ΡΕΙΚΙ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΑΣΘΕΝΙΕΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΣΥΜΒΕΙ!ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΥΗΣΗ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΔΗΛΑΔΗ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 21 ΜΕΡΕΣ.
    ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΟΥΝ?
    ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΥΔΡΑΣΩ ΣΕ ΑΥΤΑ? ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ!ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΧΕΙ Η ΜΥΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΡΕΙΚΙ!
    ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΚΑΤΑΘΚΙΨΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤ!ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΜΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ!
    ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ 300ΜΓ ΕΦΕΞΟΡ Κ ΡΕΜΕΡΟΡ 45 ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΙΩΣΕ ΣΕ 75 ΜΓ 30 ΑΝΤΙΣΤΙΧΑ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΙΔΙΑ.
    Εισαι δλδ 10 περιπου μηνες σε καταθλιψη?? καταλαβαινω οτι εχεις αγανακτησει.. τα αντικαταθλιπτικα γιατι στα μειωσε?? ετσι πεφτεις κι αλλο..
    με τον καθαρισμο συναισθηματων οπως λες μπορει να σου βγουν διαφορα συναισθηματα αλλα σκεψου οτι μπορει κ να μη συμβει τιποτα απ οσα φοβασαι .... εφοσον εχεις επιγνωση πιστευω ειναι πιο ευκολο αν σου προκυψει οποιοδηποτε συναισθημα να εισαι σε θεση να το ελεγξεις κ να αποφυγεις ενδεχομενο επεισοδιο...

    ο γιατρος σου τι σου εχει πει πανω σ αυτο ?? ειναι τερμα αντιθετος??

    ευχομαι να παν ολα καλα!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Εισαι δλδ 10 περιπου μηνες σε καταθλιψη?? καταλαβαινω οτι εχεις αγανακτησει.. τα αντικαταθλιπτικα γιατι στα μειωσε?? ετσι πεφτεις κι αλλο..
    με τον καθαρισμο συναισθηματων οπως λες μπορει να σου βγουν διαφορα συναισθηματα αλλα σκεψου οτι μπορει κ να μη συμβει τιποτα απ οσα φοβασαι .... εφοσον εχεις επιγνωση πιστευω ειναι πιο ευκολο αν σου προκυψει οποιοδηποτε συναισθημα να εισαι σε θεση να το ελεγξεις κ να αποφυγεις ενδεχομενο επεισοδιο...

    ο γιατρος σου τι σου εχει πει πανω σ αυτο ?? ειναι τερμα αντιθετος??

    ευχομαι να παν ολα καλα!!
    ΜΟΥ ΤΑ ΜΥΩΣΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΙΔΕ.
    Ο ΨΥΧΑΝΑΛΥΤΗΣ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ.
    ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ,ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΔΕΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ,ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΒΙΑΣ ΤΑ ΑΠΟΛΙΤΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΙΤΑ.
    ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ?ΜΟΥ ΕΙΠΕ ,ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ,ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΟΥ.
    ΔΕΝ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΙΚΙ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΧΩΡΙΣΩ ΣΤΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ.
    ΔΗΛΑΔΗ,ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.
    ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΘΑ ΧΑΘΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ!
    ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΘΕΩΡΙΑ ΔΗΛ.ΜΥΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΥΝΤΟΝΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ.
    ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΣΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
    ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΝΟΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΝΟΥ.ΑΠΟ ΤΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    δεν μπορω να φανταστω απο τι να θελει να σε προστατεψει... δεν το βρισκω κ κατι τοσο επικινδυνο, περα απ το ενδεχομενο να βγουν συναισθηματα που δεν θελεις κ να μην μπορεσεις να τα διαχειριστεις...
    εφοσον σου ειπε να μεινεις στο πρακτικο κομματι κ να μην προχωρησεις στο θεωρητικο, ακολουθησε αυτο που σου ειπε...
    τι εννοει δηλαδη οτι αυτο που εχεις δεν ειναι καταθλιψη ?? λες οτι δεν βγαινεις εξω, δεν εχεις ορεξη για τιποτα, με το ζορι κανεις τα βασικα, τι εχεις δηλαδη τοτε αν δεν ειναι καταθλιψη?? Απαθεια ισως?? Τεσπα, δεν ειμαι κ ειδικη απλα μου κανε εντυπωση που ενω εισαι down σου ελλατωνει τα αντικαταθλιπτικα... μετα πως να ανεβεις ?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΞΕΡΩ ΕΓΩ? ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΩ,ΓΙΑΤΙ ΣΕ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ 300 ΣΕ 75 ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΠΙΑΤΩΝ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 2 ΜΕΡΕΣ!
    ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΩΡΕΣΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΟΒΡΑΚΟ!
    ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ,ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΙΔΕΡΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ.
    ΓΑΜΗΣΕΤΑ!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΑΠΛΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΥΗΣΗ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΙ,ΔΗΛ.ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ.
    Μαρία, καλησπέρα

    Στο νήμα που σε παρέπεμψε η Lakrymosa με αφορμή κάποιες σκέψεις της θεματοθέτριας προέκυψε μια σχετική συζήτηση για το ρέικι και επειδή έχω 4 χρόνια που πήρα το 2ο βαθμό έγραψα εκεί κάποιες σκέψεις και τη δική μου οπτική στο θέμα.

    Θα ήθελα πρώτα να σου πω ότι για να πάρεις τον πρώτο βαθμό η μύηση είναι ουσιαστικά μία αλλά γι' αυτήν χρειάζονται 4 συντονισμοί. Οι συντονισμοί είναι αυτοί που οι δάσκαλοι ενημερώνουν τους μαθητές τους ότι είναι πιθανό να ''βγάλουν'' κάποιους καθαρισμούς.
    Σε καμία περίπτωση όμως δεν πρέπει αυτό να σε τρομοκρατεί ή να σου γεννά πλασματικούς φόβους.
    Οι καθαρισμοί δεν έχουν στάνταρ μορφή, ούτε βγαίνουν με τον ίδιο τρόπο και την ίδια ένταση σε όλους. Σε κάποια άτομα είναι σχεδόν ανεπαίσθητοι. Προσωπικά, στον 1ο βαθμό και μετά τους συντονισμούς ένιωθα για λίγες μέρες κούραση, μου έβγαινε υπνηλία και κοιμόμουν λίγο παραπάνω απ' ότι συνήθως.

    Καταλαβαίνω ότι αυτό μπορεί να σε ανησυχεί για τους λόγους που αναφέρεις, όμως σου προτείνω να μην τρομοκρατείς τον εαυτό σου. Χαίρομαι που θέλεις να σε βοηθήσεις, που σε προσέχεις και ανησυχείς / φροντίζεις να μην σε επιβαρύνεις καθώς και που συζήτησες το θέμα και με τον ψυχαναλυτή σου. Προτείνω να το συζητήσεις και με τη δασκάλα σου (έχω την εντύπωση ότι είναι γυναίκα) πριν πάρεις τη μύηση.

    Το ρέικι θα μπορεί να σου προσφέρει ένα εναλλακτικό τρόπο να βοηθάς τον εαυτό σου, να ηρεμείς και να νιώθεις ευεξία, θα σου κάνει καλό, ΌΜΩΣ -όπως και θα ξέρεις- δεν είναι ''θεραπεία'' που θα αντικαταστήσει τη φαρμακευτική αγωγή σου ή την ψυχαναλυτική διαδικασία.

    Σκέψου, λοιπόν, ότι κάνεις κάτι έξτρα που θα σε βοηθήσει και ότι προσπαθείς με όλα τα μέσα που χρειάζονται (γιατρός-φάρμακα) αλλά και τα εναλλακτικά που εσύ αναζητάς μόνη σου (ρέικι) για ό,τι θα είναι καλύτερο για την ψυχική και σωματική σου υγεία

    Αν δε νιώθεις ότι είσαι απόλυτα έτοιμη για τη μύηση ή δεν μπορείς να ηρεμήσεις τους φόβους σου σε αυτή τη φάση, θα σου έλεγα να μη βιαστείς να κάνεις κάτι για το οποίο δε είσαι σίγουρη.

    Ό,τι και ν' αποφασίσεις έυχομαι να πάνε όλα καλά!
    Περμένουμε νέα σου για το θέμα..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΜΥΗΣΕΙΣ!
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΛΙΤΕΡΑ.
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΟΥΤΕ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΗ,ΟΥΤΕ ΜΕ ΥΠΝΗΛΙΑ,ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ,ΜΑΘΗΜΕΝΑ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ!
    ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ!ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ!ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΛΕΝΧΕΤΑΙ!
    ΑΧ!ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΕΔΩ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕΣ!
    ΕΙΣΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΗ Κ ΣΤΟ FORUM ME TO ΡΕΙΚΙ?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΙΚΙ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΧΩΡΙΣΩ ΣΤΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ.
    ΔΗΛΑΔΗ,ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ....}<<<<<<<<<<<ΟΠΩς ειπαν και οι προηγουμενοι, γιατι να βιαστεις να ρισκαρεις μια πιθανη απορυθμιση επιπλεον , οταν δεν εισαι αρκετα σιγουρη. Απλα καντο αργοτερα . Οταν θα νοιωθεις πιο δυνατη ,πιο σιγουρη, πιο αποφασισμενη .
    Υ.Γ ( χωρις να θελω να επηρεασω τη γνωμη σου ,γνωριζω για περιπτωσεις ανθρωπων που δεν ειχαν κανενα προβλημα πρην, και αρχισαν να ''αποκτουν'' προβληματα αποδιοργανωσης μετα απο αναλογες αποφασεις . Δεν μπορω να υποθεσω τι θα αντιμετωπισεις οντας ατομο σε καταθλιψη . .........)

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by path View Post
    {ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΙΚΙ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΧΩΡΙΣΩ ΣΤΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ.
    ΔΗΛΑΔΗ,ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ....}<<<<<<<<<<<ΟΠΩς ειπαν και οι προηγουμενοι, γιατι να βιαστεις να ρισκαρεις μια πιθανη απορυθμιση επιπλεον , οταν δεν εισαι αρκετα σιγουρη. Απλα καντο αργοτερα . Οταν θα νοιωθεις πιο δυνατη ,πιο σιγουρη, πιο αποφασισμενη .
    Υ.Γ ( χωρις να θελω να επηρεασω τη γνωμη σου ,γνωριζω για περιπτωσεις ανθρωπων που δεν ειχαν κανενα προβλημα πρην, και αρχισαν να ''αποκτουν'' προβληματα αποδιοργανωσης μετα απο αναλογες αποφασεις . Δεν μπορω να υποθεσω τι θα αντιμετωπισεις οντας ατομο σε καταθλιψη . .........)
    ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΥΗΣΗ,ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΥΓΕΥΕΙ ΑΤΟΜΑ(ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΠΡΙΝ Η΄ΔΙΠΟΛΙΚΗ).
    ΕΙΧΑΝ ΣΚΑΜΠΑΝΕΒΑΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ,ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΑΥΤΟ!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΞΙΚΕΣ ΟΥΣΙΕΣ (ΦΑΡΜΑΚΑ) ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΥΗΣΕΙΣ ΡΕΙΚΙ!!!
    το πολυ -πολυ να σου κανουνε ρεικι για να σε βοηθησουνε ενεργειακα,φυσικα το ατομο που θα σου κανει πρεπει να ειναι καθαρο ,απο ολες τις αποψεις(σωματικα κ πνευματικα )
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ?
    ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΥΗΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Σαφως κ δεν μπορουν! Θεωρω οτι το ρεικι ειναι της μοδας ,εξ αλλου ειναι πολυ ευκολα να παρεις τις μυησεις ,οπως λες ,δεν χρειαζεται κ μεγαλη αυτοπειθαρχια κατι που ειναι απαραιτητο σολες αυτες τις παναρχαιες θεραπευτικες τεχνικες!
    Οπου κ να στραφεις ολοι δινουν ρεικι ,αναλογιστηκες ομως ποτε τι ενεργεια μπορει να δωσει καποιος που δεν μπορει να ελεγξει τα παθη του?
    Δεν μιλαω απο το πουθενα εχω εμπειρια κ σχετικη γνωση!
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    δλδ αν παιρνεις φαρμακα η καπνιζεις δεν μπορεις να κανεις σε αλλους αλλα μονο μπορεις να προσλαμβανεις ενεργεια ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    Σαφως κ δεν μπορουν! Θεωρω οτι το ρεικι ειναι της μοδας ,εξ αλλου ειναι πολυ ευκολα να παρεις τις μυησεις ,οπως λες ,δεν χρειαζεται κ μεγαλη αυτοπειθαρχια κατι που ειναι απαραιτητο σολες αυτες τις παναρχαιες θεραπευτικες τεχνικες!
    Οπου κ να στραφεις ολοι δινουν ρεικι ,αναλογιστηκες ομως ποτε τι ενεργεια μπορει να δωσει καποιος που δεν μπορει να ελεγξει τα παθη του?
    Δεν μιλαω απο το πουθενα εχω εμπειρια κ σχετικη γνωση!
    ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΔΕΝ ΠΑΝΑΡΧΑΙΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ,ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΗΣ ΗΤΑΝ Ο ΟΥΣΟΥΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ 1864.ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΣΤΥΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ!
    ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΥΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΥΣΤΕΨΕΙΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ,ΝΑ ΦΟΡΑ ΛΕΥΚΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ!
    ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΥΣΧΕΙΟΥΝ!
    ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΠΕΙΘΑΡΧΙΑ,ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Ναι δεν μπορεις να κανεις σε αλλους!
    Εκτος αν εισαι μεγαλος σαμανος η γιογκι - πεθανε κ ο σαι μπαμπα!!!!! κ λογω της ανωτερας ενσαρκωσης σου ,δηκαιολογουνται τα παθη σου γιατι τα μεταβολιζεις με απειρες ωρες προσευχης κ προσφορας!
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΔΕΝ ΠΑΝΑΡΧΑΙΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ,ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΗΣ ΗΤΑΝ Ο ΟΥΣΟΥΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ 1864.ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΣΤΥΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ!
    ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΥΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΥΣΤΕΨΕΙΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ,ΝΑ ΦΟΡΑ ΛΕΥΚΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ!
    ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΥΣΧΕΙΟΥΝ!
    ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΠΕΙΘΑΡΧΙΑ,ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ!
    Απο την τηλεοραση ενημερωθηκες?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Γιατρευονται οι ψυχικες ασθενειες..?
    By talikiller in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 10-09-2010, 17:06
  2. ψυχικες διαταραχες
    By Ακροβατης in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 19
    Last Post: 25-01-2010, 01:10
  3. Ψυχικες Παθήσεις, Ευαισθησία & Ενημέρωση
    By Sofia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 12-04-2009, 18:42
  4. ANTISTIGMA GIA TA ATOMA ME ΨΥΧΙΚΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ..
    By Adzik in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 16-05-2008, 10:02
  5. Πληροφορίες σχετικά με ψυχικές διαταραχές
    By kater1na in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 03-04-2008, 00:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •