σεξ και σχεσεις (24, αλλα απειρη)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713

    σεξ και σχεσεις (24, αλλα απειρη)

    Αποφασισα να γραψω κι εγω μετα απο πολυ καιρο που παρακολουθω το φορουμ. Διαβαζα και πριν κανω εγγραφη.

    Λοιπον, ειμαι 24 ετων, πασχω απο χρόνια καταθλιψη, αλλα το τελευταιο ετος την αντιμετωπιζω με ψυχοθεραπεια και τα παω πολυ καλα.
    Εχω κανει πολλα βηματα και εχω καπως ξυπνησει απο το ληθαργο και την παραιτηση προηγουμενων ετων.

    Το θεμα ειναι οτι η απομονωση και η αδρανεια των προηγουμενων χρονων κοστιζει ακομα στο σημερα. Εχασα πολλα "επεισοδια". Εμεινα πισω.
    Και ειμαι ακομα πολυ απειρη σε πολλα θεματα κοινωνικης φυσεως.

    Φετος αρχισα να εχω επαφες με το αντιθετο φυλλο και ειναι η πρωτη φορα μετα απο χρονια που πραγματικα τη θελω αυτη την επαφη.
    Αλλα τη φοβαμαι κιολας. Φοβαμαι να εκτεθω συναισθηματικα. Φοβαμαι να μαθει ενας αντρας ποσο πισω εχω μεινει.
    Θελω να "υποκρινομαι" οτι ειμαι "φυσιολογικη", οτι εχω κανει σχεσεις, οτι εχω εμπειριες, οτι ξερω τους αντρες,...

    Νομιζα οτι αυτο που ηθελα τωρα ειναι μια σχεση ελευθερη χωρις δεσμευσεις, αλλα να περναω καλα.
    Τελικα αφου ειχα απορριψει διαφορους αντρες που δε μου κινουσαν ερωτικα το ενδιαφερον, με τραβηξε καποιος που ειναι ακριβως ο τυπος αντρα που δε θελει δεσμευσεις και τρεμει την οικειοτητα. Δουλευει νυχτα εδω και χρονια, κανει επιπολαιες σχεσεις, δινει πολυ μεγαλη σημασια στο σεξ (δεν το κατακρινω, απλα σας τα περιγραφω)
    Για να μην πολυλογω και σας κουρασω κι αλλο, με αυτον τον αντρα εγινα πολυ εκδηλωτικη, παρολο που ετρεμα στην αρχη απο αγχος, μην κανω κατι λαθος, μην καταλαβει, μην μην μην μην..........

    Και τελικα, τον αγχωσα! Του φανηκα πολυ συναισθηματικη λεει. Σα να ειναι αρρωστια.... Τελοσπαντων.

    Το θεμα ειναι οτι μετα απο την εμπειρια μου με αυτον, εχω μπερδευτει εντελως. Θελω σχεση σοβαρη? Γιατι αυτο που μου βγηκε προφανως δε φανερωνε αυτο που νομιζα οτι θελω. Δεν ειμαι τυπος που στελνει συνεχεια σμσ, παιρνει τηλ, τρεχει πισω απτον αλλον κλπ. Καμμια σχεση, δεν τον πιεσα καθολου. Τον αφηνα να εμφανιζεται οποτε θελει. Απλα τη 2η φορα που βρεθηκαμε ηθελα αγκαλιτσες και φιλακια, οπως εκανε ΑΥΤΟΣ την πρωτη φορα, και αυτος αγχωθηκε μη θελω κατι παραπανω απο αυτον. Τελοσπαντων, μυστηριο τρενο και αυτος.

    Ενδεχομενως οι ελευθερες σχεσεις ειναι κατι αρκετα μακρια απο αυτο που νομιζα? Δηλαδη τι? Βγαινεις για ποτο, μετα πας και π......σαι σαν το κουνελι και αντε γεια? Δεν το χω.
    Για την ακριβεια, ειχα μολις μια σοβαρη σχεση 2 ετων και δεν ολοκληρωσα καν γιατι φοβομουν και γιατι δε μου εβγαινε με εκεινον. Ειχαμε κανει πολλα προκαταρκτικα και διαφορα τετοια, αλλα οχι το "βασικο" :P

    Οποτε ειμαι καραασχετη.

    Νομιζω τελικα εχω πολλη αναγκη την οικειοτητα, τη φροντιδα και την προσοχη. Ενω ταυτοχρονα δε θελω να νιωσω δεσμευμενη. Και για καποιο τρομερα ενοχλητικο λογο δε με τραβανε αντρες που θα μπορουσαν να μου προσφερουν ασφαλεια.
    Ειναι ολα πολυ μπερδεμενα μεσα στο μυαλο μου. Και το γεγονος οτι ειμαι τοσο απειρη στο σεξ (και στις σχεσεις γενικα) με αγχωνει υπερβολικα και με κανει να νιωθω πολυ μειονεκτικα.

    Με αυτον που σας ειπα, δεν ειχα σκοπο να του πω οτι δεν εχω κανει σεξ, δεν ηθελα να ξερει. Θα ηταν σα να του εξιστορω τη μιση μου ζωη!

    Διαβαζοντας το κειμενο μου, συνειδητοποιω οτι δεν ειμαι καθολου ξεκαθαρη στο τι βοηθεια θελω απο εσας, αλλα ειλικρινα προσπαθω να συγκεντρωσω τις σκεψεις μου και τους φοβους μου σε αυτες τις γραμμες, αλλα δε φαινεται να τα καταφερνω.

    Οποτε, οποιαδηποτε διευκρινιστικη ερωτηση απο οποιον θα ηθελε να με βοηθησει παραθετοντας την αποψη του, καλοδεχουμενη.

    Ευχαριστω οποιον καταφερε να διαβασει το σεντονι...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    χωρις να θελω να το παιξω εμπειρος αφου κι εγω σκατα τα παω με τις σχεσεις μου αλλα και με το θεμα του σεξ (για την ακριβεια σχεση παιζει να μη ξανακανω ποτε), αυτο που παρατηρω μεγαλωνοντας ειναι οτι το να εχεις συναισθηματα, μοιαζει οντως σαν να ειναι αρρωστια, και ολοενα λιγοστευουν και χανονται. λες και ειναι καθυστερημενος οποιος νιωθει κι ελπιζει κατι περισσοτερο για το αλλο ατομο. δε ξερω αν χρειαζεται εμπειρια για το να μπορεις να μη νιωσεις κατι για αυτον που εχεις διπλα σου, και να τον χρησιμοποιησεις σαν σκευος ηδονης μονο. ισως το οτι εχει μαθει ενας ανθρωπος και "συγκρατειται" με αποτελεσμα να μη θελει να δεθει και κατι παραπανω, να μοιαζει οντως δυσκολο κι αποτελεσμα πολλων σχεσεων, αφου οσο πιο μικροι κι αθωοι ειμαστε τοσο πιο ευκολα δενομαστε και με καποιον που δε μας ταιριαζει. οσο μεγαλωνουμε και εχουμε περισσοτερες εμπειριες, τοσο πιο δυσκολο μας φαινεται το να βρουμε ατομο να μας ταιριαζει και να ικανοποιει τις απαιτησεις μας (κι εκτος σεξ).

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Να πω κατι που ισως εχει σχεση?Απο τοτε που εχω ψυχολογικα δεν μπορω να κανω σχεση.Δεν κερω γιατι και χεστικα κιολας.:P

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Πιστεύω ότι θα ήθελες μια σχέση αλλά ίσως να φοβάσαι ότι σε μια τέτοια περίπτωση θα έπρεπε να πεις περισσότερα πραγματα για σένα.
    Είσαι 24 μόλις ετών, εχεις όλο το χρόνο να αποκτήσεις εμπειρία στις κοινωνικές σχέσεις. Σε ό,τι αφορά το σεξ σα συμβουλή θα σου έλεγα να μην ξοδευτείς σε εφήμερες σχέσεις. Εμένα δε με βοήθησαν. Νομιζω ότι αποκτάς ερωτική πείρα όταν έχεις μια σταθερή σχεση, και μέσω αυτής εξοικιώνεσαι με το σώμα, με τα χάδια, πειραματίζεσαι.Σου ευχομαι γρηγορα να ερωτευτείς

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by phobic24 View Post

    Ευχαριστω οποιον καταφερε να διαβασει το σεντονι...

    Το σεντόνι λοιπόν, δεν μάτωσε ακόμα... Αυτό ας μην σε ανησυχεί καθόλου, μη σου πω ότι πολλοί θα το εκτιμήσουν δεόντως. Το θέμα δεν είναι αυτό, το θέμα είναι, γιατί νομίζεις ότι θέλεις εφήμερη σχέση, ενώ δεν θέλεις, αν και πάλι φαίνεσαι μπερδεμένη περί του συγκεκριμένου, λογικό θα μου πεις, εφόσον οι εμπειρίες δεν έχουν έρθει (ακόμα). Και πάλι όμως μικρό εώς ανύπαρκτο το κακό, εφόσον προχωρά η αγωγή σου καλά και αισθάνεσαι καλύτερα με διάθεση να προχωρήσεις μπροστά, όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες, εν πρώτοις..

    Άποψή μου είναι, ότι δεν είσαι του εφήμερου και του "γρήγορου", χωρίς αυτό να αποκλείει μια τέτοια περίπτωση, αναφέρομαι στον "κανόνα" και όχι στις εξαιρέσεις. Απλά φοβάσαι μάλλον την δέσμευση, στην οποία δέσμευση - εν καιρώ - θα αναγκαστείς να παραδεχθείς κάποια πράγματα, τα οποία δεν είναι άσχημα, απλά εσύ τα θεωρείς έτσι, π.χ. την απειρία στους άντρες, στο σεξ ή στις σχέσεις γενικότερα και νομίζεις ότι θα βρεθείς με την πλάτη στον τοίχο, ότι θα σε θεωρηθείς άβγαλτη και ξενέρωτη και δε συμμαζεύεται. Δεν είναι έτσι όμως, να το ξέρεις. Υπάρχουν πλέον αρκετοί, οι οποίοι βλέπουν τι γίνεται τριγύρω και σκέφτονται διαφορετικά.

    Τον καιρό που τα είχες με τον προηγούμενο, τα δύο χρόνια που είπες, είχες έντονη ερωτική επιθυμία και δεν σου έβγαινε όπως λες με εκείνον ή δεν αισθανόσουν έτοιμη λόγω φόβου ή διαφόρων αναστολών? Ναι μεν μπορεί να ρίχνεις το μπαλάκι σε κείνον και στο ότι δεν σου έβγαζε κάτι παραπάνω, (ή μάλλον στα έβγαζε αλλά εσύ δεν τον άφηνες...), αλλά είναι αυτός ο πραγματικός λόγος? Κάνατε τα υπόλοιπα, τόσο καιρό, εκτός από το "βασικό" που είπες και συ, μόνο το βασικό δηλαδή δεν σου έβγαινε με τον τύπο? Εννοώ ότι η φύση της ερωτικής σχέσης, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, είναι η ίδια. Αν μου έλεγες ότι τα είχατε για 2-3 μήνες ναι, να το δεχθώ, αλλά δύο χρόνια...Δεν γράφω με κατακριτική διάθεση, καθόλου, τα γράφω για να τα δεις ως αφορμή να προβληματιστείς και να δεις ίσως πιο καθαρά μέσα σου.

    Με λίγα λόγια λοιπόν, μη φοβάσαι για τίποτα, οι εμπειρίες θα έρθουν και θα ξανάρθουν, όποιος σε γουστάρει γι΄αυτό που είσαι, καλώς, όποιος όχι, άντε γεια να του πεις.

    Πολλά έγραψα, έκανες εσύ σεντόνι αλλά έκανα κι εγώ ολόκληρο χαλί.
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    χωρις να θελω να το παιξω εμπειρος αφου κι εγω σκατα τα παω με τις σχεσεις μου αλλα και με το θεμα του σεξ (για την ακριβεια σχεση παιζει να μη ξανακανω ποτε), αυτο που παρατηρω μεγαλωνοντας ειναι οτι το να εχεις συναισθηματα, μοιαζει οντως σαν να ειναι αρρωστια, και ολοενα λιγοστευουν και χανονται. λες και ειναι καθυστερημενος οποιος νιωθει κι ελπιζει κατι περισσοτερο για το αλλο ατομο. δε ξερω αν χρειαζεται εμπειρια για το να μπορεις να μη νιωσεις κατι για αυτον που εχεις διπλα σου, και να τον χρησιμοποιησεις σαν σκευος ηδονης μονο. ισως το οτι εχει μαθει ενας ανθρωπος και "συγκρατειται" με αποτελεσμα να μη θελει να δεθει και κατι παραπανω, να μοιαζει οντως δυσκολο κι αποτελεσμα πολλων σχεσεων, αφου οσο πιο μικροι κι αθωοι ειμαστε τοσο πιο ευκολα δενομαστε και με καποιον που δε μας ταιριαζει. οσο μεγαλωνουμε και εχουμε περισσοτερες εμπειριες, τοσο πιο δυσκολο μας φαινεται το να βρουμε ατομο να μας ταιριαζει και να ικανοποιει τις απαιτησεις μας (κι εκτος σεξ).
    ΚΕΝΟ ευχαριστω για την απαντηση. Πολυ ωραια τα ειπες. Φανταζομαι οτι και αυτος ετσι τα βλεπει τα πραγματα και καθολου δεν τον αδικω. Ειναι τα πραγματα δυσκολα σημερα... Ακομα κι εγω που γενικα ειμαι απειρη, δεν εχω την αισιοδοξια της πρωταρας. Την αυτοπεποιθηση, την ελπιδα οτι "ολα θα πανε καλα". Ξεκιναω σα να εχω καει απο σχεσεις...

    Quote Originally Posted by Deep purple View Post
    Πιστεύω ότι θα ήθελες μια σχέση αλλά ίσως να φοβάσαι ότι σε μια τέτοια περίπτωση θα έπρεπε να πεις περισσότερα πραγματα για σένα.
    Είσαι 24 μόλις ετών, εχεις όλο το χρόνο να αποκτήσεις εμπειρία στις κοινωνικές σχέσεις. Σε ό,τι αφορά το σεξ σα συμβουλή θα σου έλεγα να μην ξοδευτείς σε εφήμερες σχέσεις. Εμένα δε με βοήθησαν. Νομιζω ότι αποκτάς ερωτική πείρα όταν έχεις μια σταθερή σχεση, και μέσω αυτής εξοικιώνεσαι με το σώμα, με τα χάδια, πειραματίζεσαι.Σου ευχομαι γρηγορα να ερωτευτείς
    Σε ευχαριστω :) Ομορφο ακουγεται...
    Αληθεια εχω ολο το χρονο? Νιωθω πολυ αλιεν... Οτι εχω καθυστερησει τοσο πολυ που θα γινω ρομπα. Με το που θα το μαθει καποιος κατευθειαν θα υποθεσει τα χιλια δυο. Και το πιθανοτερο ειναι οτι αυτα που θα υποθεσει θα ειναι ακομα χειροτερα σεναρια απο την πραγματικοτητα.

    Quote Originally Posted by Βασίλης73 View Post
    Το σεντόνι λοιπόν, δεν μάτωσε ακόμα... Αυτό ας μην σε ανησυχεί καθόλου, μη σου πω ότι πολλοί θα το εκτιμήσουν δεόντως. Το θέμα δεν είναι αυτό, το θέμα είναι, γιατί νομίζεις ότι θέλεις εφήμερη σχέση, ενώ δεν θέλεις, αν και πάλι φαίνεσαι μπερδεμένη περί του συγκεκριμένου, λογικό θα μου πεις, εφόσον οι εμπειρίες δεν έχουν έρθει (ακόμα). Και πάλι όμως μικρό εώς ανύπαρκτο το κακό, εφόσον προχωρά η αγωγή σου καλά και αισθάνεσαι καλύτερα με διάθεση να προχωρήσεις μπροστά, όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες, εν πρώτοις..

    Άποψή μου είναι, ότι δεν είσαι του εφήμερου και του "γρήγορου", χωρίς αυτό να αποκλείει μια τέτοια περίπτωση, αναφέρομαι στον "κανόνα" και όχι στις εξαιρέσεις. Απλά φοβάσαι μάλλον την δέσμευση, στην οποία δέσμευση - εν καιρώ - θα αναγκαστείς να παραδεχθείς κάποια πράγματα, τα οποία δεν είναι άσχημα, απλά εσύ τα θεωρείς έτσι, π.χ. την απειρία στους άντρες, στο σεξ ή στις σχέσεις γενικότερα και νομίζεις ότι θα βρεθείς με την πλάτη στον τοίχο, ότι θα σε θεωρηθείς άβγαλτη και ξενέρωτη και δε συμμαζεύεται. Δεν είναι έτσι όμως, να το ξέρεις. Υπάρχουν πλέον αρκετοί, οι οποίοι βλέπουν τι γίνεται τριγύρω και σκέφτονται διαφορετικά.
    το επιασες απολυτα το μηνυμα μου...

    Quote Originally Posted by Βασίλης73 View Post
    Τον καιρό που τα είχες με τον προηγούμενο, τα δύο χρόνια που είπες, είχες έντονη ερωτική επιθυμία και δεν σου έβγαινε όπως λες με εκείνον ή δεν αισθανόσουν έτοιμη λόγω φόβου ή διαφόρων αναστολών? Ναι μεν μπορεί να ρίχνεις το μπαλάκι σε κείνον και στο ότι δεν σου έβγαζε κάτι παραπάνω, (ή μάλλον στα έβγαζε αλλά εσύ δεν τον άφηνες...), αλλά είναι αυτός ο πραγματικός λόγος? Κάνατε τα υπόλοιπα, τόσο καιρό, εκτός από το "βασικό" που είπες και συ, μόνο το βασικό δηλαδή δεν σου έβγαινε με τον τύπο? Εννοώ ότι η φύση της ερωτικής σχέσης, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, είναι η ίδια. Αν μου έλεγες ότι τα είχατε για 2-3 μήνες ναι, να το δεχθώ, αλλά δύο χρόνια...Δεν γράφω με κατακριτική διάθεση, καθόλου, τα γράφω για να τα δεις ως αφορμή να προβληματιστείς και να δεις ίσως πιο καθαρά μέσα σου.
    ημουν πολυ μικρη και εκεινος πολυ μεγαλυτερος. 14μιση-16μιση εγω.
    στην αρχη φοβομουν ετσι κι αλλιως και λογω ελλειπης ενημερωσης και λογω ηλικιας ισως. οποτε καναμε αλλα πραγματα και μετα στοπ. Αργοτερα που ηλικιακα ενιωθα πιο ετοιμη δεν ενιωθα ερωτικη επιθυμια για αυτον. Και επειδη γενικα ειναι πολυ αντιερωτικος τυπος δε με εφτιαχνε σεξουαλικα και ειχε μεγαλοποιησει και αυτος το θεμα της 1ης φορας με αποτελεσμα να εχω αγχωθει ακομα περισσοτερο.
    Τελικα τον χωρισα γιατι ερωτευτηκα πραγματικα, περασαν τα χρονια με το μυαλο μου κολλημενο, με τις φοβιες μου, με την καταθλιψη να καλπαζει. Ετυχε κιολας λογω συγκυριων να μην εχω αντρες στις επαφες μου... Και εχασα τη μπαλα, περασαν τα χρονια και εγω ημουν στο καβουκι μου.
    Απο τη μια σοβαρη σχεση που εχω κανει τσιμπησα καμποσα κομπλεξ και κολληματα και αρχισα να τα λυνω τωρα σιγα σιγα... οταν ξαναενιωσα αυτη την ορμη. να βλεπεις τον αλλον και να θελεις να σε αρπαξει και να τον αρπαξεις και να μην ξεκολλατε. ηταν ενα συναισθημα που δεν υπηρχε για πολλα χρονια. Και τωρα ηταν πυροτεχνημα.

    Αισθανομαι πολυ ασχημα που δεν ειμαι σε θεση να ζησω μαζι του αυτο που θα ηθελα. Καταλαβαινω απολυτα πως ειναι να θελει καποιος να εχει μια ελευθερη σχεση με εντονη σεξουαλικη δραστηριοτητα, αλλα οπως φαινεται δεν ειμαι για τετοια στην πραξη. Ή τουλαχιστον οχι τοσο ωμα....

    Quote Originally Posted by Βασίλης73 View Post
    Με λίγα λόγια λοιπόν, μη φοβάσαι για τίποτα, οι εμπειρίες θα έρθουν και θα ξανάρθουν, όποιος σε γουστάρει γι΄αυτό που είσαι, καλώς, όποιος όχι, άντε γεια να του πεις.

    Πολλά έγραψα, έκανες εσύ σεντόνι αλλά έκανα κι εγώ ολόκληρο χαλί.
    ηταν ωραιο χαλι ομως και εντελως to the point!

    Παστελακι;) λιγο ακυρο ηταν αλλα σχετικο παρολαυτα.

    Θα ηθελα πολυ απο τον αντρικο πληθυσμο να μου πει πώς θα το επαιρνε αν γνωριζε ενα κοριτσι που μεχρι τα 24 δεν ειχε ολοκληρωμενη σχεση και που σεξουαλικα δεν μπορει να προσφερει και πολλα...

    Επισης, θα ηθελα το γυναικειο πληθυσμο να μου πει πώς το βλεπετε αν ΔΕΝ το πω. Δηλαδη τι κινδυνους μπορει να εχει το να μην ξερει ο αντρας οτι ειναι η 1η φορα?

    Συγνωμη αν το παρακανα. Οποιος θελει απανταει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by phobic24 View Post
    Θα ηθελα πολυ απο τον αντρικο πληθυσμο να μου πει πώς θα το επαιρνε αν γνωριζε ενα κοριτσι που μεχρι τα 24 δεν ειχε ολοκληρωμενη σχεση και που σεξουαλικα δεν μπορει να προσφερει και πολλα...

    Μην προεξοφλείς τίποτα, που ξέρεις ότι δεν μπορείς να προσφέρεις πολλά?
    Έχεις λίγο φόβο και ανασφάλεια μέσα σου αλλά αυτά θα φύγουν όταν έρθει η κατάλληλη ώρα με τον κατάλληλο.
    Το σεξ είναι κι αυτό επικοινωνία, ναι, παίζει σημαντικό ρόλο στη σχέση, ναι, αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Πολλά παίζουν ρόλο.
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ειναι παραξενο και αγχωτικο που τωρα τελευταια υπαρχει ενδιαφερον απο διαφορους αντρες. Παιρνω επιβεβαιωση, οκ, χρησιμη.. βοηθαει την ψυχολογια. Αλλα απο μεσα μου αγχωνομαι οτι δεν εχω να δωσω αυτα που θα ηθελα. Εχω αυτη τη μονιμη μελαγχολια της καταθλιπτικης, 1000 σκεψεις μεσα στο κεφαλι μου γυριζουν ασταματητα, υπεραναλυσεις που δεν αφηνουν χωρο και χρονο να βγουν λεξεις. Περασα χρονια που δε μιλαγα.. Και τωρα θελω να μιλησω και ειτε δεν εχω κατι να πω ειτε φοβαμαι να πω.. γιατι ο κοσμος δεν αντεχει τις αληθειες.
    Βλεπει μια ωραια γυναικα και θελει να δει ζωντανια, χαρα, χαβαλε, οχι μελαγχολια.

    Και στα 24 το σεξ θα πρεπε να εχει ενα μεγαλο κομματι στη ζωη μου και αντιθετως, δεν εχει καν......

    Θεωρητικα δε με εχουν παρει και τοσο τα χρονια ισως. Πρακτικα ντρεπομαι μεχρι θανατου.
    Δεν ξερω αν μπορω να προσφερω πολλα. Θελω να το πιστεψω, αλλα καταληγω να πιστευω οτι καποιος θα "ριξει" τον εαυτο του αν ασχοληθει μαζι μου.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    πρωτου απαντησω να πω οτι σε ζηλευω, μακαρι κι εγω να μπορουσα να ξαναερωτευτω και να ειμαι με καποια εστω μονο για σεξ.

    Quote Originally Posted by phobic24 View Post
    Θα ηθελα πολυ απο τον αντρικο πληθυσμο να μου πει πώς θα το επαιρνε αν γνωριζε ενα κοριτσι που μεχρι τα 24 δεν ειχε ολοκληρωμενη σχεση και που σεξουαλικα δεν μπορει να προσφερει και πολλα...
    δε βρισκω πως υπαρχει λογος ανησυχιας, εκτος αν ο συγκεκριμενος γουσταρει τις λιγακι πιο προχωρημενες κι εμπειρες, οποτε τοτε θα μπορουσε να παει καλλιστα και με μια μεγαλυτερη του. δεν ειμαστε ολοι ιδιοι ομως, στα 24 και χωρις πολλες εμπειριες, για μενα πχ ειναι θετικο, και θα μπορουσα να πω ελπιζω να βρω κατι σαν αυτο, γιατι με αηδιαζει η ιδεα της συντροφος που εχει παει με 50 + και αλλαζει τους αντρες σαν τα πουκαμισα που λεμε. απ'την αλλη επειδη στο σεξ μετρα και η φαντασια, δε θα γουσταρα καποια που μου το παιζει δυσκολη, που ειναι αρνητικη, που σιχαινεται ευκολα, ή φοβαται μη πονεσει, μη μεινει εγκυος κλπ. οι αντρες συχνα στο κρεβατι θελουμε να κανει πραγματα η αλλη και να συμπεριφερεται σαν εμπειρη, χωρις ομως να εχει τοσες πολλες εμπειριες...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    οι αντρες συχνα στο κρεβατι θελουμε να κανει πραγματα η αλλη και να συμπεριφερεται σαν εμπειρη, χωρις ομως να εχει τοσες πολλες εμπειριες...
    χμ....
    ξαναδιαβασε τι εγραψες.
    δε σου φαινεται λιγο παραλογο? :)

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    το ξερω οτι φαινεται παραλογο σαν να αυτοακυρωνομαι, αλλα αυτο συμβαινει και υπαρχει μεστο μυαλο μας. απ'τη μια θελουμε να ξερουμε οτι η κοπελα μας ειναι οσο το δυνατον πιο αγνη και καθαρη και πριν απο εμας δεν ειχε παει με καμποσους (ας πουμε οχι πανω απο 10), απ'την αλλη ομως αυτα που περιμενουμε να μας κανει στο κρεβατι πρεπει να ειναι προχωρημενα αλλιως μπορει να βαρεθουμε ή να ξενερωσουμε. τουλαχιστον με εμενα συμβαινει αυτο, μη τους παρω ολους στο λαιμο μου, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    το σεξ ειναι σωματικη αναγκη, δεν ειναι? το να εχει πολλες εμπειριες δε σημαινει οτι δεν ειναι καθαρη.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    το ξερω οτι φαινεται παραλογο σαν να αυτοακυρωνομαι, αλλα αυτο συμβαινει και υπαρχει μεστο μυαλο μας. απ'τη μια θελουμε να ξερουμε οτι η κοπελα μας ειναι οσο το δυνατον πιο αγνη και καθαρη και πριν απο εμας δεν ειχε παει με καμποσους (ας πουμε οχι πανω απο 10), απ'την αλλη ομως αυτα που περιμενουμε να μας κανει στο κρεβατι πρεπει να ειναι προχωρημενα αλλιως μπορει να βαρεθουμε ή να ξενερωσουμε. τουλαχιστον με εμενα συμβαινει αυτο, μη τους παρω ολους στο λαιμο μου, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι...
    Έτσι είναι σε γενικές γραμμές, αλλά καλύτερα σε σχέση που έχει έστω κάποιο σοβαρό προσανατολισμό, να μην είναι και πολύ προχωρημένη.. Αυτό που λένε μερικές, "Πτανα στο κρεβάτι και κυρία στο σαλόνι", είναι πολύ απλά το άλλοθι* της πτανας.


    *Εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων..:cool::cool:
    Last edited by Αόρατος...; 17-04-2011 at 01:58.
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by phobic24 View Post
    το σεξ ειναι σωματικη αναγκη, δεν ειναι? το να εχει πολλες εμπειριες δε σημαινει οτι δεν ειναι καθαρη.
    ναι συμφωνω και μακαρι να το βλεπαν ολες ετσι, το να εχει παει ομως καποια με καμια πενηνταρια πριν απο τη σχεση, και γενικα να ειναι αυτο που λεμε ευκολη, σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο για το μυαλο του αλλου, αλλα και γενικοτερα για τα ματια του συνολου στη κοινωνια. για τις γυναικες βλεπεις που αλλαζουν γρηγορα συντροφους και πανε με πολλους, ο χαρακτηρισμος ******* δινεται ευκολα. για τον αντρα παλι ισχυει το αντιθετο, οσο πιο πολλες εμπειριες εχει, τοσο πιο πολυ μετραει και θεωρειται μαγκας, καταφερτζης, αξιος κλπ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    το ενδεχομενο αντι να ξενερωσετε, να τη δειτε "δασκαλοι" και να δειξετε εσεις 5 πραγματα, δεν παιζει?

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-2013, 05:26
  2. Σχέσεις
    By someone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 73
    Last Post: 01-10-2009, 17:21
  3. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  4. η καινούρια στο forum αλλά παλιά σε όλα τα άλλα.....
    By vivaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-2007, 13:48
  5. σχέσεις
    By carrie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 14-05-2007, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •