ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΣΗ - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 271 to 284 of 284
  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by claire View Post
    purple rain σε βλέπω σε μια δεκαετία να βάζεις θέμα στο φόρουμ "30χρονος παρθένος, help!"
    Με τίποτα.Καταρχας,γιατί κολλάτε σαυτό γαμώτη μου?Εδω ούτε εγω δεν ασχολουμαι μαυτο!!!!

    Μαρέσει που συνδυασες το nickname μου με αυτο της rainandwind,το αποτελεσμα ειναι ωραίο!

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Αν βάλεις μια μωβ μαριονέτα να την δέρνει η βροχή και το αγιάζι δεν ξέρω πόσο ωραίο θα είναι μετά.... Θυμίζει σκηνικό θρίλερ.... lolololol

  3. #273
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by PurplePuppet(male) View Post
    Με τίποτα.Καταρχας,γιατί κολλάτε σαυτό γαμώτη μου?Εδω ούτε εγω δεν ασχολουμαι μαυτο!!!!

    Μαρέσει που συνδυασες το nickname μου με αυτο της rainandwind,το αποτελεσμα ειναι ωραίο!

    ναι, βέβαια δεν έκανα αυτό. αλλά τεσπά. όπως υποπτευόμουν δεν έχεις και πολλές μουσικές γνώσεις!

  4. #274
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by claire View Post
    ναι, βέβαια δεν έκανα αυτό. αλλά τεσπά. όπως υποπτευόμουν δεν έχεις και πολλές μουσικές γνώσεις!
    Ενω εσυ έχεις Planet claire?

  5. #275
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by Militon View Post
    Δεν μου αρέσει αυτό που κάνεις:

    συμβιβασμός ο : 1.εξομάλυνση ή άρση των διαφορών που χωρίζουν δύο άτομα ή δύο ομάδες ατόμων, με αμοιβαίες υποχωρήσεις: Έκανε ένα συμβιβασμό και δέχτηκε να του παραχωρήσει το σπίτι, για ορισμένο όμως διάστημα. Δείχνει διάθεση συμβιβασμού. Δε δέχτηκε να γίνει ~ και κατέφυγε στο δικαστήριο. Ήρθε σε συμβιβασμό με την εφορία και πέτυχε τη μείωση του φόρου. || Δικαστικός ~, δικονομική ενέργεια με την οποία επιτυγχάνεται ο διακανονισμός μιας αστικής, εμπορικής ή άλλης διαφοράς. 2. παραίτηση από θεμιτές διεκδικήσεις ή υποχώ ρηση από ηθικές αρχές για προσωπικό όφελος: Δεν έκανε ποτέ συμβιβασμούς στη ζωή του.

    συμφωνία η : 1α.κατάσταση που είναι αποτέλεσμα της ταυτότητας απόψεων και αντιλήψεων δύο ή περισσότερων ατόμων. ANT διαφωνία1: Yπάρχει απόλυτη ~ των μελών της εταιρείας για την τακτική που πρέπει να ακολουθήσουν. Είναι δύσκολο να υπάρχει ~ σε δύο τόσο διαφορετικούς χαρακτήρες. β. ταυτότητα ή αντιστοιχία ανάμεσα σε δύο ή σε περισσότερες ενέργειες ή απόψεις που προέρχονται από το ίδιο ή από διαφορετικά πρόσωπα. ANT ασυμφωνία: ~ μεταξύ θεωρίας και πράξης. Δεν υπάρχει ~ ανάμεσα στην πρώτη και στη δεύτερη κατάθεση του μάρτυρα. Οι πράξεις του δε βρίσκονται σε ~ με τις ιδέες του, βρίσκονται σε αντίθεση. ~ χαρακτήρων. || (γραμμ.) ~ των όρων της προτάσεως, κατά την οποία τα κλιτά μέρη της βρίσκονται σε σχέση μεταξύ τους ως προς το πρόσωπο, το γένος, τον αριθμό και την πτώση. ~ χρόνων, η αντιστοιχία των χρόνων της εξαρτημένης πρότασης σε σχέση με την κύρια. 2α. πράξη με την οποία δύο ή περισσότερα πρόσωπα δέχονται να ρυθμίσουν ένα ζήτημα που αφορά τις μεταξύ τους σχέσεις: Προφορική / γραπτή ~. Kάναμε ~ να με πληρώσει τοις μετρητοίς. Yπογράφω / κλείνω / αθετώ / παραβιάζω / χαλάω μια ~. Kαταλήγω σε ~. Έρχομαι σε ~ με κπ. || συνεννόηση (με κάποιους όρους), που αφορά προσωπικές, καθημερινές σχέσεις: Kάναμε τη ~, πρώτα να διαβάσεις και μετά να παίξεις. || (έκφρ.) με τη ~ να / ότι…, με τον όρο, με την προϋπόθεση: Θα αναλάβω τη δουλειά με τη ~ ότι θα πληρωθώ προκαταβολικά. Θα σε περιμένω με τη ~ ότι δε θα αργήσεις. β1. στο διεθνές δίκαιο, συνθήκη μεταξύ κρατών που κανονίζει ζητήματα δευτερεύουσας συνήθ. σημασίας: Σύναψη / ανανέωση / κατάργηση συμφωνίας. β2. το έγγραφο όπου διατυπώνεται η παραπάνω συμφωνία: Yπογραφή συμφωνίας. || (έκφρ.) συμφωνία κυρίων, που συνάπτεται και εφαρμόζεται χωρίς να ακολουθηθούν οι συνηθισμένες και συνήθ. χρονοβόρες διαδικασίες που προβλέπονται, και με επέκταση, συμφωνία κυρίως προφορική που στηρίζεται στην καλή πίστη των συναλλασσομένων. 3. αρμονία: ~ χρωμάτων / ήχων. || στην αρχαία ελληνική μουσική, η συνήχηση δύο φθόγγων που παράγει έναν ευχάριστο ήχο. ANT διαφωνία2α.

    Δεν έπρεπε να απαντήσω έτσι αλλά μου την δίνουν οι φράσεις "αν ξερεις ελληνικα"... Οποιαδήποτε αντίρρηση είναι ευπρόσδεκτη
    και δεν καταλαβα, γραφει πουθενα συμφωνια συνωνυμο συμβιβασμος; Το ξεχασε να το προσθεσει αυτο ο μπαμπινιωτης; Εσυ διαβαζεις την περιγραφη και σου φαινονται ιδια δλδ; Εμενα οχι.

  6. #276
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    συμβιβασμός ο : 1.εξομάλυνση ή άρση των διαφορών που χωρίζουν δύο άτομα ή δύο ομάδες ατόμων, με αμοιβαίες υποχωρήσεις (αυτό που αποκάλεσες συμφωνία δλδ) και

    συμφωνία η : . πράξη με την οποία δύο ή περισσότερα πρόσωπα δέχονται να ρυθμίσουν ένα ζήτημα που αφορά τις μεταξύ τους σχέσεις

  7. #277
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Τέσπα ότι και να πεις έχω δικιο γιατι είμαι άντρας... STOP (εννοείτε ότι αστειεύομαι)

  8. #278
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Εγω βλεπω πρωτο πρωτο στη συμφωνια στην ερμηνεια που εσυ παρεθεσες να λεει "1α.κατάσταση που είναι αποτέλεσμα της ταυτότητας απόψεων και αντιλήψεων δύο ή περισσότερων ατόμων." και στο συμβιβασμο "1.εξομάλυνση ή άρση των διαφορών που χωρίζουν δύο άτομα ή δύο ομάδες ατόμων, με αμοιβαίες υποχωρήσεις", πραγμα που σημαινει οτι στην πρωτη περιπτωση εχουμε ταυτιση αποψεων, και στη δευτερη διαφορές.

  9. #279
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Δεν νομίζω ότι το 1α του ενός αντιστοιχεί στο 1α του άλλου. Συμφωνία είναι γενικότερα η ταυτιση, η συναψη συμφωνίας όμως όχι... Μπορείς να βρεις κάποιον με τον οποίο να ταυτίζεσαι πλήρως;

  10. #280
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Οι απαντήσεις μου ταιριάζουν απόλυτα με τον τίτλο του topic! lololololol

  11. #281
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Παστελι View Post
    βλακες βλακες και τσουτσουνοπεκτες χααχαχ.:p
    αυτος ο χαρακτηρισμος παντως, ως...τσουτσουνοπεκτης....πολ� � μ αρεσε :)

  12. #282
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    λυ μου αρεσε

    (κατι εγινε κ μου το εκοψε το προηγουμενο μηνυμα, κ το συνεχιζω εδω...
    κ συγχωρεστε με, αλλα νομιζω εχετε ξαναπει για αυτο το προβλημα, αλλα ειμαι -σχετικα- καινουργιος...
    κ -ξανα-συγχωρεστε με για τα offtopic...απλως ειναι λογω θεματος παστελι...)

  13. #283
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Nαι το ξερω ποσω πολυ θες να με φας :P

  14. #284
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    21
    ΑΠΙΣΤΙΑ: ΕΝΟΧΗ Η ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ? ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑς

    Καλημέρα σε όλους,
    είμαι παντρεμένη 1 χρόνο και με τον αντρα μου είμαστε μαζί 5χρόνια.Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα. Μετά από προσπάθεια 1 χρόνου για να αποκτήσουμε παιδί, δεν τα έχουμε καταφέρει, αποφασίσαμε να ηρεμήσουμε για λίγο και βλέπουμε. Μετά λοιπόν την τελευταία προσπάθεια εκείνος άρχισε να απομακρύνεται από εμένα, να βγαίνει έξω κάθε βραδύ, να μου λέει ψέματα για το με ποιον είναι και να απομακρύνεται ερωτικά από μένα με διάφορες δικαιολογίες (είμαι κουρασμένος, μύρίζεις τσιγάρο κ.α).Δεν ερχόταν στο σπίτι από τη δουλειά τα μεσημέρια και το βραδύ αργούσε. Εγώ άρχισα ναα πέφτω σε μια ήπια μορφή κατάθλιψης με αποτέλεσμα να αρχίζω να γκρινιάζω για το που πάει και τι κάνει, με ποιον βγαίνει κ.α τέτοια ωραία.Αρχισα να υποψιάζομαι για την πιθανότητα απιστίας.Το μόνο που ήθελα ήταν να είναι δίπλα μου και του το είπα σε κάποια φάση.
    Κάποια στιγμή ανακάλυψα ένα προφυλακτικό που δεν ήταν δικό μου. Κρυμένο στο τσαντάκι του(κατά λάθος). Δεν του είπα οτι το βρήκα, απλά του είπα οτι αν δεν θέλει να είναι πλέον μαζί μου μπορεί να φύγει. Εκείνος φυσικά δεν πιστεύει οτι το εννοώ και το μονο που τον νοιάζει είναι ότι γκρινιάζω, αυτό καταλαβαίνει.
    Συγγνώμη αν σας κούρασα, αλλά προσπάθψ να βρω το κουράγιο να μαζέψω τα κομμάτια μου και να φύγω,αλλά δεν θέλω να με περνάει για ηλίθια.
    Πέριμένω τις απόψεις σας.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819

Similar Threads

  1. μικροτεροι αντρες
    By justme in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 05-09-2010, 01:17
  2. αντρες?ουστ!
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 104
    Last Post: 19-08-2010, 11:42
  3. Γυναίκες και άντρες
    By Oneiroplasmenos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 08-06-2010, 07:35
  4. τι θςλουν οι αντρες απο μας!ελεος!
    By sunset in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 98
    Last Post: 05-09-2009, 10:17
  5. Προς άντρες
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 02-01-2008, 11:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •