ΜΙΣΩ ΤΟ ΜΕΤΡΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΜΙΣΩ ΤΟ ΜΕΤΡΟ

    Το μισω το μετρο. Καθε φορα που μπαινω εκει με πιανουν ψυχαναγκασμοι. Μαζευω ο,τι βρω εκει περα. Ειδα κατι στο Συνταγμα, μετα κατεβηκα Ευαγγελισμο και γυρισα Συνταγμα για να το παρω. Μετα ειδα κατι στις κυλιομενες σκαλες, δεν προλαβα να το παρω και κατεβηκα παλι με τις σκαλες να το παρω. Μαζευα ο,τι εβρισκα. Με ειχε πιασει πολυ αγχος. Οταν μετα απο πολυ ωρα κατεβηκα επιτελους απο το σιχαμερο μετρο, ειδα κατι κυρατσες, ασχημες και σιχαμερες να στεκονται σ' ενα σημειο και ειχαν διπλα τους δυο κουτες. Εγω ειδα κατι πανω στις κουτες και κολλησα. Δε μπορουσα να πλησιασω. Μετα απο πολυ ωρα αρχισαν να βγαζουν απο τις κουτες κατι φυλλαδια και κανανε πεντε ωρες. Παιζανε με τα νευρα μου. Δε μπορουσα να πλησιασω να δω τα φυλλαδια. Περιμενα να φυγουν να παω να δω τις κουτες. Ηθελα ομως να φυγουν οι απαισιες κυρατσες. Αυτες ομως δε φευγανε. Μετα απο πολυ ωρα απομακρυνθηκαν, περασα να δω τις κουτες, μετα ειδα ενα πορτοκαλι μαντιλι και ξαναγυρισα.
    Ειχα κουραστει παρα πολυ, ημουν βρωμικος, γεματος σκουπιδια στις τσεπες και ηθελα επειγοντως μπανιο. Δε θελω να ξαναπαρω ποτε μετρο, ειπα στον εαυτο μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Αχ βρε στεφανε τι περνας κ εσυ!!!! Σε πιανει ποτε κλαμα ,απο τα νευρα σου η απο θυμο?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Στεφανε σε καταλαβαινω... δεν εχει υποχωρησει η ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη με τα σκουπιδια?? δλδ εννοω οταν σου πρωτοαρχισε σε σχεση με την παρουσα φαση που βρισκεσαι εχεις κανει καποια προοδο??

    Για το μετρο που λες εχω να σου προτεινω κατι, καταρχην μην κανεις μονος σου βολτες ασκοπα ετσι σου μπαινει περισσοτερο στο μυαλο, προτιμησε να βγαινεις με παρεα ωστε να συζητατε κ να αποπροσανατολιζεσαι απο τις σκεψεις σου ... φιλους εχεις ?? κοπελα ισως ??
    ειναι πολυ σημαντικο να εχουμε ατομα γυρω μας που ξερουν το προβλημα μας κ μας στηριζουν.. αλλα κ ακομη κ να μην το ξερουν, μονο η παρουσια αλλων ατομων διπλα μας δεν μας αφηνει τοσα περιθωρια για ασχημες κ ψυχοφθορες σκεψεις...

    Επισης αν παιρνεις το μετρο για καποιο συγκεκριμενο σκοπο πχ για να πας στη σχολη σου, να πας να αγορασεις κατι κτλ.. εχε συνεχως στο νου σου το σκοπο που πας κ εκει που πρεπει να φτασεις κ σκεψου τι θα κανεις εκει περα, πχ αν ειναι να πας σχολη σου λεω γω, σκεψου οτι εκει θα δεις τους φιλους σου, θα γελασετε, θα κανετε το ενα, το αλλο κτλ.... προσπαθησε με ευχαριστες κ διαφορετικες σκεψεις να αντικαταστησεις τις αρνητικες που σε ταλαιπωρουν κ σε βουλιαζουν...

    Καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου !! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Ε οχι και τα κλαματα κατερινακι. Οταν θυμωνω δε βαζω τα κλαματα. Απλα μου 'ρχεται να τα σπασω ολα.
    Εχω κανει μια μικρη προοδο. Δεν ξερω. Ισως παλιοτερα να ηταν χειροτερα. Το θεμα δεν ειναι ποσα μαζευω αλλα οτι μαζευω. Δηλαδη αμα δω κατι και δεν ξερω τι ειναι θα το μαζεψω. Που και που ομως δε μαζευω. Ωστοσο, μου εχουν δημιουργηθει νεοι ψυχαναγκασμοι, οπως το να θελω να ειμαι σιγουρος γι' αυτο που ειπε ο αλλος και να τον ρωταω, αλλα οχι σε εντονο βαθμο ευτυχως.

Similar Threads

  1. ΤΟΥΣ ΜΙΣΩ
    By elenh in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 27-09-2010, 01:25
  2. Τους μισώ
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 03-08-2009, 22:47
  3. Μισώ τις γιορτές...
    By i-love-me in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 56
    Last Post: 09-04-2007, 14:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •