8 μήνες μετά... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 96
  1. #16
    βλεπω οτι ειναι ανάγκη, γιατι η πλειοψηφια των ανθρωπων έχει/είχε σχεση κάποια στιγμη...
    αυτο μου το επαναφερει, οι εικονες στο περιβαλλον μου με ζευγαρια σε σχεση...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Οκ, τότε όμως γιατί να σε απασχολεί τόσο ώστε να σκέφτεσαι ότι ''έχεις πρόβλημα''; Αν είναι να έρθει θα έρθει, αυτό ισχύει για όλους μας άλλωστε, μέχρι τότε όμως γιατί να προβληματίζεσαι τόσο; Αν σε καλύπτουν οι φιλικές σχέσεις, πχ, οκ, δεν έχουμε όλοι τις ίδιες συναισθηματικές ανάγκες.

  3. #18
    εμενα δε με απασχολει, για την ωρα ζουσα και ζω χωρις αυτο...
    αλλά οταν βλεπεις συνομιληκους να επιζητουν και τη συναισθηματική και τη σωματική ένωση κι εσυ να μην εισαι σαν κι αυτους, ολο αυτο σε επηρεαζει και σε προβληματιζει...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Quote Originally Posted by isotiriatispsixis View Post
    βλεπω οτι ειναι ανάγκη, γιατι η πλειοψηφια των ανθρωπων έχει/είχε σχεση κάποια στιγμη...
    αυτο μου το επαναφερει, οι εικονες στο περιβαλλον μου με ζευγαρια σε σχεση...
    Και όλος ο κόσμος να έχει κάτι εκτός από εσένα, από τη στιγμή που δεν αισθάνεσαι μια ανάγκη, δεν είναι δική σου. Εκτός αν το αισθάνεσαι σαν κοινωνική ανάγκη, αλλά τότε ακόμα και να προσπαθήσεις να την ικανοποιήσεις δε θα πετύχει εφόσον θα το κάνεις μόνο για τους άλλους και δε θα το αισθάνεσαι. Δε θα λύσεις δηλαδή κάτι.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Quote Originally Posted by isotiriatispsixis View Post
    εμενα δε με απασχολει, για την ωρα ζουσα και ζω χωρις αυτο...
    αλλά οταν βλεπεις συνομιληκους να επιζητουν και τη συναισθηματική και τη σωματική ένωση κι εσυ να μην εισαι σαν κι αυτους, ολο αυτο σε επηρεαζει και σε προβληματιζει...
    Θα σου πρότεινα να μη σε στεναχωρεί, πάντως. Ούτως ή άλλως δε θα λειτουργήσει αν δεν το αισθάνεσαι.

  6. #21
    Ναι δεν εχεις αδικο...
    Αλλά οταν σε ρωτανε ολοι 'τί λεει, καμια σχεση;'
    Και τους λεω 'οχι,τπτ'...
    'μα γιατι',
    'μα γιατι δε θέλω', όλοι παραξενευονται, μα όλοι!!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Δε χρειάζεται να λες ''δε θέλω'', μπορείς να λες ''αν είναι να έρθει θα είστε οι πρώτοι που θα το μάθετε'' :-ΡΡ
    Σοβαρά τώρα, μπορείς ν λες κάτι σαν:''δεν έτυχε κάτι που να μου κάνει κλικ'', που είναι και η αλήθεια άλλωστε. (Σε βλέπω να μπαίνεις σε κανένα δίμηνο και να μας ρωτάς για τα συναισθηματικά σου :-Ρ)

  8. #23
    τις πιο πολλες φορες λεω αυτό με το κλικ είναι η αλήθεια, στους λιγοτερο γνωστους...
    στους αλλους λεω την αληθεια, δεν θελω...ε αμα ηθελα θα το κηνυγουσα!
    λες να μπαινω γι αυτό το ερώτημα;
    παντως εχουν περασει ηδη 8 μηνες και παραμενο σταθερος στα ερωτηματικα μου με απασχολουν!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Πάντως από αυτά που λες σε αυτό εδώ το νήμα, μου κάνει λίγο σε κάτι καταπιεσμένο αυτό που είπες πριν ότι μερικές φορές νιώθεις μέχρι και απέχθεια για την όλη ιδέα. Απέχθεια απέναντι σε τι; Στην προοπτική μιας σχέσης, ή στο γεγονός ότι πιέζεσαι ίσως για κάτι που δεν αισθάνεσαι την ανάγκη να κάνεις; Αν είναι το πρώτο, φαίνεται να έχει βάθος το πράγμα από κάτω, γι'αυτό ίσως να βοηθούσε να φαντάζεσαι τον εαυτό σου σε σχέση με κάποιον, για το μέλλον, σαν μια πιθανότητα, σε χαλαρό βαθμό, για να δεις αν και τι άγχος μπορεί να σου προκαλεί αυτό.

  10. #25
    απεχθεια απεναντι στην ερωτικη πραξη...
    δεν εχω δει ποτε ταινια αισθησιακου περιεχομενου (sic) γιατι ολο αυτο το θεαμα με αηδιαζει...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    ...Ψάξ'το λίγο με κάποιον ψυχολόγο... Ίσως αυτό να ευθύνεται εν τέλει, μου κάνει νόημα έτσι. Σε φοβίζει τόσο(όχι απαραίτητα συνειδητά) και το ότι είναι ''αναγκαστική'' συνέπεια της συναισθηματικής σχέσης με κάποιον σε φέρνει στο ''καλύτερα να μου λείπει το πακέτο''

  12. #27
    ξεκινησα να το ψαχνω, αλλα σταματησα καποια στιγμη.
    δεν ηξερα αν επρεπε τοτε να συνεχισω να το ψαχνω, ή άδικα το προσπαθούσα αφού ουτως ή άλλως κάποια στιγμη μπορεί να μου προέκυπτε

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Η ερωτική πράξη δεν είναι απαραίτητα κάτι βίαιο ή ζωώδες, άλλο αν προβάλλεται αρκετά συχνά με τέτοιον τρόπο. Δεν ξέρω τι προσλαμβάνουσες έχεις σχετικά με αυτό το θέμα. (Όσο για τις ταινίες αισθησιακού περιεχομένου έχουν τόση σχέση με το σεξ όση εγώ με τη Λάρα Κρόφτ :-Ρ ) Η ερωτική πράξη δεν είναι κάτι χυδαίο ή βρώμικο, αλλά κάτι τρυφερό, τουλάχιστον για όσους το προτιμούν έτσι, και είναι πολλοί :-) Αξίζει να το ψάξεις λίγο παραπάνω και να το δεις σαν ένα γενικότερο ψάξιμο του εαυτού σου και των ορίων σου.

  14. #29
    Ποτε δεν πιστεψα οτι είναι το σεξ ζωωδες ή βίαιο..
    Αλλά εμένα όλη αυτή η σαρκική επαφή δεν με συγκινεί...
    Παρ'όλα αυτά θα κρατήσω με ιδιαίτερη προσοχή όσα λες περί ορίων και αναζήτησης, αν και είμαι σε αυτή την αναζήτηση αισίως 2μιση χρόνια!!!
    Σε μια ευρύτερη αναζήτηση περι σεξουαλικής ταυτότητας και ερωτισμού...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Ίσως να μην το πιστεύεις συνειδητά, όμως για ποιον άλλο λόγο να σου προκαλεί απέχθεια κάτι το οποίο δε γνωρίζεις από προσωπική εμπειρία; Ψάξε λίγο τα πρώιμα ακούσματά σου σχετικά με αυτό, τις απόψεις των σημαντικών άλλων της παιδικής σου ηλικίας (γονείς κτλ), ή κάποιο άκουσμα που μπορεί να έχεις απωθήσει. Καλές αναζητήσεις σου εύχομαι, με προσοχή :-)

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. xanax zolotrin υποτροπη μετα απο 5 μηνες
    By quorhon in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 26-10-2010, 03:22
  2. ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΗΝΕΣ.....ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΑΛΕΥΩ
    By RainAndWind in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 01-07-2010, 14:00
  3. σε 2 μηνες το χαος
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 03-08-2009, 09:15
  4. 8 μήνες κατάθλιψη
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-06-2009, 12:26
  5. 2 πολιτιμους μηνες ζωης,τι θα εκανες εσυ?
    By alien in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 11-07-2007, 16:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •