οποιος γνωριζει μεθοδους απεξαρτησης παρακαλω να μου γραψει! ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ! ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 113
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    Unhappy οποιος γνωριζει μεθοδους απεξαρτησης παρακαλω να μου γραψει! ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ! ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    Χαιρετω , ειμαι χρηστης εδω και 13 περιπου χρονια , εχω κανει αρκετα, παρα πολλα οφ! υπηρξα και πολυτοξικομανεις, αυτο καταφερα να το ελεγξω ,αλλα εχω κολλησει με την ηρωινη, αμετρητες προσπαθειες !! εχουν υπαρξει διαστηματα που εχω μεινει καθαρος ,αλλα δυστυχως παλυ τα ιδια!!
    Αρχιζω να πιστευω πως μπορει να ειναι γραφτο μου , μοιρα μου , δεν ξερω εχω κουραστει !!
    Δεν ζητω βοηθεια , απλα εξυπηρετηση ,αμα γνωριζετε καποιο τροπο , καποιο κεντρο αλλα ΟΧΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ! δεν μπορω λογο εργασειας και λογο απουσιας μου απο την μονιμη κατοικια μου.
    Ευχαριστω και ευχομαι παντοτινη υγεια ,σωματικη και ψυχικη !¨)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    γεια σου Γιώργο, δεν πιστεύω ότι κάτι τέτοιο είναι μοίρα κανενός. νομίζω ότι αφού θέλεις να κάνεις κάτι γι αυτό τελικά θα τα καταφέρεις, όσο κι αν δυσκολεύεσαι ή δυσκολευτείς. Σε ποια πόλη?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    249
    υπάρχουν και προγράμματα που δεν είναι κλειστά και στεγνά.
    έχεις ψάξει ΟΚΑΝΑ και 18Ανω;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Σε ποια πολη εισαι καταρχην?? ΟΚΑΝΑ, ΚΕΘΕΑ, 18ανω...
    εχεις κανει καπου αιτηση??
    τωρα εισαι μονο στην ηρωινη??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    γιατι δεν δοκιμαζεις εναν καλο ψυχιατρο. στον δικο μ συνεχεια τοξικομανης μπαινουν. πολλοι εχουν κανει διατριβη
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αθηνα , Πειραια , αμα υπαρχει και στην νοτιανατολικη αττικη ,
    ΟΚΑΝΑ δεν θελω γιατι παλυ εξαρτηση εχεις , δεν θελω να αλλαξω ναρκωντικο , να το σταματησω θελω, το 18ανω ειναι κλειστο,και εγω δουλευω ,δεν μπορω δυσστυχως,

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Δευτερα θα παω στο ΚΕΘΕΑ, εχω ακουσει καλα λογια , ελπιζω να με παρουν,εχω παει σε γιατρους ιδιωτες και κατι γινετε, αλλα δεν τα καταφερα¨( εχω παει και στους ανωνιμους ναρκ. αλλα δεν ενιωσα ανετα, δεν ξερω , ειμαι και ντροπαλος , δεν μπορω να πω τα προσωπικα μου μπροστα σε τοσο κοσμο!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ο δικος μ γιατρος ειναι δραπετσωνα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    51
    "... Χαιρετω , ειμαι χρηστης εδω και 13 περιπου χρονια , εχω κανει αρκετα, παρα πολλα οφ! υπηρξα και πολυτοξικομανεις, αυτο καταφερα να το ελεγξω ,αλλα εχω κολλησει με την ηρωινη, αμετρητες προσπαθειες !! εχουν υπαρξει διαστηματα που εχω μεινει καθαρος ,αλλα δυστυχως παλυ τα ιδια!!
    Αρχιζω να πιστευω πως μπορει να ειναι γραφτο μου , μοιρα μου , δεν ξερω εχω κουραστει !!
    Δεν ζητω βοηθεια , απλα εξυπηρετηση ,αμα γνωριζετε καποιο τροπο , καποιο κεντρο αλλα ΟΧΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ! δεν μπορω λογο εργασειας και λογο απουσιας μου απο την μονιμη κατοικια μου.
    Ευχαριστω και ευχομαι παντοτινη υγεια ,σωματικη και ψυχικη !¨)...".

    Σε χαιρετώ κι εγώ. Είσαι λοιπόν χρήστης 13 χρόνια, υπήρξες και πολυτοξικομανής - συγχαρητήρια αν όντως δε παίρνεις πλέον άλλες ουσίες - και πλέον υφίστασαι ως ηρωϊνομανής. Στο θέμα "μοίρα" δε θέλω να εντρυφήσω, γιατί βλέπεις είναι άλλο να σού 'ρχεται ο εθισμός λόγω καταστάσεων και γεγονότων, κι άλλο να αποτελεί καθαρά επιλογούλα... άστο, μεγάλη κουβέντα... απ' την άλλη, ζητάς προτάσεις και "λύσεις" ενώ ταυτόχρονα αποκλείεις ο ίδιος κάποιες επιλογές... κι αν για την περίπτωσή σου ενδείκνυται ένα "κλειστό" τελικά;... κάτι το οποίο αποκλείεις λόγω συνθηκών;... και πώς να το κάνουμε, αν αυτό σου ταιριάζει όντως;... και γιατί να μη προσπαθήσεις να βρεις τρόπο να λείψεις απ' τη μόνιμη κατοικία σου αν υπάρχει περίπτωση να λύσεις το θέμα σου μέσω ενός "κλειστού" προγράμματος;... εν ολίγοις, έχεις ακούσει πολλές φορές να βρίσκουμε τις "λύσεις" που μας ταιριάζουν, χωρίς να χρειάζεται κι εμείς να θυσιάζουμε πράματα;... εγώ σπάνια το έχω δει να συμβαίνει πάντως. Πάρτο κι αλλιώς αν θέλεις... 13 χρόνια είναι πολλά. Ως πότε θα είσαι ελεγχόμενος ηρωϊνομανής και θα διατηρείς ταυτόχρονα και την εργασία σου;... είμαι της άποψης πως αν θέλει κάποιος να φανεί συνεπής ως προς την αναγνώριση του προβλήματός του, παρατάει ό,τι χρειαστεί. Ακόμη κι αν αυτό είναι η εργασία του στους χαλεπούς καιρούς μας. Εσύ ξέρεις φυσικά καλύτερα. Το ενδεχόμενο του να σε... παρατήσει η εργασία σου ή οι δικοί σου άνθρωποι στα 23 χρόνια χρήσης, το σκέφτηκες ποτέ όμως;...

    "... γιατι δεν δοκιμαζεις εναν καλο ψυχιατρο. στον δικο μ συνεχεια τοξικομανης μπαινουν. πολλοι εχουν κανει διατριβη...".

    Σωστό κι αυτό. Είναι ο πιο σύνηθης τρόπος για να κόψουν τα ναρκωτικά οι τοξικομανείς. Τα αντικαθιστούν πολύ απλά με ψυχοφάρμακα, δλδ εξακολουθούν να είναι ναρκομανείς, δεν αλλάζει κάτι. Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, δλδ εξάρτηση δια της νομίμου οδού, είναι όντως το μόνο εύκολο.

    "... Αθηνα , Πειραια , αμα υπαρχει και στην νοτιανατολικη αττικη ,
    ΟΚΑΝΑ δεν θελω γιατι παλυ εξαρτηση εχεις , δεν θελω να αλλαξω ναρκωντικο , να το σταματησω θελω, το 18ανω ειναι κλειστο,και εγω δουλευω ,δεν μπορω δυσστυχως,...".

    Όποιος δε θέλει να αλλάξει ναρκωτικό και θέλει να το σταματήσει, το σταματά. Ακόμη κι αν χάσει τη δουλειά του. Μη σου πω ακόμη κι αν χρειαστεί να χτυπήσει κάτω τον κώλο του. Γιατί;... μα γιατί έτσι γίνεται πάντα. Και σε όλες τις δύσκολες καταστάσεις. Ανέκαθεν φίλε μου και εις τους αιώνας των αιώνων... αλλιώς, συνέχισε να δουλεύεις. Απλά. Το ενδεχόμενο να κάνεις προσπάθεια αποτοξίνωσης μόνος σου το σκέφτηκες ποτέ μιας και θεωρείς πως δε σου κάνουν οι άλλες επιλογές;... κάπως πρέπει να γίνει.

    "... ( εχω παει και στους ανωνιμους ναρκ. αλλα δεν ενιωσα ανετα, δεν ξερω , ειμαι και ντροπαλος , δεν μπορω να πω τα προσωπικα μου μπροστα σε τοσο κοσμο!!...".

    Δε σε υποχρεώνει κανείς στο πρόγραμμα των Ν.Α. να πεις τα προσωπικά σου, όπως λες... μοιράσματα κάνεις όταν και εάν αποφασίσεις να μιλήσεις. Αν το βλέπεις έτσι, σαφώς και δε θα βοηθηθείς. Αν πας με την προοπτική να ΑΚΟΥΣΕΙΣ τους άλλους, όφελος θα έχεις. Επίσης λες μια "καλημέρα", ανταλλάσσεις τηλέφωνα και στην πρώτη "παρόρμηση" κάνεις ένα τηλεφώνημα, βγαίνεις με κάποιον απ' τους "καθαρούς" έξω για καφεδάκι, και γενικά υπάρχουν τρόποι για να σε αποτρέψουν απ' τη λήψη της δόσης σου. Και στερητικά να σε πιάσουν, έχεις τους κατάλληλους ανθρώπους για να ζητήσεις να σου συμπαρασταθούν εκείνες τις δύσκολες στιγμές και να είσαι μαζί τους. Υποθέτω ότι δε μπήκες στη διαδικασία και την κοπάνισες με ελαφρά... για να κόψεις την πρέζα εκεί, θέλει και προσπάθεια. Δε γίνεσαι "καθαρός" με το που πατάς το πόδι σου στο δωμάτιο και βλέπεις απλά τις μούρες τους... Ν.Α. και Α.Α. είναι πολύ βοηθητικά στην ΑΠΟΤΟΞΙΝΩΣΗ... για όσους ξέρουν να πάρουν τα ανάλογα εφόδια...

    Αν νομίζεις ότι δεν αλλάζει το σκεπτικό σου, τότε θα σου πρότεινα τον "εύκολο" τρόπο της Ναλτρεξόνης. Δλδ, ψυχίατρο. Μόνο που θέλει προσοχή κι όχι επιπολαιότητα και... μαγικές λύσεις, γιατί είναι ανταγωνιστής των οπιούχων. Αν δεν είσαι συνεπής στην αγωγή θα έχεις προβλήματα. Γίνεται και με εμφύτευμα, η δράση της κρατά περί τον ένα χρόνο. Κάνε μια αναζήτηση. Για μένα βέβαια, δεν είναι τίποτα άλλο απ' την "εύκολη" λύση. Αλλά είπαμε. Εσύ θα κρίνεις. Καλή τύχη.
    Last edited by Rabola; 05-05-2011 at 22:02.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Noμιζω οτι ο ΟΚΑΝΑ εχει και στεγνα προγραμματα παντως, αν θυμαμαι καλα στην πατρα λειτουργει η γεφυρα του οκανα που ειναι στεγνο προγραμμα.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλησπερα , η αποψη μου για την μοιρα ειναι αυτη του Ηρακλειτου "Το ήθος του ανθρώπου χαράζει τη μοίρα του" , αν και οπως σωστα λες "μεγαλη κουβεντα"
    Σε γιατρους εχω παει και με εχουν παει ,πρωτη φορα στην 2'γυμνασιου υποχρεωτικη απαιτηση μιας κομπλεξικης καθηγητριας μου που ελεγε οτι ειμαι ενοχλητικα υπερκινητικος! και τελικα ειμουν μια χαρα! ,μετα με εστηλαν και στο στρατο, ενας λοχαγος μου που ελεγε οτι ειμαι " αγχωδης επιθετικη προσωπικοτητα " η καπως ετσι ,η διαγνωση δεν ηταν ακριβως ετσι απλα ηθελε να με διωξη με Ι.5 για προσωπικες μας διαφορες!κατι που δεν το καταφερε και απολυθηκα κανονικα ,απλα με μια καθυστερηση 28 ημερων υπηρετωντας φυλακες , και τελως πηγα πριν καποια χρονια ,χωρις να με πανε αυτη την φορα¨) αλλα δεν καταφεραμε και πολλα .Οπως καταλαβαινεις δεν εχω και τις καλυτερες εμπειριες με γιατρους , αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα ξανα παω .
    Εχεις δικιο ,ευκολες λυσεις δεν υπαρχουν ! θελει θυσιες το θεμα μου, απλα η δουλεια ειναι δικη μου ,εχω μαγαζι μαζι με συνεταιρο και δεν μπορω να λειψω οσο καιρο ζητανε στα κλειστα προγραμματα ,ιδικα αυτο το καιρο , και ποσο μαλον που πριν λιγες βδομαδες ελειψα για σχεδων ενα μηνα στην Κυπρο, οταν εχεις συνεταιρο πρεπει να κρατας καποιες ισορροπιες , δεν μπορω να τον ριχνω ! αλλα αφου υπαρχουν ανοιχτα προγραμματα και εχω ραντεβου την δευτερα το μεσημερι στο ΚΕΘΕΑ Αθηνας. Οσο για τους Ν.Α προσωπικη μου εμπειρια σε αυτο που ειναι πανω στην Συγκρου ,σε μια εκκλησια στεγαζεται , δεν ηταν ετσι , ουτε τηλεφωνο μου εδωσαν ουτε μου ζητησαν , ουτε μου συμπαρασταθηκε κανεις ,βεβαια δεν κατηγορω κανεναν ,ο κοσμος ηταν πολυ ευγενικος μαζι μου και κανουν αρκετη και σοβαρη προσπαθεια .
    Ναλτραξονη ,"ναρκα" εχω παρει , εχω ακομα καμια καρτελα ,και ειναι ισως η καλυτερη λυση , μενεις μια βδομαδα καθαρος και ξεκινας ,βεβαια χριαζεται καποιος δικος σου να στις δινει ,το ειχα σκεφτει να το προτεινω στην κοπελα μου ,που ειμασταν 3 χρονια μαζι αλλα κολοσα και ειμουν σιγουρος πως αμα της το ελεγα θα με παραταγαι και οχι μονο! θα με εκανε και ρεζιλι! αν και για αυτην θα εκανα τα παντα μονο και μονο για παρτη της θα εκοβα ! την αγαπουσα τοσο πολυ που και μονο η αγαπη μου για αυτην θα εφτανε ,χωρις κανενα φαρμακο να κοψω την αγαπουσα ΤΟΣΟΟ ΠΟΛΥ! που οι πονοι της χαρμανας μου θα ηταν πονοι χαρας για να ειμαι καλα και μονο για αυτην! το παρακανα με το προσωπικομου μελο και θα κουρασα φανταζομαι¨)
    Ευχαριστω για το ενδιαφερον και για τις ιδεες πως να σταματησει αυτο το βασανο ,ισως και ενα οριστικο τελως ,τελως στην ζωη μου θα ηταν λυση ! το εχω σκεφτει ,αλλα μαλων δεν εχω ακομα τα αρ... για να το κανω ισως γιατι δεν μου αρεσουν οι ευκολες λυσεις !

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Απο οτι γνωριζω ο ΟΚΑΝΑ δεν εχει στεγνα ,το ΚΕΘΕΑ εχει , και ευχομαι να με παρουν !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    και ομως εχει.

    Δίκτυο Θεραπευτικών Υπηρεσιών Πάτρας "ΓΕΦΥΡΑ"

    Το Δίκτυο Θεραπευτικών Υπηρεσιών ΓΕΦΥΡΑ του Οργανισμού Κατά των Ναρκωτικών (ΟΚΑΝΑ) λειτουργεί στην Πάτρα από τον Οκτώβριο του 1998. Δημιουργήθηκε με δεδομένο την αναγκαιότητα που υπήρχε στην Νοτιοδυτική Ελλάδα για παροχή δυνατότητας απεξάρτησης σε χρήστες ψυχοδραστικών ουσιών (έως τότε τα πιο κοντινά θεραπευτικά προγράμματα ήταν στην Αθήνα και στην Λάρισα).

    Το θεραπευτικό μοντέλο στο οποίο βασίζει τη λειτουργία του το Δίκτυο στηρίζεται στη σύνθεση συγκεκριμένων θεωρητικών προσεγγίσεων:

    * Συστημική προσέγγιση και

    * Κοινωνιοθεραπευτικές μέθοδοι του μοντέλου των θεραπευτικών κοινοτήτων και των ομάδων αυτοβοήθειας.

    Οι βασικές αρχές λειτουργίας του Δικτύου Θεραπευτικών Υπηρεσιών ΓΕΦΥΡΑ είναι οι εξής:

    Συστημικό: στη θεραπευτική διαδικασία συμμετέχουν όλα τα μέλη της οικογένειας και οι σημαντικοί άλλοι
    Πολυφασικό: η θεραπευτική διεργασία ολοκληρώνεται σε φάσεις
    Στεγνό: τα μέλη της Κοινότητας ΓΕΦΥΡΑ και του Προγράμματος Κοινωνικής Δραστηριοποίησης απέχουν από τη χρήση οποιασδήποτε ψυχοδραστικής ουσίας
    Εθελοντικό: η προσέλευση και ένταξη στο πρόγραμμα αποτελεί επιλογή του θεραπευόμενου

    Συνύπαρξη Ανοικτού Τμήματος και Τμήματος Διαμονής - Ξενώνα: όσον αφορά στα μέλη που διαμένουν στην περιοχή των Πατρών, η λειτουργία του προγράμματος είναι ημερήσια και με τη λήξη της οι θεραπευόμενοι συνεχίζουν το πρόγραμμά τους ζώντας με τις οικογένειές τους. Τα μέλη που προέρχονται από απομακρυσμένες περιοχές διανυκτερεύουν στο Τμήμα Διαμονής - Ξενώνα της ΘΚ ΓΕΦΥΡΑ.

    Αυτα ειναι, τα ξερω εγω και δεν τα ξερουν οι αμεσα ενδιαφερομενοι! Παντως ειναι στην Πατρα αυτο οποτε μαλλον δε θα σε βολευει, αλλα δεν ειναι μακρια για να πηγαινοερχεσαι καθως ειναι και ανοιχτο, και δεν εχουν μεγαλη λιστα αναμονης.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    οριστε βρηκα και αλλα.

    ΘΕΡΑΠΕΙΑ

    Λειτουργούν σήμερα σε όλη την Ελλάδα: 25 Θεραπευτικές Μονάδες Υποκατάστασης, 3 Στεγνά Προγράμματα Ενηλίκων, 3 Στεγνά Προγράμματα Εφήβων, 1 Πρόγραμμα Σωματικής Αποτοξίνωσης (Detox):

    Αθήνα-Πειραιάς

    * 1 Υπηρεσία Υποδοχής, Ενημέρωσης, Αξιολόγησης και Παραπομπών
    * 5 Θεραπευτικές Μονάδες Υποκατάστασης στην Αθήνα
    * 2 Θεραπευτικές Μονάδες Υποκατάστασης στον Πειραιά
    * 1 Στεγνό Θεραπευτικό Πρόγραμμα Εφήβων και Νεαρών Ενηλίκων (Μονάδα Εφήβων «Ατραπός»)
    * 1 Στεγνό Θεραπευτικό Πρόγραμμα Ενηλίκων σε συνεργασία με την Ψυχιατρική Κλινική του Πανεπιστημίου Αθηνών ( Πρόγραμμα «Αθηνά»).

    Θεσσαλονίκη

    * 5 Θεραπευτικές Μονάδες Υποκατάστασης
    * 1 Στεγνό Θεραπευτικό Πρόγραμμα Εφήβων
    * 1 Πρόγραμμα «Προαγωγής Αυτοβοήθειας» Ενηλίκων σε συνεργασία με το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

    Πάτρα

    * 1 Μονάδα Υποκατάστασης (σε συνεργασία με το ΠΓΝ Πατρών - Ρίου)
    * 1 Στεγνό Θεραπευτικό Πρόγραμμα για Ενήλικες Δίκτυο Θεραπευτικών Υπηρεσιών (Συμβουλευτικός Σταθμός, Θεραπευτική Κοινότητα Γέφυρα, Πρόγραμμα Κοινωνικής Δραστηριοποίησης, Πρόγραμμα Οικογένειας)

    Λάρισα

    * 1 Θεραπευτική Μονάδα Υποκατάστασης

    Ρέθυμνο

    * 1 Στεγνό Θεραπευτικό Πρόγραμμα Εφήβων (σε συνεργασία με τη Νομαρχία Ρεθύμνου)

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Απο οτι γνωριζω ο ΟΚΑΝΑ δεν εχει στεγνα
    Φίλε μου έχει και ο Ο.ΚΑ.ΝΑ. "στεγνά" προγράμματα. Διάβασε εδώ.

    Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και περιμένω 6½ χρόνια να με καλέσουν στην μεθαδόνη. Έχω ανοίξει και topic εδώ.

    Εγώ αυτά τα 13 χρόνια τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά (άπειρα off μόνος μου, ψυχιάτρους, ναλτρεξόνη στην Ισπανία, "στεγνά" προγράμματα, Ν.Α.) και δεν κατάφερα τίποτα. Έμενα καθαρός για κάνα-δύο μήνες και μετά ξανακυλούσα. Γι' αυτό κιόλας γράφω ότι "τώρα πια δεν έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου". Γι' αυτό περιμένω πως και πως να με καλέσουν στην μεθαδόνη γιατί όπως καταλαβαίνεις είναι η τελευταία μου ευκαιρία.

    Επίσης έχω 5-6 φίλους που έχουν γίνει καλά με την μεθαδόνη γιατί ακολούθαγαν κατά γράμμα ότι τους έλεγαν οι θεραπευτές τους. Δηλαδή μέσα σε 1-1½ χρόνο (ένας από τους φίλους μου χρειάστηκε 3 χρόνια) μειώναν μέρα με την μέρα την δόση της μεθαδόνης και τώρα είναι μια χαρά. Απ' ότι μου λένε (και τους βλέπω κι εγώ σχεδόν κάθε μέρα) έχει φύγει και από το μυαλό τους η πρέζα.
    Εξαρτάται με τι προοπτικές μπαίνεις σε ένα τέτοιο πρόγραμμα σαν της μεθαδόνης. Αν θέλεις να γίνεις καλά γίνεσαι. Αν πας εκεί για οικονομικούς λόγους, τότε καλύτερα να μην πας καθόλου.
    Στα λέω αυτά γιατί μάλλον έχεις άλλη ιδέα για την μεθαδόνη και δικαίωμά σου φυσικά. Αλλά αν έχεις δοκιμάσει όλους τους άλλους τρόπους και δεν τα έχεις καταφέρει και συγχρόνως βλέπεις και κόσμο να γίνεται καλά (οι φίλοι μου), τότε δεν σου μένει τίποτα άλλο να κάνεις από το να δοκιμάσεις κι αυτόν τον τρόπο.

    Και το ότι έχεις άλλη ιδέα για την μεθαδόνη το έχω καταλάβει γιατί μου έγραψες το παρακάτω μύνημα στο topic που αναφέρω πιο πάνω αλλά το διόρθωσες σβήνοντάς το. Πρόλαβε και μου είρθε όμως το email ειδοποίησης. Η τεχνολογία μερικές φορές......

    Παρακάτω το μύνημα που μου έστειλες:
    http://mail.google.com/mail/u/0/?hl=...fa8423138da3d2
    Last edited by stelios68; 06-05-2011 at 20:40.
    http://www.timeanddate.com/counters/fullscreen.html?mode=a&year=2011&month=11&day=10&p0=26

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. αλυτα ψυχολογικα θεματα(παιδια ειναι μεγαλο διαβαστε το σας παρακαλω ειναι αναγκη)
    By the_definition_of_fear in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2013, 01:07
  2. Άμεση Επικοινωνία
    By In_Quest in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 02-04-2011, 17:53
  3. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΟΝΙΑ-ΠΑΝΙΚΟ-ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ
    By melene in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 22-12-2009, 21:10
  4. ολα οσα εχω γραψει ειναι συναισθηματικες αντιδρασεις του σοκ που περασα.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 07-09-2009, 20:46
  5. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ
    By stefanos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 22
    Last Post: 11-05-2006, 15:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •