Μπερδεμενος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Greece
    Posts
    14

    Μπερδεμενος

    Καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα. Ειμαι νεος στο φορουμ, το βρηκα αρκετα ενδιαφερον μετα απο καποια πραγματα που διαβασα και ειπα να γραψω εδω το θεμα που με απασχολει.

    Αρχικα ειμαι 20 χρονων και δεν εχω κανει ακομα καποια σχεση. Ειμαι φοιτητης σε μεγαλη πολη της Ελλαδας.
    Καθημερινα γνωριζω συνεχεια ολο και καινουρια ατομα (αγορια-κοπελες) μεσω της σχολης μου και μεσω κοινης παρεας. Εχω αρκετες γνωριμιες, παρεες. Εμφανισιακα δεν ειμαι και κανενας Brad pitt, ειμαι κανονικος τυπος θα ελεγα, λιγο αδυνατος. Ειμαι αρκετα κοινωνικος επισης και ολοι με χαρακτηριζουν σαν καλο παιδι.

    Δεν ξερω τι συμβαινει με τις κοπελες σημερα και ειναι τοσο απαιτητικες. Θελουν καποιο αντρα να ειναι σαν Modelo στην εμφανιση, χωρις κανενα ελλατωμα, καποιον μπρατσα που κανει 20 χρονια γυμναστηριο, παντα μεγαλυτερο απο την ηλικια τους, καποιον με βαθιες τσεπες και παει λεγοντας. Κυνηγαω μιπως και βρω μια κοπελα της ηλικιας μου αλλα ολες κοιτανε τους 25αριδες +.... ετσι με αυτον τον τροπο εμεις στα 20 κοιταμε αυτες που ειναι 16-17 και αν κατσει κατι.

    Προσπαθω εδω και καιρο να κανω κατι με κοπελες της ηλικιας μου αλλα ολο αποτυνχανω. Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος η τι ακριβως φτεει.
    Μερικοι απο τους φιλους μου, λενε οτι πρεπει να χωνεσαι στεγνα κλπ δηλαδη απο την 1-2η φορα που θα βγεις με την κοπελα και οχι να το πηγαινεις αργα σαν χελωνα το θεμα λεγοντας τους ''Θελετε να βγουμε για καφε'', ''θελετε να παμε μια βολτα για ποτο κλπ να μιλησουμε'' και παει λεγοντας. ΕΙμαι τυπος που δεν μπορει να κανει βιαστικες κινησεις γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα γινει καπου η μαλακια και επισης δεν μπορεις απο την 1η στιγμη που θα γνωρισεις μια κοπελα να πιασεις να της μιλας αρκετα χυμα με ερωτικα υπονοουμενα.
    2-3 φορες μου δοθηκε η ευκαιρια να κανω κατι με κοπελες σε νυχτερινες εξοδους αλλα δεν καταφερα να τους πω οτι μου αρεσουν.
    Εχω προβλημα στον τροπο με τον οποιο πρεπει να της το εκφρασω αυτο...δεν ξερω πως ακριβως να της το πω κολλαω.

    Επισης για να κλεισω κατι αλλο το οποιο εχω παρατηρησει ειναι οτι καποιες κοπελες ισως με βλεπουν περισσοτερο φιλικα και οχι ερωτικα..και δεν ξερω τι μπορει να φτεει και πως να το αλλαξω αυτο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by RedSky View Post
    Δεν ξερω τι συμβαινει με τις κοπελες σημερα και ειναι τοσο απαιτητικες. Θελουν καποιο αντρα να ειναι σαν Modelo στην εμφανιση, χωρις κανενα ελλατωμα, καποιον μπρατσα που κανει 20 χρονια γυμναστηριο, παντα μεγαλυτερο απο την ηλικια τους, καποιον με βαθιες τσεπες και παει λεγοντας.
    Κυρίως το τελευταίο. Και κουασιμόδος να ήσουν αν οι τσέπες είναι βαθιές δεν θα είχες πρόβλημα. Θα είχες και την αυτοπεποίθηση να τις φέρεσε σαν να είναι πουτάνες κιόλας.

    Θα σου πω κάτι πάντως. Αν μπορούσα να αλλάξω κάτι στον εαυτό μου από μικρότερη ηλικία, όπως αναρρωτιέσαι κι εσύ, αυτό θα ήταν να μην είχα τόση ενασχόληση με τις γυναίκες αλλά περισσότερη ενασχόληση (και ικανότητα) με το πως να βγάλω λεφτά. Θα προτιμούσα δηλαδή να ήμουν φλώρος και Μπιλ Γκειτς, παρά χαμένος στην μετριότητα όπως τώρα (για το άλλο άκρο δεν το συζητώ αν και σε πολλές αρέσουν τα ζώα).
    Τώρα θα μου πεις είναι λίγο αληγορικό αυτό.. σωστά? Δηλαδή σαν να λέω ότι οι πλούσιοι είναι οι ********* και οι γυναίκες μόνο....

    άλλωστε δεν το ξέρεις το ανέκδοτο: Πως κάνει μια γυναίκα έναν άντρα εκατομυριούχο?

    ...












    ..τον γνωρίζει δισεκατομυριούχο
    Last edited by carrot; 05-05-2011 at 19:42.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    ωραια, λιγη υπομονη και θα ερθουν κι οι αλλοι του φορουμ να ξεσπαθωσουν για αλλη μια φορα στο ιδιο μηκος κυματος εναντιον των απανταχου θηλυκων, οποτε αυτο θα δωσει σε ολους σας μια αισθηση ενοτητας και "σωστοτητας", απο τις βασικες αναγκες του ανθρωπου να νιωθει οτι καπου ανηκει και εχουν τις ιδιες αποψεις, ετσι δημιουργουνται και οι υποκουλτουρες! Ετσι, θα ικανοποιηθει ο εγωισμος σας αφου θα ριξει το φταιξιμο αλλου, μονο που νομιζω δεν ηταν αυτο το ζητουμενο σας (η μηπως ηταν;). μαλλον επειδη το ξεχασαμε παλι, το ζητουμενο, αναμεσα στις φτυαριες, ειναι καταρχην να πλησιασετε (ή ακομα και αυτες να σας πλησιασουν) και κατα δευτερον να εχετε καποια γυναικα διπλα σας. Αλλα, εφοσον δεν εχετε συνειδηση του γιατι πιστευετε ο,τι πιστευετε και το πως επιδρα αυτο που πιστευετε, δε μπορειτε να δειτε οτι ακομα και σε αυτο το φορουμ αυτες οι συζητησεις αυτων των ανθρωπων με αυτες τις αποψεις ειναι γυναικοδιωχτικες.. Ακομα και οταν σε ενα φορουμ υποστηριξης λετε με αυτον τον "καταπληκτικο" τροπο πως θελετε να γνωρισετε γυναικες, (φανταστειτε δλδ τι μηνυματα μπορει να περνατε εξω), αυτο που προκαλειτε ειναι επιθετικοτητα (καλυτερη βεβαια απο την αδιαφορα που εισπραττετε εξω) και η γνωστη αντιδραση μακρια κι αλαργα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ξέρεις κάτι.. αυτοί που σας πηδάνε περισσότερο από τους υπόλοιπους σας λένε πουτάνες, πουτανίτσες σε μας τους υπολοίπους που όπως λες εισπράτουμε αδιαφοριά, και σας φέρονται σαν πουτάνες, οπότε μην τα λες σε μας (σε μένα).

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Επίσης το έχω σχεδόν βέβαια οι ελληνίδες του αύριο να είναι σαν τις σημερινές Ρωσίδες/ Ουκρανέζες/ Ρουμάνες κτλ. που γκαστρώνονται στην χώρα τους, παρατάνε το παιδί εκεί και πάνε μετά σε άλλες χώρες για να βγάλουν λεφτά... και δεν λέω ότι φταίνε μόνο οι κοπέλες σε αυτό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Ξέρεις κάτι.. αυτοί που σας πηδάνε περισσότερο από τους υπόλοιπους σας λένε πουτάνες, πουτανίτσες σε μας τους υπολοίπους που όπως λες εισπράτουμε αδιαφοριά, και σας φέρονται σαν πουτάνες, οπότε μην τα λες σε μας (σε μένα).
    καπου υπαρχουν κι αυτοι ομως που ουτε μας πηδανε και μας λενε πουτανες ουτε δεν μας πηδανε και μας λενε οτι κυνηγαμε τα λεφτα. Μονο αυτες οι δυο κατηγοριες ελληνων αντρων υπαρχουν;;; Καηκαμε αν ειναι ετσι. Τοτε ναι σαν τις Ρωσιδες θα γκαστρωνομαστε στο Ντουμπαι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    καπου υπαρχουν κι αυτοι ομως που ουτε μας πηδανε και μας λενε πουτανες ουτε δεν μας πηδανε και μας λενε οτι κυνηγαμε τα λεφτα. Μονο αυτες οι δυο κατηγοριες ελληνων αντρων υπαρχουν;;; Καηκαμε αν ειναι ετσι. Τοτε ναι σαν τις Ρωσιδες θα γκαστρωνομαστε στο Ντουμπαι.
    Πιστεύω ότι πολύ καλά λέω στον άνθρωπο πιο πάνω να μην το παίρνει τόσο σοβαρά το θέμα, να κοιτάξει δηλαδη να βγάλει τη σχολή του και κυρίως να βγάλει λεφτά.
    Ξέρεις αυτό βέβαια ισχυεί και για τους άντρες. Αυτοί που έχουν επιτυχία ψάχνουν για πλούσιες. ΄.Οχι επειδή μπορεί να νόμιζες ότι το βλέπω σεξιστικά :p
    Last edited by carrot; 05-05-2011 at 21:01.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Υπαρχει δλδ και τριτη κατηγορια αναμεικτη απο τις αλλες δυο, οι αντρες που μας πηδανε και δε μας λενε πουτανες αλλα προικοθηρες. Το διορθωσες. Παντου υπαρχουν και τα ασχημα, προτιμω να κοιταω τα καλα ομως, γιατι λενε πως κανεις παει εκει που κοιταει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Τα καλά παιδιά πληγώνονται και καταστρέφονται.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Γινε πιο αισιοδοξος. Αμα αλλαζουν οι σκεψεις αλλαζει και το συναισθημα και συνεπως και η συμπεριφορα μας, και ετσι ελκυουμε ομορφα πραγματα στη ζωη μας, γιατι αλλιως αντιδραμε σε ομορφα, ευχαριστα πραγματα και διαθεσεις, ειτε μεσα σε ενα επαγγελματικο περιβαλλον, ειτε σε ενα σχολικο, ειτε μες στην κοινωνια ολη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    εντομο θα με πιασει το φεμινιστικο μου και θα ξεσπασω πανω σου ακους εκει, απλα οι 20 αρες προτιμουν μεγαλυτερους γτ ειναι πιο ωριμοι οι αντρες ωριμαζουν στα 30 φευγα οχι οτι ισχυει για ολους αλλα για την μαζα κ μεις τι να κανουμε να ρισκαρουμε σε πιτσιρικια?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Γινε πιο αισιοδοξος. Αμα αλλαζουν οι σκεψεις αλλαζει και το συναισθημα και συνεπως και η συμπεριφορα μας, και ετσι ελκυουμε ομορφα πραγματα στη ζωη μας, γιατι αλλιως αντιδραμε σε ομορφα, ευχαριστα πραγματα και διαθεσεις, ειτε μεσα σε ενα επαγγελματικο περιβαλλον, ειτε σε ενα σχολικο, ειτε μες στην κοινωνια ολη.
    Εγώ οδεύω εδω και καιρό προς τα κάτω και η πορεία είναι μη αναστρέψιμη οπότε ότι και να μου πεις...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Εγώ οδεύω εδω και καιρό προς τα κάτω και η πορεία είναι μη αναστρέψιμη οπότε ότι και να μου πεις...


    Γιατι? τι αλλαξε? εκτος απο το τελος της σχεσης που ειχες?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    εντομο θα με πιασει το φεμινιστικο μου και θα ξεσπασω πανω σου ακους εκει, απλα οι 20 αρες προτιμουν μεγαλυτερους γτ ειναι πιο ωριμοι οι αντρες ωριμαζουν στα 30 φευγα οχι οτι ισχυει για ολους αλλα για την μαζα κ μεις τι να κανουμε να ρισκαρουμε σε πιτσιρικια?
    Δεν είμαι εικοσάχρονος, βιολογικά, αλλά νοητικά είμαι μπέμπης. Δεν πρόκειτε να παντρευτώ ποτέ εγώ κοπελιά, τα τελευταία χρόνια είμαι μόνος, όλοι οι γνωστοί άρχισαν να παντρευονται η έστω να έχουν μια γυναίκα πλάι τους και κάτι σταθερό και εγώ είμαι μια πλήρης γενετική αποτυχία. Είμαι ο λόγος που όταν μπαίνω εδώ είναι όλοι οι υπόλοιποι καλά επειδή διαβάζουν για τα χάλια μου. Οπότε άστο καλύτερα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    εγω λεω πως ολοι εχουν ενα ταιρι κ ισως το βρεις καποια στιγμη και γτ μιλας για γενετικη αποτυχια θες να πεις εισαι τοσο ασχημος που δεν σ πλησιαζει γυναικα?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-12-2010, 22:39
  2. Μπερδεμενος!2 χρονια μετα....
    By tHe_V1rus in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 24-05-2010, 01:28
  3. μπερδεμενος
    By xaliaola in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 26
    Last Post: 02-05-2010, 00:47
  4. Μπερδεμενος με τα φαρμακα...
    By nikos27 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 12-12-2009, 20:37
  5. Ειμαι μπερδεμενος.
    By pickles in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 25-10-2009, 22:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •