οποιος γνωριζει μεθοδους απεξαρτησης παρακαλω να μου γραψει! ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ! ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 113 of 113
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Καλημερα και απο εμενα φιλε. Ενας φιλος μου εκανε απεξαρτηση σε ενα μοναστηρι στην Ταιλανδη. Ειχε προηγηθει ενας φιλος του αδερφου του μετα ο αδερφος του και μετα αυτος. Τους δινουν ενα καθαρτικο που κανουν οι ιδιοι με πολλα βοτανα και εχουν αυτοι την συνταγη αλλα εστιαζουν πιο πολυ στο μυαλο το οποιο ειναι πιο δυσκολο να απεξαρτηθει. Δεν θυμαμαι το ονομα του μοναστηριου αλλα αν θελεις μπορω να ρωτησω. Αυτος παντως σε μερικες μερες καθαρισε και εμεινε καθαρος αν και ο αδερφος του ξανακυλησε. Τωρα το κατα ποσο κανουν δουλεια τι να σου πω παντως εκμεταλλευση οικονομικη δεν ειχε απο οσο μου ειπε.

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Γεια σου Γιωργο !! χαιρομαι που ειναι καλα τα νεα σου , συνεχισε ετσι , μια χαρα τα πας .

  3. #108
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ευχαριστω "Μαγκαι":):), για τις ευχες σου:) .
    Δυστυχως αυτη η παλιοουσια θελει συνεχεις αγωνα!! Οσο καιρος κι αν περασει η "μπριζα"! Θα υπαρχει!!oπως μου συναιβει τη πρωτη ωραμου ελλαδα!χεχε,ειναι απιστευτο! Ελειπα γυρο στους τρεις μηνες απο πατριδα,κι αν βαλουμε κι τους μηνες που μουν καθαρος -αντε να χα υποπεσει σε λιγες υποτροπες- το συνολο λοιπον πρεπει να ταν πανω απο μισο χρονο! κι ομως σαν περναγα απο τους δρομους του μενιδιου,δλδη γυρο στα 5 λεπτα απο εκει που γινομουν ιδρωτας με ελουσε!!,η μυτημου ετρεχε ,κι φτερνιζομουνα!!ειναι απιστευτο αλλα το κορμιμου εκανε λες κι ειμουν χαρμανης!!παραλογο και ενδυκτικο οτι τελικα ολα σχεδον εχουν να κανουν με το μυαλομας!η εξαρτηση δλδη ,το συνδρομο στερησης ειναι κατα βαση μια ιδεα!ειναι το συναισθημα κι οχι η σοματικη αρρωστια!!

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το συνδρομο στερησης ειναι πλεον στο μυαλο σου Γιωργο , αφου ξεπερασες την σωματικη εξαρτηση . Παντως μισος χρονος αποχης ειναι πολυ καλη ενδειξη .
    Νομιζω οτι και μονο μια φορα να υποχωρησεις , θα ξανακολλησεις . Προσοχη λοιπον . Αγγελος .

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Γιωργο θες να σου στειλω πμ για ενα κεντρο απεξαρτησης ανοιχτο αν δεν κανω λαθος.σε εναν απο τους καλυτερους γιατρους και ερευνητες στην ελλαδα και οχι μονο.και με πολλα δρωμενα γιογκα ρεικι θεατρικες ομαδες δωρεαβ φυσικα μεχρι και σκαι νταιβ κανουνε.

  6. #111
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by mamra1983 View Post
    Γιωργο θες να σου στειλω πμ για ενα κεντρο απεξαρτησης ανοιχτο αν δεν κανω λαθος.σε εναν απο τους καλυτερους γιατρους και ερευνητες στην ελλαδα και οχι μονο.και με πολλα δρωμενα γιογκα ρεικι θεατρικες ομαδες δωρεαβ φυσικα μεχρι και σκαι νταιβ κανουνε.
    Πολυ ευχαριστως ΜΑΜΑΡΑ!¨), Ειμουν κι ειμαι σχεδον παντα θετικος στην αναζητηση θεραπειας η βοηθειας απο ειδικους σχετικα με τις ψυχικες παθησεις! Βλεπεις παραδεχομαι οτι εχω προβλημα! αργησα να το αποδεχτω! αλλα εδω κι κποια λιγα χρονια που το δεχτικα απο εκεινη την στιγμη ειδα καποιες αλλαγες! Πως αλλιως θα θεραπευτουμε? εαν λεμε οτι ειμαστε υγιες!?¨), τι να θεραπευσουμε εαν νομιζουμε οτι δεν εχουμε προβλημα?
    Στειλε μου προσωπικο μηνυμα! εξαλου ουτος η αλλος δεν ειναι αναγκη να με ρωτησεις για αυτο!")"). Αν κι σε λιγες μερες ξανα φευγω απο την ελλαδα για επαγγελματικους λογους ,σου υποσχομαι οτι εαν προλλαβω θα παω

  7. #112
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    4
    Στο ΚΕΘΕΑ εχει και κλειστες συνεδριες,εσυ και ο γαιτρος δηλαδη..παει μια φιλη και την εχει βοηθησει πολυ..να πας οπωσδηποτε και μπραβο σου που το παλευεις :)

  8. #113
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Lena32 View Post
    Στο ΚΕΘΕΑ εχει και κλειστες συνεδριες,εσυ και ο γαιτρος δηλαδη..παει μια φιλη και την εχει βοηθησει πολυ..να πας οπωσδηποτε και μπραβο σου που το παλευεις :)
    Καλησπέρα Λενα¨),
    Ευχαριστω για τα καλα σου λογιᨨ), αν κι δε ξετρελενομαι με τις φιλοφρονήσεις ¨), δε μπορω όμως να μην αναφερθώ στην αλληλεγγυη , στην μεγαλοψυχια σου !αλλα κι στο θαρρος σου! να κανεις παρεα την με κοπελια που πινει(που επινε ελπιζω) ,βλεπει ο κοινωνικος ρατσισμος αποτρεπει καθαρους να κανουν παρεα με χρηστες!ασχετος εξωτερικης κατάστασης τους.
    Προσωπικα το δικαιολογουσα !κι ηθελα να φανω πως δεν με πολύ πιραζει! Μα σαν εμενα μοναχος μου με πλακονε η βαρια κ μελαγχολικη ψυχουλαμου! σαν ενιωθα την αποξενωση από φιλους η από ερωτες! Ξανα "σηκονομουν"ομως ξερωντας ότι ηταν επιπτωσεις του "δρομου"που δυαλεξα να "ταξιδεψω" ετσι παν αυτά Λενα!
    Τωρα σχετικα με το ΚΕΘΕΑ, εχουν μια αλλη φυλοσοφια για τη θεραπεια!Εινα κατι σαν να "σβηνες" κι να κανεις νεα "χαρτογραφηση" στο μυαλο !Το ΚΕΘΕΑ δεν δουλευει με φαρμακα για αυτό ι δεν εχει ψυχιατρους(εκτος πο σπανιες φασεις) πρα μονο ψυχολόγους - θεραπευτες.
    Σε αντιθεση με τον ΟΚΑΝΑ οπου πιστευουν στην φαρμακευτικη θεραπεια του εξαρτημενου!,άλλη θεραπευτικη μεθοδος!, βλέπεις Λενα υπαρχουν δυαφορες μεθοδοι!,ολες είναι αξιολογες κι ολες μπορουν να θεραπευσουν,απλ είναι αναλογα τον αρρωστο και την φαση που βρησκετε αυτος.
    Προσωπικα το ότι επελεξα να ζω παρα πολύ μακρια από την Αθηνα,κι γενικα από τις ουσιες (ηρωινη κοκαινη) με κανουν να νιωθω ησυχος αλλα από την άλλη δεν είναι το ειδανικο αφου πρεπει να πολεμησω το πρόβλημα στα ισια κι όχι να το αποφευγω!! αυτό κι με φοβιζει !

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. αλυτα ψυχολογικα θεματα(παιδια ειναι μεγαλο διαβαστε το σας παρακαλω ειναι αναγκη)
    By the_definition_of_fear in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2013, 02:07
  2. Άμεση Επικοινωνία
    By In_Quest in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 02-04-2011, 18:53
  3. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΟΝΙΑ-ΠΑΝΙΚΟ-ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ
    By melene in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 22-12-2009, 22:10
  4. ολα οσα εχω γραψει ειναι συναισθηματικες αντιδρασεις του σοκ που περασα.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 07-09-2009, 21:46
  5. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ
    By stefanos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 22
    Last Post: 11-05-2006, 16:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •