ΓΕΝΙΚΗ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    ΓΕΝΙΚΗ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ?

    ρε παιδια εχετε παρατηρησει κατι?η εγω ειμαι τρελη?εχετε παρατηρησει οτι ολος ο κοσμος εχει νευρα ακομη και αυτοι που δεν εχουν ψυχολογικα?εχετε δει πως ολοι μας, θελει να δειρει ο ενας τον αλλο για να ξεσπασουμε?οτι κανουμε αχ και ουφ ,οτι oπου να πας ο αλλος ειναι νευριασμενος με κατι?εχετε παρατηρησει οτι επικρατει ενας εσωτερικος αναβρασμος σε ολους ,μια αρρωστη ηρεμια σαν ενα ηφαιστειο που θα εκραγει?και μη χειροτερα..
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Εγω εχω παρτηρησει ποσο δημουρες προσωπικοτητες υπαρχουν :)

  3. #3
    εσυ μπηκες στο μςν για να μου την πεις οτι ειμαι ψευτρα επειδη εδωσα θετικη ανατροφοδοτηση σε καποιον που δεν σου κανει?ελεος πανικ
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Και ειναι ωραιο να βγαζεις τις σηζητησεις μας εδω τωρα?Δημουρια ειναι αυτο.:P

  5. #5
    ε ναι προκειμενου να μη με ζαλιζεις με αηδιες βγαζω τις συζητησεις μας εδω γιατι εισαι χαζη...δεν σε επιασα στο στομα μου και ειναι οπως λες δημουρια να μ την λες επειδη εδωσα καπου θετικη ανατροφοδοτηση.μην μου ξανασταλεις μυνημα και ολα καλα..εφοσον δεν σε αναφερω μην ασχολεισαι..και αν στελνεις μυνηματα δεν θα τα διαβασω,οκ ξερω οτι περνας δυσκολα αλλα δεν ειχες κανενα λογο να μου την πεις.δεν ΕΙΠΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΚΗ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ.ΦΙΛΑΚΙΑ
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Επισης και εσυ μην μου ξαναπεις τα σε ξανακανω φιλη γιατι δεν σε θελω για φιλη προτειμω την λακριμοσα μου .:P
    Τα μηνηματα που σου εστειλα ηταν για να δω αν εισαι καλα γιατι εισουν χαλια χθες αν σε ενοχλουν ενοειτε οτι δεν θα σου ξαναστειλω χεστικα στο κατω κατω.

  7. #7
    Quote Originally Posted by Παστελι View Post
    Εγω εχω παρτηρησει ποσο δημουρες προσωπικοτητες υπαρχουν :)
    πιο ασχημο απο ολα ειναι αυτο στα καλα των καθουμενων.δεν σου εχω δωσει κανενα δικαιωμα για να με χαρακτριζεις διμουρη..σορυ αλλα δεν ειμαι κατινα να βγαλω στη φορα το μυνημα σου..αν και πολυ θα το ηθελα..δεν αξιζει να ασχοληθω..και παλι φιλια και να εισαι καλα.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Επισης.............και να προσεχεις.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    σταματηστε να ξεκατινιαζεστε στο φορουμ και λυστε τις διαφορες σας με μηνυματα ή στο msn!
    στο θεμα μας, παρατηρω χρονια τα της κοινωνιας -εδω Ελλαδα τουλαχιστον- και γιαυτο προσπαθω να βγαζω τον εαυτο μου απ'εξω και να απεχω. καλως ή κακως δε γινεται να εξαφανιστω τελειως, οποτε αναγκαστικα ακομα κι αν δε το θελω, συνυπαρχω. αυτη η συνυπαρξη ειναι που με καταστρεφει και με επηρεαζει, και γιαυτο εχω τη συνηθεια να κλεινωμαι και να απομονωνομαι ακομα κι αν θα ηθελα να κρατησω δυο τρεις φιλους. τεσπα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι υπαρχει υπερβολικη καταπιεση και δυσκολια στο να εξελιχτει ενας ανθρωπος. θα πρεπει να περασει απο καμποσα σκατα αρχικα, να αποδειξει και καλα την αξια του υπομενωντας και κανωντας τον μαλακα (ακομα κι αν δε μαθει τπτ απολυτως), μεχρι να παρει το κωλοχαρτο που δειχνει οτι δηθεν ξερει, κι αφου το παρει να προχωρησει στο επομενο επιπεδο που αντι να ειναι καλυτερο συνηθως ειναι χειροτερο. τα παντα ολα σχεδον κινουνται με τα χαρτια, ειδικα εδω στο ελλαδισταν με τη τρομερη γραφειοκρατια που υπαρχει, και φυσικα τα λεφτα μας βοηθανε σε αυτο. ετσι η ζωη μας εχει καταντησει μια μαλακια και μιση, σκλαβια και σκυβουμε το κεφαλι να παμε μπροστα. κι απο εκει προερχεται ολο αυτο που γραφεις και οι ανθρωποι φαινονται νευριασμενοι, αλλα ειναι κλεισμενοι και στο μικροκοσμο τους, με το αγχος, τα προβληματα τους, την ασχημη διαθεση γενικα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    τι σημαίνει "δημουριά"? :$

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    στο θέμα. έχω ακούσει και από άλλους να το λένε αυτό που παρατήρησες όλγα, αλλά εγώ προσωπικά δεν το έχω δει. τον έλληνα βέβαια σε γενικές γραμμές τον θεωρώ αγενή στην καθημερινότητα του.

  12. #12
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    σταματηστε να ξεκατινιαζεστε στο φορουμ και λυστε τις διαφορες σας με μηνυματα ή στο msn!
    στο θεμα μας, παρατηρω χρονια τα της κοινωνιας -εδω Ελλαδα τουλαχιστον- και γιαυτο προσπαθω να βγαζω τον εαυτο μου απ'εξω και να απεχω. καλως ή κακως δε γινεται να εξαφανιστω τελειως, οποτε αναγκαστικα ακομα κι αν δε το θελω, συνυπαρχω. αυτη η συνυπαρξη ειναι που με καταστρεφει και με επηρεαζει, και γιαυτο εχω τη συνηθεια να κλεινωμαι και να απομονωνομαι ακομα κι αν θα ηθελα να κρατησω δυο τρεις φιλους. τεσπα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι υπαρχει υπερβολικη καταπιεση και δυσκολια στο να εξελιχτει ενας ανθρωπος. θα πρεπει να περασει απο καμποσα σκατα αρχικα, να αποδειξει και καλα την αξια του υπομενωντας και κανωντας τον μαλακα (ακομα κι αν δε μαθει τπτ απολυτως), μεχρι να παρει το κωλοχαρτο που δειχνει οτι δηθεν ξερει, κι αφου το παρει να προχωρησει στο επομενο επιπεδο που αντι να ειναι καλυτερο συνηθως ειναι χειροτερο. τα παντα ολα σχεδον κινουνται με τα χαρτια, ειδικα εδω στο ελλαδισταν με τη τρομερη γραφειοκρατια που υπαρχει, και φυσικα τα λεφτα μας βοηθανε σε αυτο. ετσι η ζωη μας εχει καταντησει μια μαλακια και μιση, σκλαβια και σκυβουμε το κεφαλι να παμε μπροστα. κι απο εκει προερχεται ολο αυτο που γραφεις και οι ανθρωποι φαινονται νευριασμενοι, αλλα ειναι κλεισμενοι και στο μικροκοσμο τους, με το αγχος, τα προβληματα τους, την ασχημη διαθεση γενικα...
    ναι και εγω συμφωνω εκανα 5 χρονια σε κολοπανεστημιο που δεν μου αρεσε γιατι ετσι επρεπε....πρεπει να εχεις χαρτια για να πετυχεις.το ειδα αλλιως ομως μολις τωρα εμαθα οτι υπαρχει κενη θεση για σερβιτορα στη γειτονια μου.παω να το ψαξω..δεν μπορω να αφεθω στη καταθλιψη μου..δεν γινεται γιατι αν με νικησει μια καταθλιψη δεν θα υπαρχω εγω..θα σας παω νεα απλα παω να με δοκιμασω το αποτελεσμα δεν μετραει.εγω θα κανω αυτο που πρεπει και ας εχω μηδεν ανταποκριση..εγω θα προσπαθω..
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    σταματηστε να ξεκατινιαζεστε στο φορουμ και λυστε τις διαφορες σας με μηνυματα ή στο msn!
    στο θεμα μας, παρατηρω χρονια τα της κοινωνιας -εδω Ελλαδα τουλαχιστον- και γιαυτο προσπαθω να βγαζω τον εαυτο μου απ'εξω και να απεχω. καλως ή κακως δε γινεται να εξαφανιστω τελειως, οποτε αναγκαστικα ακομα κι αν δε το θελω, συνυπαρχω. αυτη η συνυπαρξη ειναι που με καταστρεφει και με επηρεαζει, και γιαυτο εχω τη συνηθεια να κλεινωμαι και να απομονωνομαι ακομα κι αν θα ηθελα να κρατησω δυο τρεις φιλους. τεσπα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι υπαρχει υπερβολικη καταπιεση και δυσκολια στο να εξελιχτει ενας ανθρωπος. θα πρεπει να περασει απο καμποσα σκατα αρχικα, να αποδειξει και καλα την αξια του υπομενωντας και κανωντας τον μαλακα (ακομα κι αν δε μαθει τπτ απολυτως), μεχρι να παρει το κωλοχαρτο που δειχνει οτι δηθεν ξερει, κι αφου το παρει να προχωρησει στο επομενο επιπεδο που αντι να ειναι καλυτερο συνηθως ειναι χειροτερο. τα παντα ολα σχεδον κινουνται με τα χαρτια, ειδικα εδω στο ελλαδισταν με τη τρομερη γραφειοκρατια που υπαρχει, και φυσικα τα λεφτα μας βοηθανε σε αυτο. ετσι η ζωη μας εχει καταντησει μια μαλακια και μιση, σκλαβια και σκυβουμε το κεφαλι να παμε μπροστα. κι απο εκει προερχεται ολο αυτο που γραφεις και οι ανθρωποι φαινονται νευριασμενοι, αλλα ειναι κλεισμενοι και στο μικροκοσμο τους, με το αγχος, τα προβληματα τους, την ασχημη διαθεση γενικα...
    Εγω αυτο προσπαθησα να κανω σαν κυρια.Οσοι βγαζουν τα μυστικα στο φορουμ αυτο για μενα ειναι εντελως απαραδεκτη πραξη.:P

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by olgaki82 View Post
    ναι και εγω συμφωνω εκανα 5 χρονια σε κολοπανεστημιο που δεν μου αρεσε γιατι ετσι επρεπε....πρεπει να εχεις χαρτια για να πετυχεις.το ειδα αλλιως ομως μολις τωρα εμαθα οτι υπαρχει κενη θεση για σερβιτορα στη γειτονια μου.παω να το ψαξω..δεν μπορω να αφεθω στη καταθλιψη μου..δεν γινεται γιατι αν με νικησει μια καταθλιψη δεν θα υπαρχω εγω..θα σας παω νεα απλα παω να με δοκιμασω το αποτελεσμα δεν μετραει.εγω θα κανω αυτο που πρεπει και ας εχω μηδεν ανταποκριση..εγω θα προσπαθω..
    δεν ειναι ακριβως επιτυχια αυτο το πραμα, ειναι απλα περνας στο επομενο επιπεδο. δλδ παιρνεις μια θεση και πας λιγο "παραπανω" απο εκει που ησουν, με περισσοτερα λεφτα ισως, και λιγες ακομα ανεσεις. αν το δουμε απο μακρια ομως, ολα αυτα η κοινωνια μας αναγκαζει να τα ακολουθησουμε γιατι ειναι προς οφελος της. για μενα δεν θα επρεπε να υπαρχουν πρεπει, κι επειδη προσφατα ειχα ανοιξει και θεμα που ελεγα για τα πρεπει εναντιον των θελω μου, καταλαβα πως πρεπει πρωτα να βαζουμε τον εαυτο μας και την ικανοποιηση του με οσα θελουμε, κι οταν το κανουμε αυτο ακολουθουμε και τα πρεπει (οσα μπορουμε τουλαχιστον) για να τα εχουμε καλα με τους αλλους και την υπολοιπη κοινωνια.

Similar Threads

  1. Καταθλιψη και γενική αγχώδη διαταραχή
    By Axileas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-2010, 03:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •