διακοπή φαρμάκων - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 131
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?
    ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΦΑΡΜΑΚΑ!
    ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΠΕΡΣΥ Η ΔΙΠΟΛΙΚΗ.
    ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ!ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΤΑΙ ΠΟΤΕ,ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ!ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ!
    Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ 19 ΤΗΣ!ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ¨ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ!
    ΓΙΆΥΤΟ ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΙΣ!
    Η ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΝΙΑΤΗ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΠΕΙΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΛΕΝΓΧΟ.
    Μπραβο ρε συ..... Τελεια.... Μου εφτιαξες τη μερα.... τι να πω.....
    Δεν μπορω να διαβαζω γαμωτο τετοια πραγματα...... δεν μπορω να συνειδητοποιησω οτι θα ειμαι μια ζωη διπολικη κ οτι αυτη η κωλοαρρωστια θα καθοριζει τη ζωη μου κ θα μου ρχονται επεισοδια καθε λιγο κ δεν θα μπορω να ζησψ φυσιολογικα..... δεν μπορω να το αποδεχτω ευκολα, αν κ το παλευω.....
    Το χω διαβασει οτι ειναι ανιατη κ πρεπει να παιρνεις φαρμακα μια ζωη, αλλα δεν μπορω να το αποδεχτω... δεν ξερω αν θα το αποδεχτω κ ποτε.....
    Γαμωτο ειμαι 20 χρονων δεν μου αξιζει κατι τετοιο δεν ειμουν ετσι εγω παλια δεν επρεπε να παθω αυτο το πραγμα, δεν θελω να ζησω ετσι, δεν θελω να ειμαι μια ζωη με φαρμακα για να μην κανω επεισοδιο.... Ηδη εχει καταστραφει αρκετα η ζωη μου γαμωτο δεν αντεχω αλλο με πιασαν τα κλαματα παλι νιωθω οτι θελω να χαρακωθω δεν ειμαι καλα βλεπω ατομα της ηλικιας μου να ειναι μες στην ακλυτερη φαση κ να ζουν τη ζωη τους κ θελω κι εγω γαμωτο δεν θα με καταστρεψει εμενα η διπολικη διαταραχη...
    μου τη δινουν κ τα φαρμακα αλλα φοβαμαι να τα κοψω γιατι ολοι μου λενε οτι θα παθω επεισοδιο.... ναι κι αμα τα παιρνω δηλαδη δεν θα παθω ποτε.... κ επισης δεν βρισκω κακο αμα καποιος ειναι σταθεροποιημενος 6 χρονια να τα κοψει.. αμα παθεις επεισοδιο τα ξαναρχιζεις.. βεβαια τα κοβεις σταδιακα....
    ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΓΑΜΩΤΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΗ ΔΗΛΑΔΗ?? ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ Η ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΡΑΠΕΥΕΤΑΙ.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΟ ΒΓΑΙΝΩ..........:P
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Μπραβο ρε συ..... Τελεια.... Μου εφτιαξες τη μερα.... τι να πω.....
    Δεν μπορω να διαβαζω γαμωτο τετοια πραγματα...... δεν μπορω να συνειδητοποιησω οτι θα ειμαι μια ζωη διπολικη κ οτι αυτη η κωλοαρρωστια θα καθοριζει τη ζωη μου κ θα μου ρχονται επεισοδια καθε λιγο κ δεν θα μπορω να ζησψ φυσιολογικα..... δεν μπορω να το αποδεχτω ευκολα, αν κ το παλευω.....
    Το χω διαβασει οτι ειναι ανιατη κ πρεπει να παιρνεις φαρμακα μια ζωη, αλλα δεν μπορω να το αποδεχτω... δεν ξερω αν θα το αποδεχτω κ ποτε.....
    Γαμωτο ειμαι 20 χρονων δεν μου αξιζει κατι τετοιο δεν ειμουν ετσι εγω παλια δεν επρεπε να παθω αυτο το πραγμα, δεν θελω να ζησω ετσι, δεν θελω να ειμαι μια ζωη με φαρμακα για να μην κανω επεισοδιο.... Ηδη εχει καταστραφει αρκετα η ζωη μου γαμωτο δεν αντεχω αλλο με πιασαν τα κλαματα παλι νιωθω οτι θελω να χαρακωθω δεν ειμαι καλα βλεπω ατομα της ηλικιας μου να ειναι μες στην ακλυτερη φαση κ να ζουν τη ζωη τους κ θελω κι εγω γαμωτο δεν θα με καταστρεψει εμενα η διπολικη διαταραχη...
    μου τη δινουν κ τα φαρμακα αλλα φοβαμαι να τα κοψω γιατι ολοι μου λενε οτι θα παθω επεισοδιο.... ναι κι αμα τα παιρνω δηλαδη δεν θα παθω ποτε.... κ επισης δεν βρισκω κακο αμα καποιος ειναι σταθεροποιημενος 6 χρονια να τα κοψει.. αμα παθεις επεισοδιο τα ξαναρχιζεις.. βεβαια τα κοβεις σταδιακα....
    ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΓΑΜΩΤΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΗ ΔΗΛΑΔΗ?? ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ Η ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΡΑΠΕΥΕΤΑΙ.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΟ ΒΓΑΙΝΩ..........:P
    LACRYMOSA MOY!ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΚΛΑΨΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!
    ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΑΣΤΕΨΕΙ ΤΗ ΖΩΗ Η΄ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΣΟΥ!
    ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ!
    ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΠΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ,ΓΙΑΤΙ?ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ?
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΡΩΤΑΜΕ ΓΙΑΤΙ?ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ?
    ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ!
    ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΗ ΣΤΑ 19 ΤΗΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΨΥΧΩΣΗ,ΜΕΤΑ ΕΙΧΕ ΣΕΙΡΑ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ.
    ΗΤΑΝ ΣΤΑ 22ΤΗΣ,ΞΕΚΗΝΗΣΕ ΜΕ ΜΑΝΙΑΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 1 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ,ΑΥΤΟΚΤΩΝΗΣΕ!
    ΕΓΙΝΕ Ο ΤΡΟΜΟΣ ΜΟΥ ΑΥΤΗ Η ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ,ΡΩΤΟΥΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ!
    ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 18 ΜΕΧΡΙ ΤΑ 30!
    ΟΤΑΝ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ,ΗΜΟΥΝ 14 ΕΤΩΝ.
    ΜΕΤΡΟΥΣΑ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ 30 ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ,ΑΠΟ ΤΙ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ?ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ?
    21..22..23..24..25..26...27..28..29..ΞΕΦΥΓΑ! !!!!!!!!!!!!!!!!!29 ΜΙΣΟ ΗΡΘΕ Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!/Ο ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ!
    ΠΕΡΝΩ ΜΙΑ ΒΑΘΙΑ ΑΝΑΣΑ,ΟΥΦ!ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ!
    34 ΠΑΘΑΙΝΩ ΥΠΟΜΑΝΙΑΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ,ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΠΕΡΣΥ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΜΑΝΙΑΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΔΑΦΝΗ!
    ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ?ΠΕΝΘΟΣ!ΔΥΣΤΗΧΙΑ!ΓΙΑΤΙ?Τ ΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΦΥΓΑ!ΤΣΑΜΠΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 30 ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ,ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ!ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΕΚΑΝΑ?
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΗΝ!
    ΕΙΝΑΙ ΧΡΕΟΣ ΜΑΣ,ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ!
    ΕΙΣΑΙ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΝΑΙ!ΕΧΕΙΣ ΟΝΕΙΡΑ,ΟΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ,ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ Η ΔΟΠΟΛΙΚΗ!
    ΕΓΩ ΣΤΑ ΕΙΚΟΣΙ,ΑΠΟ ΕΝΑ ΙΑΤΡΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΣΤΙΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΩΟΘΗΚΕΣ,ΟΥΤΕ ΜΥΤΡΑ,ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!
    Last edited by ΜΑΡΙΑ.Α; 19-05-2011 at 16:55.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Lacrymosa μου,
    μην απελπιζεσαι κουκλα μου για το οτι θα πρεπει να παιρνεις για μια ζωη τα φαρμακα.
    σκεψου ποσοι απο μας ειμαστε στην ιδια μοιρα με σενα.
    σκεψου ποσοι διπολικοι υπαρχουν στον πλανητη που παιρνοντας την καταλληλη φαρμακευτικη αγωγη,οχι απλα ειναι λειτουργικοι αλλα ορισμενοι μεγαλουργουν.
    σκεψου ποσοι ανθρωποι υποφερουν απο αλλες ανιατες παθησεις και πρεπει και αυτοι να παιρνουν για μια ζωη φαρμακα (αυτοανοσα, διαβητης κλπ κλπ )
    Last edited by amelie74; 19-05-2011 at 21:29.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Μαρια σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.... μου δινει δυναμη κ κουραγιο να προχωρησω....

    Ειναι πολυ δυσκολο να παλευεις κατι τετοιο κ να ξερεις οτι θα το χεις μια ζωη κ οτι δεν θεραπευεται ποτε, αυτο ειναι που με ενοχλει περισσοτερο απ ολα συν το γεγονος οτι θα πρεπει να παιρνω φαρμακα οσο ζησω... δεν θελω ομως ετσι να ζησω, αν αυτο ειναι ζωη να την βρασω τοτε... νιωθω οτι ειμαι καταδικασμενη κ πραγματι ειμαι απο τοτε μου διαγνωστηκε η δδ εχουν ερθει τα πανω κατω στη ζωη μου κ εχω καταστραφει ως ατομο κ δεν νομιζω οτι θα ξαναγινω ποτε οπως ημουν παλια...

    Δεν αντεχω μονο που το σκεφτομαι, οτι πλεον θα εχω αυτο το πραγμα να με ακολουθει παντου κ να ρυθμιζει τη ζωη μου σαν να μην μπορω πλεον να διαχειριζομαι εγω τον εαυτο μου κ τα συναισθηματα μου....

    Προσπαθω γενικα να ειμαι δυνατη κ να μην τα πολυψαχνω αλλα δεν ειναι ευκολο, ειναι στιγμες που πραγματικα θελω να πεθανω παρα να ζω πανω σ ενα roller coaster συναισθηματων κ να παλευω τα παντα... ειναι υπερβολικα εξαντλητικο κ ψυχοφθορο κ η υπομονη καποια στγμη τελειωνει..... δεν περιμενα ποτε να μου συμβει κατι τετοιο κ σ αυτην την ηλικια αλλα οπως ειπες κ εσυ δεν μπορουμε να ξερουμε τι θα συμβει στη ζωη μας κ αμα ειναι να παθεις κατι, οσο κ να το φοβασαι αμα ειναι να γινει θα γινει....

    Εγω δεν ηξερα τι ειναι δδ μεχρι που μου διαγνωστηκε, βασικα υποψιαζομουν τι ειναι πανω κατω αλλα δεν μου ειχε περασει καν απ το μυαλο ότι μπορει να το παθω κι εγω, γιατι αρχικα ειχα καταθλιψη.....οταν το εμαθα πραγματικά γκρεμιστηκα μεσα μου.... δεν μπορουσα να το συνειδητοποιησω με τιποτα..

    Τωρα βεβαια το χω συνειδητοποιησει κ ξερω τι εχω αλλα μου είναι πολύ δυσκολο να το αποδεχτω κ δεν ξερω αν κ ποτε θα τα καταφερω..... παντως να την αγαπησω κιολας αποκλειεται, αν είναι δυνατον να αγαπησεις κατι τετοιο.....

    Με πιανει εντονα αρκετες φορες υπερβολικος θυμος κ νιωθω αδικημενη γιατι πιστευω πως δεν μου αξιζε κατι τετοιο.... όπως κ στον καθενα αλλωστε... αλλα το ξερω ότι θα πρεπει να πορευτω μ αυτό... οσο αντεξω κ οσο δεν με καταστρεψει... γιατι η αληθεια είναι ότι κ ένα επεισοδιο μπορει να σε παει πολύ πισω..... ετοιμασα ένα κοκτειλ χαπιων όχι γιατι θελω να πεθανω αλλα για να ξεσπασω κ να εκτονωσω τα συναισθηματα μου αλλα τελικα συγκρατηθηκα κ δεν τα πηρα......

    Συλληλητηρια για την αδερφη σου... λυπαμαι πολύ... μαλλον δεν της διαγνωστηκε εγκαιρως η δδ κ δεν ειχε σωστη αντιμετωπιση ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by amelie74 View Post
    Lacrymosa μου,
    μην απελπιζεσαι κουκλα μου για το οτι θα πρεπει να παιρνεις για μια ζωη τα φαρμακα.
    σκεψου ποσοι απο μας ειμαστε στην ιδια μοιρα με σενα.
    σκεψου ποσοι διπολικοι υπαρχουν στον πλανητη που παιρνοντας την καταλληλη φαρμακευτικη αγωγη,οχι απλα ειναι λειτουργικοι αλλα ορισμενοι μεγαλουργουν.
    σκεψου ποσοι ανθρωποι υποφερουν απο αλλες ανιατες παθησεις και πρεπει να αυτοι να παιρνουν για μια ζωη φαρμακα (αυτοανοσα, διαβητης κλπ κλπ )
    amelie σ ευχαριστω για την υποστηριξη....
    αυτο που δεν μπορω να αποδεχτω κ να χωνεψω ειναι το οτι για να ειμαι λειτουργικη κ σταθερη θα πρεπει μια ζωη να παιρνω φαρμακα.... αλλιως θα κανω επεισοδια... δεν μπορει να το χωρεσει ο νους μου οτι η ζωη μου κ το αν θα ειμαι καλα θα εξαρταται απο 1, 2, 3 χαπια....
    αναγκαιο κακο ειναι βεβαια, πιστευω αν μου εμφανοζιταν σε μεγαλυτερη ηλικια θα μπορουσα να το διαχειριστω καλυτερα....
    τσαντιζομαι να βλεπω ατομα της ηλικιας μου να ζουν ξεγνοιαστα κ ανεμελα τη ζωη τους, να πετυχαινουν ο,τι θελουν κ να μην εχουν τετοιους ειδους εμποδια κ να ειναι μια χαρα.... θα θελα κ εγω ετσι να ειμαι... φυσικα εξωτερικα δεν μπορει κανεις να καταλαβει τι εχω, αλλα μεσα μου γκρεμιζομαι οποτε το σκεφτομαι κ ορισμενοι απ τον περιγυρο μου με θεωρουν εξυπνη, ομορφη, πετυχημενη κτλ... τραγικη ειρωνεια αν μαθαινανε τι εχω θα παθαινανε σοκ ....

    μακαρι κ εγω να γινομουν σαν αυτους τους διπολικους που μεγαλουργησαν η μεγαλουργουν κ εκαναν σπουδαια πραγματα, αλλα θα προτιμουσα καν να μην ειχα δδ... επισης αλλο ειναι να εχει καποιος δδ κ αλλο διαβητη πχ, δεν ειναι το ιδιο πραγμα... γιατι στις ψυχικες ασθενεις υπαρχει δυστυχως κ το στιγμα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΓΡΥΓΟΡΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΗΣ, ΚΡΑΤΕΙΣΕ ΟΛΟ Κ ΟΛΟ 2 ΜΗΝΕΣ!ΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!
    ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ?
    ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΝΟΧΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΗΣ!
    ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ.ΕΓΩ ΑΡΝΗΘΗΚΑ!
    ΜΠΗΚΕ ΣΤ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ,ΠΗΡΕ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!
    ΜΥΣΗΣΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙ¨ΑΥΤΟ!ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΥΝΧΩΡΕΣΑ!ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΣΥΝΧΩΡΕΣΩ,ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!ΗΤΑΝ Η ΜΑΝΑ,Η ΦΙΛΗ ,Η ΑΔΕΡΦΗ!
    ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΧΩΡΟΥΣΕ!
    ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟΝ ΑΓΑΠΗ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ,ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 1/2 ΧΡΟΝΟ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Μαρια λυπαμαι πολυ... ειμαι σιγουρη πως η αδερφη σου απο κει που ειναι σ αγαπαει κ θελει να σε βλεπει να εισαι καλα... ειναι κριμα γιατι ηταν κ νεα κοπελα.... πως μπορει η διπολικη να καταστρεψει εναν ανθρωπο... δεν εχω λογια, πραγματικα....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    πως μπορει η διπολικη να καταστρεψει εναν ανθρωπο... δεν εχω λογια, πραγματικα....
    Lacry... δεν καταστρέφει καμιά διπολική τους ανθρώπους αλλά οι άνθρωποι καταστρέφουν ο ένας τον άλλο...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    amelie σ ευχαριστω για την υποστηριξη....
    αυτο που δεν μπορω να αποδεχτω κ να χωνεψω ειναι το οτι για να ειμαι λειτουργικη κ σταθερη θα πρεπει μια ζωη να παιρνω φαρμακα.... αλλιως θα κανω επεισοδια... δεν μπορει να το χωρεσει ο νους μου οτι η ζωη μου κ το αν θα ειμαι καλα θα εξαρταται απο 1, 2, 3 χαπια....
    αναγκαιο κακο ειναι βεβαια, πιστευω αν μου εμφανοζιταν σε μεγαλυτερη ηλικια θα μπορουσα να το διαχειριστω καλυτερα....
    τσαντιζομαι να βλεπω ατομα της ηλικιας μου να ζουν ξεγνοιαστα κ ανεμελα τη ζωη τους, να πετυχαινουν ο,τι θελουν κ να μην εχουν τετοιους ειδους εμποδια κ να ειναι μια χαρα.... θα θελα κ εγω ετσι να ειμαι... φυσικα εξωτερικα δεν μπορει κανεις να καταλαβει τι εχω, αλλα μεσα μου γκρεμιζομαι οποτε το σκεφτομαι κ ορισμενοι απ τον περιγυρο μου με θεωρουν εξυπνη, ομορφη, πετυχημενη κτλ... τραγικη ειρωνεια αν μαθαινανε τι εχω θα παθαινανε σοκ ....

    μακαρι κ εγω να γινομουν σαν αυτους τους διπολικους που μεγαλουργησαν η μεγαλουργουν κ εκαναν σπουδαια πραγματα, αλλα θα προτιμουσα καν να μην ειχα δδ... επισης αλλο ειναι να εχει καποιος δδ κ αλλο διαβητη πχ, δεν ειναι το ιδιο πραγμα... γιατι στις ψυχικες ασθενεις υπαρχει δυστυχως κ το στιγμα...
    ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΑ 21 ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΤΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ,ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΣΩΛΗΝΑΡΙΟ ΜΕ ΛΥΠΑΝΤΗΚΗ ΚΡΕΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΛΠΟ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΒΡΗΣΚΟΜΟΥΝ ΣΕ ΕΜΙΝΟΠΑΥΣΗ!
    ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ!
    ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ!
    ΜΙΑ,ΜΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΤΑΝ,ΕΜΕΝΕ ΕΓΚΥΟΣ,ΕΚΑΝΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΛΗΜΑΚΤΗΡΙΟ!ΝΕΥΡΑ,ΕΞΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΙΑΤΙ?
    ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ...........................!
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!
    ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!
    ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΣ!
    ΠΡΟΧΩΡΑ!
    ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑ!
    ΟΤΙ Ο ΜΠΕΤΟΒΕΝ,Ο ΣΟΥΜΑΝ,Ο ΒΑΝ ΓΚΟΓΚ,Ο ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΑΝΤΕΡΣΟΝ,Ο ΛΟΡΔΟΣ ΒΑΙΡΟΝ ΗΤΑΝ ΔΙΠΟΛΙΚΟΙ?
    ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΜΕΤΡΙΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΜΕΛ ΓΚΙΜΠΣΟΝ,ΚΑΘΡΙΝ ΖΕΤΑ ΤΖΟΟΥΝΣ Κ.Α
    Ο ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΕΠΙΣΗΣ!
    ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ!
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΘΩΔΗ ΤΟ ΕΙΠΑΝΕ!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ!
    ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΥΤΕ ΦΟΝΙΑΔΕΣ,ΟΥΤΕ ΚΛΕΦΤΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!
    ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ!
    ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΡΑΤΣΙΣΜΟ,ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΙΛΟΛΟΓΟ...!
    ΦΙΛΙΑ 14 ΧΡΟΝΩΝ!ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!
    ΔΕΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ,ΛΥΠΗΘΥΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ!
    ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΓΚΛΗΣΜΟ ΜΟΥ!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    insect συμφωνω οτι πολλες φορες οι ανθρωποι με τις λαθος ενεργειες κ την απερισκεψια η τον εγωκεντρισμο τους η για χιλιους δυο αλλους λογους τελοσπαντων καταστρεφουν ο ενας τον αλλον, αλλα αμα καποιος εχει κ μια ασθενεια (οπως η διπολικη που ειναι πολυ δυσκολη κ αθεραπευτη) μπορει να αλλοτριωθει τοσο ο χαρακτηρας του κ να καταστραφει ακομα κ η ιδια η ζωη του... γιατι πλεον ειναι κατι αλλο κ ο,τι κ αν κανει δεν προκειται ποτε να γινει οπως ηταν παλια.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑ!
    ΟΤΙ Ο ΜΠΕΤΟΒΕΝ,Ο ΣΟΥΜΑΝ,Ο ΒΑΝ ΓΚΟΓΚ,Ο ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΑΝΤΕΡΣΟΝ,Ο ΛΟΡΔΟΣ ΒΑΙΡΟΝ ΗΤΑΝ ΔΙΠΟΛΙΚΟΙ?
    ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΜΕΤΡΙΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΜΕΛ ΓΚΙΜΠΣΟΝ,ΚΑΘΡΙΝ ΖΕΤΑ ΤΖΟΟΥΝΣ Κ.Α
    Ο ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΕΠΙΣΗΣ!
    ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ!
    Excuse for failure.. τίποτα παραπάνω. Όλοι αυτοί πρώτα έγιναν διάσημοι/ πετυχημένοι όπως θες πες το και μετά προέκυψαν διπολικές και τριπολικές...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΑ 21 ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΤΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ,ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΣΩΛΗΝΑΡΙΟ ΜΕ ΛΥΠΑΝΤΗΚΗ ΚΡΕΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΛΠΟ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΒΡΗΣΚΟΜΟΥΝ ΣΕ ΕΜΙΝΟΠΑΥΣΗ!
    ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ!
    ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ!
    ΜΙΑ,ΜΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΤΑΝ,ΕΜΕΝΕ ΕΓΚΥΟΣ,ΕΚΑΝΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΛΗΜΑΚΤΗΡΙΟ!ΝΕΥΡΑ,ΕΞΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΙΑΤΙ?
    ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ...........................!
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!
    ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!
    ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΣ!
    ΠΡΟΧΩΡΑ!
    ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑ!
    ΟΤΙ Ο ΜΠΕΤΟΒΕΝ,Ο ΣΟΥΜΑΝ,Ο ΒΑΝ ΓΚΟΓΚ,Ο ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΑΝΤΕΡΣΟΝ,Ο ΛΟΡΔΟΣ ΒΑΙΡΟΝ ΗΤΑΝ ΔΙΠΟΛΙΚΟΙ?
    ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΜΕΤΡΙΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΜΕΛ ΓΚΙΜΠΣΟΝ,ΚΑΘΡΙΝ ΖΕΤΑ ΤΖΟΟΥΝΣ Κ.Α
    Ο ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΕΠΙΣΗΣ!
    ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ!
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΘΩΔΗ ΤΟ ΕΙΠΑΝΕ!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ!
    ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΥΤΕ ΦΟΝΙΑΔΕΣΜΟΥΤΕ ΚΛΕΦΤΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!
    ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ!
    ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΡΑΤΣΙΣΜΟΜΟΝΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΙΛΟΛΟΓΟ...!
    ΔΕΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ,ΛΥΠΗΘΥΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ!
    ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΓΚΛΗΣΜΟ ΜΟΥ!
    Αυτο οτι "η διπολικη ειναι ευχη κ καταρα" συμφωνω.... Δυστυχως ετσι ειναι........
    Παρα πολλοι σπουδαιοι ανθρωποι που προσφεραν σε διαφορους τομεις οπως καλλιτεχνες, πολτικοι, μουσικοι κτλ επασχαν απο διπολικη.... ισως κ να τους βοηθησε κιολας σε καποιες φασεις τους να πετυχουν αυτα που εκαναν.....
    στην ελλαδα δυστυχως υπαρχει ακομη το στιγμα κ σε εντονο βαθμο κ ορισμενοι ειναι προκατειλειμμενοι απενατι σε τετοια θεματα κ εχουν την ταση να αντιμετωπιζουν τους ανθρωπους αυτους ως "ψυχακηδες" κ επικινδυνους (ο μανιακος με το τζιπ, ο σχιζοφρενης με το πριονι κ παει λεγοντας...)
    με τετοια ατομα δεν αξιζει να ασχολεισαι, ειναι πραγματικα αξιολυπητα...
    κ μπορει καποιοι να το παιζουν υπερανω, αλλα αμα τους συμβει κ σ αυτους εκει να δω τα μουτρα τους.....
    κ οσο για αυτην που λες ειναι πραγματι για λυπηση, μπαζει απο παντου....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Excuse for failure.. τίποτα παραπάνω. Όλοι αυτοί πρώτα έγινναν διάσημοι/ πετυχημένοι όπως θες πες το και μετά προέκυψαν διπολικές και τριπολικές...
    Insect δεν νομιζω οτι ειναι ετσι... που το ξερεις εσυ οτι γιναν πρωτα διασημοι/ πετυχημενοι κ μετα προεκυψαν διπολικες κ τριπολικες (λολ)??
    Δεν νομιζω οτι παει ετσι, οι περισσοτεροι ειχαν ηδη την ασθενεια κ αρκετους τους βοηθησε κιολας να πετυχουν αυτα που ηθελαν κ να φτασουν εκει που εφτασαν...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Η ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ!
    ΕΜΕΝΑ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΣ.
    ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΜΑΝΙΑΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΕΙΧΑ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΥΤΟΚΤΩΝΙΚΕΣ!
    Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ!
    ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ,ΕΝΑ ΠΡΩΙ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΑΣΗ ΑΥΤΟΚΤΩΝΙΑΣ!
    ΕΤΣΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ?
    ΕΣΑΣ ΣΕ ΜΑΝΙΑΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΕΧΕΤΕ ΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟΚΤΩΝΙΑΣ?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Η γνώμη μου είναι αυτή Lacry.. γιατί νομίζεις ότι υπάρχει κάποιος που είναι άφθαρτος? Ότι ανεβαίνει κατεβαίνει. Ακόμα και οι αυτοκρατορίες πέφτουν και αντικαθιστόνται. Απόσο έχω διαβάσει ναι οι άνθρωποι αυτοί πρώτα έφτιαξαν όνομα και μετά στην πορεία τα βρήκαν δύσκολα, λύγισαν. Αυτό δείχνει πως είναι άνθρωποι. Δεν είναι απαραίτητα κακό. Κακό είναι να νομίζεις ότι θα είσαι (όχι εσύ γενικά) για μια ζωη στα σύνεφα... Κακό είναι να μην έχεις καρδιά.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. αποτομη διακοπη φαρμακων
    By kosmein in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2010, 02:20
  2. κοψημο φαρμακων
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 89
    Last Post: 22-09-2009, 12:25
  3. περί φαρμάκων
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 44
    Last Post: 13-06-2009, 21:46
  4. Διακοπη φαρμακων
    By Silmarien in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-01-2009, 18:35
  5. παρενέργειες φαρμάκων
    By Martina in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 152
    Last Post: 18-05-2007, 03:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •