Aυτό που με άλλαξε για πάντα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12

    Aυτό που με άλλαξε για πάντα

    Ανακάλυψα πρόσφατα το συγκεκριμένο site και οφείλω να πω ότι με έχουν βοηθήσει πολύ οι άνθρωποι που το απαρτίζουν.Θα πω κι εγώ τη δική μου ιστορία για να βγει από μέσα μου αυτό που κρατάω τόσο καιρό.
    Έχω μία αδερφή η οποία είναι κατά 8 χρόνια μεγαλύτερη μου (εγώ είμαι στα 23)Πάντα είχαμε καταπληκτική σχέση,άλλωστε η διαφορά της ηλικίας δεν ενίσχυε την τάση για τσακωμούς.
    Η αδερφή μου λοιπόν όταν ήταν περίπου στην ηλικία μου,λίγο πιο μικρή,για την ακρίβεια στα 21,έκανε μία σχέση με έναν άνδρα,ο οποίος ήταν καθηγητής της στη σχολή.Οι γονείς μου βέβαια είχαν τις αμφιβολίες τους,ενώ εγώ ήμουν πολύ ενθουσιασμένη γιατί τον συμπαθούσα πολύ και τον θαύμαζα για τις γνώσεις του,τον χαρακτήρα του και κυρίως για την συμπεριφορά του απέναντι στην αδερφή μου.Έλεγα πως μεγαλώνοντας ένα τέτοιο άνδρα ήθελα να βρω.Μην πάει το μυαλό σας ότι τον είχα ερωτευτεί,καθόλου,άλλωστε ποτέ δεν μου άρεσαν οι μεγάλοι άνδρες.Εκείνος πάντως με αποκαλούσε-και με αποκαλεί- τη μικρή του αδελφή που ποτέ δεν είχε.
    Τα χρόνια λοιπόν περνούν κι εγώ φτάνω στην ηλικία των 17 όπου έχω αναπτυχθεί πλέον σε αρκούντα βαθμό σωματικά και διανοητικά,ώστε να έχω το προνόμιο να πηγαίνω να μένω στο σπίτι της αδερφής μου και του αγαπημένου της για να κάνουμε παρέα,να κοιμάμαι εκεί,να βγαίνουμε έξω ζευγάρια και τέλος πάντων να κάνουμε ότι κάνουν δύο αδέλφια που δεν υπάρχει τρομερό χάσμα μεταξύ τους εξαιτίας της διαφοράς ηλικίας.
    Πάντα με ενοχλούσε βέβαια που καταλάβαινα ότι η αδερφή μου είχε αλλάξει τα πάντα πάνω της για να ταιριάζει στον άνδρα που είχε δίπλα της,από τα μουσικά της γούστα,μέχρι τις αντιλήψεις της περί θρησκείας.Κι ενώ εκείνη τον σεβόταν απόλυτα,αυτός όταν ήταν σε παρέα ή και σε μένα καυχιόταν για τις κατακτήσεις του: \"Ξέρεις πόσες γυναίκες έχω γνωρίσει;Που να τις θυμάμαι όλες.... μπλά μπλά μπλά....\" κι ενώ ήμουν έτοιμη να γυρίσω και να του πω \"δεν μας παρατάς εσύ και οι γκόμενές σου\",έβλεπα την αδερφή μου δίπλα να μην μιλάει και να κοιτάει το κενό και δεν απαντούσα.Ένιωθα ότι δεν ήθελε να απαντήσω.
    Δεν ξέρω αν έχει τυφλωθεί από έρωτα και δεν βλέπει πολλά από αυτά που γίνονται στη σχέση της,ώστε να αντιδράσει.Μπορεί να την έχει μαγέψει ο ..... με το λέγειν του,σε αυτό τα πάει θαυμάσια,άλλωστε.
    Κάπου εδώ πάντως βλέποντας αυτά που ανέφερα και άλλα τόσα, άρχισα να ακούω ένα καμπανάκι κινδύνου στα αυτιά μου,που το αγνοούσα όταν τους έβλεπα να είναι μέσα στα μέλια και τις αγάπες.Θεωρούσα ότι ήταν ευτυχισμένη και ότι ίσως τελικά να μην την ενδιέφεραν όσα έλεγε ο .....
    Έτσι λοιπόν περνούσαν οι μέρες,μήνες κι έτσι ήρθε και η μέρα που θα έμενα για άλλη μια φορά στο σπίτι της αδερφής μου.Περάσαμε όμορφα,φάγαμε,είδαμε τηλεόραση,dvd και τελικά πήγαμε για ύπνο.Ενώ κοιμόμουν κατάλαβα ότι ήρθε δίπλα μου κάποιος,μετά κατάλαβα ότι ήταν ο ..... ʼρχισε να μου κάνει μασάζ και καλά για να χαλαρώσω και να κοιμηθώ,είχε μάθει λέει κάποιες καινούριες μεθόδους που βοηθούν πολύ.Μου είχε ξανακάνει παλιά,και δεν ένιωθα άσχημα,άλλωστε από συζητήσεις που είχαμε κάνει ολοι μαζί,είχα καταλάβει ότι είναι και οι δύο (ή μήπως μόνο αυτός) της άποψης \"όταν αγαπάμε κάποιον θέλουμε να τον χαιδεύουμε,να τον κάνουμε να νιώθει καλά κλπ\".Έτσι μέσα σε μια φάση υπνηλίας τον άφησα να μου κάνει μασάζ μέχρι που έφτασε στην ουρά μου και μόλις πήγε να πάει λίγο πιο κάτω ταρακουνήθηκα σαν να γαργαλήθηκα επίτηδες,γιατί τρόμαξα και ήθελα να σταματήσει.Μετά του έδωσα να καταλάβει ότι ήθελα να κοιμηθώ και με άφησε.Για αρκετή ώρα σκεφτόμουν τι είχε γίνει,αλλά ήμουν τόσο τυφλωμένη από την ιδέα του ιδανικού άντρα που είχα σχηματίσει γι\'αυτόν που θεώρησα ότι ήταν στο μυαλό μου αυτό που όλοι εσείς που διαβάζετε τώρα θεωρείτε δεδομένο.
    Το επόμενο πρωί για κακή μου τύχη με βρήκε μόνη με αυτόν.Η αδερφή μου είχε πάει στην εταιρεία και αυτός είχε βαλθεί να με περιποιηθεί.Μου έφτιαξε πρωινό και μετά βλέπαμε μαζί τηλεόραση.Εγώ επειδή ήμουν κάπως κουμπωμένη προσπαθούσα να βρω δικαιολογία να φύγω αλλά δεν με άφηνε.Δεν ήθελα να γίνω και απόλυτη,γιατί θα το καταλάβαινε ότι είχα πειραχτεί και για έναν περίεργο λόγο δεν το ήθελα,γιατί πίστευα ότι ήμουν παράλογη και τον παρεξήγησα.
    Εκεί που καθόμασταν λοιπόν άρχισε πάλι να λέει τα γνωστά για τις κοπέλες που είχε κι επειδή είχα βαρεθεί να τα ακούω,είχα βάλει εικονικά ακουστικά στα αυτιά μου και ουσιαστικά δεν άκουγα.ʼκουσα μόνο την τελευταία πρόταση που είπε \"όλες μου λέγανε ότι έχω περίεργο π....ο και τον έβγαλε γιατί θεώρησε καλό να του πω αν συμφωνώ.Ξαφνικά κατάλαβα ότι ήμουν χαμένη.Είμαι από τους ανθρώπους που αν τους συμβεί κάτι ξαφνικό τα χάνουν εντελώς.Έτσι εκείνη την καταραμένη ώρα άρχισα να χάνω τον εαυτό μου.Έγινα zombie.Δεν πίστευα ό,τι έβλεπα και νόμιζα ότι ζω σε όνειρο.Είχα μουδιάσει ολόκληρη και δεν κουνιόμουν καθόλου.Ήξερε ότι δεν ήμουν σε θέση να κάνω τίποτα και έβαλε το χέρι μου εκεί που καταλαβαίνετε για να εκτονωθεί.Μου είπε ότι επειδή σκεφτόταν την αδερφή μου,είχε εξύψωση για να το πω ευγενικά.Ουσιαστικά εγώ δεν έκανα τίποτα,αυτός κουνούσε το χέρι μου με τη γνωστή φορά και είχε εκστασιαστεί.Όταν τελείωσε,μου είπε \"δεν ήταν πολύ ωραία που δύο άνθρωποι που νοιάζονται ο ένας για τον άλλο μοιράστηκαν μια τέτοια στιγμή;\" Δεν μίλησα,αλλά από μέσα μου,όταν κατάλαβα ότι τελείωσε το μαρτύριο μου,είχα αρχίσει ήδη να κλαίω.
    Μιλήσαμε για λίγο σαν να μην συμβαίνει τίποτα και έφυγα να πάω σπίτι μου.Εκεί το μυαλό μου πήγαινε να σαλτάρει.Ολες οι σκέψεις που δεν περνούσαν την στιγμή του συμβάντος από το μυαλό μου πήραν φόρα ξαφνικά και μπούκαραν όλες μαζί.Το χειρότερο είναι ότι για χρόνια με βασάνιζαν τύψεις για όλους όσους είχα δίπλα μου.Πίστευα ότι είχα προδώσει την αδερφή μου,τον αγαπημένο μου,που είμαστε μαζί ακόμη από τότε.Νόμιζα ότι εγώ τον είχα προκαλέσει να κάνει αυτό το πράγμα.Συνέχισα να συμπεριφέρομαι φυσιολογικά απέναντί τους,αλλά όχι και να πηγαίνω σπίτι τους.Αυτός πάντως τακτικά μου προτείνει ακόμα να πάω.Δεν σφάξανε!
    Η ιστορία ευτυχώς για μένα,δεν τελειώνει εδώ.Γιατί αν δεν γινόταν κάτι ανατρεπτικό σε σχέση με αυτό το θέμα,εγώ θα κατέληγα σε τρελάδικο.Κυρίως επειδή ήθελα να το πω στην αδερφή μου,αλλά φοβόμουν ότι δεν θα με πίστευε,ή αν με πίστευε θα αυτοκτονούσε πολύ πιθανόν,άλλωστε ο .... είναι όλη η ζωή της,το ίνδαλμά της.
    Πριν μερικούς μήνες η μαμά μου έπαθε κάτι προβλήματα στη μέση της.Έτσι λοιπόν ο πολύ ευγενικός ..... θεώρησε καλό να την εξυπηρετήσει,μαντέψτε με τι; Μασαζ! Πήγαινε λοιπόν ανά τακτά διαστήματα σπίτι,και η μαμά μου όπως κι εγώ επειδή δεν ήθελε να παρεξηγηθεί,δεν του έλεγε όχι,αλλά κάτι δεν της πήγαινε καλά.ʼρχισε να το συζητάει μαζί μου στην πλάκα περισσότερο και μου εκμυστηρεύτηκε ότι είχε παρατηρήσει ότι του ανορθωνόταν όταν της έκανε μασαζ,αλλά και πάλι,λέει,μπορεί να ήταν και η ιδέα της.Δεν ξέρω πώς της ήρθε να μου το πει,η μαμά μου δεν συζητάει γενικά τέτοια θέματα μαζί μου,ίσως να ήθελε να την καθησυχάσω λέγοντάς της ότι λέει βλακείες.
    Μόλις το άκουσα,αντίθετα,με έπιασαν λυγμοί και μου βγήκε όλη η πίκρα,η αγανάκτηση και η αηδία που είχα μέσα μου και άρχισα να τα λέω όλα,δεν μπορούσα να σταματήσω.Η μαμά μου που με άκουγε,μια κράταγε το κεφάλι της, προφανώς πίστευε ότι θα της φύγει το μυαλό,μια φώναζε το παιδί μου τι του έκανε ο αλήτης,καλά τα είχα καταλάβει εγώ,τον ανώμαλο,και κάτι τέτοια.
    Όταν τελείωσε το ξέσπασμα,αισθανόμουν πολύ καλά,κυρίως επειδή άκουγα για πρώτη φορά πως δεν έφταιγα εγώ για ό,τι έγινε.Και η μαμά μου που με ξέρει τόσο καλά,και ξέρει ότι δεν είμαι καμιά τσ...α κατάφερε να με πείσει με τα λόγια της.
    Μετά,αφού ηρέμησα,και το συζητούσαμε χαλαρά μου είπε ότι μια φορά της είχε πει ο άρρωστος αυτός άνθρωπος \'μην την βλέπεις έτσι την Sonia. είναι πολύ θερμή γυναίκα\" και γέλασε.Η μάνα μου τότε δεν κατάλαβε,αλλά μετά το σκηνικό κατάλαβε τι εννοούσε.Μιλάμε προφανώς για τόσο αρρωστημένο άνθρωπο που ακόμη και με πεσμένο το σημείο καυχιέται για το κατόρθωμά του.
    Προσπαθώ να το ξεχνάω όσο μπορώ,αν και μερικές φορές μου έρχεται να πάρω φόρα να μπω στο σπίτι και να τα πω όλα στην αδερφή μου κι ό,τι είναι να γίνει ας γίνει.Αν θέλει να μην μου ξαναμιλήσει δικαίωμά της.Αλλά πάλι σκέφτομαι ότι μάλλον δεν θα με πιστέψει και ότι ο άλλος θα τις βρει όσες δικαιολογίες θέλει να ακούσει.Και η μαμά μου έτσι νιώθει,αλλά έχουμε αποφασίσει από κοινού να πείθουμε η μία την άλλη να σιωπήσει όταν μας πιάνει πανικός.Δεν ξέρω τελικά τι είναι το καλύτερο.Μάλλον θα πρέπει να επισκεφτούμε και κάποιον ειδικό να πει τη γνώμη του.
    Αυτό που έμαθα είναι να μην εμπιστεύομαι ποτέ κανέναν μα κανέναν.Για όλους κρατάω πάντα μία πισινή.Μια μικρή πιθανότητα να μην είναι αυτός που δείχνει.Μπορεί κάποιοι να μην το αξίζουν,αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    sonia.
    διάβασα με προσοχή το ποστ σου.
    θα παραμείνω στις τελευταίες γραμμές στις οποίες και γράφεις την σκέψη σου να πάτε σε έναν ειδικό.
    θα συμφωνίσω, εκείνος θα σας βοηθίσει με τον τρόπο τον οποίο θα το πείτε στην αδερφή σας.
    μεγάλη πιθανότητα να μην σας πιστέψει, μιας και τον έχει ως άντρα της ζωής της. θα νομίσει οτι δεν τον θέλετε και οτι κάνατε κόμμα για να την χωρίσετε.
    ο ειδικός θα σας δώσει δύναμη να μην τα παρατήσετε.
    να σκεφτείς με την μαμά σου, οτι αφού δεν σέβεται τον εαυτό του,την κοπέλα του,την οικογένεια της κοπέλας του,τότε στο μέλλον θα της κάνει χειρότερα και αν προκύψει και παιδί θα ειναι άσχημα για εκείνο και για εκείνη που θα μείνει άναυδη.
    φιλικά
    libido

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Η αδερφή σου Σόνια είναι μαζί με τον καθηγητή μια 10ετία τώρα. Μιλάμε για μια ζωή όχι αστεία.

    Originally posted by Sonia.
    Και η μαμά μου έτσι νιώθει,αλλά έχουμε αποφασίσει από κοινού να πείθουμε η μία την άλλη να σιωπήσει όταν μας πιάνει πανικός.Δεν ξέρω τελικά τι είναι το καλύτερο.Μάλλον θα πρέπει να επισκεφτούμε και κάποιον ειδικό να πει τη γνώμη του.
    Ποιος είναι ο λόγος που σας πιάνει πανικός;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Originally posted by raphsssodos
    Η αδερφή σου Σόνια είναι μαζί με τον καθηγητή μια 10ετία τώρα. Μιλάμε για μια ζωή όχι αστεία.

    Originally posted by Sonia.
    Και η μαμά μου έτσι νιώθει,αλλά έχουμε αποφασίσει από κοινού να πείθουμε η μία την άλλη να σιωπήσει όταν μας πιάνει πανικός.Δεν ξέρω τελικά τι είναι το καλύτερο.Μάλλον θα πρέπει να επισκεφτούμε και κάποιον ειδικό να πει τη γνώμη του.
    Ποιος είναι ο λόγος που σας πιάνει πανικός;
    Mα ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που μας πιάνει πανικός.Γιατί είναι μια ζωή με αυτόν τον άνθρωπο,θεωρώντας ότι είναι ο τελειότερος άνθρωπος στον κόσμο.Τον λατρεύει κυριολεκτικά.Έχει απομακρυνθεί σχεδόν εντελώς από τους δικούς της φίλους,γνωστούς και συγγενείς και έχει αφοσιωθεί ολοκληρωτικά σε αυτόν και το περιβάλλον του.Τι πιστεύεις ότι θα συνέβαινε αν μάθαινε τι ακριβώς έγινε εκείνη τη μέρα;Και πίστεψέ με αν δεν το μάθει από εμάς,θα το μάθει λογικά κάποια στιγμή,αφού αυτός προσφέρει απλόχερα τις υπηρεσίες του σε όσες γυναικείες υπάρξεις βρεθούν στο σπίτι τους από φίλες μέχρι την γυναίκα που τους καθαρίζει το σπίτι.Και μπορεί μπροστά στην αδερφή μου να κάνει απλό μασάζ όπως και σε μένα την πρώτη φορά που μου έκανε,αλλά ποιος ξέρει τι γίνεται όταν δεν βλέπει;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Αυτό που έγινε εκείνη τη μέρα, έγινε κι έγινε πριν 6 ολόκληρα χρόνια.
    Εκείνος τι λέει γι\' αυτό; Έχετε μιλήσει ποτέ μαζί γι\' αυτή τη συμπεριφορά του, γι\' αυτό που έκανε, για το αν εξακολουθεί να το κάνει κτλ.;

    Σήμερα πως είναι η σχέση τους; Πέρα από αυτό που η αδερφή σου αγνοεί και ως εκ τούτου δεν επηρρεάζει τη σχέση τους, ζουν αρμονικά;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Originally posted by raphsssodos
    Αυτό που έγινε εκείνη τη μέρα, έγινε κι έγινε πριν 6 ολόκληρα χρόνια.
    Εκείνος τι λέει γι\' αυτό; Έχετε μιλήσει ποτέ μαζί γι\' αυτή τη συμπεριφορά του, γι\' αυτό που έκανε, για το αν εξακολουθεί να το κάνει κτλ.;

    Σήμερα πως είναι η σχέση τους; Πέρα από αυτό που η αδερφή σου αγνοεί και ως εκ τούτου δεν επηρρεάζει τη σχέση τους, ζουν αρμονικά;
    Δεν έχει επιχειρήσει ποτέ να μου ξαναμιλήσει γι\'αυτό.ʼλλωστε όπως είπα ήδη,γι\'αυτόν δεν ήταν κάτι το πρόστυχο,το θεώρησε φυσιολογικό και έτσι το αντιμετωπίζει.Τώρα πόσο φυσιολογικό μπορεί να είναι κάτι τέτοιο....
    Η σχέση τους δεν ξέρω πώς είναι πραγματικά,γιατί δεν αφήνουν να φανεί κάτι προς τα έξω.Φαίνονται το τέλειο ζευγάρι και όλοι τους θαυμάζουν.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Athens
    Posts
    24
    den eimai sigouros sonia gia to pios einai o protagonisths s aythn thn istoria kai exo thn pepoithish oti exeis na matheis polla gia th sxesh sou me thn aderfh sou . Me kathe epifylaxi isws tha eprepe na analogisteis th dikh sou thesi sthn olh istoria kai to an yparxei estw kai mia periptosi na synevales kai sy me ena tropo oxi k toso ameso s ayth thn katastash . . Sto kato kato , kai des to ligo kalytera ,,ki esy kai h mhtera sou fainetai na exetai mia sxedon antagonistikh sxesh me thn aderfh soy

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Originally posted by p-s-y
    den eimai sigouros sonia gia to pios einai o protagonisths s aythn thn istoria kai exo thn pepoithish oti exeis na matheis polla gia th sxesh sou me thn aderfh sou . Me kathe epifylaxi isws tha eprepe na analogisteis th dikh sou thesi sthn olh istoria kai to an yparxei estw kai mia periptosi na synevales kai sy me ena tropo oxi k toso ameso s ayth thn katastash . . Sto kato kato , kai des to ligo kalytera ,,ki esy kai h mhtera sou fainetai na exetai mia sxedon antagonistikh sxesh me thn aderfh soy
    Καμία σχέση,την αδερφή μου την αγαπάω πάρα πολύ και όπως είπα δεν έχουμε τσακωθεί ποτέ έχουμε άριστες σχέσεις.Και ξέρει πολύ καλά πώς νιώθω γι\'αυτή.Για χάρη της έχω απομακρυνθεί τόσα χρόνια από κοντά της για να μην μπαίνω σε πειρασμό να της το πω.Και η μαμά μου για ποιο λόγο να θέλει να ανταγωνιστεί την αδερφή μου;
    Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος και να αναφέρεις από ποια γραφόμενά μου έβγαλες τα παραπάνω συμπεράσματα γιατί είναι λίγο άκυρα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Σόνια, αυτό το γεγονός έγινε πριν έξι χρόνια. Ήσουν κοριτσάκι. Σε παρέσειρε και δεν

    ήξερες πως να αντιδράσεις. Διαβάζοντας ξανά τον τίτλο \"αυτό που με άλλαξε για πάντα \"

    νομίζω πως έχεις δόσει μεγάλη έμφαση στο θέμα.

    Προσωπικά πιστεύω ότι δεν πρέπει να το πείς στην αδελφή σου. Σκέψου την ίδια και όχι

    το κακό που θα κάνεις σε αυτόν.

    Τώρα αν αυτός έχει και άλλες παράλληλα με την αδελφή σου δεν μπορείς να το ξέρεις

    παρά μόνο να υποθέτεις. Αφού οι δυο τους είναι καλά γιατί σε απασχολεί τόσο.

    Βρίσκω τη στάση σου σωστή να αποφεύγεις να πηγαίνεις σπίτι τους, ειδικά όταν λείπει η

    αδελφή σου αλλά μη ξεχνάς ότι πλέον δεν είσαι κοριτσάκι και δεν μπορεί να συμβεί κάτι

    που δεν θέλεις.Στο σύντροφό σου το έχεις εκμυστηρευτεί?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Originally posted by Μιχάλης
    Σόνια, αυτό το γεγονός έγινε πριν έξι χρόνια. Ήσουν κοριτσάκι. Σε παρέσειρε και δεν

    ήξερες πως να αντιδράσεις. Διαβάζοντας ξανά τον τίτλο \"αυτό που με άλλαξε για πάντα \"

    νομίζω πως έχεις δόσει μεγάλη έμφαση στο θέμα.

    Προσωπικά πιστεύω ότι δεν πρέπει να το πείς στην αδελφή σου. Σκέψου την ίδια και όχι

    το κακό που θα κάνεις σε αυτόν.

    Τώρα αν αυτός έχει και άλλες παράλληλα με την αδελφή σου δεν μπορείς να το ξέρεις

    παρά μόνο να υποθέτεις. Αφού οι δυο τους είναι καλά γιατί σε απασχολεί τόσο.

    Βρίσκω τη στάση σου σωστή να αποφεύγεις να πηγαίνεις σπίτι τους, ειδικά όταν λείπει η

    αδελφή σου αλλά μη ξεχνάς ότι πλέον δεν είσαι κοριτσάκι και δεν μπορεί να συμβεί κάτι

    που δεν θέλεις.Στο σύντροφό σου το έχεις εκμυστηρευτεί?
    Ίσως να έχεις δίκιο Μιχάλη,να λες ότι το έχω πάρει πολύ στα σοβαρά το όλο θέμα.Αλλά δυστυχώς είμαι πολύ ευαίσθητος άνθρωπος και ότι κακό συμβαίνει δεν το ξεπερνάω εύκολα.
    Το ξέρω ότι δεν πρέπει να το μάθει ποτέ.Θα διαλυθεί και είναι κρίμα.Είναι πολύ πιστή απέναντί του και δεν του έχει δώσει κανένα δικαίωμα να κάνει τέτοια πράγματα,πόσο μάλλον να τα ρίχνει στην αδερφή της.
    Σίγουρα δεν μπορώ να ξέρω αν την κερατώνει με άλλες,αλλά πιστεύω ότι το κάνει.Μυαλά δεν έχει σίγουρα αλλάξει,αφού πήγε να τα ρίξει και στη μητέρα μου.
    Στον σύντροφό μου εννοείται πως δεν θα πω ποτέ τίποτα γιατί είναι πάρα πολύ ζηλιάρης και μπορεί και να τον σκοτώσει.Θα γίνει σίγουρα μπάχαλο αν του το πω,δεν θα κρατηθεί και θα το μάθουν όλοι,μαζί με την αδερφή μου.Οπότε προτιμώ να ζω με τις τύψεις μου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Originally posted by Sonia.
    Έτσι μέσα σε μια φάση υπνηλίας τον άφησα να μου κάνει μασάζ μέχρι που έφτασε στην ουρά μου και μόλις πήγε να πάει λίγο πιο κάτω ταρακουνήθηκα σαν να γαργαλήθηκα επίτηδες,γιατί τρόμαξα και ήθελα να σταματήσει.Μετά του έδωσα να καταλάβει ότι ήθελα να κοιμηθώ και με άφησε.Για αρκετή ώρα σκεφτόμουν τι είχε γίνει,αλλά ήμουν τόσο τυφλωμένη από την ιδέα του ιδανικού άντρα που είχα σχηματίσει γι\'αυτόν που θεώρησα ότι ήταν στο μυαλό μου αυτό που όλοι εσείς που διαβάζετε τώρα θεωρείτε δεδομένο.
    Το επόμενο πρωί για κακή μου τύχη με βρήκε μόνη με αυτόν.Η αδερφή μου είχε πάει στην εταιρεία και αυτός είχε βαλθεί να με περιποιηθεί.Μου έφτιαξε πρωινό και μετά βλέπαμε μαζί τηλεόραση.Εγώ επειδή ήμουν κάπως κουμπωμένη προσπαθούσα να βρω δικαιολογία να φύγω αλλά δεν με άφηνε.Δεν ήθελα να γίνω και απόλυτη,γιατί θα το καταλάβαινε ότι είχα πειραχτεί και για έναν περίεργο λόγο δεν το ήθελα,γιατί πίστευα ότι ήμουν παράλογη και τον παρεξήγησα.
    Εκεί που καθόμασταν λοιπόν άρχισε πάλι να λέει τα γνωστά για τις κοπέλες που είχε κι επειδή είχα βαρεθεί να τα ακούω,είχα βάλει εικονικά ακουστικά στα αυτιά μου και ουσιαστικά δεν άκουγα.ʼκουσα μόνο την τελευταία πρόταση που είπε \"όλες μου λέγανε ότι έχω περίεργο π....ο και τον έβγαλε γιατί θεώρησε καλό να του πω αν συμφωνώ.Ξαφνικά κατάλαβα ότι ήμουν χαμένη.Είμαι από τους ανθρώπους που αν τους συμβεί κάτι ξαφνικό τα χάνουν εντελώς.Έτσι εκείνη την καταραμένη ώρα άρχισα να χάνω τον εαυτό μου.Έγινα zombie.Δεν πίστευα ό,τι έβλεπα και νόμιζα ότι ζω σε όνειρο.Είχα μουδιάσει ολόκληρη και δεν κουνιόμουν καθόλου.Ήξερε ότι δεν ήμουν σε θέση να κάνω τίποτα και έβαλε το χέρι μου εκεί που καταλαβαίνετε για να εκτονωθεί.Μου είπε ότι επειδή σκεφτόταν την αδερφή μου,είχε εξύψωση για να το πω ευγενικά.Ουσιαστικά εγώ δεν έκανα τίποτα,αυτός κουνούσε το χέρι μου με τη γνωστή φορά και είχε εκστασιαστεί.Όταν τελείωσε,μου είπε \"δεν ήταν πολύ ωραία που δύο άνθρωποι που νοιάζονται ο ένας για τον άλλο μοιράστηκαν μια τέτοια στιγμή;\" Δεν μίλησα,αλλά από μέσα μου,όταν κατάλαβα ότι τελείωσε το μαρτύριο μου,είχα αρχίσει ήδη να κλαίω.
    Αγαπητή φίλη....νομίζω ότι το ψυχολογικά πιο \"επίμαχο\" σημείο για σένα είναι αυτό με την προκλητική στάση του υποψήφιου γαμπρού σου.Πιθανόν να νιώθεις κάποιες φορές και ενοχές γι αυτό (απέναντι στην αδερφή σου κυρίως).Όμως αυτό δεν το προκάλεσες εσύ...αλλά κάτι αρρωστημένο που υπάρχει σε αυτόν τον άνθρωπο και φυσικά δεν ήταν ακριβώς σεξουαλική επαφή μεταξύ σας...αλλά απ τη μια είχες έναν επιδειξιομανή που δεν ήξερες πόσο επικίνδυνος θα μπορούσε να γίνει...κι απ την άλλη η τότε απειρία σου γύρω απ αυτά τα θέματα σε έκανε να αντιδράσεις παθητικά.Ο συγκεκριμένος άνθρωπος...μοιάζει να είναι τόσο νάρκισσος..που ακόμα και το σέξ ουσιαστικά με τον εαυτό του το κάνει.Απο σένα,την αδερφή σου....ή οποιαδήποτε άλλο θύμα του...το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι μάλλον να του αποδείξτε πόσο \"λαχταριστό\" γεννητικό μόριο έχει...και άρα πόσο \"μετράει\" η μπογιά του σαν άντρας.Όπως και να έχει όμως το μπέρδεμα μέσα του...σίγουρα εσύ δεν έχεις κάτι για να νιώθεις ένοχη απο αυτό....έστω και άν εκτός απο το σόκ κατα τη διάρκεια αυτής της πράξης....περνούσε και οτιδήποτε άλλο απ το μυαλό σου (πχ περιέργεια)....κι αυτό γιατί ήσουν πολύ μικρότερη και άπειρη.

    Το να μιλήστε στην αδερφή σου...είναι κάτι που θα το κρίνετε εσείς και φυσικά για όλα αυτά θα μπορούσε και κάποιος ειδικός να σας βοηθήσει.Ωστόσο....έχω την εντύπωση οτι και η αδερφή σου θα έχει δείγματα αυτού του νοσηρού ναρκισσισμού του...και το πιο ουσιαστικό ερώτημα (και θέμα για να την βοηθήσει κανείς)...είναι γιατί εμμένει σε κάποιον που παρά την ηλικία του ...ακόμα \"παιδιαρίζει\" ?Βοήθεια χρειάζεται κι αυτός ο ίδιος...αλλά δεν ξέρετε αν έχει συνειδητοποιήσει το πρόβλημα του.Εσείς όμως...που βλέπετε το πρόβλημα...είναι εύλογο και λογικό να αναζητήστε στήριξη απο κάποιους πιο ειδικούς.Εύχομαι....να βρείτε εκείνη την στήριξη..που όλο αυτό το βιώμα θα σας βοηθήσει να το αποκαταστήστε μέσα σας σαν μια ωφέλιμη για το μέλλον εμπειρία.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Να ζείς χωρίς τύψεις γλυκιά μου γιατί με αυτό που έγινε δεν ήρθε και το τέλος του

    κόσμου. ʼλλωστε και μόνο που το μοιράστηκες μαζί μας, θα σε βοήθησε να

    χαλαρώσεις.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Σόνια μου από όσα ανέφερες αγαπάς πολύ την αδερφή σου χωρίς αμφιβολία!
    Αυτό όμως που σίγουρα με προβλημάτισε είναι το εξής:
    Αφού ο τύπος είχε αυτή τη στάση απέναντι σε εσένα και τη μητέρα σου, αν αναλογικά δημιουργήσει αντίστοιχες φάσεις στον στενό του κύκλο γνωρημιών και το μάθει η αδερφή σου νομίζεις ότι θα πληγωθεί λιγότερο μιας και τον έχει σαν Θεό από όσα λές?

    Για μένα το θέμα μάλλον πορεύεται μελλοντικά ως εξής......ή μαθαίνει η αδελφή σου από εσάς το σύνδρομο των συνηθειών του ή θα το μάθει απο κάποιο εξωγενή περιστατικό που θα δημιουργήσει ο τύπος με άλλες γυναίκες!

    Σίγουρα ή με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο θα πληγωθεί!!!!!
    Αυτό δεν θα το γλιτώσετε όπως και νά\'χει.......
    Όντως το σενάριο της όλης κατάστασης που αναφέρεις είναι ιδιαίτερα δύσκολο και πικρό....
    Τί να πω....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Ελα τωρα που δεν σου αρεσε...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Kαλημέρα σε όλους!ʼργησα να απαντήσω γιατί τώρα βρέθηκα στο laptop.Σας ευχαριστώ όλους για τη συμπαράσταση!
    Ήδη νιώθω πολύ καλύτερα...
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι σύντομα θα επισκεφτώ κάποιον ειδικό για να το ξεπεράσω εντελώς και να συνειδητοποιήσω πλήρως ότι δεν έφταιξα σε κάτι.
    Θα απαντήσω σε κάποια από τα posts
    Αγαπητέ LOGOPSYXE,σ\'ευχαριστώ για το χρόνο σου.Έχεις δίκιο ότι μερικές φορές νιώθω τύψεις και σκέφτομαι ότι έπρεπε για την αδερφή μου να αντισταθώ και να του βάλω τις φωνές.Αλλά πάλι σκέφτομαι ότι και να είχα καταφέρει να το κάνω η συμπεριφορά που θα είχαμε μεταξύ μας μετά,θα ήταν τέτοια που προφανώς η αδερφή μου θα καταλάβαινε ότι κάτι έγινε και δεν μιλιόμαστε.Τι να πω δεν ξέρω.Αν είχα καταφέρει να αντισταθώ πάντως τότε σίγουρα δεν θα ήμουν εγώ,αλλά κάποιος άλλος άνθρωπος πιο αποφασιστικός από μένα.Και όλα θα ήταν διαφορετικά.
    Πίστεψέ με καμία περιέργεια και όρεξη δεν είχα να δω το όργανό του.Πάντα ήμουν πολύ ιδιότροπη σε αυτά τα θέματα και παλαιών αρχών.Επίσης είχα μόλις αρχίσει μία σχέση με το παιδί που είμαστε ακόμη μαζί και ήμουν τρελά ερωτευμένη και τυφλωμένη.
    Κι εγώ έχω αρχίσει και πιστεύω ότι η αδερφή μου κάτι έχει καταλάβει,αλλά δεν μιλάει.Δεν ξέρω τι στο καλό της έχει κάνει και δεν αντιδρά καθόλου.Ίσως να έχει πείσει τον εαυτό της ότι δεν είναι περίεργα αυτά που λέει και κάνει,άλλωστε μπορεί να την έχει πείσει και ο ίδιος,έχει τρομερή πειθώ.Δεν έχω ξανασυναντήσει πιο πειστικό άνθρωπο.
    Μιχάλη σ\'ευχαριστώ πολύ για τα εμψυχωτικά σου λόγια,θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τη συμβουλή σου!
    Danay να είσαι σίγουρη ότι θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις.Δεν είμαι σίγουρη για τίποτα δυστυχώς.Είμαι πολύ μπερδεμένη.
    Οlga_soul αυτό ακριβώς είναι που με προβληματίζει.Αν ήξερα ότι δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να μάθει κάτι η αδερφή μου,δεν θα σκεφτόμουν καν να της το πω.Αλλά βλέπω ότι αυτός εκτροχιάζεται όσο πάει και δεν υπολογίζει τίποτα,εντάξει,τα έριξε σε μένα,ήμουν μικρή και πόνταρε εκεί,τη μαμά μου πώς πίστευε ότι θα τη ρίξει;
    Ξέχασα να αναφέρω ότι απ\'όταν τα είπα στη μαμά μου εκείνη όποτε της λέει να έρθει στο σπίτι για να της κάνει μασάζ,βρίκει δικαιολογίες για να τον αποφύγει.
    Είχαμε πάντως σκεφτεί,αν και ριψοκίνδυνο,να συνέχιζε να κάνει κανονικά μασάζ και να βάζαμε από μια μεριά βιντεοκάμερα να τραβάμε το σκηνικό.Κάποια μέρα θα εκδηλωνόταν αυτός οπωσδήποτε κι έτσι θα τον είχαμε στο χέρι.Αλλά η μαμά μου δεν νιώθει πολύ καλά.Κι εγώ εννοείται πως δεν το συζητάω καν.Εσείς τι λέτε;
    Τασο καθόλου δεν με απασχολεί τι σκέφτεσαι ειδικά τώρα που είδα το θέμα που άνοιξες \"Κανενας οικτος για τις βιασμενες\".Δεν θα ασχοληθώ άλλο με την περίπτωσή σου.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •