δικο του τροπο ο καθενας για να γινει καλα ο ανθρωπο σου.

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πάει το χάνω!!!!!!!
    By Sehrazat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 06-10-2010, 17:19
  2. ΑΠΟΤΟΜΕς ΑΛΛΑΓΕΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ Κ ΤΑ ΧΑΝΩ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-09-2010, 02:56
  3. Χάνω το κουράγιο μου...
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 17-04-2010, 00:00
  4. κριση πανικου η χανω το μυαλο μου?
    By margo44 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 19
    Last Post: 02-03-2008, 19:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •