διακοπή φαρμάκων - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 131
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΒΑΡΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ?
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΆΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΒΛΑΒΗ!ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΑΔΙΑ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑΣ?
    ρε συ μαρια τι σε εχει πιασει τωρα με τους σχιζοφρενεις?? κ πες οτι ειναι οντως σχιζοφρενεις αυτοι που βλεπεις, οκ κ τι μ αυτο??

    οχι, δεν παθαινει ο εγκεφαλος βλαβη....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΦΟΒΑΜΑΙ?
    ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΑΠΟ 8 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΑΚΙ?
    γιατι την φοβασαι ?? τι μπορει να σου κανει??

    θα επρεπε να εισαι διπλα της κ να την στηριζεις κ να αλληλοστηριζεστε κ οχι να την φοβασαι...

    κ οσο για αυτην την καραμελα που εχω ακουσει πολλακις σχετικα με τους ψυχωτικους οτι ειναι "επικινδυνοι" , εχω να πω οτι ενας διπολικος σε φαση μανιας ειναι 10 φορες πιο "επικινδυνος" απο εναν σχιζοφρενη.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Είναι ανούσιο να το λέμε συνεχώς. Η πτώση στις νοητικές ικανότητες της σχιζοφρένειας μειώνονται με την λήψη των φαρμάκων που χρησιμοποιούνται για την θεραπεία (?) της, η αλλιώς τα αντιψυχωτικά. Όπως έχει πει χαρακτηριστικά ένας γιατρός δεν μπορούμε να θεραπεύσουμε την σχιζοφρένεια γιατί πολύ απλά αυτό που είναι υπεύθυνο για τις ψυχωσικές σκέψεις είναι υπεύθυνο και για την εφυία.

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Μπορούσες να επικοινωνήσεις μαζί τους?
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΤΙΧΙΣΜΕΝΟΙ!
    ΑΝ ΠΑΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΑ ΚΤΗΡΙΑ ΘΑ ΚΛΑΨΕΙΣ ΠΟΛΥ!
    ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΥΜΝΟΙ!ΧΩΡΙΣ ΡΟΥΧΑ!ΔΕΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΓΥΜΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΒΟΛΤΑ!
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΟΤΙ ΤΙ 2011 ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗ!
    ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΕΙΣ ΤΟΓΙΑΤΙ?

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    κ οσο για αυτην την καραμελα που εχω ακουσει πολλακις σχετικα με τους ψυχωτικους οτι ειναι "επικινδυνοι" , εχω να πω οτι ενας διπολικος σε φαση μανιας ειναι 10 φορες πιο "επικινδυνος" απο εναν σχιζοφρενη.....
    Η μανία είναι μια κατηγορία ψύχωσης, άλλωστε γ'αυτό δίνουν τα ίδια φάρμακα (συν ένα για την κατάθλιψη). Απλά λένε διπολική (δηλάδή ψύχωση μεγαλομανίας και κατάθλιψη) και σχιζοφρένεια (σκέτη ψύχωση χωρίς εμφανή συναισθηματική διαταραχή παρά μόνο παράλογες σκέψεις). Αν κάποιος είναι βίαιος, δείχνει σημάδια επικηνδινότητας τον ποτίζουν με φόβο... σαν δηλητίριο φιδιού ένα πράμα...
    Από κει και πέρα έχουν βγάλει άπειρες διαγνώσεις με σκοπό να ατομικεύσουν την κάθε περίπτωση όσο πιο επιστημονικά μπορούν. Φαντάζεσαι το γιατί...

    σημ: δες την ταινία Shutter Island, να πάρεις μια γεύση... σχιζοφρενής ο ντικάπριο, διπολική η σύζηγος...

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΤΙΧΙΣΜΕΝΟΙ!
    ΑΝ ΠΑΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΑ ΚΤΗΡΙΑ ΘΑ ΚΛΑΨΕΙΣ ΠΟΛΥ!
    ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΥΜΝΟΙ!ΧΩΡΙΣ ΡΟΥΧΑ!ΔΕΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΓΥΜΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΒΟΛΤΑ!
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΟΤΙ ΤΙ 2011 ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗ!
    ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΕΙΣ ΤΟΓΙΑΤΙ?
    ειναι συγκλονιστικο κ απεριγραπτο αυτο που συμβαινει.... πραγματικα αναρωτιεμαι αν θα προχωρησουμε ποτε κ σ αυτον τον τομεα, της ψυχικης υγειας.... αν ειναι δυνατον να υπαρχουν ακομα τετοιες συνθηκες κ ομως τα βλεπεις κ αναρωτιεσαι σε ποια εποχη ζεις... γαμωτο δεν αξιζει σε κανεναν να βρισκεται σε τετοια κατασταση.. εβλεπα πριν καμια βδομαδα μια εκπομπη για το δρομακαιτειο κ ειχα σοκαριστει... το πιο σοκαριστικο ηταν ενα ντοκιμπαντερ που ειχα δει στο youtube για τη λερο... οι εικονες απλα απεριγραπτες....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    ρε συ μαρια τι σε εχει πιασει τωρα με τους σχιζοφρενεις?? κ πες οτι ειναι οντως σχιζοφρενεις αυτοι που βλεπεις, οκ κ τι μ αυτο??

    οχι, δεν παθαινει ο εγκεφαλος βλαβη....
    ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΣ,ΡΩΤΗΣΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΙΤΕΡΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ!
    ΟΚ?ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΟΥΝ,ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ,ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΤΡΩΓΑ,ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΓΑ,ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΓΕΛΑΓΑ!
    ΑΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΔΑΦΝΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ!
    ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΚΕΙ ΝΑ,ΠΗΓΑ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΟΛΓΟΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ!
    ΕΙΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΕΙΤΕ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ,ΕΙΤΕ ΨΥΧΩΣΗ,ΕΙΤΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Η μανία είναι μια κατηγορία ψύχωσης, άλλωστε γ'αυτό δίνουν τα ίδια φάρμακα (συν ένα για την κατάθλιψη). Απλά λένε διπολική (δηλάδή ψύχωση μεγαλομανίας και κατάθλιψη) και σχιζοφρένεια (σκέτη ψύχωση χωρίς εμφανή συναισθηματική διαταραχή παρά μόνο παράλογες σκέψεις). Αν κάποιος είναι βίαιος, δείχνει σημάδια επικηνδινότητας τον ποτίζουν με φόβο...
    Από κει και πέρα έχουν βγάλει άπειρες διαγνώσεις με σκοπό να ατομικεύσουν την κάθε περίπτωση όσο πιο επιστημονικά μπορούν. Φαντάζεσαι το γιατί...
    I know.....:P
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΣ,ΡΩΤΗΣΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΙΤΕΡΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ!
    ΟΚ?ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΟΥΝ,ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ,ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΤΡΩΓΑ,ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΓΑ,ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΓΕΛΑΓΑ!
    ΑΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΔΑΦΝΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ!
    ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΚΕΙ ΝΑ,ΠΗΓΑ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΟΛΓΟΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ!
    ΕΙΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΕΙΤΕ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ,ΕΙΤΕ ΨΥΧΩΣΗ,ΕΙΤΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    συμφωνω με το τελευταιο, οτι ολοι τον ιδιο γολγοθα ανεβαινουμε... με ο,τι ο καθενας προβλημα εχει...

    επισης δεν ρωτησα πουθενα εγω τι ειναι καλυτερο, αρχικα εγω δεν αναφερα καν τη λεξη "ψυχωση", εσυ ξεκινησες λεγοντας για την αδερφη σου που εχει διπολικη κ ψυχωση κ ειπες οτι καλυτερα που δεν εχεις ψυχωση κ εγραψα 3 φορες οτι αλλο ειναι η μια ασθενεια κ αλλο η αλλη κ να μην συγκρινουμε κ συγχεουμε 2 διαφερετικες ασθενειες...
    επισης σε προηγουμενα ποστς σου εγραφες οτι βλεπεις σχιζοφρενεις εξω απ το ψνα κ οτι παθαινει βλαβη ο εγκεφαλος... κ εμεις σου απαντησαμε...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    γιατι την φοβασαι ?? τι μπορει να σου κανει??

    θα επρεπε να εισαι διπλα της κ να την στηριζεις κ να αλληλοστηριζεστε κ οχι να την φοβασαι...

    κ οσο για αυτην την καραμελα που εχω ακουσει πολλακις σχετικα με τους ψυχωτικους οτι ειναι "επικινδυνοι" , εχω να πω οτι ενας διπολικος σε φαση μανιας ειναι 10 φορες πιο "επικινδυνος" απο εναν σχιζοφρενη.....
    ΤΗΝ ΨΥΧΩΣΗ ΦΟΒΑΜΕ!ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΨΥΧΩΤΙΚΟΥΣ!
    ΤΗΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ!
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΥΑΝΟΗΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!
    ΓΙΑΤΙ?
    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΣΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΩΣΗΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΧΩΡΕΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ!
    Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ,ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΑΨΕΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ!
    Η ΑΛΛΗ ΜΟΥ Η ΑΔΕΡΦΗ ΔΕΝ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΩΣΗ!
    ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΒΡΕΙ Η ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΑΝ ΜΕ ΒΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΩΝΙΣΩ!
    ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ!
    ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΦΟΒΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ Κ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ,ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΩΝΗΣΩ!
    ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!
    ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΣΥΝΧΩΡΕΣΩ!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ!
    ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑ ΒΡΕΙ Η ΨΥΧΩΣΗ,ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ!

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Η μανία είναι μια κατηγορία ψύχωσης, άλλωστε γ'αυτό δίνουν τα ίδια φάρμακα (συν ένα για την κατάθλιψη). Απλά λένε διπολική (δηλάδή ψύχωση μεγαλομανίας και κατάθλιψη) και σχιζοφρένεια (σκέτη ψύχωση χωρίς εμφανή συναισθηματική διαταραχή παρά μόνο παράλογες σκέψεις). Αν κάποιος είναι βίαιος, δείχνει σημάδια επικηνδινότητας τον ποτίζουν με φόβο... σαν δηλητίριο φιδιού ένα πράμα...
    Από κει και πέρα έχουν βγάλει άπειρες διαγνώσεις με σκοπό να ατομικεύσουν την κάθε περίπτωση όσο πιο επιστημονικά μπορούν. Φαντάζεσαι το γιατί...

    σημ: δες την ταινία Shutter Island, να πάρεις μια γεύση... σχιζοφρενής ο ντικάπριο, διπολική η σύζηγος...
    Thanks για την ταινια!! Θα την δω !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΤΗΝ ΨΥΧΩΣΗ ΦΟΒΑΜΕ!ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΨΥΧΩΤΙΚΟΥΣ!
    ΤΗΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ!
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΥΑΝΟΗΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!
    ΓΙΑΤΙ?
    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΣΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΩΣΗΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΧΩΡΕΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ!
    Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ,ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΑΨΕΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ!
    Η ΑΛΛΗ ΜΟΥ Η ΑΔΕΡΦΗ ΔΕΝ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΩΣΗ!
    ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΒΡΕΙ Η ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΑΝ ΜΕ ΒΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΩΝΙΣΩ!
    ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ!
    ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΦΟΒΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ Κ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ,ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΩΝΗΣΩ!
    ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!
    ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΣΥΝΧΩΡΕΣΩ!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ!
    ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑ ΒΡΕΙ Η ΨΥΧΩΣΗ,ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ!
    ρε συ μην σκεφτεσαι ετσι γιατι αγχωνεσαι σε πιανει ανασφαλεια κ φοβος κ νιωθεις χειροτερα....
    καταλαβαινω οτι λογω της αδερφης σου σου εχει μπει ο φοβος οτι μπορει να συμβει κ σε σενα το ιδιο, αλλα δεν ωφελει σε τιποτε να το σκεφτεσαι συνεχως κ να αυξανεται το αγχος σου κατακορυφα...
    προσπαθησε να χαλαρωσεις, να ασχοληθεις με τον εαυτο σου κ να αξιοποιησεις τις θετικες του πλευρες, να ζεις το σημερα, το παρον κ να μην κανεις μακρινες κ αρνητικες σκεψεις του τυπου "αν το ενα.." κ "αν το αλλο.." κ "αν το παραλλο.." κ παει λεγοντας..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    συμφωνω με το τελευταιο, οτι ολοι τον ιδιο γολγοθα ανεβαινουμε... με ο,τι ο καθενας προβλημα εχει...

    επισης δεν ρωτησα πουθενα εγω τι ειναι καλυτερο, αρχικα εγω δεν αναφερα καν τη λεξη "ψυχωση", εσυ ξεκινησες λεγοντας για την αδερφη σου που εχει διπολικη κ ψυχωση κ ειπες οτι καλυτερα που δεν εχεις ψυχωση κ εγραψα 3 φορες οτι αλλο ειναι η μια ασθενεια κ αλλο η αλλη κ να μην συγκρινουμε κ συγχεουμε 2 διαφερετικες ασθενειες...
    επισης σε προηγουμενα ποστς σου εγραφες οτι βλεπεις σχιζοφρενεις εξω απ το ψνα κ οτι παθαινει βλαβη ο εγκεφαλος... κ εμεις σου απαντησαμε...
    ΣΟΡΥ!ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΕΣΥ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΤΗΝ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ ΗΤΑΝ Η ΑΛΛΟΣ!
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΧΤΑΡΜΑ!ΤΟ ΓΑΜΗΣΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΤΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΕΛΙΚΑ?
    ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ?
    Η ΨΥΧΩΣΗ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΠΟΛΙΚΗ?
    Η ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?
    ΕΧΟΥΝ ΚΟΙΝΑ ΣΤΙΧΕΙΑ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΜΕ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΙΑ?
    ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΒΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ?
    Η΄ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΜΑΣ?

    Υ.Γ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ!ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΥΨΗ!ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΣΤΑΝΑΧΩΡΕΣΩ!ΘΑ ΠΕΤΑΞΩ ΤΗΝ ΣΥΧΑΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΠΟΛΕΜΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ!
    ΤΙ ΣΥΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ!ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ ΒΡΑΖΟΥΜΕ!
    Last edited by ΜΑΡΙΑ.Α; 20-05-2011 at 19:38.

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΣΟΡΥ!ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΕΣΥ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΤΗΝ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ ΗΤΑΝ Η ΑΛΛΟΣ!
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!
    ok nothing matters !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Similar Threads

  1. αποτομη διακοπη φαρμακων
    By kosmein in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2010, 01:20
  2. κοψημο φαρμακων
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 89
    Last Post: 22-09-2009, 11:25
  3. περί φαρμάκων
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 44
    Last Post: 13-06-2009, 20:46
  4. Διακοπη φαρμακων
    By Silmarien in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-01-2009, 17:35
  5. παρενέργειες φαρμάκων
    By Martina in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 152
    Last Post: 18-05-2007, 02:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •