ΚΑΤΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    8

    ΚΑΤΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ?

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΔΩ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΝΤΑΣΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΔΩ.ΕΙΜΑΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ 20 ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΑΡΧΙΣΕ ΠΟΛΥ ΑΘΩΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ Η ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΕΤΕ Κ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ.ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ.ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΛΟΙΠΟΝ 20 ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΥΧΑΙΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΟΥΣ ΦΑΚΟΥΣ ΕΠΑΦΗΣ,ΚΑΤΙ ΠΡΑΣΙΝΟΥΣ ΑΡΚΕΤΑ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΥΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ"ΝΑΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΦΑΚΟΥΣ,ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ?"ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΣΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΥΟ Η ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΔΙΑΡΚΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΩ Κ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΑΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ,ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟΙ,ΟΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΡΦΗ.ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΟΧΕΣ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΑΞΗ ΜΟΥ Κ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΨΕΜΑ ΜΟΥ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ/ΕΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΑΥΤΗ ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΧΩ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΤΟ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ....ΧΑΧΑ ΟΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΩ ΠΧ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΜΟΥ ...ΑΑ ΜΕΓΕΙΑ ΟΙ ΦΑΚΟΙ! ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΙΟΙ ΦΑΚΟΙ,ΔΕΝ ΦΟΡΑΩ ΦΑΚΟΥΣ!ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΗ,ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΖΩ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΦΟΡΑΩ ΦΑΚΟΥΣ Κ ΜΕ ΠΕΙ ΨΩΝΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ.ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΥΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟ ΓΕΝΙΚΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ Κ ΑΥΤΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ,ΚΑΤΑΛΑ ΒΑΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΕΝΑΣ ΨΥΧΟΛΟΣ ..ΚΑΤΙ.ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ?ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    19
    Αφού είχες την ευκαιρία σου εφόσον άλλαξες περιβάλλον να ξεφορτωθείς αυτούς τουσ φακούς.Και να ξαναγυρίσεις στο φυσικό χρώμα τον ματιών σου γιατί δεν το έκανες.Μάλλον αυτό που σου λέιπει και σου λένε κια οι άλλοι ειναι αυτοπεποιήθηση.Γιατί μόνο αν το έκανες συνηδητά θα μπορούσες να κοιτ'αξεις τους 'αλλους στα μάτια.Και εγώ έκανα botox στα 28 μου για μια ρυτίδα έκφρασης, αλλά δεν το απέκρυψα.Φαντάσου την καθηφήτρια σου,τί θα σκέφτηκε για το ψέμα σου>?Και πίστεψε με όσοι φορούν χρωματιστούς φακούς επαφής κάνει μπαμ απο χιλιόμετρα ιδίως το βράδυ και σε club.μην γελιέσαι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Kι εγω ειχα καημο να ειχα πρασινα ματια απο μικρη, και τρελαινομαι για πρασινα ματια!! νομιζω οτι απλα θα μας αρεσε η πραγματικοτητα να ηταν αλλιως, και προσπαθουμε να την αλλαξουμε, γιατι πολυ απλα το παραμυθι ειναι πιο ομορφο.. Μονο που δεν ειναι αληθεια.. βεβαια, οπως λεγανε τα Ξυλινα Σπαθια, τα παραμυθια, δεν ειναι αληθεια, αλλα τουλαχιστον δεν ειναι ψεματα.. Ζησε το παραμυθι, χωρις να γινεται ψεμα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    ωραια η απαντηση σου carrie :)

    δεν νομιζω να ειναι καταναγκασμος, λιλικα.
    απλα εχεις αγκιστρωθει πανω σε μια ανακριβεια που την βρηκες κολακευτικη για σενα για τον λογο που ειπες και μονη σου: οτι η εκδοχη αυτη σου αυξανει την αυτοπεποιθηση...
    ειναι ακριβως το ιδιο οπως μερικα ατομα δεν θελουν να παραδεχτουν αισθητικες επεμβασεις που κανουν και υποκρινονται οτι γεννηθηκαν ετσι, καθως η εκ γεννετης ομορφια θεωρεται γενικα ...ανωτερη ας πουμε, ενω οι επεμβασεις κατι ευκολο και πλαστο

    μπορεις να το διαχειριστεις οπως θελεις φυσικα, δικη σου η αποφαση.
    προσωπικα πιστευω, οτι το ψεμα που λες θα σου προσθεσει αυτοπεποιθηση, ενω η αληθεια θα σου προσεθετε, αυτοεκτιμηση...
    διαλεξε και παρε..

  5. #5
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπορεις να το διαχειριστεις οπως θελεις φυσικα, δικη σου η αποφαση.
    προσωπικα πιστευω, οτι το ψεμα που λες θα σου προσθεσει αυτοπεποιθηση, ενω η αληθεια θα σου προσεθετε, αυτοεκτιμηση...
    διαλεξε και παρε..
    συμφωνώ....:)

    μη ντρέπεσαι για τις επιλογές σου οταν σε κάνουν να νιώθεις καλύτερα.
    Ίσα-ίσα που οι άλλοι θα σε εκτιμίσουν περισσότερο αν εισαι ειλικρινείς..

    Κάποτε ήμουν σε μια παρέα και είχε μια κάτι μάτια πράσινα, αλλά αυτό το χρώμα που μόνο σε μπογιές ζωγράφου βρίσκεται.
    Τη ρωτάω λοιπον: φακούς φοράς? Μου λέει, "όχι, δικά μου είναι".
    Ένιωσα περισσότερο χάλια γι αυτή που εκτέθηκε στα μάτια μου για το ψέμμα της, παρά για μένα που το άκουσα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μα δεν πειράζει να το παραδεχτείς Λιλίκα. Αν ας πούμε μια μέρα φορέσεις ένα κραγιόν πορτοκαλί και μια φίλη σου σου πει πόσο σου πάει, θα της πεις ότι δεν φοράς κραγιόν? ε,το ίδιο και για τους φακούς.
    Σιγά το έγκλημα καλέ! Αν το έχεις συνδέσει πάντως με ασφάλεια, δλδ μόνο με τους φακούς μπορείς να σου δίνεις το οκ, τότε είσαι εξαρτημένη άνευ λόγου και αιτίας. Ή απενοχοποίησε τη χρήση τους, άρα να παραδέχεσαι πως φοράς φακούς σε όσους σε ρωτάνε (άμα δε σε ρωτάνε μην αρχίσεις να απολογείσαι, λολ γιατί σε κόβω λίγο ενοχουλίτσικια) ή άρχισε να τους φοράς όλο και λιγότερο, μειώνοντας τις ώρες ή και τις περιστάσεις.

    Θα σου αναφέρω ένα αστείο για τα μαλλιά, να το πάρεις διαφορετικά?
    Είναι φυσικό το χρώμα σου? Έτσι έγραφε η συσκευασία.
    Κάντο και για τα μάτια σου. Άντε, λίγο χιούμορ λέμε!
    -ω, τι όμορφα τσαγαλί ματάκια. Φυσικά?
    -Έτσι έλεγε το κουτάκι.
    Ή το άλλο. -Ωραίοι οι φακοί! -Δεν είναι φακή ρε, φασόλια είναι.
    Θα γελάνε και συ θα το απενοχοποιήσεις από πάνω. Δύο σ΄ένα.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    8
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ "ΑΝΑΛΑΦΡΟ" ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΔΩ.ΕΣΕΙΣ ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ, ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΦΑΚΟΥΣ Κ ΕΧΕΤΕ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΑΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΟΤΙ ΣΑΣ ΑΠΕΚΡΥΠΤΕ ΑΥΤΟ...ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΤΕ?ΘΑ ΚΛΩΝΙΖΟΤΑΝ Η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ?ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ....ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΑΣΑ ΜΠΑΣΤΑ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΥΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΟΛΛΙΩΜΑΙ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ 20(ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ)ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΗΡΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΦΟΡΑΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΟΙΩΣ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ..ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΜΠΛΕΞΑ ΕΤΣΙ ....ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΣΩ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ....ΑΧΧ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by lilika View Post
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ "ΑΝΑΛΑΦΡΟ" ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΔΩ.ΕΣΕΙΣ ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ, ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΦΑΚΟΥΣ Κ ΕΧΕΤΕ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΑΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΟΤΙ ΣΑΣ ΑΠΕΚΡΥΠΤΕ ΑΥΤΟ...ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΤΕ?ΘΑ ΚΛΩΝΙΖΟΤΑΝ Η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ?ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ....ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΑΣΑ ΜΠΑΣΤΑ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΥΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΟΛΛΙΩΜΑΙ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ 20(ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ)ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΗΡΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΦΟΡΑΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΟΙΩΣ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ..ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΜΠΛΕΞΑ ΕΤΣΙ ....ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΣΩ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ....ΑΧΧ
    αν μιλαμε για φιλη πραγματικη κι οχι απλα παρεα, να σου πω.
    αν ειχε τυχει να την ρωτησω και μου αρνηθηκε οτι ειναι φακοι, θα σκεφτομουν οτι εχει καποιο προβλημα για να θελει να μου κρυψει κατι τοσο απλο.
    αν ομως απλα δεν ετυχε να συζητηθει, δεν θα μου φαινοταν περιεργο.
    να σου πω πως το βλεπω εγω.
    αν μιλαμε για γνωστους, απλα ν αρχισεις να εμφανιζεσαι οπως νομιζεις εσυ και θα καταλαβουν ποια ειναι η κανονικη σου εμφανιση και ποια οχι.
    αν μιλαμε για πραγματικους φιλους που τους εχεις πει ψεματα, πιστευω οτι η καλυτερη λυση ειναι να κανεις μια ειλικρινη συζητηση και να τελειωνει το θεμα, εκει που θα αγωνιας καθε φορα πως θα αντιδρασει ο καθενας που θα το πρωτομαθαινει.
    πιασε την φιλη σου και πες της πολυ απλα, οτι το ξερεις οτι ειναι κουτο, ωστοσο για καποιο λγο το εκανες! φορεσες φακους και δεν ηθελες να πεις οτι δεν ειναι το πραγματικο σου χρωμα.
    τωρα καταλαβες οτι ειναι κουτο κατι τετοιο και θελεις να αποκαταστησεις την αληθεια .
    τοσο απλα..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    8
    ΜΑΛΙΣΤΑ...ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ...ΗΔΗ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.REMEDY( αν ειχε τυχει να την ρωτησω και μου αρνηθηκε οτι ειναι φακοι, θα σκεφτομουν οτι εχει καποιο προβλημα για να θελει να μου κρυψει κατι τοσο απλο.)ΕΣΥ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΡΥΠΤΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ...ΑΠΛΟ????ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ� �????κατι κρυβεται πισω απο ολο αυτο...δε μου το βγαζετε απο το μυαλο εμενα...γιατι ομως...γιατι?για να μην σας πολυκουραζω πιστευετε οτι θα επρεπε να κανω καποιου ειδους ψυχοθεραπεια,να βοηθηθω καπως στο θεμα της αυτοπεποιθησης?ειναι φυσιολογικο στην ηλικια μου να μην εχω συμφυλιωθει με την εικονα μου?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    8
    η αληθεια ειναι οτι οποιος με γνωρισε με φακους ποτε δεν με ρωτησε αν τα ματια μου ειναι φυσικα.αυτοι που με εχουν ρωτησει ειναι ανθρωποι που με ξερουν απο μικρη κ ειχαν χρονια να με δουν,σε στιλ"δεν ειχα προσεξει οτι εχεις πρασινα ματια" η "σε θυμαμαι πιο μελαχροινη", γιατι ναι μεγαλωνοντας εκτος απο το χρωμα των ματιων,το δερμα εγινε πιο λευκο(δεν εκανα εγω κατι) και τα μαλλια μου ειναι ενα τονο πιο ανοιχτα απο το χρωμα που ειχα οταν πηγαινα σχολειο κ σε συνδιασμο με τους φακους φαινομαι πιο ανοιχτοχρωμη ή πιο χρωματιστη αν προτιμας...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    γιατι κοβονται τα μηνυματα ωρε;;;;

    Λιλικα καλυτερα να αναρωτιεσαι τι θεμα εχεις εσυ απο το πως θα αντιδρασουν οι αλλοι. Οι αλλοι μπορουν να αντιδρασουν με οποιοδηποτε τροπο, το θεμα ειναι εσυ αν θα τους το πεις, πως θα το αντιμετωπισεις, και αν μετα απο αυτο εμφανισεις κανενα... αλλο συμπτωμα! Γιαυτο γιατι να μην πας σε ενα ψυχολογο να το κουβεντιασεις εφοσον κιολας σε απασχολει; Εγω θα σκεφτομουν οτι μαλλον εχει απωθημενο με την εμφανιση της και θελει κατι για να νιωθει ωραια.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by lilika View Post
    ΜΑΛΙΣΤΑ...ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ...ΗΔΗ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.REMEDY( αν ειχε τυχει να την ρωτησω και μου αρνηθηκε οτι ειναι φακοι, θα σκεφτομουν οτι εχει καποιο προβλημα για να θελει να μου κρυψει κατι τοσο απλο.)ΕΣΥ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΡΥΠΤΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ...ΑΠΛΟ???? ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗΣ ???? κατι κρυβεται πισω απο ολο αυτο...δε μου το βγαζετε απο το μυαλο εμενα...γιατι ομως...γιατι? για να μην σας πολυκουραζω πιστευετε οτι θα επρεπε να κανω καποιου ειδους ψυχοθεραπεια,να βοηθηθω καπως στο θεμα της αυτοπεποιθησης? ειναι φυσιολογικο στην ηλικια μου να μην εχω συμφυλιωθει με την εικονα μου?
    να το ολοκληρο !! :) ( κατι με χει πιασει σημερα με τα μηνυματα λολλ!!) :P
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    8
    ε δεν γινεται να μην το σκεφτομαι καθολου βρε carry,6 χρονια καποιοι ανθρωποι με ξερουν ετσι....δεν μπορω ετσι απλα να σκασω αλλοιως σα να μην συμβαινει τιποτα....λες να μου πουν τωρα...εβαλες καστανους φακους???χιχιχιχχι
    η αληθεια ειναι οτι παντα με ενδιαεφερε η γνωμη των αλλων κ αυτο δεν ειναι καλο ...παντα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Παντως εντυπωση μου κανει πως δεν το εχει προσεξει κανεις. Οταν κατσεις κοντα σε καποιον που φοραει φακο και τον κοιταξεις στα ματια φαινεται το κυκλακι γυρω γυρω απο την κορη. Εαν πιθανολογουσα θα ελεγα οτι σε εχουν παρει χαμπαρι οι περισσοτεροι απλα σε αφηνουν να πιστευεις οτι το πιστευουν!! :p

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    8
    ναι ξερω τι λες και μπορει οντως καποιοι να το ειχαν καταλαβει κ να μην το ειχαν επισημανει,αλλα γενικα εμφανισιακα δεν περιμενεις απο μια κοπελα σαν εμενα να φοραει χρωματιστους φακους!ειναι το στιλ μου τετοιο που δεν παει το μυαλο σου.αλλο να δεις τη γκομενα με το ντακαπαρισμενο μαλλι,τη πλαστικη στηθους κ το δωδεκαποντο κ αλλο να δεις εμενα με το αρβυλακι μου, το τζινακι μου,το πουλοβερακι μου κ το μαλλι μου απλο κ οχι..κομμωτηριου

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •