ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΒΟΥΛΙΜΙΚΗ. ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΚΟΡΙΤΣΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 192
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΒΟΥΛΙΜΙΚΗ. ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΚΟΡΙΤΣΙ

    Στην βικτωριανη εποχη ειχαν το συνηθειο οι κοπελες να δενονται σφιχτα με κορσεδες! τοσο πολυ ωστε να μετατοπιστουν τα οργανα στο εσωτερικο της κοιλιας τους. το τιμημα για ολο αυτο ειναι ολο και πιο στενη μεση. την μικροτερη μεση του κοσμου κατεχει σημερα η Kathy Young (ΗΠΑ),που σε αντίθεση με το κανονικό της ύψος 1,72, έχει μέση μόλις 38,1 εκ. φορώντας κορσέ για πανω απο 25 χρονια.

    κοιτοντας το σωμα της το 2011 μας κανει κατι σε πολυ αντιαισθητικο γιατι θυμιζει ενα ζουλιγμενο μπαλονι η μια κλεψυδρα! εκεινη ομως βλεπει πως ειναι το ατου της να διαμορφωσει ετσι με σκληρη δουλεια ενα σωμα που δεν αρεσει στους υπολοιπους! στην βικτωριανη εποχη ομως θα αρεσε? φυσικα! θα ητανε μοντελο!

    κυριως λογος θανατων τοτε πριν ανακαλυφθει η ανορεξια, ητανε ο θανατος απο κορσεδες! η πλατη αποκτα ραγισματα, τα οργανα μετατοπιζονται αλλαζουν θεσεις και τελικα το σωμα γινεται κατι αλλο απο αυτο που ηταν. δεν μπορεις να κανεις παιδια η να αναπνευσεις σωστα. ομως κατα την γνωμη της Καθι και των αλλων γυναικων τοτε ειναι μικρο τιμημα για να ειναι οπως ονειρευονται να ειναι. η περιεργη αυτη σκεψη και η περιεργη αυτη εμφανιση φωναζει δυνατα πως ''δεν με νοιαζει αν ο ορος γυναικα ολοκλιρωνεται με την γεννηση ενος παιδιου - αλλα οριζεται απ το ιδανικο εξωτερικο''

    ειναι ετσι η πραγματικοτητα, το οτι τοτε οπως και τωρα - με μικρες διαφορες, μας νοιαζει το εξωτερικο επειδη μπορει να νιωθουμε ανικανες να δειξουμε πως ειμαστε γυναικες με αλλο τροπο

    η δυστυχια αυτη βγαινει στην επιφανεια παραμορφωνοντας το σωμα μας και αλλαζοντας το συμφωνα με τα γουστα τα δικα μας, ετσι διαφερουμε!

    αραγε οι ανορεκτικες κοπελες και τα μοντελα σε 100 χρονια απο τωρα θα μετρανε? θα χει ξεπεραστει ολο αυτο και θα ειναι αλλη μια μελετη στο national geographic? φανταστειτε 10000000 κοπελες πανω απο 80 κιλα να καθονται σε εναν καναπε και να βλεπουν με δεος τα κοριτσια του 2011 και να αναρωτιουνται ''πω πω τι μυαλα ειχαν ειχανε τοτε''

    τι μυαλα ειχανε τοτε που μετατοπιζανε τα συκωτια τους με τους στενους κορσεδες, τι μυαλα εχουμε τωρα που δεν τρωμε μεχρι να ποναει το κοκαλο του κωλου μας στις ξυλινες καρεκλες.

    αν μπορουσα να μπω σε μια χρονοκαψουλα να βλεπα τι θα λεγανε για μενα - για μας - 100 χρονια μετα θα το θελα πραγματικα!

    αυτα τα ολιγα

    μην ξεχνατε οτι δεν εισαστε βουλιμικες-ανορεξικες-υπερβαρες

    ειστε απλα ενα δυστυχισμενο κοριτσι
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    σωστα μπροκεν.
    ανεκαθεν οι κοινωνιες "φορουσαν" στις γυναικες προτυπα ομορφιας που τις κατεστρεφαν...
    θυμισου ακομα και μεχρι τον αιωνα μας, τις κινεζες που μεγαλωναν παραμορφωνοντας τα πελματα τους για να τα χωρεσουν στα προτυπα της χωρας τους για το "γυναικειο καλλος" που ηθελε μικρες "χαριτωμενες", παραμορφωμενες κυριολεκτικα πατουσες, που αν τις εβλεπε ποτε κανεις, δεν καταλαβαινε καν οτι ειναι ανθρωπινες...
    και ζουσαν ετσι την ζωη τους σε φριχτους πονους απο την βιαιη παραμορφωση , και την μεγαλη τους ηλικια σχεδον αναπηρες γιατι απο καποια στιγμη και μετα η παραμορφωση αυτη τις εκανε ανικανες και να περπατουν...
    Last edited by Remedy; 10-05-2011 at 14:05.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    γιατι ολα αυτα για τις γυναικες?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν ξερω :)
    μια σκεψη ειναι οτι η ματαιοδοξια των ιδιων των γυναικων γι αυτο που κοινωνικα θεωρουνταν επιθυμητο στην εποχη τους, τις ωθουσε στην υπερβολη της, σε τετοια αυτοκαταστροφη.
    μια αλλη σκεψη ειναι, οτι ολο το συστημα το κοινωνικο της εκαστοτε εποχης, ωθουσε τις γυναικες να χωρεσουν στο κρεβατι του προκρουστη για να ξερουν παντα την θεση τους, που ειναι να υποτασσονται και να προσαρμοζοται κοινωνικα, με καθε (δικο τους παντα) κοστος....

    σκεψου και τις γυναικες της αφρικης που τις υποχρεωναν οι ιδιες οι μεγαλυτερες γυναικες, να παραιτηθουν για παντα απο το δικαιωμα τους στην σεξουαλικη ικανοποιηση με την κλειτοριδεκτομη...
    γυναικα που δεν αποζητα την σεξουαλικη της ικανοποιηση γιατι δεν την νοιωθει= γυναικα για παντα πιστη σε οποιον της πουνε...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Broken σε πληροφορω περισσοτερη περαση εχουν οι γεματουλες σημερα και αυτο το βλεπω απο τα ξαδερφια μου ειναι γυρω στα 100 μιας και εχω τεραστιο σοι.Ο καθενας εχει απο μια γεματουλα αχχα.

  7. #7
    σωστα μπροκεν,εχω φτασει σε σημειο τωρα που εχω μαζεμενα νευρα και πιεση να μην τρωω πχ για 2 μερες και την 3 να μαμιεμαι στα γλυκα,στις πιτσες και στα σουβλακια.ερχεται η ωρα της παραλιας που πρεπει να βγουμε κορμαρες..γιατι αν εχουμε παχακια ζητω που καηκαμε..ασε με αυτο που λενε σωστη διατροφη χανεις 1.5 με 2 κιλα το μηνα.πολυ κοπος για το τιποτα.καποτε ειχα πλακωθει στα γυμναστηρια στα μπροκολα και στα κοτοπουλα,κοιλια επιπεδη και κορμι λαμπαδα δεν μπορεσω να κανω στους 8 μηνες που λιμοκτονουσα.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Ναι ρε ολγα αλλα η μπροκεν ειναι στυλακι εμεις τι να πουμε δλδ?Εγω θελω να χασω 12 κιλα αλλα δεν εχω την δυναμη δεν μπορω με τπ να τα χασω.Αλλα ρε κοριτσια εμενα μαρεσω και ετσι με βρησκω ομορφη και δεν θελω να στερηθω το φαι για να γινω ακομα λιγο πιο ωραια.:)

  9. #9
    και εμενα μου αρεσω παστελι μου αν και λιγακι παχουλουλα αλλα ALLA EINAI TA PROTIPA
    ΟΙ ΑΔΥΝΑΤΕΣ ΜΕ ΕΠΙΠΕΔΗ ΚΟΙΛΙΑ ,ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟΥΣ ΜΗΡΟΥΣ ,ΤΟΥΡΛΟΧΤΟ ΑΛΛΑ ΣΦΙΧΤΟ ΠΟΠΟ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΥΣ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟΥΣ
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Kαι εχεις δει πολλες ελληνιδες να ειναι ετσι?χαχααχ.ολες αφρατες ειμαστε λιγες ειναι οι λεπτες.
    γυναικα χωρις κιλακια τουρτα χωρις κερακια!:)

  11. #11
    Mα πας να παρεις ενα τζιν και δεν εχει νουμερα λες και τα εχουν βγαλει για αυτες στα περιοδικα
    ξερεις πως τσατιζομαι οταν παω για ψωνια?
    μονο με φορμες θα κυκλοφορω,τζιν με γυναικες με μεγαλο κολο και μεγαλα μπουτια υπαρχουνε?
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by olgaki82 View Post
    Mα πας να παρεις ενα τζιν και δεν εχει νουμερα λες και τα εχουν βγαλει για αυτες στα περιοδικα
    ξερεις πως τσατιζομαι οταν παω για ψωνια?
    μονο με φορμες θα κυκλοφορω,τζιν με γυναικες με μεγαλο κολο και μεγαλα μπουτια υπαρχουνε?
    Aν ψαξεις στους κινεζους εχει και μεγαλα νουμερα λολολ.
    χθες εφτιαξα κατι κουλουρακια μοσχοβολισε η γειτωνια μοιρασα εδω και εκει και εφαγα και εγω καμια 20αρια,
    θα σας δοσω την συνταγη εφυγα παω να παρω το κοπελιιιιιι!

  13. #13
    ε εμεις οι παχουλουλες στους κινεζους η στα x large.ομως ειχα και μια φιλη που ητανε κανονικη στα κιλα 1.70 και 63 κιλα και παλι δεν εβρισκε.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    remedy τοτε το σημερα οτι η γυναικα εχει πλεον απελευθερωθει ειναι μια ψευδαισθηση! το μονο που καταφεραμε ειναι οτι μπορουμε να ψηφιζουμε και να παιζουμε στο θεατρο

    τι κι αν η γυναικα δινει ζωη ζωντας μεσα της μια καινουργια ζωη 9 ολοκλιρους μηνες! δεν θα πρεπε να αποπνεει σεβασμο? με θλιβει πραγματικα....ομως αντ αυτου οι περισσοτερες πεφτουν σε κυκλωματα γινονται 1 κομματι κρεας επειδη ετσι τους μαθανε η ετσι αναγκαστηκαν. σπανια τα περιστατικα που γινεται ηθελημενα.

    παστελι αμα σε θεωρεις ομορφη ειναι ο,τι καλυτερο. απελευθερωτικο μη σου πω. αμα δεν αγαπας τον εαυτο σου πως θα αγαπησεις αλλους. εγω νιωθω στειρα απο αισθηματα και ειναι τραγικο! κι ομως οπου γυρισω ολο κατι αλογες βλεπω! αν και να μου πεις αμα βαλω κ εγω κανα κολιτο τσιτα φορεμα-μπλουζα και εξτρα ψηλες γοβες στιλετο και μαλλια-κουβαρια εξτε μεχρι τον κωλο και περπαταω σαν την βαρκουλα του ψαρα, θα μαι η δεν θα μαι μοντελαρα?!!αχαχχ

    ολγακι τα κιλα ειναι το λιγοτερο γιατι χανονται. το θεμα ειναι πως συντηρουνται. τις προαλλες μιλουσα με εναν φιλο μ που ελεγε οτι ειχε 3 κοπελες του εκαναν μοντελινγκ (μοντελινγκ του κωλου, επειδη βλεπω φσμπκ κατι μπαζα κοντες που αναφερουν πως κανουν μοντελ εχουν ανοιχτο το προφ με 2-3 φωτος κ απο κατω υποσημειωση πως ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΠΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΠΙΚΟΥ-ΑΠΙΚΟΥ τραγικεεεεεεες) και μου ελεγε πως εχει προβλ με το παχος επειδη οσες εχουν ΔΕΝ κανουν τπτ γι αυτο! μου κανε εντυπωση οτι δεν μιλησε για αντρες.........
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by olgaki82 View Post
    Mα πας να παρεις ενα τζιν και δεν εχει νουμερα λες και τα εχουν βγαλει για αυτες στα περιοδικα
    ξερεις πως τσατιζομαι οταν παω για ψωνια?
    μονο με φορμες θα κυκλοφορω,τζιν με γυναικες με μεγαλο κολο και μεγαλα μπουτια υπαρχουνε?
    βρε χαζη μενουν τα μικρα νουμερα γιατι τα μεγαλα τα χουν παρει ηδη!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ή ΕΙΣΑΙ ΟΡΙΑΚΟΣ Ή ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ
    By Kassi in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 10
    Last Post: 15-08-2011, 17:10
  2. τι ψυχή είσαι;
    By Helena in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 22-01-2010, 18:10
  3. όταν είσαι στη παραλία...
    By arktos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 04-08-2009, 11:26
  4. Σωτήρης1 πώς είσαι?
    By ALTRUIST in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 02-02-2008, 22:44
  5. Η καταδίκη του να είσαι αρσενικό
    By almostjunkie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 27-09-2007, 11:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •