ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    11

    ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΜΕ ΛΕΝΕ ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΦΙΛΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ.ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΑΖΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΑΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΜΑΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΑΝΤΑ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΕΡΩΤΙΚΑ.ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΒΡΕΘΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ Ο ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΕΡΩΤΙΚΑ.ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΠΡΑΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΟΘΗΚΕ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΕΡΩΤΙΚΑ ΜΑΖΙ.ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΝΑ ΖΗΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΦΟΒΙΑ ΟΜΩΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΣ.ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΘΕΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ.ΦΟΒΑΤΑΙ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΜΕ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ.ΑΛΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΑΓΟΡΙΟΥ ΜΟΥ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΦΘΑΣΕ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΣ.ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΑΝΤΕΞΕ ΟΜΩΣ Ο ΕΝΑΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΙΝ.ΠΕΡΝΑΩ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΟΨΩ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ?

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    66
    Δεν καταλαβαίνω πρίν να είναι αργά για ποιόν; Ποιό είναι ακριβώς το πρόβλημα σας;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    11
    ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝ ΟΤΑΝ ΜΑΘΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΑΝΙ 36 ΚΑΙ ΕΓΟ 24 ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 12 ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ 15. ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ ΤΟΥ

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    66
    Όντως αυτά τα θέματα είναι πολύ πιο σοβαρά από το οτι είναι ο καλύτερος σου φίλος (όπως το παρουσιάζεις αρχικά). Κατ\' αρχήν το πρόβλημα δεν είναι οι γονείς και το πως θα αντιδράσουν αλλά το τι ζητάς εσύ από εκείνον και τι εκέινος από εσένα. Το πρόβλημα κατά τη γνώμη μου δεν είναι ούτε η διαφορά ηλικίας (οι γονείς μου έχουν την ίδια διαφορά με αυτή που αναφέρεις), αλλά το οτι εκείνος έχει ήδη κάνει τη ζωή του (έναν αποτυχημένο γάμο), ενώ εσύ είσαι ακόμα 24 και προφανώς θα είναι άλλες οι προτεραιότητές σου. Τι ακριβώς θέλεις εσύ από τη ζωή σου και τι βλέψεις έχει αυτός; Θα ήθελε ας πούμε έναν δεύτερο γάμο και αν ναι εσύ θα το ήθελες αυτό; Αυτά θα πρέπει να κάτσεις να σκεφτείς και όχι το αν είναι ο καλύτερος σου φίλος ή ξάδερφος του πρώην σου. Βέβαια έχω την αίσθηση οτι είναι νωρίς για τέτοιες σκέψεις αλλά μιας και αναφέρεις το γάμο του και τα 2 παιδιά του προφανώς θα απασχολούν και εσένα. Επίσης έχε υπόψην σου οτι αν περνάς τόσο καλά μαζί του, μπορείς απλά να είσαι μαζί του χωρίς περαιτέρω δεσμεύσεις (αν και αυτό έχει το ρίσκο του να κολλήσεις μαζί του και αυτό θα είναι ένα πραγματικά μεγάλο πρόβλημα). Απλά σκέψου τι θέλεις..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Έθεσες το θέμα λίγο περίεργα και όπως προέκυψε στην συνέχεια άλλοι είναι οι παράμετροι της ανησυχίας σου...

    Εμένα μου κάνουν τα εξείς εντύπωση:

    Όταν εσύ ήσουν 17 και εκείνος 29 πως εποικωνούσατε ως φίλοι?

    Για να συμβουλεύεται ο ένας τον άλλο στις δύσκολες στιγμές του ενδεχομένως θα περάσατε κάποιες στιγμές μόνοι σας.Δεν υπήρχε ερωτισμός στην ατμόσφαιρα?

    Η πρώην γυναίκα του γνώριζε για την φιλική σας σχέση?

    Ως φίλοι, έχετε εμπιστευτεί στον άλλον πράγματα από τις ερωτικές σας σχέσεις με τους πρώην σας- κάτι που δεν θα έπρεπε ποτέ να κάνετε ως εραστές?

    Τι έγινε και ξαφικά άρχισες να τον βλέπεις ερωτικά?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    11
    ποτε δεν ειχε δει ο ενασ τον αλλον εροτικα τολαχιστον απο τιν δικι μου πλευρα.βεβαιοσ σιζιτουσαμε τισ εροτικεσ σχεσεισ που ειχαμε και βεβαια ηξερε η γυναικα του οτι ημασταν φιλοι αλλα τοτε που τον γνωρισα ηταν στα χωρισματα με την γυναικα του

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Τελικά ποιά ήταν η \"σπίθα\" που άναψε την \"φωτιά\" ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    Μη μασας να το παρεις το παλικαρι τωρα που ειναι και με δυο παιδια full extra δηλαδη. Θα εχεις και τα παιδια του και απο ολα. Θα τους πλαινεις θα τους ταιζεις θα τους ποτιζεις τι αλλο θες. Βρες κοπελα μου καποιον ελευθερο να μπλεκεις με χωρισμενο και με παιδια να γινει τιποτα με τα παιδια του και με την παρτη σου και να τα ακους εσυ μετα θες; Καλα θα ακους και τη γυναικα του τους γονεις σου το ξαδερφη σου σε στυλ χωροδια θα σε κανουν το κεφαλι καθε μερα χειροτερα και απο μπομπα ουισκι.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    11
    Η σπίθα που μας άναψε και τους δυο μας ειναι οτι είχα χωρίσει πρόσφατα ήμουν πολύ απογοητευμένη και κάναμε ακόμα πιο πολύ παρέα αποτι πριν. δεν ξέρω μπορεί μερικοί να με νομίζουν ότι είμαι καμιά πρόστυχια. Αφορμή πάντως δεν έψαχνα. Σε αυτό τον άνθρωπο νιώθω σιγούρια, ασφάλεια, τρυφερότητα πράμα που δεν είχα νιώσει με κάποιον άλλον. Μακάρι τα πράγματα να ήταν διαφορετικά, δεν κρύβω ότι βαθιά μέσα μου ότι αν το συνεχίσω θα πληγώσω ανθρώπους που αγαπώ αλλα ρε παιδιά δεν μπορείς όμως να ελενξεις την καρδιά σου. και αυτοί που το παίζουν σκληροί κάποια στιγμή την πατάνε.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1
    Πιστεύω, πως δεν υπάρχουν φιλίες στις μεταξύ άνδρα και γυναίκα. Πριν ζευγάρι και ξαφνικά φίλοι με την αλλαγή ενώς διακόπτη ??? ή είναι φίλος σου και δεν υπάρχει ερωτικό στοιχείο μεταξύ σας ή είναι ερωτικός σύντροφος. Από τη στιγμή που είσται ζευγάρι ή θα παραμείνεται ζευγάρι ή απλά αν σταματήσετε νομίζω πως το καλύτερο που έχετε να κάνετε θα είναι να πάψετε απλά να συναντιέστε να μιλάτε στο τηλέφωνο κτλ, κτλ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Πιστεύω ότι τα προβλήματα του φίλου σου δεν είναι τόσο μεγάλα.

    Οκ. Τα είχες με τον πρώτο ξάδερφό του. Και λοιπόν?

    Η διαφορά ηλικίας των 12 χρόνων είναι ανεκτή. Ακόμα και για τους γονείς σου.

    (Κανένας γονιός δεν θα δημιουργούσε πρόβλημα για 12 χρονάκια αν πίστευε ότι η κόρη του είναι ευτυχισμένη).

    Το δικό σου πρόβλημα είναι μάλλον μεγαλύτερο. Αν οι γονείς σου μάθουν ότι έχει δύο

    παιδιά μάλλον δεν θα τους δεν θα τους αρέσει...

    Θα σου έλεγα μια και νιώθεις τόσο ερωτευμένη, και περνάς τόσο τέλεια μαζί του, να

    εξακολουθήσεις να είσαι μαζί του, χωρίς να σκέφτεσαι αν αυτό που κάνεις είναι σωστό ή

    όχι. Οι γονείς δεν χρειάζεται να ξέρουν. ʼλλωστε είναι μία σχέση ενός και μόνου μήνα.

    ʼφησε, λοπόν, γλυκιά μου τη σχέση σας να δοκιμαστεί στο χρόνο, (ότι

    ταιριάζατε σαν φίλοι δεν σημαίνει ότι θα ταιριάζετε και σαν εραστές) και αν αντέξει στο

    χρόνο, άξίζει να προβληματιστείς αν πρέπει να πληγώσεις κάποιους για τον έρωτά σου.

    Απλά απόλαυσε το παρόν.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •