Τι θα κανατε αμα μαθαινατε οτι καποιος πολυ δικος σας ειναι ναρκωμανης? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Ε μπορει αυτη να ανοικει οντως στους ανθρωπους που λες.
    Σιγουρα ομως υπαρχουν η υπηρχαν κι αλλοι ανθρωποι στη ζωή σου οι οποιοι ήταν αληθινοι και τους ενοιαζες εσυ κι οχι η εικόνα σου.
    Εκει θα αναζητησεις συμπαρασταση και να δωσεις αξια,οταν αποφασισεις να αλλαξεις τη ζωη σου.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Προσωπικα δεν θεωρο φιλο αυτον που δεν νοιαζεται για εμενα ,και ετσι πρεπει να κανουν οι σωστοι φιλοι να στην λενε! και εμενα εχει συμβει αυτο καποτες ενας παλιοτερος συν αλητης μου και φιλος μου απο την πυγμαχια οταν με ειδε χαλια ,με χτυπησαι στο κεφαλι ,εγω νευριασα αλλα ηξερα οτι δεν θα εβγαζα ακρι γιατι αυτος ειχε γινει πλεον επαγγελματιας ενω εγω ενας πρεζακιας ,αν και με εκανε ρεζιλι δεν κρατησα κακια γιατι το εκανε για να πεισμωσω αφου καποτε ειμουν πολυ πιο καλος απο αυτον !
    Στους γνωστους ομως στους συνεργατες Νια εκει ομως ειναι ρατσισμος γιατι εκει απλα σε ενοχλει η εικωνα του αλλου ! δε το εχεις συναντησει αυτο?

  3. #18
    Εγώ κάνω παρέα με άτομα που καπνίζουν ακόμη χασις, (!) και τους βάζω συνέχεια χέρι γιατι στο τέλος θα καούν, (για έναν είμαι εντελώς σίγουρη πως έχει κάψει εγκέφαλο), αλλά δεν με πειράζει γιατί δεν επηρεάζει την υπόλοιπη ζωή τους, (εννοώ να είναι όλη μέρα ξάπλα και να αμπελοφιλοσοφούν), είναι λειτουργικοί απλά τους έμεινε το κουσούρι από το σχολείο..:ρ
    Τώρα, σε σχέση με πρέζα και κόκα δεν θα έκανα παρέα γιατί καταρχήν δεν θα μπορούσα να συννενοηθώ με έναν τέτοιο , είμαι κατά των ναρκωτικών γενικότερα και επειδή έχω και ένα θέμα με τα αδύναμα άτομα, απέχω.
    Ευτυχώς στην οικογένεια και στον ευρύ συγγενικό κύκλο δεν είχαμε ποτέ τέτοιο θέμα.
    Αν είχαμε σίγουρα θα αντιδρούσα, ειδικά αν ήταν πχ ο αδελφός μου, αλλά νομίζω πως θα το καταλάβαινα πολύ νωρίς και δεν θα το παρατράβαγε.
    Εγωιστικό αυτό που λέω, αλλά το πιστεύω.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Ναι εκει ισως μετραει η εικόνα σου.Γιατι ίσως παιζει ρόλο στο να προσελκύσεις τους πελάτες σου.Ή να εμπνευσεις αξιοπιστία.
    Αλλο δουλεια κι αλλο φιλια.
    Αλλα προσεξε,και σ αυτον τον τομέα υπαρχει μια γραμμή
    Ρατσισμός ειναι να μην προσλαβεις ή να διωξεις απ τη δουλεια σου,καποιο παιδι που εχει απεξαρτηθει και θελει να δουλεψει κ να επανενταχτει μόνο και μόνο επειδη φερει την "ταμπελα του πρωιν χρηστη" (και αυτο το φαινόμενο το καταδικάζω)
    Οχι να διωξεις καποιον χρηστη που δεν ειναι αποδοτικός και πιθανότατα επηρεαζουν στη δουλεια του τα συμπτωματα της χρησης.Αυτο δεν ειναι ρατσισμός.Αυτο ειναι φυσικό και λογικό
    Δεν σου ειπα οτι δεν υπαρχει ρατσισμός,Σου ειπα οτι δεν δρουν όλοι απ αυτην την σκοπιά.Οτι αυτη που σε νοιαζονται ειλικρινα δεν σ απομακρύνουν απο ρατσισμό αλλα για αλλους λόγους

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Προσωπικα κανεις πολυ καλα ,με βρισκεις συμφωνο μαζι σου , απλα θα ηταν καυτερο να εισαι πιο χαλαρη μαζι του να κανεις παρεα αμα θες ,δεν πρεπει να υπαρχει ρατσισμος, δλδη αμα καποιος ειναι χοντρος και του αρεσει να τρωει δεν θα τον κανουμε παρεα επειδη τρωει πολυ?η αμα καποιος ειναι ομοφυλοφιλος θα τον κανουμε περα? δεν νομιζω γιατι λοιπον και ενα χρηστη αφου ετσι θελει δεν τον δεχεσαι?
    Στη συγκεκριμενη φαση ο φιλος σου ειναι ντοπρος και ειλικρινης θελει και πινει,τι να του πεις λοιπον? για εμενα καντον παρεα αμα θες μην τον αποξενωνεις γιατι αμα υπαρχει μια περιπτοση να κοψει καποτες την χανει και αυτη αμα ειναι στο περιθωιο, δεν ξερω αμα συμφονεις?
    νομιζω οτι παρουσιαζεις πολυ απλοποιημενα την εξαρτηση απο τις ουσιες (μιλαω κυριως για σκληρα ναρκωτικα και αλκοολ)
    εγω δεν ξερω κανεναν ομοφυλοφιλο η χοντρο που να εφτασε στο εγκλημα για να βρει συντροφο η φαγητο....
    ουτε κανεναν που να αλλαξε προσωπικοτητα γιατι εβαλε κιλα η βρηκε μια σχεση με ομοφυλο του...

    ειμαι απο εκεινους που πιστευουν οτι σε αυτες τις εξαρτησεις απο ουσιες, το να φτασει κανεις στον πατο, ειναι κινητρο απεξαρτησης και οχι το να εχει στηριξη στην συνεχιση της αρρωστιας του...

    ειχα εναν φιλο μικρη, με τον οποιο υπηρξα για μεγαλο διαστημα πολυ τσιμπημενη.
    αφου χαθηκαμε για λιγο καιρο, βρεθηκαμε τυχαια και πανω στην κουβεντα μου εξομολογηθηκε οτι μετα απο ενα διαστημα αλκοολισμου, εφτασε τελικα στην ηρωινη.
    μου ειπε οτι ειναι ερωμενη η ηρωινη για οσους εχουν καταληξει εκει..
    και ετσι ειναι φιλε...
    τι θες απο την πρωην σου, οταν εχεις βαλει μια αλλη στην ζωη σου, να σου κραταει το χερι για να μη φοβασαι στο σκοταδι?
    ε, οχι, αν επελεξες την καταστροφη κι αυτο εσυ το λες επιλογη, η αλλη επελεξε την ζωη.

    ο πρωην φιλος, με καλεσε να παμε σπιτι του να συνεχισουμε την κουβεντα, να πιουμε κι εναν καφε...
    εκει για καποιον ανεξιχνιαστο λογο, εκτος απο τον καφε, εκανε και μια ενεση μπροστα μου, η σχεδον μπροστα μου...
    ξενερωσα αμεσα απο οτιδηποτε ειχα θαυμασει ποτε επανω του, καμια διαθεση ερωτικη η αλλη δεν μου εμεινε... σηκωθηκα κι εφυγα την ιδια στιγμη, εξαφανιστηκα και δεν του ξαναμιλησα ποτε....

    μετα απο 15 σχεδον χρονια τον ειδα τυχαια στην τηλεοραση να μιλαει για εξαρτησεις...
    ειχε απεξαρτηθει και ειχε ξεκινησει μια οργανωση βοηθειας εξαρτημενων ατομων
    δεν φανταζεσαι την χαρα μου, βρηκα τα τηλ. της οργανωσης και τον πηρα την επομενη και μιλησαμε.
    πραγματικη στιγμη ευτυχιας να βλεπεις εναν ανθρωπο απο τετοιο τελμα να βγαινει στην επιφανεια και να βοηθαει κι αλλους...

    το ευχομαι και σε σενα να ξεφυγεις αγαπητε
    αλλα μεχρι τοτε,
    να μην κακιζεις οσους δεν θελουν να πεσουν μαζι σου στο πηγαδι που επεσες..

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    To θεμα με το παιδι που λες ειναι πολυ δυνατο και λογικη η αντηδραση σου. το περιεργο θα ηταν οταν ηπιε μπροστα σου να σου αρεσαι.Οσο για τους τροπους θεραπειας ειναι παρα πολυ και ολοι τους εχουν καλο σκοπο ,απλα οπως ο καθενας ειναι διαφορετικη προσωπικοτητα ετσι και η θεραπεια πρεπει να ειναι αυτη που ταιριαζει σε καθενα μας.
    Οσο για την εγκληματικοτα μπορει να ειναι ετσι ,αλλα δεν ειναι κανωνας , υπαρχουν και αυτοι που δουλευουν πληρωνουν φορους .Ρ και κανουν τα λεφτα τους οτι θελουν .
    Απο την πρωην μου δεν θελω τιποτα ιδικα απο αυτην , οταν με παρατησε δεν την ενοχλησα ξανα . Φαντασου ομως οτι θα μπορουσα να μην της ελεγα τιποτα και να ειμασταν κανονικα οπως με αλλες σχεσεις μου που δεν το πα και δεν προκεται να το ξανα πω ! ΠΟΤΕΕ! απλα λεω οτι πινω κανα ποτο παραπανω η οτι κανα τσιγαρο και αυτο ειναι ,λεω οτι εχω και ανεμια καμια φορα και δεν τρεχει τιποτα ! πιστεψε με τοσα χρονια αυτο κανω ! απλα την πατησα και νομιζα οτι σε μια σχεση αγαπης δεν πρεπει να κρυβεις τιποτα απο την κοπελα σου ! και αφου της ειχα σταθει στα δικα της ,εστω και αν ηταν υπερβολικα φανταστηκα οτι θε ειναι και αυτη πλαι μου στον αγωνα μου να καθαρησω , ουτε νοσοκομα την ηθελα ουτε μπαμπουλα ! απλα ζηταγα συμπαρασταση αφου τοσα ελεγε οτι θα ειναι πλαι μου στα παντα οτι με αγαπαει και ολα αυτα τα παραμυθακια που εμαθε στο πανεπιστημιο της ! αλλα μαλον εκανε την πρακτικη στα ψεματα της .! γιατι στην αρχη με ειχε πρηξει με τις ξενερωτες τις φιλες της και ξαφνικα αποκλησμος .Αλλα καλυτερα μαλον ετσι που εγινε!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    αν υποστηριζεις οτι η φυγη της πρωην σου σε εριξε πιο βαθια στα ναρκωτικα η οτι αν εμενε θα καθαριζες, μαλλον κοροιδευεις τον εαυτο σου φιλε..
    η απεξαρτηση ειναι εντελως προσωπικη αποφαση και δεν ευθυνεται κανεις αλλος ουτε για την επιτυχια της ουτε για την αποτυχια της...

    επαναλαμβανω οτι καταλαβαινω απολυτα την κοπελα σου που απομακρυνθηκε.
    δεν ειναι αντιστοιχη η συμπαρασταση στα προβληματα της, με αυτο που ζητουσες εσυ να κανει.. να σε βλεπει να καταστρεφεσαι και να καθεται να σε καμαρωνει.

    αντι να κλαις πανω απτο χυμενο γαλα, παρε σοβαρες αποφασεις για την ζωη σου και μην τρως τον χρονο σου με τετοιες σκεψεις...γιατι εφυγε η μια και γιατι εκατσε η αλλη.
    ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ????? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ, ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ. ΞΥΠΝΑ!!!!!!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Με μια κοπελα εκανα τα πρωτα χρονια μου χρηση! , με μια κοπελα ηπια πρωτη μου φορα στα 18 με ενεση! ,για μια κοπελα εχασα μια πολυ καλη δουλεια! για μια κοπελα εχασα ενα πολυ καλο φιλο ,! για κοπελα εχασα πολλα λεφτα! πιο πολλα εχω παθει απο τις γυναικες παρα απο την ηρωινη!
    Οσο για την απεξαρτηση ας κανω πρωτα την αποτοξινωση και μετα την απεξαρτηση!
    Ξερω οτι εγω φταιω ,ξερω οτι εκανα λαθος και κανω, ποτε δεν ζητησα λυπηση ! δεν θελω βοηθεια ουτε απο τους δικους μου , μονος μου ηρθα στον κοσμο μονος μου θα παλεψω ,τωρα αμα θελει κανεις να ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΠΕΣΑ δεν ξερω αν ειναι κακο ,γιατι οπως εγω βοηθαω ετσι δεν εχω προβλημα να μου κανουν το ιδιο! αλλα οχι ελεημοσυνη! ποτε καλυτερα θανατος παρα ξεφτιλα!
    Οσο για την παροτρηση σου ευχαριστω ,μια βοηθεια ειναι και αυτο!
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

  9. #24
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Με μια κοπελα εκανα τα πρωτα χρονια μου χρηση! , με μια κοπελα ηπια πρωτη μου φορα στα 18 με ενεση! ,για μια κοπελα εχασα μια πολυ καλη δουλεια! για μια κοπελα εχασα ενα πολυ καλο φιλο ,! για κοπελα εχασα πολλα λεφτα! πιο πολλα εχω παθει απο τις γυναικες παρα απο την ηρωινη!
    Οσο για την απεξαρτηση ας κανω πρωτα την αποτοξινωση και μετα την απεξαρτηση!
    Ξερω οτι εγω φταιω ,ξερω οτι εκανα λαθος και κανω, ποτε δεν ζητησα λυπηση ! δεν θελω βοηθεια ουτε απο τους δικους μου , μονος μου ηρθα στον κοσμο μονος μου θα παλεψω ,τωρα αμα θελει κανεις να ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΠΕΣΑ δεν ξερω αν ειναι κακο ,γιατι οπως εγω βοηθαω ετσι δεν εχω προβλημα να μου κανουν το ιδιο! αλλα οχι ελεημοσυνη! ποτε καλυτερα θανατος παρα ξεφτιλα!
    Οσο για την παροτρηση σου ευχαριστω ,μια βοηθεια ειναι και αυτο!
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
    γιώργο...με το συμπάθειο αλλά τώρα λες @@ες.

    Καμία κοπέλα δεν σου έφταξε γιατί ήπιες, ούτε που έχασες τη δουλειά σου, ούτε που έπεσες στην πρέζα, ούτε που έχασες το φίλο σου ούτε τα λεφτά σου.
    Εκεί έξω υπάρχουν ένα εκ. επιτηδειοι. τι σημαίνει αυτό? Πως ότι μας λέει ο καθένας γιατί τον ερωτευτήκαμε θα πηγαίνουμε σα τα βόδια και θα κάνουμε ότι μας υποδεικνύει?
    Καμία ηρωίνη δεν σε έκανε με το ζόρι να τα βρεις μαζί της.
    Εμείς οι άνθρωποι συνηθίζουμε να ρίχνουμε σε άλλους την ευθύνη για την ανοχή μας, ή για τα λάθη μας.
    Δεν είναι έτσι.
    Ο καθένας πρέπει να αναλαμβάνει την ευθύνη των πράξεων του και ειδικά σε κάτι τόσο σοβαρό.
    Άσε τα χέρια βοήθειας από τους άλλους, (γιατί πάλι μεταθέτεις την ευθύνη) και κοίτα να βρεις το χέρι που θα σου δώσει ο εαυτός σου.
    Όσο περιμένεις από τους άλλους, θα κοροιδεύεις μόνο εσένα.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Μαλον δεν καταλαβες ,η δεν διαβασες καλα , ευχομαι να μην εχεις δυσλεξια ! "Ρ. αμα το ξανα διαβασεις γραφω οτι αναλαμβανω την ευθυνη μου ! και τις επιπτωσεις ! οσο για την βοηθεια δεν ειμαι κομπλεξικος ,να λεω οχι ! ουτε αντικοινωνικος! οπως εχω βοηθησει και εγω τοσο κοσμο ! υλικα και ηθικα ! οχι για ανταποδοση δεν μου χρωστα κανεις τιποτα! αλλα και εγω σε κανεναν ! δεν εχω αναγκη κανεναν ! ΟΥΤΕ ΚΛΑΙΩ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ !! ΣΤΑ Α,,, ΕΧΩ ΓΡΑΜΕΝΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ !! και μονος μου θα βγαλω παλυ την ακρη !

  11. #26
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Μαλον δεν καταλαβες ,η δεν διαβασες καλα , ευχομαι να μην εχεις δυσλεξια ! "Ρ. αμα το ξανα διαβασεις γραφω οτι αναλαμβανω την ευθυνη μου ! και τις επιπτωσεις ! οσο για την βοηθεια δεν ειμαι κομπλεξικος ,να λεω οχι ! ουτε αντικοινωνικος! οπως εχω βοηθησει και εγω τοσο κοσμο ! υλικα και ηθικα ! οχι για ανταποδοση δεν μου χρωστα κανεις τιποτα! αλλα και εγω σε κανεναν ! δεν εχω αναγκη κανεναν ! ΟΥΤΕ ΚΛΑΙΩ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ !! ΣΤΑ Α,,, ΕΧΩ ΓΡΑΜΕΝΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ !! και μονος μου θα βγαλω παλυ την ακρη !
    Για δυσλεξία δεν με κόβω.....τώρα...το ότι λέω τη γνώμη μου μπορεί να ενοχλεί, το έχω ξαναπάθει...:ρ
    Λες πως δεν ρίχνεις ευθύνη σε κανένα παρά μόνο στον εαυτό σου.....Τα παρακάτω λόγια είναι ή δεν είναι δικά σου?


    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Με μια κοπελα εκανα τα πρωτα χρονια μου χρηση! , με μια κοπελα ηπια πρωτη μου φορα στα 18 με ενεση! ,για μια κοπελα εχασα μια πολυ καλη δουλεια! για μια κοπελα εχασα ενα πολυ καλο φιλο ,! για κοπελα εχασα πολλα λεφτα! πιο πολλα εχω παθει απο τις γυναικες παρα απο την ηρωινη!
    Τι ακριβώς εννοούσες με τα παραπάνω?
    Πως έφταιγες εσύ?
    Γιατί αν ξέρεις ελληνικά, όλα αυτά δείχνουν πως τα ρίχνεις σε άλλους και όχι στον εαυτό σου.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Παιδια μια στιγμη.Ας μη γενικευουμε.Ισως οντως η κοπελα αυτη ενω της ζητησε βοηθεια δεν του σταθηκε.Και ναι.Αν οντως γινανε οπως τα λες παραπανω,δηλαδη ηθελες να κανεις κατι και αρνηθηκε να σου σταθει εφταιγε σε αυτο..οχι οτι φταιει που συνεχίζεις.Αυτο ειναι δικη σου επιλογη.Φταιει στο οτι εδειξε οτι δεν νοιαζεται.Αλλα τι σημαινει αυτο?δεν ειναι ολοι ετσι.Εαν πραγματικα θες να αλλαξεις υπαρχουν ανθρωποι για να σε στηριξουν.Σιγουρα την μεγαλυτερη προσπαθεια θα την κανεις π ιδιος.Οι αλλοι στηρίζουν την προσπαθεια δεν μπορουν να σε βαλουν να κανεις κατι αν δε θες.
    Και συμφωνω στο οτι αν οχι ολη,τη μεγαλυτερη ευθυνη σ ολες αυτες τις πραξεις που αναφερεις την εχεις εσυ Γιωργο.Κανεις δεν σε βαζει με το ζορι να κανεις κατι ιδιαιτερα σ αυτο το θεμα.Δεν πιστευω να πηρε κανεις και να τρυπησε το χερι σου.Εσυ το εδωσες.Οκ?Το ηθελες λοιπον.Ναι υπαρχουν μπασταρδοι(ή και οχι)εκει εξω που μπορει να παρασυρουν παιδια,αλλα ειμαστε στο 2011.Ξερει πανω κατω το καθε παιδι τη συνεπεια αυτων του των πραξεων.
    Αλλα και σ ολα τ αλλα θα πρεπει να εισαι ικανος να κρινεις τι αξιζει και τι πρεπει να κανεις για χαρη καποιου αλλου.Γιατι θυσιασες τον φιλο σου για μια γκομενα?Εστω οτι αυτη ηταν μαλακισμενη,εσυ δεν ειχες το νιονιο να σκεφτεις οτι δεν θα πρεπε να θυσιασεις τον φιλο σου?
    Τελος παντων.Λες οτι εχεις χασει για γυναικες τοσα πραγματα,αλλα δεν εχεις καταλαβει οτι με την ηρωινη χανεις τη ζωη σου.
    Τα υπολοιπα ειναι θεμα εμπειριών,ωστε να μαθεις στο τελος να συμπεριφερθεις αλλιως σε αντιστοιχες περιπτωσεις.Μπορεις να τα χρησιμοποιησεις σαν μαθηματα
    Στην ηρωινη τι?Μη συγκρινεις κι απαλλαξου.

  13. #28
    Quote Originally Posted by niah View Post
    Παιδια μια στιγμη.Ας μη γενικευουμε.Ισως οντως η κοπελα αυτη ενω της ζητησε βοηθεια δεν του σταθηκε.Και ναι.Αν οντως γινανε οπως τα λες εκει,δηλδη ηθελες να κανεις κατι και αρνηθηκε να σου σταθει εφταιγε σε αυτο..οχι οτι φταιει που συνεχίζεις.Αυτο ειναι δικη σου επιλογη.Φταιει στο οτι εδειξε οτι δεν νοιαζεται.Αλλα τι σημαινει αυτο?δεν ειναι ολοι ετσι.Εαν πραγματικα θες να αλλαξεις υπαρχουν ανθρωποι για να σε στηριξουν.Σιγουρα την μεγαλυτερη προσπαθεια θα την κανεις π ιδιος.Οι αλλοι στηρίζουν την προσπαθεια δεν μπορουν να σε βαλουν να κανεις κατι αν δε θες.
    Και συμφωνω στο οτι αν οχι ολη,τη μεγαλυτερη ευθυνη σ ολες αυτες τις πραξεις που αναφερεις την εχεις εσυ Γιωργο.Κανεις δεν σε βαζει με το ζορι να κανεις κατι ιδιαιτερα σ αυτο το θεμα.Δεν πιστευω να πηρε κανεις και να τρυπησε το χερι σου.Εσυ το εδωσες.Οκ?Το ηθελες λοιπον.Ναι υπαρχουν μπασταρδοι(ή και οχι)εκει εξω που μπορει να παρασυρουν παιδια,αλλα ημαστε στο 2011.Ξερει πανω κατω το καθε παιδι τη συνεπεια αυτων του των πραξεων.
    Αλλα και σ ολα τ αλλα θα πρεπει να εισαι ικανος να κρινεις τι αξιζει και τι πρεπει να κανεις για χαρη καποιου αλλου.Γιατι θυσιασες τον φιλο σου για μια γκομενα?Εστω οτι αυτη ηταν μαλακισμενη,εσυ δεν ειχες το νιονιο να σκεφτεις οτι δεν θα πρεπε να θυσιασεις τον φιλο σου?
    Τελος παντων.Λες οτι εχεις χασει για γυναικες τοσα πραγματα,αλλα δεν εχεις καταλαβει οτι με την ηρωινη χανεις τη ζωη σου.
    Τα υπολοιπα ειναι θεμα εμπειριών,ωστε να μαθεις στο τελος να συμπεριφερθεις αλλιως σε αντιστοιχες περιπτωσεις.Μπορεις να τα χρησιμοποιησεις σαν μαθηματα
    Στην ηρωινη τι?Μη συγκρινεις κι απαλλαξου.
    νι...συμφωνώ σε όλα μαζί σου εκτός από το κομμάτι πως η κοπέλα έφταιγε που δεν του στάθηκε.
    Δεν έχουμε κάνει συμβόλαιο με κανένα στη ζωή μας για να μας συμπαρασταθεί/αγαπήσει/μείνει για πάντα εδώ.
    Μπορεί απλά η κοπέλα να μην άντεχε αυτή τη φάση, να μην ήθελε να μπει σε αυτό το τρυπάκι.
    Μπορεί να τον ερωτεύτηκε αλλιώς και μετά η εικόνα του να κατέρρευσε μπροστά της.
    Δεν σκέφτονται όλοι όπως εμείς και κανείς δεν έχει την υποχρέωση να μείνει δίπλα μας αν δεν το θέλει....:)

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Εννοειται πως κανεις δεν εχει την υποχρεωση να μας σταθει αν δεν το θελει.
    Δεν μπορουμε ομως κι εμεις να ειμαστε τοσο καλοι ωστε να μην του κρατησουμε παραπονο
    Αν η περιπτωση εγινε οπως μας περιγραφει ο Γιωργος παραπανω.Εφοσον ισχυριζόταν οτι τον αγαπαει και θα του σταθει στα παντα,εαν ο Γιωργος ήθελε να αλλαξει δρομο ,και τελικα δεν τηρησε τα λογια της,βαζοντας απο πάνω την εικόνα που θα σχημάτιζε ο περιγυρος γι αυτην,επετρεψε μου να το θεωρησω λαθος αντιμετώπιση.Δεν το θεωρω αγαπη αυτο.Κι αυτη η γνωμη ειναι μόνο αν εγιναν όντως ετσι τα πραγματα.Γιατι υπαρχουν και τετοιοι ανθρωποι ετσι?
    Απο εκει και περα σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι ευθυνετε αυτη για τη συνεχιση του Γιωργου στο "χόμπι" του.Αυτο ειναι προσωπικη του επιλογη.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Τι θα κανατε αμα μαθαινατε οτι καποιος πολυ δικος σας ειναι ναρκωμανης? Παθη , εξαρτησεις και αλλα που εχουν σχεση με ναρκωντικα τα ακουμε συνεχεια , οταν ειναι μακρια και εξω απο εμας τα βλεπουμε πιο ουδετερα .
    Αναροτιεμαι πως θα αντιδρουσατε αμα σας χτυπαγε την δικια σας πορτα? τι θα κανατε?
    Θυμάμαι ένα παιδί, όταν ήμουν έφηβος, που είχε πεθάνει από ναρκωτικά. Ο άνθρωπος αυτός ήταν από καλή οικογένεια έλεγαν... δεν του έλειπε κάτ. Ψυχολογικά κιόλας φαινόταν κανονικότητος. Έπαιξε την ζωή του και την έχασε. Δεν λέω πως έφταιγε μόνο εκείνος. Ένα πρόβλημα που θα χτυπήσει μια πόρτα θα χτυπήσει κι άλλη και άλλη και θα διαιωνιστεί, όπως συμβαίνει με πολλά προβλήματα. Κάποιοι τα πουλούσαν έξω απο σχολεία απότι θυμάμαι. Για πες μου τι σεβασμό πρέπει να έχει ένα τέτοιο σκατό της κοινωνίας που πουλάει θάνατο σε παιδάκια απροστάτευτα?

    Τώρα για την ερώτηση σου. Αν μπορούσα θα τον βοηθούσα αλλά δεν ανήκω στους ευνοημένους της κοινωνίας ούτε γω ο ίδιος.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μπορει να με βοηθησει καποιος;Δε ξερω τι να κανω και φοβαμαι πολυ.
    By Agia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 08-04-2011, 12:04
  2. Πως ειναι δυνατον να επανελθει καποιος?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 16-01-2011, 02:04
  3. Ο δικος μου γολγοθας
    By KATER_INA in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 23-09-2010, 17:20
  4. ποια ειναι τα σημαδια που εκπεμπει καποιος οταν ειναι ερωτευμενος;
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 04-03-2008, 10:35
  5. φοβος καποιος ειναι εκει
    By psychology in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 30-05-2007, 02:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •