Εχει μπει κανεις ψυχιατρειο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    Εχει μπει κανεις ψυχιατρειο

    Εγω νιωθω πολυ πιο υποτονικος απο τοτε που βγηκα.Δεν εχω ορεξη για πολλα.Παλια εβλεπα ταινιες κλπ και τωρα ουτε ενα cd με ποιηματα δεν εχω ορεξη να ακουσω εξου για ταινιες που βλεπω 1 -2 και με τα λεω ποιος βλεπει κι αλλη.Μην ξεχναμε πως οι παρενεργειες χαπιων γενικα ειναι ο 4ος λογος θανατου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Τι ειναι το τελικο σταδιο της ψυχωσης?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    Να ακους φωνες να βλεπεις ψευδαισισεις και να νομιζεις πως σε κυνηγαν οπου και να πας.Εγω εφτασα αλλα ψευδαισισεις δεν εβλεπα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    .Μην ξεχναμε πως οι παρενεργειες χαπιων γενικα ειναι ο 4ος λογος θανατου

    μπορεις να δωσεις πληροφοριες ,απο ποια πηγη,λινκ,κλπ
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by lost body View Post
    Να ακους φωνες να βλεπεις ψευδαισισεις και να νομιζεις πως σε κυνηγαν οπου και να πας.Εγω εφτασα αλλα ψευδαισισεις δεν εβλεπα.
    Αυτα ειναι συμπτωματα κ συμβαινουν ετσι κ αλλοιως στην οξεια φαση της ψυχωσης κ ειναι απαραιτητα για να διαγνωσθει.
    Ελα ρε λοστ τι λες τωρα? κ πως χωρις ψευδαισθησεις σε βαλανε στους ψυχωτικους? ειχες διαστρεβλωση της πραγματικοτητας?
    Αλλα εδω που τα λεμε μπορει να τη προλαβες τη ψυχωση πριν φτασει στο φορτε της ,που εσυ ονομαζεις τελικο σταδιο!
    Αληθεια ποσο καιρο ησουν με αυτα τα συμπτωματα που αναφερεις ?
    Καλα, δεν ειχες εχεις καθολου ψευδαισθησεις?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    στο ψυχιατρειο τι κανατε αν επιτρεπεται?

    μπορεις να μας πεις καποια ιστορια???? pls
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    οχι φωνες ακουγα ψευδαισισεις δεν ειχα.Ειμουν γυρω στους 7 μηνες ετσι στην αγγλια.Εφαγα τα ματια να βρω την πυγη που σου ειπα για το 4ο λογο θανατου αλλα δεν βρηκα sorryΕτσι διαβασα σ ενα e-book παντως

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    Ειχε ομαδικες συνεδρειες βελτιωση της προσωοπικοτητας εγω καθησα μονο 23 μερες.Σε παρακολουθουν 24 ωρες το 24ωρο παντως

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μπορεις να πεις ιστοριες που ακουσες για αλλους?

    τι σου λεγανε εσενα?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    Μια εβλεπε σαταναδες αλλη ειχε κανει αποπειρα μετα την γεννηση μωρου.Αλλος ειχε επισκεφτει 10 ψυχιτρειαΕμενα ηταν για ελαφρυες περιπτωσεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εισαι απο την κυπρο?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    οχι ρε πως σου ρθε αυτο?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by lost body View Post
    οχι φωνες ακουγα ψευδαισισεις δεν ειχα.Ειμουν γυρω στους 7 μηνες ετσι στην αγγλια.Εφαγα τα ματια να βρω την πυγη που σου ειπα για το 4ο λογο θανατου αλλα δεν βρηκα sorryΕτσι διαβασα σ ενα e-book παντως


    οκ ,σορρυ που εψαχνες τοση ωρα ,αλλα θαταν πολυ ενδιαφερον ,να το δω κ απο εγκυρες πηγες.
    Τις ειχες κ εσυ τις φωνουλες σου! ταλαιπωρηθηκες κ φοβηθηκες ,ε?ηθελες να το σταματησεις οταν συνεβαινε η ουτε καν σου περνουσε τετοια ιδεα απο το μυαλο?
    Παντως η ψυχωση παρανοικου τυπου ,εχει τις καλυτερες προβλεψεις για αποκατασταση.
    Εμεινα κ εγω σχεδον δυο μηνες σε ιδιωτικη κλινικη κ νομιζω οτι μετα απο ενα χρονο ξεπερασα το σοκ του εγκλεισμου μου ,παρολο που φροντισανε να το κανουνε πολυ ηπια,οταν βγηκα απο τη κλινικη ειχαν αυξηθει οι παρανοικες ιδεες μου,ομως δεν ειχα εμφανη συμπτωματα λογω φαρμακων.
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Δεν εχω μπει και δεν νομιζω να χρειαζομαι να μπω προς το παρον.Αλλα αν εμπενα δεν θα ηθελα να ξαναβγω γιατι θα ντρεπομουν.Αυτο π εχω σε μενα δεν ειναι ορατο και αν εμπενα θα σημαινε οτι θα το μαθεναν ολοι οι γνωστοι μου και θα ντρεπομουν τρομερα.:)
    Προσωπικα νομιζω οτι αν εμπενα και κοιμομουν ηρεμα μερικα βραδια και ηρεμουσα με φαρμακα και βαρια ηρεμηστικα θα μου εκανε καλο.Αλλα δεν θα γινει ποτε κατι τετοια δεδομενου οτι δεν ειμαι σε σοβαρη κατασταση.:cool:

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εχω νοσηλευετει σε ψυχιατρικη κλινικη δημοσιου νοσοκομειου στα 17 μου...οχι με ψυχωση αλλα με νευρικη ανορεξια....νομιζω το εχω αναφερει αρκετες φορες.....εμεινα 2 μηνες που ηταν οι πιο απαισιοι της ζωης μου.....Το τι ειδα κ βιωσα εκει μεσα ηταν σοκαριστικο κ δεν εχω καταφερει να ξεπερασω τον εγκλεισμο μου....ωρες ωρες σκεφτομαι τι τραβουσα εκει μεσα, τι υπεστησα χωρις να φταιω, ημουν κ πιο αβουλη τοτε, κ μου ρχεται απ τη μια να βαλω τα κλαματα κ απ την αλλη να παω τωρα που μεγαλωσα κ ειμαι πολυ πιο δυναμικη κ τσαμπουκας κ να τους ξεχεσω....αλλα δεν ξερω αν θα το κανω γιατι ωρες ωρες που το σκεφτομαι την βρισκω λιγακι παοδαριωδη τετοια αντιδραση......δεν εχω ντραπει για αυτο που μου συνεβη (τον εγκλεισμο δηλαδη) σχετικα με γνωστους κ φιλους κτλ αλλωστε ερχοντουσαν κ με βλεπανε κ καθε μερα 5-8 ειχαμε επισκεπτηριο κ μπορουσαμε με συνοδεια ενηλικου να βγουμε εξω.....το θεμα ειναι οτι με τον εαυτο μου δεν το εχω ξεπερασει κ με ποναει......κ ποτε δεν θα μπορεσω να συγχωρησω κ να δικαιολογησω την ΑΠΑΝΘΡΩΠΗ συμπεριφορα των γιατρων κ νοσηλευτων εκει μεσα προς εμενα κ τις αλλες κοπελες.....βγαζαν τα απωθημενα τους εκει που μπορουσαν.....δεν σε αντιμετωπιζαν ως ατομο αλλα περισσοτερο ως ζωο....ενδεικτικα να αναφερω οτι κ ξυλο εφαγα, κ ενεσεις στα καλα καθουμενα, κ απομονοτηριο με βαλανε με εσωτερικη καμερα παρακολουθησης θαρρεις κ ειμαστε σε φυλακες της cia...κ αντιψυχωτικα μου δινανε...(επειδη προκαλουν αυξηση βαρους..)

    με εχουν πιασει τα νευρα κ τα κλαματα τωρα που τα γραφω αλλα δεν πειραζει θελω να ξεσκασω....δεν ξερω αν θα καταφερω ποτε να ξεπερασω κατι τετοιο....κ ημουν μολις 17 κ πολυ ευαισθητο κ αβουλο κ "καλο" κοριτσακι...μετα απ τα 18 αρχισα να αγριευω κ να ξεσπαθωνω...τετοια συμπεριφορα δεν την αξιζα......δεν θα θελα να ξαναζησω τετοια εμπειρια κ δεν το ευχομαι σε κανεναν........:(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εχει παρει κανεις minitran ?
    By Night in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 24-10-2014, 20:14
  2. Εχει ποτε συνερθει κανεις...
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 49
    Last Post: 17-10-2010, 14:43
  3. Εχει παρει κανεις dumyrox 100 ?
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 30-01-2010, 11:33
  4. Εχει πεθανει κανεις απο αντικαθ/κα?
    By maria... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 14-02-2009, 21:48
  5. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΠΝΙΑ ΑΠΟΨΕ?
    By Dimitra23 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 6
    Last Post: 16-06-2008, 23:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •