Hiouston. we ve got a problem.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183

    Hiouston. we ve got a problem.

    παει ενας μηνας χωρις antipsych, κ εγω που νομιζα πως θα φτιαξει λιγο η ζωη μου...χαλαει πιο πολυ!! γαμω την τρελλα μου. ουτε down johnys να μουνα.
    οι κυκλοι κατω απο τα ματια μου χειροτερευουν πιο πολυ, κ νομιζω πως ηδη ξερω ποια θα ειναι η επομενη ψυχωση μου.
    η εμμονη ιδεα ηδη -νομιζω- αρχισε να καλλιεργειται. ξερω πως οπως δεν ισχυαν οι προηγουμενες ψυχωσεις μου, ετσι δεν παιζει να ισχυει κ αυτη, αλλα ειμαι περιεργος να δω που θα με οδηγησει, αν και θα μου πειτε η περιεργεια σκοτωσε την γατα..

    καλα αυτη η εμμονη ειναι πολυ sci fi. ουτε ο steven spielberg να μουνα!!!
    ελπιζω μονο να μην υποφερω κ πολυ σε αυτο το επεισοδιο, και το ταξιδι back to earth (οπως το λεει κ ο petran) να ειναι γρηγορο.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    εγω θα σου προτεινα παντως να παρεις ενα ηπιο φαρμακο τωρα πριν εχεις full blown ψυχωση γιατι μπορει να κανεις κανα τρελο επεισοδιο και να σαι κλεισουν και μεσα και να σε κανουν ζομπι. Μετα μπορει να μην εχεις στυση, να παχυνεις, να τρεμεις, να ...να... Μη δρας ανωριμα. Τι ηλικια εχεις? Εγω δν παιρνω φαρμακα νομιζω για 5 μηνες αλλα αμα αρχισω να υποτροπιαζω θα τα παρω ευλαβικα. μην παιζεις με την υγιεια σου μαν
    Υ.Γ.: Με τα ψυχοφαρμακα εβαλα 40κιλα σχεδον 20 κιλα σε 1 μηνα επι δυο φορες και δν ειχα στυση για 1 χρονο...σκεψου τι περασα και σκεψου οτι μπορει να το περασεις και εσυ...και με τα κιλα ερχεται και η χοληστερινη, ο διαβητης....rethink mate

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    αλεξανδρε σορρυ που θα στο πω τοσο ωμα αλλα μαλακιες κανεις με τον να σκεφτεσαι ετσι κ μετα θα την πατησεις ασχημα κ θα το φυσας κ δεν θα κρυωνει.... ειναι δυνατον να θελεις να ζησεις κ να βιωσεις κατι τοσο ασχημο που θα σου επιφερει ενα νεο ψυχωτικο συμπτωμα η επεισοδιο??

    επισης να σε ρωτησω λες οτι "η εμμονη ιδεα ηδη -νομιζω- αρχισε να καλλιεργειται" ,ποια ειναι αυτη η εμμονη ?? πως το αντιμετωπιζεις εσυ αυτο?? μου φαινεται παραλογο να θελει καποιος να ζησει ενα ψυχωτικο συμπτωμα ενω ξερει οτι υπαρχουν τροποι να το προλαβει κ να ελεγχει την κατασταση του...

    πιστεψε με μετα τα πραγματα θα ειναι 10 φορες χειροτερα.. συμφωνω με οσα σου εγραψε απο πανω ο/η downward_spiral, συζητα το με καποιο γιατρο κ παρε κανα πιο ηπιο antipsych ωστε να αποφυγεις κατι πολυ χειροτερο...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by the_downward_spiral View Post
    εγω θα σου προτεινα παντως να παρεις ενα ηπιο φαρμακο τωρα πριν εχεις full blown ψυχωση γιατι μπορει να κανεις κανα τρελο επεισοδιο και να σαι κλεισουν και μεσα και να σε κανουν ζομπι. Μετα μπορει να μην εχεις στυση, να παχυνεις, να τρεμεις, να ...να... Μη δρας ανωριμα. Τι ηλικια εχεις? Εγω δν παιρνω φαρμακα νομιζω για 5 μηνες αλλα αμα αρχισω να υποτροπιαζω θα τα παρω ευλαβικα. μην παιζεις με την υγιεια σου μαν
    Υ.Γ.: Με τα ψυχοφαρμακα εβαλα 40κιλα σχεδον 20 κιλα σε 1 μηνα επι δυο φορες και δν ειχα στυση για 1 χρονο...σκεψου τι περασα και σκεψου οτι μπορει να το περασεις και εσυ...και με τα κιλα ερχεται και η χοληστερινη, ο διαβητης....rethink mate
    ναι πραγματι υπαρχει κ ο φοβος του εγκλεισμου κ του zombiefication, αλλα δε νομιζω στη περιπτωση μου, δεν εχω δειξει επιθετικη συμπεριφορα, το πολυ πολυ να με πλακωσουν σε κανα ρισπερνταλ(αν με πιασει αυτη τη φορα, γιατι αλλιως.. first generation κ να πω την αληθεια αυτα τα φοβουμαι).
    εσυ νομιζω διαβασα πως ειχες ενα θρησκευτικο παραληρημα κ σε κλεισαν μεσα?ή οχι? για να βαλεις 20 κιλα σε 1 μηνα επι 2, λογικα το zyprexa δε θα σου ειχαν δωσει? ρε φιλε σε διελυσαν!
    εχεις ψυχωσικη συνδρομη ή ειχες μονο 1 ψυχωση? γιατι η ψυχωσικη συνδρομη απ οτι μου εχουν πει ειναι ανιατη, κ αυτος που πασχει θα πρεπει να παιρνει μια ζωη αντιψυχωσικα. ασε που μετα απο χρονια χρηση υπαρχει κινδυνος για το tardive dyskinesia που λεει κ ο keep, κ μετα πανε ολα, κοινωνικη+σεξουαλικη ζωη+εργασια. ειχα δει στο youtube ενα κοριτσακι μετα απο το invega με tardive dyskinesia, κ απ οτι καταλαβα της μαμησαν το μελλον...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    επισης να σε ρωτησω λες οτι "η εμμονη ιδεα ηδη -νομιζω- αρχισε να καλλιεργειται" ,ποια ειναι αυτη η εμμονη ?? πως το αντιμετωπιζεις εσυ αυτο?? μου φαινεται παραλογο να θελει καποιος να ζησει ενα ψυχωτικο συμπτωμα ενω ξερει οτι υπαρχουν τροποι να το προλαβει κ να ελεγχει την κατασταση του...
    δεν μπορω να πω ποια ειναι αυτη η εμμονη. εξαλλου στο παιχνιδι μπαινετε κ εσεις. αστειευομαι...εδω που τα λεμε ομως οχι τοσο.
    πολυ απλα, θα το αφησω να ερθει κ ας ειναι και παραλογο. εξαλλου τι με φαρμακα τι χωρις, η ζωη δεν ειναι ωραια

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    μου χαν δωσει ζυπρεξα στην αρχη...μετα απτο ρισπερνταλ παχυνα ξανα....εχω Ατυπες Ψυχικες Εκδηλωσεις(ψυχωση) και ειχα 2-3 επεισοδια...το ενα πολυ ηπιο δεν χρειαστηκαν καν φαρμακα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by alexandros2985 View Post
    δεν μπορω να πω ποια ειναι αυτη η εμμονη. εξαλλου στο παιχνιδι μπαινετε κ εσεις. αστειευομαι...εδω που τα λεμε ομως οχι τοσο.
    πολυ απλα, θα το αφησω να ερθει κ ας ειναι και παραλογο. εξαλλου τι με φαρμακα τι χωρις, η ζωη δεν ειναι ωραια
    Τι εννοεις οτι στην εμμονη αυτη που σου αναπτυσσεται μπαινουμε στο παιχνιδι κι εμεις?? Λολ!!
    Καλα αμα θελεις δεν λες...:P
    Αnyway, προτιμας δηλαδη να το αφησεις να ερθει κ ενδεχομενως να παθεις ξανα ψυχωτικο επεισοδιο, να παιρνεις παλι ενα σωρο φαρμακα, να νιωθεις ζομπι κ να χεις κ ενα σωρο αλλα θεματα?? Δεν το καταλαβαινω αυτο πραγματικα.....:P Ηδη εχεις περασει μια ψυχωση κ ξες πως ειναι, γιατι να θελεις να τη ξαναζησεις ολη αυτη τη δυσαρεστη εμπειρια??
    Το "η ζωη με η χωρις φαρμακα δεν ειναι ωραια" ειναι πολυ γενικο κ σχετικο.... σιγουρα δεν ειναι ευκολη ειδικα οταν εχεις κ μια ασθενεια κ πρεπει να παρεις φαρμακα αλλα αμα επιλεξεις να την αφησεις να κυλησει κ οπου σε βγαλει, δεν ξερεις που μπορει να ειναι αυτο...:P
    Εφοσον καταλαβαινεις οτι μπορει κατι να γινει κ το φοβασαι, γιατι δεν κανεις κατι να το προλαβεις κ να αποτρεψεις τις συνεπειες??
    Καταλαβαινω οτι μπορει να εχεις κουραστει κ να εχεις αγανακτησει κ να νιωθεις ανημπορος να κανεις οτιδηποτε, αλλα μην αφηνεσαι, γιατι οσο αφηνεσαι, τοσο βουλιαζεις κ μετα ειναι πολυ πιο δυσκολο να βγεις...
    Ξαναδιαβασε αυτα που σου γραφει ο/η downward_spiral κι εγω κ σκεψου τα...
    Η τελικη αποφαση ειναι δικη σου... you think, you decide...
    Καλη δυναμη φιλε μου !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by the_downward_spiral View Post
    μου χαν δωσει ζυπρεξα στην αρχη...μετα απτο ρισπερνταλ παχυνα ξανα....εχω Ατυπες Ψυχικες Εκδηλωσεις(ψυχωση) και ειχα 2-3 επεισοδια...το ενα πολυ ηπιο δεν χρειαστηκαν καν φαρμακα
    λολ ασε το ζυπρεξα ειναι το χειροτερο κωλοχαπο ever προκαλει τρομερη αυξηση βαρους κ τρομερη υπνηλια σε καταλαβαινω οταν ειχα ανορεξια κ μου το δινανε ειχα βαλει 17 κιλα σε 2 μηνες.....:P
    καλυτερα να παιρνεις χαπια που δεν παχαινουν..:P
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. My problem!
    By Χάιντι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 06-12-2010, 00:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •