διακοπή φαρμάκων - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 131
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΛΑΚΡΙΜΟΣΑ???????????????????????????????? ?????
    ΜΟΝΗ ΜΙΛΑΩ?????????????????????????
    ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ??????????????????????

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΜΕ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ??????????
    ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    188
    καλησπέρα παιδιά ..............τι να πω Lacrymosa με εκφράζουν αυτά που έγραψες ....ναι ρε γαμώτο αδικία γιατί να συμβεί σε μας αυτό..γιατί να συμβεί σε μένα...όπως και η Μαρία, έχω χάσει χρόνια από τη ζωή μου να είμαι σε κατάθλιψη και να μη μπορώ να κουνηθώ από το κρεβάτι..ή να έχω μανία ..παιδιά αυτό λέγεται ναρκισιστικό τραύμα στην ψυχανάλυση και δεν θα το ξεπεράσουμε ποτέ. δηλ το γεγονός ότι ήμασταν καλά και ξαφνικά μια μέρα αρρωστήσαμε .....η διπολική για μένα είναι ευλογία και κατάρα μαζί...ας το δούμε σαν ευλογία...

    γύρισα από το γιατρό ..ο γιατρός μου είπε ότι κι αν κάνω απλά να τον ενημερώσω.........

    δεν ξέρω αν θα τα κόψω ακόμα δεν είμαι έτοιμη, έχω πολύ άγχος μην αρρωστήσω ...............

    απλά θα ήθελα να πω ότι να μην το βάζετε κάτω..εγώ στα έξι χρόνια που δεν έχω επεισόδιο κατόρθωσα κι έχω μια φυσιολογικότατη ζωή δηλ εργάζομαι , μένω μόνη μου κλπκλπ έχω βέβαια τις καταθλίψεις μου, με παίρνει αποκάτω ώρες ώρες για τα χάπια που παίρνω που έχω βαρεθεί να τα παίρνω. οι άλλοι στον περίγυρό μου δεν ξέρουν ότι έχω διπολική διαταραχή..υπάρχει το στίγμα..τις προάλλες βγήκα με ένα αγόρι κι αυτός δεν ήξερε τίποτα και μου είπε για κάποιον που έπαιρνε ψυχοφάρμακα κι ήταν σάικο..εγώ δεν του είπα τίπτ τι να του πω ..όποιος παίρνει φάρμακα δηλαδή να καεί στην πυρά ; ρητορική ερώτηση

    τι να πω ρε παιδιά ..κουράγιο μην το βάζετε κάτω ..δεν πρέπει να μας πάρει από κάτω..ψηλά το κεφάλι ..η διπολική δεν είναι αναπηρία .....
    εγώ δεν έχω αγόρι γιατί σκέφτομαι αν με ρωτήσει τί θα του πω ότι έχω διπολική;
    κι άλλα τέτοια ή είμαι πολύ εσωστρεφής γιατί σκέφτομαι "είμαι τρελή τώρα ή δεν είμαι" ή " τώρα έχω δίκιο εδώ ή είμαι μανιακή"
    δεν ξέρω ..περνάτε κι εσείς τέτοιες φάσεις;;

    θέλω να σας πω ..να σκέφτεστε αισιόδοξα....είναι γεγονός ότι οι πολύ προικισμένοι κι έξυπνοι άνθρωποι είναι διπολικοί............

    φιλάκια σε όλους.........
    \"Thinking is a headache thats why we avoid it.\"

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    MHN ΚΟΨΕΙΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ!ΜΗΝ ΚΟΨΕΙΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ!ΜΗΝ ΚΟΨΕΙΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ!
    ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΑΝΓΧΟΝΟΜΑΙ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ,ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ?
    ΝΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΓΙΑ ΒΟΗΘΗΜΑ,ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΑΡΧΗ!
    ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝ ΣΟΒΑΡΕΨΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΛΛΗ ΤΟΥ ΛΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!
    ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙΣ!
    ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 2,3 ΜΗΝΕΣ!
    ΣΙΓΑ!ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΛΕΝΕ ΟΛΑ!
    ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ,ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΟΒΕΙΣ!ΟΚ?
    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!
    ΦΙΛΑΚΙΑ!

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΛΑΚΡΙΜΟΣΑ???????????????????????????????? ?????
    ΜΟΝΗ ΜΙΛΑΩ?????????????????????????
    ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ??????????????????????
    Ελααααα εδωωωω ειμαιιιιι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    (επρεπε χθες να βγω....!!)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΜΕ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ??????????
    ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
    χαχαχαχαχαχαχα λολ οχι ρε συ γιατι να σε βαρεθω??
    τα διαβασα οσα εγραψες εχουν ενδιαφερον...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΕΣΥ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ?
    Ναι κι εγω αισθανθηκα παρομοια συναισθηματα!! Οχι βεβαια τοσο με την εννοια του να δω πραγματα που δεν υπαρχουν η να μπορω να αγγιζω τις ψυχες τω αλλων αλλα ενιωθα καταιγισμο συναισθηματων κ απιστευτη ευτυχια ολα ηταν τοσο μα τοσο ομορφα που ηθελα να κρατησει αυτο για παντα..... ηταν σαν να χα παρει ναρκωτικα η να ειχε αλλαξει τελειως ο κοσμος κ γινοντουσαν ολα τοσο ομορφα, τοσο γρηγορα, τοσο συναρπαστικα... βεβαια ηξερα τι ακριβως βιωνα αλλα δεν μπορουσα να το ελεγξω κ για να ειμαι ειλικρινης ηθελα κ να το ζησω ..... ενιωθα μοναδικη, ευτυχισμενη, οτι μπορω να κανω τα παντα, με επιασε τρελη σεξομανια που δεν μου εχει βγει ποτε, επισης μεγαλομανια οτι ειμαι η καλυτερη ολων, θα γινω ροκσταρ κτλ, τρεχαν οι σκεψεις μου, σαν να υπηρχαν παντου φωτα ενιωθα, υπερενταση, καλα για τα ψωνια δεν το συζητω στο πρωτο πηρα 300 κ εκανα shopping κ δεν γυριζα σπιτι με τιποτα , περπατουσα στο δρομο κ ενιωθα υπεροχα...
    εχω ανοιξει σχετικο θρεντ που τα γραφω πιο αναλυτικα αμα θες διαβασε ποστς μου!!
    αλλα μπορει στη μανιακη φαση οντως ολα να ειναι ωραια κ τελεια αλλα οταν πεφτεις συνειδητοποιεις τη σοβαροτητα της καταστασης....
    κ ειναι που σε πιανουν κ ενοχες για πολλα κ εισαι σε καταστολη απ τα χαπια κ δεν νιωθεις...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by coma View Post
    καλησπέρα παιδιά ..............τι να πω Lacrymosa με εκφράζουν αυτά που έγραψες ....ναι ρε γαμώτο αδικία γιατί να συμβεί σε μας αυτό..γιατί να συμβεί σε μένα...όπως και η Μαρία, έχω χάσει χρόνια από τη ζωή μου να είμαι σε κατάθλιψη και να μη μπορώ να κουνηθώ από το κρεβάτι..ή να έχω μανία ..παιδιά αυτό λέγεται ναρκισιστικό τραύμα στην ψυχανάλυση και δεν θα το ξεπεράσουμε ποτέ. δηλ το γεγονός ότι ήμασταν καλά και ξαφνικά μια μέρα αρρωστήσαμε .....η διπολική για μένα είναι ευλογία και κατάρα μαζί...ας το δούμε σαν ευλογία...

    γύρισα από το γιατρό ..ο γιατρός μου είπε ότι κι αν κάνω απλά να τον ενημερώσω.........

    δεν ξέρω αν θα τα κόψω ακόμα δεν είμαι έτοιμη, έχω πολύ άγχος μην αρρωστήσω ...............

    απλά θα ήθελα να πω ότι να μην το βάζετε κάτω..εγώ στα έξι χρόνια που δεν έχω επεισόδιο κατόρθωσα κι έχω μια φυσιολογικότατη ζωή δηλ εργάζομαι , μένω μόνη μου κλπκλπ έχω βέβαια τις καταθλίψεις μου, με παίρνει αποκάτω ώρες ώρες για τα χάπια που παίρνω που έχω βαρεθεί να τα παίρνω. οι άλλοι στον περίγυρό μου δεν ξέρουν ότι έχω διπολική διαταραχή..υπάρχει το στίγμα..τις προάλλες βγήκα με ένα αγόρι κι αυτός δεν ήξερε τίποτα και μου είπε για κάποιον που έπαιρνε ψυχοφάρμακα κι ήταν σάικο..εγώ δεν του είπα τίπτ τι να του πω ..όποιος παίρνει φάρμακα δηλαδή να καεί στην πυρά ; ρητορική ερώτηση

    τι να πω ρε παιδιά ..κουράγιο μην το βάζετε κάτω ..δεν πρέπει να μας πάρει από κάτω..ψηλά το κεφάλι ..η διπολική δεν είναι αναπηρία .....
    εγώ δεν έχω αγόρι γιατί σκέφτομαι αν με ρωτήσει τί θα του πω ότι έχω διπολική;
    κι άλλα τέτοια ή είμαι πολύ εσωστρεφής γιατί σκέφτομαι "είμαι τρελή τώρα ή δεν είμαι" ή " τώρα έχω δίκιο εδώ ή είμαι μανιακή"
    δεν ξέρω ..περνάτε κι εσείς τέτοιες φάσεις;;

    θέλω να σας πω ..να σκέφτεστε αισιόδοξα....είναι γεγονός ότι οι πολύ προικισμένοι κι έξυπνοι άνθρωποι είναι διπολικοί............

    φιλάκια σε όλους.........
    λολ εχω κ ναρκισσιστικο τραυμα τωρα ?? shit...
    coma σε καταλαβαινω ακριβως ετσι νιωθω κι εγω, ειναι πολυ δυσκολο να ζεις εχοντας διπολικη διαταραχη, να εισαι μια στα συννεφα μια στο χωμα κ τις υπολοιπες να παλευεις να σταθεροποιηθεις... δεν ειναι ζωη αυτη γαμωτο.... να σου βγαινει ενα επεισοδιο εκει που δεν το περιμενεις κ να σου χαλαει τα σχεδια σου, να σε γαμαει κυριολεκτικα κ να πηγαινει τη ζωη σου πισω....

    γιατι γαμωτο να ειμαστε ετσι στα ακρα?? γιατι να μην ειμαστε συνεχεια σε σταθερη κ κανονικη διαθεση κ πρεπει ειτε να πεταμε στα συννεφα απο την ευτυχια ειτε να σερνομαστε στα πατωματα απο τη δυστυχια??

    παρολα αυτα ναι πρεπει να το παλευουμε... οσο αντεχουμε κ οσο δεν μας τσακισει η μας καταστρεψει... χαιρομαι που εισαι 6 χρονια χωρις επεισοδιο κ εχεις καταφερει πολλα πραγματα στη ζωη σου !! ειναι πολυ ενθαρρυντικο αυτο !!

    οσο για το στιγμα που λες, δυστυχως υπαρχει κ παντα θα υπαρχουν μιζεροι κ κακοβουλοι ανθρωποι... το θεμα ειναι ομως τι κανουμε εμεις για αυτο κ πως το αντιμετωπιζουμε... καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να ανοιχτεις κ να μιλησεις σε καποιον για το προβλημα σου... οποτε προτεινω να το κανεις οταν αισθανεσαι εσυ ετοιμη κ οταν εχεις σιγουρευτει οτι ο ανθρωπος που ειναι σιπλα σου δεν θα σε ειρωνευτει η θα σε αποφυγει, αλλα αντιθετα θα σταθει διπλα σου, θα σε αποδεχτει θα σε στηριξει....

    εμενα το αγορι μου το ξερει κ με εχει στηριξει πολυ σ ολα αυτα που περναω κ του εχω κ μου εχει εμπιστοσυνη... το βασικοτερο αυτο ειναι, να υπαρχει εμπιστοσυνη, αλληλοκατανοηση κ στηριξη.... πιστευω θα βρεις κ εσυ καποιον που θα σε δεχτει οπως εισαι κ θα ειναι διπλα σου, απλα μαλλον μεχρι τωρα εχεις πεσει σε λαθος ανθρωπους... αμα ο αλλος που του ανακοινωσεις κατι τετοιο, σε αποφυγει η απομακρυνθει η σε απορριψει παει να πει πολυ απλα οτι ειναι ΑΤΟΜΑΚΙ κ δεν σου αξιζει κ πολυ απλα δεν ασχολεισαι...

    οσο για τα φαρμακα πιστευω αν θες να τα κοψεις μην το κανεις αποτομα, αλλα σταδιακα μειωνε τη δοση κ ενημερωνε το γιατρο σου.... αν κ το καλυτερο θα ηταν να μην τα κοψεις γιατι μετα αν σου κατσει κανα επεισοδιο παλι απ την αρχη.....

    φιλακια !!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ναι κι εγω αισθανθηκα παρομοια συναισθηματα!! Οχι βεβαια τοσο με την εννοια του να δω πραγματα που δεν υπαρχουν η να μπορω να αγγιζω τις ψυχες τω αλλων αλλα ενιωθα καταιγισμο συναισθηματων κ απιστευτη ευτυχια ολα ηταν τοσο μα τοσο ομορφα που ηθελα να κρατησει αυτο για παντα..... ηταν σαν να χα παρει ναρκωτικα η να ειχε αλλαξει τελειως ο κοσμος κ γινοντουσαν ολα τοσο ομορφα, τοσο γρηγορα, τοσο συναρπαστικα... βεβαια ηξερα τι ακριβως βιωνα αλλα δεν μπορουσα να το ελεγξω κ για να ειμαι ειλικρινης ηθελα κ να το ζησω ..... ενιωθα μοναδικη, ευτυχισμενη, οτι μπορω να κανω τα παντα, με επιασε τρελη σεξομανια που δεν μου εχει βγει ποτε, επισης μεγαλομανια οτι ειμαι η καλυτερη ολων, θα γινω ροκσταρ κτλ, τρεχαν οι σκεψεις μου, σαν να υπηρχαν παντου φωτα ενιωθα, υπερενταση, καλα για τα ψωνια δεν το συζητω στο πρωτο πηρα 300 κ εκανα shopping κ δεν γυριζα σπιτι με τιποτα , περπατουσα στο δρομο κ ενιωθα υπεροχα...
    εχω ανοιξει σχετικο θρεντ που τα γραφω πιο αναλυτικα αμα θες διαβασε ποστς μου!!
    αλλα μπορει στη μανιακη φαση οντως ολα να ειναι ωραια κ τελεια αλλα οταν πεφτεις συνειδητοποιεις τη σοβαροτητα της καταστασης....
    κ ειναι που σε πιανουν κ ενοχες για πολλα κ εισαι σε καταστολη απ τα χαπια κ δεν νιωθεις...
    ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ!
    ΠΛΑΚΑ ΕΧΟΥΝ!ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΟΧΕΣ?
    ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΗ?ΠΟΥ ΑΚΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ?
    Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΗ,ΛΕΙ ΑΛΛΑ ΝΤΑΛΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΤΟ ΓΑΛΑ!
    ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!
    ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ (ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΕΙ ΕΠΑΡΧΙΑ)ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΗΛ.ΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ ΜΙΛΗΣΕ ΜΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΦΑΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ!
    ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!
    ΚΟΜΙΚΩΤΡΑΓΙΚΕΣ!
    ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΨΥΧΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΘΑ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
    ΙΣΩΣ ΓΙΆΥΤΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ!
    ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ.ΜΟΥ ΣΤΥΧΗΣΕ,ΕΚΛΑΨΑ,ΚΟΠΑΝΗΘΗΚΑ,� �ΛΛΑ ΠΗΓΑ ΥΠΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ!
    ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΦΟΒΟΣ,ΟΧΙ Η ΜΑΝΙΑ,ΑΛΛΑ Η ΨΥΧΩΣΗ!

    ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ?
    ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΑΥΞΟΜΥΩΝΕΙΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ?

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ!
    ΠΛΑΚΑ ΕΧΟΥΝ! ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΟΧΕΣ?
    ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΗ? ΠΟΥ ΑΚΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ?
    Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΗ, ΛΕΙ ΑΛΛΑ ΝΤΑΛΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΤΟ ΓΑΛΑ!
    ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!
    ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ. ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ (ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΕΙ ΕΠΑΡΧΙΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΗΛ.ΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ ΜΙΛΗΣΕ ΜΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΦΑΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ!
    ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!
    ΚΟΜΙΚΩΤΡΑΓΙΚΕΣ!
    ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΨΥΧΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΘΑ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
    ΙΣΩΣ ΓΙΆΥΤΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ!
    ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ. ΜΟΥ ΣΤΥΧΗΣΕ, ΕΚΛΑΨΑ, ΚΟΠΑΝΗΘΗΚΑ, ΑΛΛΑ ΠΗΓΑ ΥΠΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ!
    ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΦΟΒΟΣ, ΟΧΙ Η ΜΑΝΙΑ, ΑΛΛΑ Η ΨΥΧΩΣΗ!

    ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ?
    ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΑΥΞΟΜΥΩΝΕΙΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ?
    να το ολοκληρο το μηνυμα σου !! βαζε κενα για να μη στο κοβει!!
    κοιτα δεν θελω να συγκρινω διπολικη διαταραχη με ψυχωση γιατι ειναι δυο διαφορετικες ασθενειες αν κ πιστευω οτι η ψυχωση ειναι πιο σοβαρη απ τη δδ με την εννοια οτι ακους φωνες, εχεις ψευδαισθησεις, παραληρητικες ιδεες, αντιληψεις ασχετες με την πραγματικοτητα κτλ αλλα απ οτι εχω διαβασει εδω μεσα αν τα πας καλα στην 5ετια παιζει να σου κοψουν κ τα φαρμακα, ενω στη δδ τα παιρνεις μια ζωη κ ειναι ανιατη !!

    ενοχες εχω για καποια πραγματα που εκανα στη μανια, οπως η σεξομανια πχ που την επεφτα σε οποιον να ναι, που ντυνομουν υπερβολικα σεξυ κ προκλητικα κ κυκλοφορουσα εξω κ χορευα, που χτυπησα αλλους κτλ... ενω στην ψυχωση μπορει καποιος να ακουει φωνες αλλα δεν κανει τετοια.... στη μανια ομως δινεις στοχο, φαινεσαι, κανεις μπαμ κ καποιος που ειναι ηδη υποψιασμενος το καταλαβαινει αμεσως....

    αν κ υπαρχει κ το ενδεχομενο να εχει καποιος μανια με ψυχωτικα συμπτωματα... δλδ να εχει ψευδαισθησεις κτλ... εγω αυτο ευτυχως δεν το ειχα....:P

    πηγαινω σε γιατρο ρε συ, δεν αυξομειωνω μονη μου τα φαρμακα.. κ ασε που παιρνω κ μεγαλη δοση...

    να σε ρωτησω μονη σου υπεγραψες κ μπηκες δλδ ενιωθες οτι θα εκανες κατι κακο?? γιατι δεν νομιζω οτι ησουν επικινδυνη για καποιον ωστε να πρεπει να νοσηλευτεις.... α κ ασχετο λιγακι αλλα το χω απορια, το δαφνη η κανονικη του ονομασια ποια ειναι ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ!
    ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΗ?ΠΟΥ ΑΚΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ?
    Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΗ,ΛΕΙ ΑΛΛΑ ΝΤΑΛΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΤΟ ΓΑΛΑ!
    ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!
    ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ (ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΕΙ ΕΠΑΡΧΙΑ)ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΗΛ.ΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ ΜΙΛΗΣΕ ΜΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΦΑΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ!
    ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!
    ΚΟΜΙΚΩΤΡΑΓΙΚΕΣ!
    ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΨΥΧΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΘΑ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
    ΙΣΩΣ ΓΙΆΥΤΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ!
    ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ.ΜΟΥ ΣΤΥΧΗΣΕ, ΕΚΛΑΨΑ, ΚΟΠΑΝΗΘΗΚΑ, ΑΛΛΑ ΠΗΓΑ ΥΠΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ!
    ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΦΟΒΟΣ,ΟΧΙ Η ΜΑΝΙΑ,ΑΛΛΑ Η ΨΥΧΩΣΗ!
    τι μας λες ρε μαρια!
    ωραια..δηλαδη οσοι εχουμε ψυχωση ειμαστε τρελοι και πρεπει να ντρεπομαστε!
    να παμε να αυτοκτονησουμε ομαδικως δηλαδη.....

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    συμφωνω με λακρυ οτι δεν μπορεις να συγκρινεις τις 2 ασθενειες!
    και δυστυχως ουτε στη σχιζ κοβεις τα φαρμακα..ψευτικες ελπιδες μας δινουν..
    αλλα οχι και οτι πρεπει να ντρεπομαστε!

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    να το ολοκληρο το μηνυμα σου !! βαζε κενα για να μη στο κοβει!!
    κοιτα δεν θελω να συγκρινω διπολικη διαταραχη με ψυχωση γιατι ειναι δυο διαφορετικες ασθενειες αν κ πιστευω οτι η ψυχωση ειναι πιο σοβαρη απ τη δδ με την εννοια οτι ακους φωνες, εχεις ψευδαισθησεις, παραληρητικες ιδεες, αντιληψεις ασχετες με την πραγματικοτητα κτλ αλλα απ οτι εχω διαβασει εδω μεσα αν τα πας καλα στην 5ετια παιζει να σου κοψουν κ τα φαρμακα, ενω στη δδ τα παιρνεις μια ζωη κ ειναι ανιατη !!

    ενοχες εχω για καποια πραγματα που εκανα στη μανια, οπως η σεξομανια πχ που την επεφτα σε οποιον να ναι, που ντυνομουν υπερβολικα σεξυ κ προκλητικα κ κυκλοφορουσα εξω κ χορευα, που χτυπησα αλλους κτλ... ενω στην ψυχωση μπορει καποιος να ακουει φωνες αλλα δεν κανει τετοια.... στη μανια ομως δινεις στοχο, φαινεσαι, κανεις μπαμ κ καποιος που ειναι ηδη υποψιασμενος το καταλαβαινει αμεσως....

    αν κ υπαρχει κ το ενδεχομενο να εχει καποιος μανια με ψυχωτικα συμπτωματα... δλδ να εχει ψευδαισθησεις κτλ... εγω αυτο ευτυχως δεν το ειχα....:P

    πηγαινω σε γιατρο ρε συ, δεν αυξομειωνω μονη μου τα φαρμακα.. κ ασε που παιρνω κ μεγαλη δοση...

    να σε ρωτησω μονη σου υπεγραψες κ μπηκες δλδ ενιωθες οτι θα εκανες κατι κακο?? γιατι δεν νομιζω οτι ησουν επικινδυνη για καποιον ωστε να πρεπει να νοσηλευτεις.... α κ ασχετο λιγακι αλλα το χω απορια, το δαφνη η κανονικη του ονομασια ποια ειναι ??
    ΤΟ ΔΑΦΝΗ ΛΕΓΕΤΑΙ Ψ.Ν.Α(ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ)
    Η ΨΥΧΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΙΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΠΟΛΙΚΗ!
    ΑΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΘΑ ΕΞΕΛΥΧΤΕΙ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΗ.
    ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?
    Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΑΡΧΙΖΕΙ ΜΕ ΧΑΡΑ,ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΡΧΕΤΕ Η ΨΥΧΩΣΗ!
    ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΕΙΧΑ 1. ΑΥΤΟΚΤΩΝΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΟΛΟ ΤΟ 24 ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟ(ΚΥΝΔΙΝΕΥΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ)!2. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΜΑΝΙΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ότι να'ναι.....

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Ότι να'ναι.....
    !!!!!!!!!!!!

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. αποτομη διακοπη φαρμακων
    By kosmein in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2010, 01:20
  2. κοψημο φαρμακων
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 89
    Last Post: 22-09-2009, 11:25
  3. περί φαρμάκων
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 44
    Last Post: 13-06-2009, 20:46
  4. Διακοπη φαρμακων
    By Silmarien in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-01-2009, 17:35
  5. παρενέργειες φαρμάκων
    By Martina in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 152
    Last Post: 18-05-2007, 02:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •