Τι θα κανατε αμα μαθαινατε οτι καποιος πολυ δικος σας ειναι ναρκωμανης?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    Question Τι θα κανατε αμα μαθαινατε οτι καποιος πολυ δικος σας ειναι ναρκωμανης?

    Παθη , εξαρτησεις και αλλα που εχουν σχεση με ναρκωντικα τα ακουμε συνεχεια , οταν ειναι μακρια και εξω απο εμας τα βλεπουμε πιο ουδετερα .
    Αναροτιεμαι πως θα αντιδρουσατε αμα σας χτυπαγε την δικια σας πορτα? τι θα κανατε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    O,τι μας αφηνει να κανουμε θα καναμε. Επειδη μου συμβαινει, καποιο δικο μου προσωπο κανει χρονια καθημερινη χρηση χασις, και περιστασιακα (2-3 φορες το μηνα, αλλα το καλοκαιρι και στις διακοπες πολυ πιο συχνα) κανει και πολλα αλλα πραγματα εκτος απο χημικα και ηρωινη, οσες φορες εχω προσπαθησει να του ανοιξω θεμα γινεται πολυ επιθετικος και μου κοβει τον αερα λεγοντας μου οτι ειναι ενηλικος και μεγαλυτερος μου, και εχει περισσοτερη πειρα και ξερει τι κανει και δε θα παθει τπτ. Τι να κανω εγω εδω; Προσπαθω να τον εχω λοιπον με το καλο για να μου ανοιγεται τουλαχιστον και να ξερω τι πινει και τι κανει, και για να αισθανεται καλα να μου μιλαει και για να ξερει οτι τον αγαπαω και ειμαι διπλα του οτι θελησει και οποτε θελησει κατι και οτι τον αποδεχομαι ακομα και με τις βλακειες που κανει, αλλιως αμα του την λεω δε μου λεει τπτ και απομακρυνεται. Αν εχεις εσυ καμια αποψη για το τι αλλο μπορω να κανω, ακουω.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Προσωπικα κανεις πολυ καλα ,με βρισκεις συμφωνο μαζι σου , απλα θα ηταν καυτερο να εισαι πιο χαλαρη μαζι του να κανεις παρεα αμα θες ,δεν πρεπει να υπαρχει ρατσισμος, δλδη αμα καποιος ειναι χοντρος και του αρεσει να τρωει δεν θα τον κανουμε παρεα επειδη τρωει πολυ?η αμα καποιος ειναι ομοφυλοφιλος θα τον κανουμε περα? δεν νομιζω γιατι λοιπον και ενα χρηστη αφου ετσι θελει δεν τον δεχεσαι?
    Στη συγκεκριμενη φαση ο φιλος σου ειναι ντοπρος και ειλικρινης θελει και πινει,τι να του πεις λοιπον? για εμενα καντον παρεα αμα θες μην τον αποξενωνεις γιατι αμα υπαρχει μια περιπτοση να κοψει καποτες την χανει και αυτη αμα ειναι στο περιθωιο, δεν ξερω αμα συμφονεις?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    100
    Έχω δύο φίλους (ίσα με εμένα,16 δηλαδή) οι οποίοι κάνουν χόρτο...
    Δεν το έχω θίξει το θέμα γιατί ξέρω οτί θα αισθανθούν άσχημα και δεν το θέλω...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Προσωπικα κανεις πολυ καλα ,με βρισκεις συμφωνο μαζι σου , απλα θα ηταν καυτερο να εισαι πιο χαλαρη μαζι του να κανεις παρεα αμα θες ,δεν πρεπει να υπαρχει ρατσισμος, δλδη αμα καποιος ειναι χοντρος και του αρεσει να τρωει δεν θα τον κανουμε παρεα επειδη τρωει πολυ?η αμα καποιος ειναι ομοφυλοφιλος θα τον κανουμε περα? δεν νομιζω γιατι λοιπον και ενα χρηστη αφου ετσι θελει δεν τον δεχεσαι?
    Στη συγκεκριμενη φαση ο φιλος σου ειναι ντοπρος και ειλικρινης θελει και πινει,τι να του πεις λοιπον? για εμενα καντον παρεα αμα θες μην τον αποξενωνεις γιατι αμα υπαρχει μια περιπτοση να κοψει καποτες την χανει και αυτη αμα ειναι στο περιθωιο, δεν ξερω αμα συμφονεις?
    Ο συγκεκριμενος ανθρωπος ειναι ο πολυαγαπημενος κολλητος μου. Αισιως φετος κλεινουμε 9 χρονια φιλιας. Οποτε φυσικα δεν νοειται οτι τον εχω αποξενωσει ποτε, αν και με εχει εκνευρισει αρκετες φορες με αυτα, κι εγω σιγουρα ομως τον εχω εκνευρισει με δικα μου θεματα, τον φιλο σου τον δεχεσαι ομως με τα ελαττωματα του :) Aπλα ανησυχω για αυτον, αλλα δεν εχω βρει τι αλλο μπορω να κανω περα απο τον να ειμαι διπλα του και να του το δειχνω.. Χαλαρη ειμαι μαζι του, τοσο χαλαρη που μου μιλαει για αυτα, γιατι δεν ανοιγεται σε αλλους φιλους του που δεν πινουν. και προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Τοτες εισαι πολυ σωστη και για εμενα κανεις πολυ καλα μακαρι να την εβλεπαν και αλλοι ετσι σαν εσενα και να μην ειναι ρατσιστες με τους χρηστες . Μπραβω σου και να ξερεις οτι αμα υπαρξει αποφαση του να γινει καλα αυτο θα ειναι υπερ του ¨)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Δεν ξερω δεν μπορω να φανταστω πως θα ξεκοψει ποτε.. Ειναι 34 χρονων γαιδαρος, απο τα 14 μες στις καταχρησεις απο οσα ξερω, και η κοπελα του τωρα εχει τις ιδιες συνηθειες. Για Πασχα πηγαν στο Αμστερνταμ!! Δουλεια λεφτα εχει, και δε μπορω να σκεφτω εναν λογο για τον οποιο θα ξεκοβε. Η κοινωνικοτητα του μονο εχει χειροτερεψει τελευταια, εχει πολλα σκαμπαναβεσματα στη διαθεση του, τη μια μου λεει οτι περναει σουπερ και την αλλη ειναι μες στα νευρα και του φταινε τα παντα, και εχει ψιλοαπομακρυνθει απο τους φιλους του που δεν την βρισκουν ετσι. μερικες φορες μου δινει την εντυπωση οτι αρνειται να μεγαλωσει/ωριμασει, σαν να θελει παντα μια στηριξη, και να πηγαινεις με τα νερα του, και να βλεπει αλλες διαστασεις της πραγματικοτητας, κι αυτο το βρισκει μεσα σε αυτην την υποκουλτουρα/εμβρυοσακουλα που ξεφευγει μαζι με τους συνταξιδιωτες του..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ειναι ωραια στο Αμστερνταμ εχω παει και εγω ¨Ρ, το καλο ειναι οτι δεν θα βρει ευκολα ηρωινη εκει ολα τα αλλα σε αφθονια.
    Απο οτι καταλαβα γενικα περνα καλα , κοιτα αμα τα εχεις καλα με την συνειδηση σου ειναι ωραια ,λες και καμια φορα στους γυρο οτι θες να γινεις καλα και τετοια και ολα καλα, δεν ειναι μικρος ξερει τι θελει , αμα ειναι και η κοπελα του στην φαση του τοτε ειναι δυσκολα τα πραματα γιατι περναει καλα , εμενα η κοπελα που μου εχει μεινει στο μυαλο ηταν αυτη που καναμε χρηση μαζι ,ειμασταν το τελειο ζευγαρι σπανια τσακονομασταν ,τελειο σεξ ,περναγαμε υπεροχα δεν ειχαμε αναγκη απο αλλους για παρεα ,και ειμασταν ενα σωμα .
    Ευχομαι να γινει καλα το φιλαρακι σου γιατι ειναι αδικια να χαραμιζομαστε απο τις κολο ουσιες ρε γαμωτοο! αλλα αμα το θελει τι να πω ? τι να κανεις?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Λοιπόν όταν το έμαθα, έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου. Όχι την πρώτη φορά, τότε υπήρξε ειλικρίνεια, στάθηκα δίπλα του ως την αποτοξίνωση. Η δεύτερη φορά ήταν σοκ. Ήρθε στην επιφάνεια μέσα από χιλιάδες ψέματα, δάκρυα δικά μου, πόνο απίστευτο, απομόνωση, απόγνωση..."Οχι δεν πίνω", "είσαι τρελή", "χα, χα τι κάθεσαι και σκέφτεσαι" και άλλες τέτοιες απαντήσεις. Μέχρι που πια η κατάσταση δεν κρύβονταν. Και πάλι πόνος, και πάλι δάκρυα, απόγνωση, απομόνωση. Δεν μπορώ να περιγράψω τα συναισθήματά μου.Ούτε και τα δικά του. Βρήκαμε τη δύναμη, δεν υπήρξαν εγωισμοί, τα καταφέραμε. Ο φόβος δεν έφυγε ποτέ. Καλύτερα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    θα μου επιτρέψεις Γιωργο να πω οτι δεν ειναι για ολους θεμα ρατσισμου το να αποφασισεις να απομακρυνθεις απο εναν χρηστη.
    Υπαρχουν πολυ σπουδαιοτερα πραγματα που μπορει να σε οδηγήσουν εκει.
    Η αγάπη ασπουμε?Η ανυσηχία?Ο πονος? Η απελπισία? Ο φόβος οτι με τη σιωπηλη αποδοχη ισως συμβαλω στην κακη συνηθεια του αλλου?
    Καποιοι απο αυτους που σου εχουν "γυρίσει την πλατη" σκεψου οτι μπορει να ειναι αληθινοι σου φιλοι κι οχι ανθρωποι που τους νοιαζει η κοινωνική τους εικόνα
    Δε λεω,υπαρχει κι αυτη η μεριδα που μπορει να το βλεπει καθαρα κ μονο ετσι.Η μεριδα του "φαινεσθαι".
    Δεν υπαρχουν όμως μονο αυτοι.
    Γι αυτο μην εισαι τοσο απολυτος οτι ειναι καθαρα κ μονο θεμα ρατσισμου.

    ΥΓ:Για να μην παρεξηγηθώ αναφερομαι στην απομακρυνση απ τη ζωη ενός χρήστη που θελει κ γουσταρει να εξακολουθει να ειναι χρηστης,οπως αναφέρεις παραπανω,κι οχι για καποιον που χρειαζεται βοήθεια και στηριξη προκειμένου ν αλλαξει.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Τυχερος που ειχε πραγματικη βοηθεια ! συμπαρασταση στην αποφαση του να ειναι παλυ καλα! Στην δικια μου ζωουλα οταν πριν 2-3 χρονια αν θυμαμαι και καλα με αυτο το κολο μυαλο που εχω προσπαθησα να κανω παλυ off. βεβαια τοτες ειμουν σε καλυτερη μοιρα γιατι επινα μια δυο την βδομαδα καπου εκει παντος, σκεφτηκα να το βγαλω απο μεσα μου και να το πω στην κοπελα που μουν μαζι που την αγαπουσα και καταλαβαινομασταν ,μου ελεγε τα δικα της και πολυ προσωπικα μαλιστα αν και δεν ειμασταν παρα πολυ καιρο μαζι γυρο στο μισο χρονο ειμασταν δεμενοι .Οταν αποφασησα να της πω τι τρεχει με εμενα σοκαριστικαι ,αν και προσπαθησαι να μην το καταλαβω το ειδα στα ματια της, το αποτελεσμα ηταν σιγα σιγα να τραβηχτει μακρια μου ,εγιναι πιο ψυχρη μαζι μου και σε λιγο καιρο με παρατησε! ναι με παρατησε βεβαια μου ελεγε οτι δεν ειναι για αυτο ,ελεγε διαφορες μαλακιες για δικαιολογιες αλλα στο τελος με εμεσο τροπο το παραδεχτηκαι οτι ηταν αυτος ο λογος .
    Βεβαια δεν μπορω να την κατηγορησω δικαιωμα της ,ξερω οτι δεν υπαρχει χειρωτερο για μια κοπελα ,καλυτερα να την απατησης παρ αυτο , γιατι θα γινει ξεφτιλα στις φιλες της ! τι θα λενε στην καφετερια ? Ρ¨ . Αλλα εγω ρε γαμωτο οτι προβλημα ειχε το συζηταγαμε μαζι ,παντα ειμουν δυπλα της ακομα και οταν εκλαιγαι χωρις λογο ! οταν τσακωνοταν με τους δικους της ,οτι ωρα και να ηταν με επερνε τηλ. ακομα και οταν ειχα δουλεια εγω εκει ! δυπλα της! αυτη ομως οταν την ηθελα ΔΥΠΛΑ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΜΑΚΡΙΑ ΜΟΥ! τι να πω ? μετα επεσα με τα μουτρα στην χρηση και ουτε ενα τηλεφωνο ,μαλιστα εμαθα οτι εψαχνε και γκομενο! ειναι της αποψης οτι ενας ερωτας ξεπερνιεται με εναν αλλο ερωτα !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by niah View Post
    θα μου επιτρέψεις Γιωργο να πω οτι δεν ειναι για ολους θεμα ρατσισμου το να αποφασισεις να απομακρυνθεις απο εναν χρηστη.
    Υπαρχουν πολυ σπουδαιοτερα πραγματα που μπορει να σε οδηγήσουν εκει.
    Η αγάπη ασπουμε?Η ανυσηχία?Ο πονος? Η απελπισία? Ο φόβος οτι με τη σιωπηλη αποδοχη ισως συμβαλω στην κακη συνηθεια του αλλου?
    Καποιοι απο αυτους που σου εχουν "γυρίσει την πλατη" σκεψου οτι μπορει να ειναι αληθινοι σου φιλοι κι οχι ανθρωποι που τους νοιαζει η κοινωνική τους εικόνα
    Δε λεω,υπαρχει κι αυτη η μεριδα που μπορει να το βλεπει καθαρα κ μονο ετσι.Η μεριδα του "φαινεσθαι".
    Δεν υπαρχουν όμως μονο αυτοι.
    Γι αυτο μην εισαι τοσο απολυτος οτι ειναι καθαρα κ μονο θεμα ρατσισμου.

    ΥΓ:Για να μην παρεξηγηθώ αναφερομαι στην απομακρυνση απ τη ζωη ενός χρήστη που θελει κ γουσταρει να εξακολουθει να ειναι χρηστης,οπως αναφέρεις παραπανω,κι οχι για καποιον που χρειαζεται βοήθεια και στηριξη προκειμένου ν αλλαξει.
    Kαι οχι μονο αυτο, εδω δεν ανεχομαστε πολυ μικροτερα "κουσουρια" φιλων και συγγενων, ποσο μαλλον να μπορεις να δεχεσαι μια συμπεριφορα αρκετα εγωκεντρικη, επιθετικη, αντικοινωνικη, με ψεματα και παρανομα σουρτα φερτα.. Φταιω εγω που εκανα ενα μηνα να του μιλησω του αλλου οταν με πηρε μια ωρα νωριτερα απο μια συναυλια που ηθελα τοσο καιρο να δω, γιατι ειχε ραντεβου να παρει προμηθειες;;

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ναι μπορει να ειναι αυτος ο λογος που λες , Νια αλλα δυστυχως ειναι και τα δυο και για λογους προσωπικους οτι δεν θες να δεχτεις αυτο που κανει ο ανθρωπος σου ,αλλα η διαχωριστικη γραμμη σε αυτα τα δυο καμια φορα ειναι υποσεινηδητη μπορει να μην θες να το δεχτεις αλλα το κανεις για αυτο! Δεν αναφερομαι σε εσενα ουτε λεω οτι ειναι κανονας αυτο .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Η εμπειρια της Deep purple παραπανω τα λεει ολα σε λιγες γραμμες carrie.
    Oταν καποιος κανει αυτην την επιλογη στη ζωη του,δεν μπορει να εχει την απαιτηση να κανει εκτος απο τη δική του ζωη και τη ζωη του αλλου μπ***λο.
    Εφοσον θελει να συνεχισει να καταστρεφεται δεν μπορει να καταστρεφει και τον αλλο διχως να φταιει.
    Οταν ξυπνήσει και θελησει να αλλαξει ας ζητησει τη συμπαρασταση του,ομως ωστόσο ας μην τον φθειρει.
    κι ο σωστος φιλος εκει θα φανει οχι απλα στο να παει για ενα καφε μαζι σου αν ειναι αυτο το προβλημα σου Γιωργο.
    Χαιρομαι για την αισια καταληξη Deep purple.

    τι ειναι για σενα φιλια Γιωργο?να ρθει ο αλλος στην καφετέρια μαζι σου και να δεχτει τη νταγκλα σου αδιαφορώντας για την εικόνα,κι ολα καλα.?αυτο και μόνο σου αρκει?περνατε καλα ετσι?
    ή να σου παιξει μια σφαλιαρα και να σου πει "τι ειναι αυτα που κανεις ρε μαλακα,συνελθε.παρε χαμπαρι τι κανεις στη ζωη σου."
    τι απ τα δυο σε καλυπτει περισσοτερο?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Η εμπειρια της D.P. ειναι πολυ συγκινητικη. Δειχνει πως η πραγματικη αγαπη τα νικαει ολα ! Φυσικα και αμα καποιος παει κατα διαολου δεν ειναι υποχρεομενος ο συντροφος του να κανει την ζωη του κολαση ,αφου δεν αλλαζει μυαλα ο αλλος . Δυστυχως ομως πολλες φορες τα πραματα ειναι αλλιως ετσι και σε εμενα ,ποτε δεν εκανε προσπαθεια ουτε υπομονη ,απλα σιγα σιγα εφευγε απο δυπλα μου ! Ηξερε οτι πινω μαυρο της ειχα πει μονο για αυτο σχεδον απο την αρχη. Για ηρωινη δεν της ειπα παρα μονο λιγο πριν σπασουμε. οσο καιρο ειμασταν μαζι οταν βγαιναμε μονη μας η δεν ειχε πολυ κοσμο γυρο μας δεν την πολυ ενοιαζε αμα τα ματια μου ηταν κοκκινα ,οταν ηταν φυλες της μαζι ηταν κολαση για εμενα ! συνεχεια να με κοιταει , συνεχεια να μου την λεει ! Οταν της ειπα για την ηρωινη μπορει και να μην ξανα ειδα καποια φιλη της ! ουτ ξανα βγηκαμε σε κεντρικα μεροι και φαντασου οτι εμενε στην παραλιακη και ηταν και καλοκαιρι!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μπορει να με βοηθησει καποιος;Δε ξερω τι να κανω και φοβαμαι πολυ.
    By Agia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 08-04-2011, 13:04
  2. Πως ειναι δυνατον να επανελθει καποιος?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 16-01-2011, 03:04
  3. Ο δικος μου γολγοθας
    By KATER_INA in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 23-09-2010, 18:20
  4. ποια ειναι τα σημαδια που εκπεμπει καποιος οταν ειναι ερωτευμενος;
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 04-03-2008, 11:35
  5. φοβος καποιος ειναι εκει
    By psychology in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 30-05-2007, 03:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •