αδιέξοδο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Ποσες φορες απορω γιατι εγω δε μπορω να τα πω ουτε το μισο τοσο καλα οσο η ρειν και αλλοι απο εδω μεσα!!

    +1000000 στη ρειν.

    Πρεπει να παω σε λογοπεδικο

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    28
    είναι δυναμική προσωπικότητα και αυτό το ξέρω καλά. Επίσης αυτός ο θαυμασμός ήρθε τα τελευταία χρόνια γιατι τώρα είδα τον κόσμο και κατάλαβα κάποια πράγματα, μικρότερη ήθελα να ήμουν το αντίθετο από εκείνη και γενικά δεν επεξεργαζόμουν καν τα λεγόμενα τους, απ την αρχη ηξερα οτι θα λειτουργήσω αντίθετα.Τώρα μουτζώνω τον εαυτό μου και μέσα μου τους ρίχνω ευθύνες που δεν ήταν πιο απόλυτοι. Αν και ξερω καλα πως οι μονοι υπευθυνοι για τη ζωη μας κ τις επιλογές μας είμαστε αποκλυστικά εμείς , απλά καποιοι επηρεάζονατι λιγότερο κάποιοι περισσότερο. Αλλά οκ, αυτές είναι οι αιτίες??? τωρα τι κανω??? πως θα αλλάξω? πως??? Με τον άνθρωπο που χώρισα τωρα , δεν το ήθελα αλλά ηταν η μονη λυση...είχε τεντωθεί το σχοινί. Με πόνεσε που τον έχασα και πρώτη φορα νιώθω τόσο έντονο το μίσος για αυτό που είμαι. ΜΕ ΜΙΣΩ ,συνήθως απλά δε με ένοιαζα. ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ? Καποιες φορές για να δικαιολογηθώ σκέφτομαι πως αν ήθελε αυτή τη σχέση πραγματικά θα προσπαθούσε να βρει το κουμπί μου,θα προσπαθούσε να με κάνει να ανοιχτώ. φφφ.... απλά δικαιολογίες. Κλαιω....όταν μένω μόνη κλαιω.... όπως κ τώρα. Κλαίω για τη ζωή μου χρόνια τωρα, κλαίω για τον ανθρωπο που αγαπώ και τον έχασα χωρις να με έχει γνωρίσει πραγματικά, κλαιω για τις μερες που θα ερθουν και γω θα μαι πάλι η ίδια. Μπορεί κάποιος να μου πει πως πρέπει να κινηθώ . Αυτο με τις θετικες σκέψεις θα το προσπαθήσω , αλλά πάντα έρχονται στιγμές που βυθίζομαι. Αγαπημένος στίχος από τραγουδι που με εχει σημαδέψει...ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΜΕΣΑ, ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by mirtw View Post
    είναι δυναμική προσωπικότητα και αυτό το ξέρω καλά. Επίσης αυτός ο θαυμασμός ήρθε τα τελευταία χρόνια γιατι τώρα είδα τον κόσμο και κατάλαβα κάποια πράγματα, μικρότερη ήθελα να ήμουν το αντίθετο από εκείνη και γενικά δεν επεξεργαζόμουν καν τα λεγόμενα τους, απ την αρχη ηξερα οτι θα λειτουργήσω αντίθετα.Τώρα μουτζώνω τον εαυτό μου και μέσα μου τους ρίχνω ευθύνες που δεν ήταν πιο απόλυτοι. Αν και ξερω καλα πως οι μονοι υπευθυνοι για τη ζωη μας κ τις επιλογές μας είμαστε αποκλυστικά εμείς , απλά καποιοι επηρεάζονατι λιγότερο κάποιοι περισσότερο. Αλλά οκ, αυτές είναι οι αιτίες??? τωρα τι κανω??? πως θα αλλάξω? πως??? Με τον άνθρωπο που χώρισα τωρα , δεν το ήθελα αλλά ηταν η μονη λυση...είχε τεντωθεί το σχοινί. Με πόνεσε που τον έχασα και πρώτη φορα νιώθω τόσο έντονο το μίσος για αυτό που είμαι. ΜΕ ΜΙΣΩ ,συνήθως απλά δε με ένοιαζα. ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ? Καποιες φορές για να δικαιολογηθώ σκέφτομαι πως αν ήθελε αυτή τη σχέση πραγματικά θα προσπαθούσε να βρει το κουμπί μου,θα προσπαθούσε να με κάνει να ανοιχτώ. φφφ.... απλά δικαιολογίες. Κλαιω....όταν μένω μόνη κλαιω.... όπως κ τώρα. Κλαίω για τη ζωή μου χρόνια τωρα, κλαίω για τον ανθρωπο που αγαπώ και τον έχασα χωρις να με έχει γνωρίσει πραγματικά, κλαιω για τις μερες που θα ερθουν και γω θα μαι πάλι η ίδια. Μπορεί κάποιος να μου πει πως πρέπει να κινηθώ . Αυτο με τις θετικες σκέψεις θα το προσπαθήσω , αλλά πάντα έρχονται στιγμές που βυθίζομαι. Αγαπημένος στίχος από τραγουδι που με εχει σημαδέψει...ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΜΕΣΑ, ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ
    Ευτυχως δεν εισαι τοσο ξεχασιαρα ομως αν εχεις καταλαβει οτι καπου ξεχαστηκες μεσα σου! οποτε μπορεις να σε ανακαλυψεις! Μεσα απο τις σχεσεις μας ανακαλυπτουμε προβληματικα μας σημεια αρα μπορουμε ετσι να βελτιωνομαστε, οποτε μην τα βαζεις με τον εαυτο σου. Δεν το εκανες επιτηδες, ετσι ειχες μαθει να λειτουργεις, να περιμενεις ο αλλος να βρει τα κουμπια σου.. και δε νομιζω οτι θα εισαι ιδια.. Γιατι δεν πας σε καποια ψυχοθεραπευτρια; Εχεις αυτη τη δυνατοτητα; Νομιζω οτι περνας μια φαση συνηειδητοποιησης και αλλαγης και θα σε βοηθουσε πολυ να μιλας σε ενα ατομο που θα σε καταλαβαινει και θα σε στηριζει σε ολες σου τις ανησυχιες

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    28
    :-) Το έχω κάνει. Σε δυο κιόλας ,αλλά στην τελευταία ....έγινα χειρότερα. Δεν μου έκανε καλό και μου είχε συστήσει χάπια. Με έκανε να σκέφτομαι ακόμα περισσότερο κ επίσης διαφωνούσα σε αρκετα μαζί της. Δε με καταλάβαινε . Και επίσης καταλαβαίνω πότε μου χρυσώνουν το χάπι για να πάρω θάρρος. Ενιωθα όπως τα παιδάκια που για να φάνε το φαγητό τους τους λένε "ενα για τη γιαγια ", "ενα για τη θεία" μεχρι να επιτευχθει ο στόχος.Εγώ όμως θέλω τον λόγο που πρέπει να φάω όλο το φαί, την αλήθεια. Να φτασω στο στόχο με την πραγματικότητα κ οχι με χαζα σχέδια . Δε θέλω να πάρω αγωγή,οπως μου είχε προτινει ειδικος. Αν κάτι δεν πάει καλά στο μυαλό μου τότε καλύτερα να το εξαφανίσω , αλλά πρώτα θα προσπαθήσω. Για πόσο ομως? φφφφφφφφφφ.........

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    mirtw, διαβάζοντας τα κείμενά σου βλέπω να περιγράφεις όσα σε δυσκολεύουν, όσα είναι 'αρνητικά' στον εαυτό σου, όσα δεν μπορείς να κάνεις. Ποια είναι όμως αυτά που μπορείς? Ποια είναι τα θετικά σου, τι μπορεί να σε διευκολύνει? Αναμφισβήτητα υπάρχουν κι αυτά και μάλιστα αυτά είναι που πρώτον χρειάζεται να αναπτύξουμε, και δεύτερον μας δίνουν τη βάση είτε για να βελτιώσουμε είτε για να διαχειριστούμε τα όποια αρνητικά.

    Ποια είναι αλήθεια η 'πραγματικότητα' με βάση την οποία θες να φτάσεις στον 'στόχο' και ποιος είναι ο στόχος για σένα?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    βρε μυρτω, πως γινεται να θες χρονο απο μια σχεση εξ αποστασεως εφοσον ολος ο χρονος ειναι δικος σου...
    πως γινεται να διατηρεις 1 χρονο σχεση χωρις να εισαι αυθεντικη?, αποδεξου τον εαυτο σου οχι ως ξενερωτο ατομο αλλα ως κλειστο..κοιτα να βρεις σχεση που θα ειναι και η παρεα σου και ο φιλος σου και η συντροφια σου και θα εχει κατανοηση, θα ξερει ωστε να βοηθησει..μια σχεση εξ αποστασεως δεν ηταν στις αναγκες σου..
    εγω στα 23 νιωθω ανιαρη τη ζωη αλλα δεν ειμαι μονη, εισαι στο ανθος της ηλικιας σου, τα καλυτερα χρονια ψαξε και βρες κοσμο και να σαι ο εαυτος σου

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. αδιεξοδο
    By otinanai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-04-2011, 14:19
  2. Αδιέξοδο...
    By Oblis_gr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 17-03-2011, 22:57
  3. αδιεξοδο
    By Ακροβατης in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 23-02-2011, 21:31
  4. Αδιέξοδο...
    By Ariadni87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-2010, 02:26
  5. αδιεξοδο..
    By essence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 14-12-2005, 15:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •