να τα σταματησω τωρα ή να περιμενω τι θα μου πει ενας άλλος γιατρος? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    καταρχην ευχαριστω για την απαντηση,
    Τι να πω.Μπορεις να εχεις δικιο σ αυτα που λες γι αυτους τους ανθρωπους.(αν κ με γυριζει πισω σε δικα μου παλιοτερα συμπερασματα κ με ψιλοφρικαρει)Κι εγω ειχα φρικαρει κ ειχα εκνευριστει πολυ οταν γινοντουσαν αυτα με τις καμερες..και πιστεψε με συμφωνω μαζι σου για τα γρηγορα και μαλακισμενα πολλες φορες συμπερασματα ορισμενων γιατρων.
    Όμως δεν εχεις καταλαβει οτι δεν μιλαω για μεμωνομενα περιστατικα.Για το να εχει την εντυπωση καποιος 1-2(ή και παραπανω ακομα) φορες στη ζωη του οτι καποιος τον παρακολουιθει.Προφανως κι αυτο εχει συμβει σε ολους τους ανθρωπους.Ποσο μαλλον αν αυτο στεκει οφειλει να το πει κ να προστατεψει τον εαυτο του αν ο γιατρος παει να τον ποτήσει φαρμακα,πατωντας σε πραγματικο γεγονός(τωρα θα μου πεις και ποιος το αποδεικνυει σ αυτην την περιπτωση οτι ειναι πραγματικο κι οχι αποκειμα της φαντασιας,και αστα να πανε..μεγαλο μπερδεμα).Όπως κ να χει αν νιωθεις παντου κ παντα οτι παρακολουθεισαι για καποιον λογο που ουσιαστικα δεν υπαρχει(αν εσυ εισαι καθαρος),κι αυτο σε ταλαιπωρει συνεχως ειναι τελειως διαφορετικο.Αν φτασει καποιος σε σημειο να επηρεαζει κ ουσιαστικα καταστρεφει ολοκληρη τη ζωη του κ να του γινεται κατι σαν "εμμονη"εχει μεγαλη διαφορα κ γινεται βασανο γι αυτον που το αντιμετωπιζει,σε αντιθεση με καποιον που θα το νιωσει καποια στιγμη της ζωης του αλλα δεν θα κολλησει εκει.

    Η κοπελα εδω αναφερει οτι ο γιατρος της θελει το κακο της κ οτι εχει συνεννοηθει με μπατσους να την κρατανε σε καταστολη.Δεν ξερω...υπαρχει περιπτωση να στεκει αυτο?Κι αν ακομα ναι,γι αυτο της προτεινα να σκεφτει την αλλαγη γιατρου γιατι σε καθε περιπτωση ειναι βασικο να μπορεις να εμπιστευεσαι το γιατρο σου.

  2. #47
    favvel
    Guest
    απανταω με βαση αυτο που εγραψες path στη σελ 3 23:29,παλι γιατι δεν μπορω να τα διαβαζω ολα μαζι,λιγα λιγα..
    path σε ευχαριστω που με καταλαβαινεις!!
    ακριβως αυτο.εχω ενδειξεις οτι με παρακολουθουν.σε καθε μου εξοδο πεφτω πανω σε αστυνομικους ακομα και σε περιοχες που δεν ειναι κεντρικες.εχουνε μπλοκα αστυνομικοι.
    σε μια καφετερια ειχα παει,και με το που βγηκα παλι μπροστα μου τους ειδα.
    παντα συμβαινει αυτο.Ειναι οτι με κοιτουν κιολας.
    Δεν ξερω θελουν να μου πουν προσεχε αυτα που κανεις?
    Ειναι και κατι αλλο.Δεν ξερω μηπως τους εχει βαλει ενα παιδι που ημουν ερωτευμενη παλια,πριν 6 χρονια στην Α Λυκειου,και τον ειχα δει μονο για 10 μερες στη ζωη μου τοτε στην Α λυκειου,και μετα για τα επομενα 2 χρονια μεχρι την Γ λυκειου τον σκεφτομουνα δεν αντεχα μακρια του,τον επαιρνα τηλ,του εστελνα μνμ για να βγουμε αλλα αυτος τπτ εβρισκε συνεχεια δικαιολογιες και τελικα δεν βρεθηκαμε ξανα αν βγουμε δλδ.
    Μεχρι που περυσι πηγα απο το σπιτι του και τον βρηκα εγω γιατι ηθελα να τον δω αλλα και να μου δωσει εξηγησεις.Γιατι τοτε στην Α λυκειου μου ειχε δωσει την εντυπωση οτι και αυτος ηταν ερωτευμενος μαζι μου και οτι θα ηθελε να κανουμε κατι αλλα δεν καναμε επειδη ημουνα μικρη και για να μην πει ο κοσμος οτι με παραπλανησε.ειχα κρατησει τη διευθυνση του.
    Και τον πετυχα με την οικογενεια του και και την κοπελια του.Ηταν ολοι μαζι μαζεμενοι και τρωγανε δεν ξερω τι κανανε.Κι εγω χτυπησα το κουδουνι.Βασικα πριν απο αυτη τη φορα ειχα παει και αλλη μια φορα και δεν τον ειχα βρει.Εκεινη τη μερα τον βρηκα.Και κατεβηκε και μιλησαμε.
    Και μου ειπε οτι τον τρομοκρατησα.Οτι αυτο που εκενα ηταν τρομοκρατικο.Ξαφνιαστηκε.Κ αι μου ειπε τι ειναι αυτα που κανω?
    Δεν ξερω φοβηθηκε για την ασφαλεια του?Και αυτος ασχολειται με τη δημοσιογραφια και την πολιτικη κατι τετοιο και σκεφτομαι μηπως αυτος εχει βαλει να με παρακολουθουν.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    favvel δεν ακουγες ποτε φωνες?μονο τετοες σκεψεις για παρακολουθηση, κ καχυποψιας ειχες?εχεις ,ειχες,αποδιοργανωση στη συμπεριφορα σου?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  4. #49
    favvel
    Guest
    όχι ρε παιδια,φωνες δεν εχω ακουσει ποτε ουτε ψευδαισθησεις ειχα ποτε τπτ απο αυτα.
    και η αισθηση οτι με παρακολουθουν εε την εχω επειδη ακουω διαφορα,επειδη γραφω απο δω κι απο κει στο ιντερνετ και ακουω οτι μπορει να παρακολουθουν αυτα που γραφουμε γι'αυτο.
    Μια αποδιοργανωση στη συμπεριφορα ναι την εχω απο τοτε που τελειωσα το σχολειο,βασικα απο την αρχη της Γ Λυκειου που δεν μπορουσα να διαβασω και μεχρι τωρα συμβαινει το ιδιο.Και γενικα εχω περασει διαφορα απο τοτε πολλες δυσκολιες και ημουνα πολυ πιο χαλια παλια.Πονουσα παρα πολυ.πονουσε η ψυχη μου,δεν μπορουσα να γελασω να κλαψω για μεγαλο διαστημα και ακομα αισθανομαι αναισθητη αλλα εχουν επανελθει φυσιολογικα αυτες οι λειτουργιες του γελιου και του κλαματος και ξεσπαω.
    Αλλα ακομα δεν μπορω να κατσω κατω να διαβασω.Και ξερω οτι μονο αυτο θα με βοηθησει να βρω δουλεια.Γιατι εχω ψαξει και παλιοτερα μονη μου και δεν εβρισκα τπτ.Πουθενα δε με παιρνανε.Ζητουσανε ολοι προϋπηρεσια και να ξερεις.
    Και γενικα αυτο που με χαρακτηριζει ειναι οτι βαριεμαι να κουρασω το μυαλο μου,
    βαριεμαι να το βαλω να σκεφτει.Τα παραταω ολα πολυ ευκολα.Σα να απογοητευομαι που δε βρισκω τη λυση σε αυτο που θελω γρηγορα την ωρα που τη θελω και ευκολα παραιτουμαι.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    μια χαρα σε βρισκω!
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    πηγαινε σε καλο ψυχολογο (οχι ψυχιατρο απαραιτητα αμα δε χρειαζεται) μπας και το προλαβεις το να τρελαθεις και χαπακωνεσαι μετα μια ζωη.

    ξεδιαλυνε τα , και χαλαρωσε.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    ετσι οπως τα λες ειναι σαν να εχεις ελλειψη συγκεντρωσης,κ υπομονης.Υπαρχουν τεχνικες που αυξανουν αυτες τις δεξιοτητες.
    Αφου ξερεις ποσο συγκεκριμένο ειναι το προβλημά σου γιατι δεν το συζητας με καποιον γιατρο?
    Οσον αφορα την υπομονη,προσπαθησε να μην τα θες ολα με τη μια.Σιγα σιγα κ θα καταφερεις πολλα.Το χω κι εγω λιγο αυτο το κουσουρι.
    Το οτι δεν εχεις ορεξη μήπως οφείλεται στην ελλειψη κινήτρών.Το να βρεις δουλεια δεν ειναι για σενα ενας στοχος?ενα κίνητρο για να κατσεις υπομονετικα να διαβασεις?

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Να μην σταματήσεις τίποτα ως ότου βρεις γιατρό αντικαταστάτη, τότε θα ακολουθήσεις την δική του θεραπεία... Βρες όμως επειγόντως, αν θες μπορώ να σου στείλω pm...

  9. #54
    favvel
    Guest
    αα ναι πράγματι η διαγνωση που ειχε βγαλει ο προηγουμενος γιατρός ήταν ελλειψη συγκεντρωσης.Έκατσα αρκετο καιρο σ'αυτον το γιατρο αλλα αποτελεσμα δεν ειδα.Δεν ειδα καποια αλλαγη απανω μου με την αγωγη που μου εδινε.Εν τω μετξυ παραλληλα με εκεινο το γιατρο πηγαινα και σε μια ψυχοθεραπευτρια με την οποια συνεργαζοταν ο γιατρος.Τιποτα δεν καναμε.Και εφυγα καποια στιγμη τους παρατησα και τους δυο.Και πηγα στο γιατρο που ειμαι τωρα.
    Με το γιατρο αυτο μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα αισθανθηκα οτι εγινα καλα,αυτο που ειχα που δεν μπορουσα να κλαψω και να γελασω επανηλθε,εγινα φυσιολογική.Αλλα ακομα ειμαι μπερδεμενη και διχασμενη γιατι τον ιδιο καιρο πηγαινα και σε εναν παπα και μου ειχε πει σου"αν σε ενα μηνα δε γινεις καλα να βγαλω τα ρασα μου"και εγινα πραγματι μεσα σε εναμιση μηνα.Και τωρα δεν ξερω ποιος με εκανε καλα.Ο Θεος ή τα φαρμακα.Τα οποια φαρμακα τοσον καιρο που τα επαιρνα δε χαμπαριαζανε,δε μου κανανε τπτ και εκεινο μονο το μηνα ξυπνησανε.?
    Εν τω μεταξυ να πω οτι δεν εχω καμια σχεση με το Θεο.Δεν υπαρχει στο λεξιλογιο μου κανονικα.Αντι για το Θεο εγω στη θεση του χρησμοποιω τη λεξη φυση.Και λεω οτι η φυση τα εχει φτιαξει ολα λαθος και αδικα.Και οτι η φυση φταιει για ολα και οχι ο ανθρωπος.
    Όσο για τη δουλεια,πηγαινα στη δουλεια του πατερα μου,αλλα δεν πηγαινα τακτικα,και τωρα εχω να παω απο πριν το Πασχα,και αυτο με κανει να ντρεπομαι να ξαναπατησω.Τα εχω κανει κι εκει θαλασσα.Δεν παω γιατι δεν τα παω καλα με τον πατερα μου.
    Επισης οσες φορες εχω ψαξει για δουλεια απο μονη μου δεν εχω βρει τπτ γιατι ολοι ζητανε προϋποηρεσια.Ειναι πολυ δυσκολο να βρω δουλεια.Αα ναι το ειπα αυτο.
    Και απο την εμπειρια μου που εχω απο τη σχολη με τπτ δεν θα ηθελα να ξαναπερασω το ιδιο,να πηγαινω καθε μερα και να εξαντλουμαι μετο πηγαινελεα αλλα και με το να κραταω σημειωσεις.Μου εδωσε ο ξαδερφος μου την ιδεα να παιρνω σημειωσεις απο αλλους.Σκεφτηκα οτι ειναι καλη ιδεα,αρκει να τους πληρωνω βεβαια αλλα πού να τους βρω κιολας.?
    Επίσης σκεφτηκα οτι αν ασχοληθει καποιος με μια σχολη δεν ειναι μονο τα 4 χρονια που θα εχει να βγαλει ,αλλα αν μετα παει να πιασει ια δουλεια σχετικη με το αντικειμενο,θα πρεπει να σνεχισει να διαβαζει.Το διαβασμα δε σταματαει στα 4 χρονια.
    Και δεν μπορω να το σκεφτομαι αυτο.
    Θα προτιμουσα να παρω συναξη απο τωρα ρε γαμωτο,
    ή εστω να μου βρει καποιος μια δουλεια που να μου αρεσει το περιβαλλον,να ταιριαζω με τα ατομα που δουλευουν εκει,να μην ειμαι με τους γονεις μου ή συγγενεις,και να μου δινουν τοσα χρηματα ωστε να μπορεσω να παω να μεινω μονη μου ή με συγκατοικο,τουλαχιστον μακρια απο αυτο το σπιτι και απο αυτη τη γειτονια που αισθανομαι οτι δεν μπορω να κινηθω ελευθερα.
    Καλα θα μου πειτε οτι δε λεω και κατι καινουργιο.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΟΥ ΚΑΚΩΣ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΣ!ΤΟ TOPAMAC KAI TO SEROQOUEL ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΥΣΟΡΟΠΟΥΝ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ.ΟΣΟ ΤΟ ΤΟΠΑΜΑΚ ΚΟΒΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΣΤΑ ΛΕΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΔΕΝ ΦΕΡΝΟΥΝ ΥΠΝΗΛΙΑ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΤΕΡΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ.
    ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΕΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΕΙΡΑ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ!
    Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΤΑ 19 ΤΗΣ ΕΤΣΙ,ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΩ,ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΨΥΧΩΣΗ ΜΕ ΚΑΤΑΛΗΛΗ ΑΓΩΓΗ ΔΕΝ ΔΕΙΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΝΟΣ ΑΤΟΜΟΥ,ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ Η ΨΥΧΩΣΗ ΠΙΟ ΒΑΡΙΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΥΣΧΥΡΩΤΕΡΗ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΕ!
    ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΣΤΟΝ 20 ΑΙΩΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΙΝ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΓΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ,ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΙΤΕΡΑ.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. τι θα γινει οταν σταματησω τα χαπια?
    By sousou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 23-02-2011, 16:39
  2. ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!!!
    By olga_soul in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 60
    Last Post: 07-08-2009, 18:12
  3. πως να σταματησω τα φαρμακα
    By feskana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 01-01-2009, 13:11
  4. Αλλος ενας ερωτας χωρις ανταποκριση
    By agnostos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 24-05-2008, 20:04
  5. Τι να κανω για να σταματησω να ξερναω?
    By apogoiteumenh in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 16
    Last Post: 05-11-2007, 20:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •