ΡΕΙΚΙ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΑΣΘΕΝΙΕΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ FORUM ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΙΤΙΚΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ,ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΟΥΛΑ!
    REIKICENTER.GR KAI ΠΑΤΑΤΕ FPRUM

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Τι να σου πω βρε Μαρια , υπαρχει ακομη κ στο ρεικι πολυ τσαρλατανισμος κ καταναλωτισμος.
    Πολυ καλη η προθεση σου ,ψαξτο περισσοτερο!
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    δλδ αν παιρνεις φαρμακα η καπνιζεις δεν μπορεις να κανεις σε αλλους αλλα μονο μπορεις να προσλαμβανεις ενεργεια ??
    ΟΧΙ ΚΟΠΕΠΙΑ!ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΟΧΙ ΚΟΠΕΠΙΑ!ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ!

    Και αλκοολ μπορεις να πινεις, κ παρτουζες να κανεις, κ μετα δινεις κ ενα ρεικι , κ που ξερεις μπορει να γινεις κ δασκαλα κ να κανεις κ σχολη!
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΑΡΧΑΡΙΟΙ.
    ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ,ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ.
    ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ!
    ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΙ ΤΗ ΝΗΣΤΕΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΡΕΙΚΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΜΥΗΣΗ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.
    Η ΑΠΟΨΗ ΟΛΩΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΗ!
    ΤΙ ΠΑΝΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ,ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ?ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΤΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΥΗΣΗ.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    Και αλκοολ μπορεις να πινεις, κ παρτουζες να κανεις, κ μετα δινεις κ ενα ρεικι , κ που ξερεις μπορει να γινεις κ δασκαλα κ να κανεις κ σχολη!
    ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΡΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥ ΖΩΗ, ΜΕ ΤΟ ΡΕΙΚΙ,ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΤΟΥΖΕΣ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΜΑ!ΑΝ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΕΤΣΙ?ΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΜΕΝΑ?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    Και αλκοολ μπορεις να πινεις, κ παρτουζες να κανεις, κ μετα δινεις κ ενα ρεικι , κ που ξερεις μπορει να γινεις κ δασκαλα κ να κανεις κ σχολη!
    λολλ κατερινακι εγραψες !!!!!!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ,ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΩ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΡΩ ΤΟΝ ΑΝΩΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟ.
    ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΙΤΕΡΟ ΚΑΤΩΡΘΩΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    λολλ κατερινακι εγραψες !!!!!!!!!!!
    ΤΟ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ?
    ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΦΕΝΕΤΕ ΠΑΝΩ!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΔΕΝ ΠΑΝΑΡΧΑΙΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ,ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΗΣ ΗΤΑΝ Ο ΟΥΣΟΥΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ 1864....} <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Με την επιστημονικη εξελιξη που ζησαμε στον20ο αιωνα , καποιος που γενηθηκε το 1864 τι να μας πει ρε συ ΜΑΡΙΑ.Α ; και σε ποιο πανεπιστημιο διδασκεται η θεωρια του ;
    Και μη μας πεις οτι ειναι προκατηλημενη η επιστημη , γιατι δεν θα σεβονταν ουτε τον Ιπποκρατη ουτε τον Γαληνο , ουτε ενα σωρο επιστημονες χιλιαδων χρονων που εχουν μια σοβαροτητα...
    Μη αφηνεται τον καθε τσαρλατανο να σας τρωει το χρονο και την ενεργεια . (σκεφτηκες ποτε πως αν αυτοι ανακαλυψαν το κλειδι για τ μεταβιβαση της ενεργειας , προς τα που θα εστρεφαν αυτη τη μεταβιβαση πρωτιστα ( αν οχι προς το συμφερον τους ;; Και αν οντως δεν το κανουν αυτο (?) για τη 'επιβιωση' τους...,
    Η τουλαχιστον παρε το χρονο σου ,, σιγουρεψου ,, μην εισαι συ το πειραματοζωο τους ..
    ΥΓ (προς το Κατερινακι : συληπητηρια για τον Σαι -μπαμπα }

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΡΕΙΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΠΟΝΟΥ ΣΕ ΚΑΡΚΥΝΟΠΑΘΕΙΣ!
    ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ!
    ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ?
    ΘΕΛΕΙ ΨΑΞΙΜΟ ΤΟ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΩΣ ΧΡΗΜΑ!
    ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ!ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΡΕΙΣ!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    εχω ακουσει οτι εφαρμοζουν ρεικι κ γιογκα νοσοκομεια σε καρκινοπαθεις κ βοηθανε πολυ !! ειναι βεβαια κ σε τι ατομο θα πεσεις, εκμεταλλευση υπαρχει παντου, κ σε ολους τους τομεις υπαρχουν κ οι σωστοι κ καταρτισμενοι οι ασχετοι...
    Μαρια ευχομαι να σε βοηθησει κ χαιρομαι που βρηκες επιτελους την καταλληλη..!!

    παθ ο Σαι-μπαμπα ποιος ητανε ???
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    εχω ακουσει οτι εφαρμοζουν ρεικι κ γιογκα νοσοκομεια σε καρκινοπαθεις κ βοηθανε πολυ !! ειναι βεβαια κ σε τι ατομο θα πεσεις, εκμεταλλευση υπαρχει παντου, κ σε ολους τους τομεις υπαρχουν κ οι σωστοι κ καταρτισμενοι οι ασχετοι...
    Μαρια ευχομαι να σε βοηθησει κ χαιρομαι που βρηκες επιτελους την καταλληλη..!!

    παθ ο Σαι-μπαμπα ποιος ητανε ???
    ΑΣΧΕΤΟΙ ΣΤΟ ΡΕΙΚΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΝΤΑΡ.
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!ΕΚΕΙ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!ΟΣΟ ΓΟΑ ΤΟΝ ΣΑΙ-ΜΠΑΜΠΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ!ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
    ΠΡΙΝ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ,ΜΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΝ.ΜΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΕΚΕΙΝΗ!ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ?ΟΤΙ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΑΛΛΟΣ?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΜΥΗΣΕΙΣ!
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΛΙΤΕΡΑ.
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΟΥΤΕ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΗ,ΟΥΤΕ ΜΕ ΥΠΝΗΛΙΑ,ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ,ΜΑΘΗΜΕΝΑ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ!
    ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ!ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ!ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΛΕΝΧΕΤΑΙ!
    ΑΧ!ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΕΔΩ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕΣ!
    ΕΙΣΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΗ Κ ΣΤΟ FORUM ME TO ΡΕΙΚΙ?
    Μαρία, γεια και πάλι!

    Όχι, δεν είμαι μέλος του φόρουμ που αναφέρεις.

    Δυστυχώς, υπάρχει πράγματι ''τσαρλατανισμός'' στο χώρο των εναλλακτικών θεραπειών, υπάρχει άγνοια και παραπληροφόρηση και υπάρχουν μερικοί που θέλουν να εκμεταλλευτούν το ενδιαφέρον και την ανάγκη κάποιων ανθρώπων για να γεμίσουν τις τσέπες τους φράγκα. Όμως καλό είναι να μην βάζουμε τους πάντες στο ίδιο τσουβάλι..

    Κάνεις καλά που το ψάχνεις το θέμα, που ρωτάς και συζητάς τόσο σε αυτό το φόρουμ όσο και στο άλλο.

    Αφού σκέφτεσαι να πάρεις τον πρώτο βαθμό μέσα στο Μάη, τώρα στα κοντά δηλαδή, σου προτείνω και πάλι να επικοινωνήσεις προσωπικά με τη δασκάλα που έχεις επιλέξει.
    Κουβέντιασε και μαζί της τους φόβους και τους προβληματισμούς σου σχετικά με τη διπολική διαταραχή και τους καθαρισμούς και βλέπεις πώς είσαι μετά και από αυτή τη συζήτηση..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    οπως σου ειπα λακρυ πηρα τον 1 βαθμο!
    αυτος με ανεβασε!καλο ειναι αυτο?
    ηταν πολυ ωραια εμπειρια!
    αυτο που φοβαμαι τωρα ειναι μην αναιαιαιαιαιαιαιβωωωωωωωω ωωωωω!!!!!!!!!!!!!
    προς στιγμη ειμαι καλα!
    κοιμαμαι καλα!
    ψωνιζω μετρια!
    εχω καλη ενεργεια!
    κανω σχεδια!
    πρεπει να φοβαμαι?

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Γιατρευονται οι ψυχικες ασθενειες..?
    By talikiller in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 10-09-2010, 17:06
  2. ψυχικες διαταραχες
    By Ακροβατης in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 19
    Last Post: 25-01-2010, 01:10
  3. Ψυχικες Παθήσεις, Ευαισθησία & Ενημέρωση
    By Sofia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 12-04-2009, 18:42
  4. ANTISTIGMA GIA TA ATOMA ME ΨΥΧΙΚΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ..
    By Adzik in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 16-05-2008, 10:02
  5. Πληροφορίες σχετικά με ψυχικές διαταραχές
    By kater1na in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 03-04-2008, 00:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •