οποιος γνωριζει μεθοδους απεξαρτησης παρακαλω να μου γραψει! ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ! ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 113
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Καλησπέρα Γιώργο, σου εύχομαι ότι καλύτερο. Φαντάζομαι ότι η προσπάθεια που κάνεις είναι πολύ πιο δύσκολη από ότι μπορεί να φανταστεί οποιοσδήποτε που είναι εκτός, και δεν ξέρω τι ακριβώς θα ήθελες να ακούσεις ή θα ήταν καλό να γράψω...Αυτό που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι στα μηνύματα σου δείχνεις αρκετά αποφασισμένος και έχεις αναζητήσει και βοήθεια, και έχω ακούσει ότι το να αναγνωρίζει κανείς ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζει και να αναζητά βοήθεια γι αυτό, είναι πολύ σημαντικά από μόνα τους προκειμένου να ξεπεράσει το πρόβλημα..οπότε μάλλον έχεις κάνει ήδη τον μισό δρόμο ε; ίσως όχι το πιο δύσκολο κομμάτι του αλλά το μισό. σου εύχομαι και πάλι μέσα από την ψυχή μου , να καταφέρεις ότι έχεις βάλει σαν στόχο..και σιγά σιγά και ότι άλλο έχεις ονειρευτεί ή θα ονειρευτείς από δω και πέρα.. Καλό σου βράδυ.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Οσο για το γαλα δεν ξερω, ενας γιατρος μου λεει κανει καλο ,αλλος οτι ο οργανισμος μου θα το διαβαζει σαν υποκαταστατο και θα μου κανει κακο ,οπως και για το αλευρι, δεν ξερω, παντως οι πρωτεινες χρειαζωντε οπως και αμινοξεα, χαμομηλι το ακουσα ναι , αναροτιεμε αν ειναι και το τσαι, εχω παρει βιταμινες ιδικα οι Β6 Β12 ειναι πολυ σημαντικες ,οπως και σιδηρος. αλλα το θεμα ειναι με πια ορεξη? Ρ. αφου απο αυριο δεν θα μπορω να φαω ουτε φριγανια! φοβαμαι τις χαρμανες σαν τον διαολο!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Το χαμομήλι στο προτεινα σαν χαλαρωτικο,και για να σου μαλακωνει το στομαχι.Δεν ξερω αν σου προσφερει κι αλλα πραγματα,Όσο για το τσαι δεν ξερω αν κανει καλο.Ξερω οτι εχει καφεινη μεσα.Ρωτησε το να εισαι σιγουρος,
    Μα δεν θα τα φας αυτα.Θα το πιεις.Πιεσε λιγο τον εαυτο σου και θα δεις οτι μπορουν να σε βοηθησουν
    μπορεις να τρως και φετουλες ψωμι με μελι,και τετοια.
    Οταν περασουν οι πρωτες μερες θα μπορεις και να τρως πιο ανετα.
    Μην δισταζεις Γιωργο.Μια βδομαδα υποθεση ειναι και μπορει και λιγοτερο.
    Αξιζει να γ**ς ολη σου τη ζωη επειδη φοβασαι να αντιμετωπίσεις μια βδομαδα?

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ναι σωστα , απλα συχενομαι τους πονους ! θα κανω υπομονη , που θα παει, βεβαια θελω να ειμαι σωστος μαζι σας οπως τοσο μα τοσο σωστοι και καλοι ειστε εσεις μπορει και να μην τα καταφερω ,μπορει τα παθοι μου να με κιριεψουν και να πιω ! αφου ισως ειμαι και ενας ανθρωπος που εχει μαθει να γλενταει με ουσιες και χωρις μετρο! ισως ειναι και η καταρα μου ,οτι και να γινει οτι και να κανω θελω να ξερετε οτι οντως προσπαθω ! οτι γραφω δεν ειναι παραμυθι! μπορει να τα πινω τα παραμυθια αλλα δεν τα λεω ! οσο ξεφτιλας και να ειμαι οσο εξαρτημενος ,οσο πρεζακιας ,οσο και αχρηστος να ειμαι , ειμαι ομως και ειλικρινης ! και εσεις εδω μεσα ,αν και δεν σας ξερω ,με βοηθατε πολυ !! και να ξερετε οτι αυτο το ενδιαφρον που υχνετε για τους συνανθρωπους σας κανει να ξεχοριζετε απο τους πολλους !

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Οσο κι αν υπαρχει το ενδεχόμενο να αποτυχει η τωρινη σου προσπαθεια οφειλεις να πολεμησεις.Να αλλαξεις αυτο που λες καταρα καθως εσυ σε οριζεις.Δεν υπαρχει καταρα.Είναι στο χερι σου να αλλαξεις αυτον τον τροπο ζωης που συνήθισες,όπως το εχουν κανει κι αλλοι.Υπαρχουν και το ξερεις πολλοι αλλοι τροποι για να γλεντας,και να νιωθεις περισσοτερα απ οσα νιωθεις τωρα.
    Είναι πολύ καλο που εισαι ειλικρινής και δεν υπαρχει κανενα νοημα η οφελος για εσενα στο να μην εισαι.
    Η ουσια τωρα ειναι να εχεις πιστη στον εαυτο σου και να μην εχεις στο μυαλο σου το φοβο οτι θα αποτυχεις.Νιωσε σιγουρος,κ πεισμωσε για να ελαχιστοποιησεις αυτες τις πιθανοτητες.Οτι και να γινει τελικα,εσυ δωσε ολες σου τις δυναμεις στην προσπαθεια σου..Θυμήσου οτι ειναι δυσκολο αλλα αφου θες να το κανεις θα το κανεις.
    Εσυ εισαι αυτος που θα σε παει για να ξαναπιεις μια αδυναμη στιγμη,κι εσυ εισαι αυτος που θα σε εμποδίσει σ αυτη σου την παρορμηση,επικεντρωνοντας την προσοχη σου σε κατι αλλο εκεινη τη στιγμη,και ξαναφέρνοντας σε στο στοχο σου.
    Δεν σε κινει κατι αλλο.Εσυ σε κινεις.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Δεν έχεις κάποιο χάπι για να σε βοηθήσει στους πόνους;


    Εύχομαι όλα να πάνε καλά. Να σε βοηθήσει ο Θεός.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Δεν μπορεις να πας σεκαποιον δικο σου ανθρωπο 3-4 μερες να μεινεις να σε προσεχει, να μη δουλευεις;

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ευχαριστω , υπαρχουν χαπια και εχω και ενα απο αυτα , αλλα πρεπει να περασω καποια στεριτηκα για να το παρω, γιατι πρεπει να αποτοξινωθω! βεβαια δεν θα την βγαλω στεγνα . οσο για τον Θεο , μονο μαζι μου δεν ειναι!

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Μαλον δεν αξιζω να κουραζετε τα δακτυλα σας , ειμαι υποτροπος και ανεπροκοπος , δεν κρατηθηκα και οι δικαιολογια μου φτηνη σαν εμενα! ισως πρεπει να κανω αυτο, και να μην κρατιεμαι να ειμαι παντα ετσι ! και οχι να κουραζομαι μια λιγο μια πιο λιγο!
    Παντος σας ευχαριστω για τη συμπαρασταση δεν θα το ξεχασω ποτε και μην κοιτατε απο εμενα που δεν τα καταφερα , ειστε υπεροχοι ανθρωποι σας ευχαριστω!!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Αυτα ειναι βλακειες κ δικαιολογιες φιλε μου
    οταν πραγματικα θα το θες και θα το αποφασισεις θα το καταφερεις.
    Ψαξε να μαζεψεις ολα τα οπλα που θα σε βοηθησουν σ αυτο την επομενη φορα.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Ευχομαι να τα καταφέρεις την επόμενη φορά.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Γιωργο οταν ξαναμπεις σβησε μερικα μηνυματα γιατι ειναι γεματος ο φακελος σου

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Kαλημερα, μαλον δεν ειμαι ετοιμος ακομη, μαλον δεν μπορω, δεν ξερω, εσβησα μηνυματα .

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    γιώργο, καλημέρα.
    σίγουρα το να εθιστείς στην ηρωϊνη δν ήταν κ η καλυτερη επιλογή που έκανες στη ζωή σου.
    όλοι οι άνθρωποι όμως κάνουμε λάθη.

    πχ εγώ ειχα εθιστεί για ένα διάστημα στην κοκαϊνη.
    κράτησε 6 μήνες.
    είδα ομως τον ευατό μου να έχει καταντήσει στο χειρότερο σημείο.
    για μένα πιο κάτω δν πηγαινε.
    έκοψα μόνη μου.

    οπότε κ εσύ νομίζω πως η καλυτερη λύση θα ειναι να κάνεις το ίδιο.
    εκτός αν έχεις τη δυνατότητα να πάρεις άδεια από τη δουλειά σου.
    ή έχεις τη δυνατότητα να σταματήσεις για ένα διάστημα.

    σκέψου πάντως πως από το να πεθαίνεις κάθε μέρα κ από λίγο.
    αξίζει να κάνεις πολλές προσπάθειες.
    μν απελπίζεσαι.
    στο χέρι του καθενός μας ειναι τα πάντα.
    θα πονάς φριχτά για μια βδόμαδα, το έχεις δοκιμάσει αλλωστε.
    δν αξίζει όμως ξανά?
    http://www.mazi.org.gr/

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Eχεις δικιο,ετσι πρεπει να γινει να κοψω! αφου το χω ξανα κανει τοσες φορες ,και εχω μεινει και για χρονια καλα!
    Οι πονοι ειναι πολυ ενοχλητικοι , παρα πολυυ!! τωρα που σου γραφω ειμαι στην δουλεια ,βλεπω εξω τον κοσμο που φοραει κοντομανικα και εγω ειμαι με μπουφαν!! 2 ωρες παλευω να κανω ενα λογαριασμο!! και μαζοχας θα με λυποταν!
    Υπαρχοθν φαρμακα και κανουν δουλεια αλλα ολα ειναι σχετικα με την αποφαση που εχεις.
    Δυστυχως με την δουλεια δεν μπορω να λειψω! εχω προβλημα και πρεπει να ειμαι εκει ,αμα χασω και την δουλεια μου!! μετα δεν με κραταει κατι απο το να γεινω αστα να πανεε!!

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. αλυτα ψυχολογικα θεματα(παιδια ειναι μεγαλο διαβαστε το σας παρακαλω ειναι αναγκη)
    By the_definition_of_fear in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2013, 01:07
  2. Άμεση Επικοινωνία
    By In_Quest in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 02-04-2011, 17:53
  3. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΟΝΙΑ-ΠΑΝΙΚΟ-ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ
    By melene in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 22-12-2009, 21:10
  4. ολα οσα εχω γραψει ειναι συναισθηματικες αντιδρασεις του σοκ που περασα.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 07-09-2009, 20:46
  5. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ
    By stefanos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 22
    Last Post: 11-05-2006, 15:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •